شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ویروس ایدز از راه مقعد

1. سلام<xml><o></o>

من دختری 28 ساله هستم که حدودا در تاریخ 87.12.07 با آقایی رابطه جنسی از راه مقعد داشتم، بعد از آن در تاریخ 87.12.23 و 88.01.14 نیز با آن آقا رابطه جنسی از راه مقعد داشتم. و از صحبتهای این آقا متوجه شدم که ایشان بطور خیلی زیاد رابطه جنسی در گذشته داشته اند و طبق گفته های خود ایشان، همیشه از کاندوم استفاده میکردند اما در این 3 باری که با من رابطه داشتند از کاندوم استقاده نکردند و وقتی علت را جویا شدم گفتند چون از من مطمئن بوده اند که بیماری ندارم از کاندوم استفاده نکرده اند.و در مورد بیماری از ایشان سوال کردم و گفتند که بیماری مانند ایدز یا هپاتیت ندارند و 2 بار هم قبلا آزمایش داده اند و سالم هستند و به من هم پیشنهاد کردند که اگر نگران این موضوع هستم به سازمان انتقال خون رفته و آزمایش بدهم. البته این آقا خیلی مرتب و تمیز هستند ولی با اینحال من نگران هستم و چند سوال دارم<o></o>

1- از راه مقعد انسان مبتلا می شود با خیر؟<o></o>

2-اگر مقعد زخم شود منتقل میشود یا خیر؟<o></o>

3-اگر آب منی داخل مقعد نریزد و روی بدن ریخته شود و بعد هم یا دستمال پاک شود آیا احتمال ابتلا هست یا خیر؟<o></o>

4- من دقیقا چه زمانی آرمایش بدهم که مشخص شود مبتلا شده ام یا نه؟ 6 ماه دیگر یا زودتر هم می شود؟ و اگر زدوتر از 6 ماه می شود هزینه اش چقدر میباشد و کجا باید آزمایش بدهم؟<o></o>

5- از راه دهانی نیز احتمال ابتلا هست یا خیر؟<o></o>

6- و اگر من با شخص دیگری الان رابطه داشته باشم احتمال مبتلا شدن آن شخص در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟<o></o>

7- و دقیقا در آزمایش مشخص می شود که در چه تاریخی فرد مبتلا شده است و از چه طریق و چه شخصی؟<o></o>

8- و اگر در سازمان انتقال خون آرمایش بدهم نتیجه آزمایش را درب منزل می فرستند یا خیر و اگر مبتلا باشم با من در آنجا چه برخوردی می کنند؟

9- احتمال مبتلا از آب قبل منی نیز هست یا خیر؟

10- بعد از چه مدت بیماری نمایان می شود؟

11- و من شنیده ام بعضی افرادی که ایدز دارند ناقل نمی توانند باشند و این صحت دارد یا خیر؟

12-من این است اگر انسان از مقعد رابطه داشته باشد با فشاری که به انسان وارد می شود آیا احتمال پاره شدن پرده بکارت وجود دارد یا خیر؟

13-- ضمنا من قبلا واکسن هپاتیت زده ام و احتمال اینکه مبتلا شوم وجود دارد یا خیر؟
    14- و سوال آخر اینکه احتمال اینکه من مبتلا شده باشم امااین بیماری به فرض 2 سال بعد مشخص شودو الان سالم باشم هست یا خیر؟

اگر امکان دارد سریعتر پاسخ من را بدهید (من خیلی نگرانم) متشکرم

ممنون بابت زحماتتان

<o>  </o>

2. Kian1386 نوشته است:
    سلام<xml><o></o>
    من دختری 28 ساله هستم که حدودا در تاریخ 87.12.07 با آقایی رابطه جنسی از راه مقعد داشتم، بعد از آن در تاریخ 87.12.23 و 88.01.14 نیز با آن آقا رابطه جنسی از راه مقعد داشتم. و از صحبتهای این آقا متوجه شدم که ایشان بطور خیلی زیاد رابطه جنسی در گذشته داشته اند و طبق گفته های خود ایشان، همیشه از کاندوم استفاده میکردند اما در این 3 باری که با من رابطه داشتند از کاندوم استقاده نکردند و وقتی علت را جویا شدم گفتند چون از من مطمئن بوده اند که بیماری ندارم از کاندوم استفاده نکرده اند.و در مورد بیماری از ایشان سوال کردم و گفتند که بیماری مانند ایدز یا هپاتیت ندارند و 2 بار هم قبلا آزمایش داده اند و سالم هستند و به من هم پیشنهاد کردند که اگر نگران این موضوع هستم به سازمان انتقال خون رفته و آزمایش بدهم. البته این آقا خیلی مرتب و تمیز هستند ولی با اینحال من نگران هستم و چند سوال دارم<o></o>
    3-اگر آب منی داخل مقعد نریزد و روی بدن ریخته شود و بعد هم یا دستمال پاک شود آیا احتمال ابتلا هست یا خیر؟<o></o>
    4- من دقیقا چه زمانی آرمایش بدهم که مشخص شود مبتلا شده ام یا نه؟ 6 ماه دیگر یا زودتر هم می شود؟ و اگر زدوتر از 6 ماه می شود هزینه اش چقدر میباشد و کجا باید آزمایش بدهم؟<o></o>
    6- و اگر من با شخص دیگری الان رابطه داشته باشم احتمال مبتلا شدن آن شخص در حال حاضر وجود دارد یا خیر؟<o></o>
    7- و دقیقا در آزمایش مشخص می شود که در چه تاریخی فرد مبتلا شده است و از چه طریق و چه شخصی؟<o></o>
    8- و اگر در سازمان انتقال خون آرمایش بدهم نتیجه آزمایش را درب منزل می فرستند یا خیر و اگر مبتلا باشم با من در آنجا چه برخوردی می کنند؟
    11- و من شنیده ام بعضی افرادی که ایدز دارند ناقل نمی توانند باشند و این صحت دارد یا خیر؟
    12-من این است اگر انسان از مقعد رابطه داشته باشد با فشاری که به انسان وارد می شود آیا احتمال پاره شدن پرده بکارت وجود دارد یا خیر؟
    13-- ضمنا من قبلا واکسن هپاتیت زده ام و احتمال اینکه مبتلا شوم وجود دارد یا خیر؟
    14- و سوال آخر اینکه احتمال اینکه من مبتلا شده باشم امااین بیماری به فرض 2 سال بعد مشخص شودو الان سالم باشم هست یا خیر؟
    ممنون بابت زحماتتان

<o>  </o>

سلام

خانم عزیز سلامتی افراد رو از روی تروتمیز بودن و شیک پوش بودن و تپل مپل بودنشون نمیشه تشخیص داد
    بخصوص hiv که ممکنه سالها بدون هیچ نشانه خاصی در بدن یکفرد وجود داشته باشد
    در رابطه با افرادی که از سلامت آنها مطمئن نیستید و بخصوص افرادی که روابط جنسی متعددی دارند حتما از کاندوم استفاده کنید
    همینکه این آقا انقدر راحت می گن " از سلامتی تو مطمئنم پس کاندوم استفاده نمی کنم " یعنی ایشون نه خیلی به سلامتی خودشون اهمیت می دهند و نه خیلی به سلامتی شما و احتمالا پیش از این هم بدلیل همین اطمینانه بی دلیل با کسان دیگری هم بدون کاندوم رابطه داشته اند

1- بله احتمال انتقال از طریق مقعد وجود دارد
    2- اگر زخم بشود احتمال انتقال بالا تر می رود . هرچند که لزومی ندارد این زخمها قابل رویت هم باشند
    3- درسته که اگر منی داخل مقعد یا واژن ریخته نشود کمی از احتمالا انتقال کاسته می شود اما هیچوقت احتمال انتقال رو از بین نمی برد . حین رابطه هرگونه ترشخ ( فرضا مایع پیش از انزال ) می تواند باعث  انتقال شود .
    4- بستگی به نوع آزمایشی که می خواهید بدهید داره . معمولا اولین نشانه های ابتلا بین 2-3 هفته الی 6 ماه بعد از رابطه در خون ظاهر می شود . معروفترین تست اچ آی وی آزمایش الایزا هست که جواب قطعیش 6 ماه بعد از رابطه بدست می آید اما توصیه شده که حداقل 8 هفته بعد از رابطه تست الایزا بدهند و اگر مثبت بود به تست های دقیق تر روی بیاورند اما اگر منفی بود باید - باید - 6 ماه بعد از رابطه نیز یکبار دیگر الایزا رو انجام بدهند تا 100% از سلامت خود مطمئن شوند . البته تستهای دقیق تری که زودتر از 6 ماه مشخص می کنند مبتلا هستید یا نه وجود دارد که معمولا هزینه بالایی دارند . در مورد این تستها مثل PCR RNA با مراکز آزمایشگاهی ( در پاسخ سوال 8 شما آمده ) مشورت کنید
    5- نه دقیقا به همون اندازه ای که از طریق واژن و مقعد احتمال دارد اما بهرحال موارد انتقال بعد از رابطه دهانی هم وجود داشته و دارد
    6- اگر خدایی نکرده مبتلا باشید بله . هیچوقت استفاده از کاندوم رو فراموش نکنید
    7- بعید می دونم دقیقا ( با ذکر تاریخ و ساعت ) بشه گفت اما فرضا وقتی امروز شما تست الایزا می دهید و منفی می شود معنیش اینست که شما تا 6 ماه پیش از این مبتلا نبوده اید . پس اگر شما الان تست بدید و منفی و فرضا 4 ماه دیگر آزمایش بدید و مثبت باشد یکبازه زمانی بدست می آید که شما در اون بازه مبتلا شده اید .
    اگر روشی باشد که دقیقا زمان ابتلا را مشخص کند من از اون بی خبرم
    8- معمولا اگر تست مثبت باشد پرسنل را جمع می کنند دور شما و می گن " بچه ها هو کنیدش ! " خانم عزیز اگر تهران هستید تشریف ببرید خیابان وصال ( اگر اشتباه نکنم ) اونجا مشاوره رایگان هم در اختیارتون قرار خواهد گرفت و شما کاملا ناشناس باقی خواهید موند و انشالله که مبتلا هم نیستید ولی اگربودید هم به همینصورت ناشناس از مشاوره ها و کمک های درمانی این سازمان برخوردار خواهید شد
    هر جا هستید به سازمان انتقال خون محل زندگیتون مراجعه کنید
    می تونید از طریق این لینک هم مراکز معتبر محل زندگی خودتون رو پیدا کنید ( کلیک کنید )
    9- بله احتمال انتقال هست
    10- اگر خود بیماری منظورتون هست معمولا سالها بعد از ابتلا اون حالتهایی که مردم به اسم ایدز می شناسند در بدن رخ می دهد گاهی حتی 10 سال بعد اما معمولا 2-3 هفته بعد از ابتلا نشانه هایی مثل تب و عفونت و تبخال و ... بروز می کند که گاهی دلیلش را درست تشخیص نمی دهند و گاهی انقدر خفیف هست که نادیده انگاشته می شود و این قضیه مسکوت می ماند تا سالها بعد . در هر حال آنچه شما ایدز می دانید اگر چه استاندارد ندارد اما معمولا سالها بعد به وقوع می پیوندد
    11- صحت این حرف رو نمی دونم
    ببینید بطور علمی شما اگر با یکفرد آلوده رابطه داشته باشید معنیش این نیست که 100% مبتلا شده اید و از هر 100 نفری که با یک فرد آلوده رابطه برقرار می کنند شاید بیش از 80 نفر اصلا مبتلا نمی شوند . ولی بنظر من روی این درصد ها نباید حساب باز کرد چون حتی احتمال 1 در 1000 ش هم زندگی رو به فنا می ده . منطق به آدمیزاد میگه حواسش رو خووب جمع کنه
    12- خیر احتمالش نیست
    13- اگر درست تزریق کرده باشید احتمال انتقال هپاتیت ب به شما نزدیک به صفر هست  
    14- وقتی مبتلا شدید دیگه شدید .تظاهرات بیماری ممکنه 2 سال دیگه یا 10 سال دیگه بیاد سراغتون اما از همین امروز مبتلا هستید ( اگر مبتلا شده باشید ها )

خلاصه توصیه من به شما اینه که هرچه زودتر - با رعایت حداقل زمانی لازم -  آزمایش بدید و از مشاوره های سازمان انتقال خون برخوردار بشید
    خوبی این جریان اینه که  متوجه می شید سالم هستید یا نه و این برای سلامت روحی و سلامت کل جامعه مفیده
    و همیشه موقع رابطه با هر فردی کاندوم رو بیاد داشته باشید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. Kian1386 نوشته است:
    سلام<xml><o></o>

ممنون بابت زحماتتان

<o>  </o>

با سلام
    در پاسخ به همه سوالهاتون باید بگم که رابطه جنسی دهانی، مقعدی، واژنی امکان ابتلا به همه بیماریهای مقاربتی را دارد و تنها راه جلوگیری از ان عدم رابطه با افراد ناشناس یا کسانی که رفتار های پرخطر داشتند است
    اما در استفاده از کاندوم الان همه میدونند که این وسیله نه تنها روش جلوگیری از بارداری یو عدم اشاعه بیماری است بلکه به نوعی به ارتباط جنسی بهتر کمک میکند و در کل یک روش تمیز خوب نرمال و لذت بخش است
    و استفاده از ان ربطی به هیچ چیزی ندارد مثلا اطمینان از شریک جنسی عدم ارگاسم یا بیماری
    بهتر است شما هم بدون هیچ تعارفی به سازمان خون بروید انجا افراد با شعوری هستند تا کمک کنند برای کسی مشکلی پیش نیاید
    در قسمت جستجو هم کلمه کاندوم را سرچ کنید و مطالعه کنید بدردتون میخوره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید