شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

وجود خون در مدفوع

1. با سلام و تشكر
    بنده قبل از عنوان مشكل خود عذر خواهي ميكنم از اين كه اين مطلب را عنوان ميكنم
    مدتي هست كه بنده در مدفوع خود خون مشاهده ميكنم اگه ممكنه بنده رادر مورد علت و كارهايي كه بايد انجام دهم  راهنمايي فرماييد
    توضيح اينكه خون موجود در مدفوع با مدفوع مخلوط نيست و بصورت جدا روي آن ميباشد بنظر از زخم داخلي ميباشد
    با تشكر صميمانه

2. azad_a120 نوشته است: با سلام و تشكر
    بنده قبل از عنوان مشكل خود عذر خواهي ميكنم از اين كه اين مطلب را عنوان ميكنم
    مدتي هست كه بنده در مدفوع خود خون مشاهده ميكنم اگه ممكنه بنده رادر مورد علت و كارهايي كه بايد انجام دهم  راهنمايي فرماييد
    توضيح اينكه خون موجود در مدفوع با مدفوع مخلوط نيست و بصورت جدا روي آن ميباشد بنظر از زخم داخلي ميباشد
    با تشكر صميمانه

سلام
    شما احیانا خارش و سوزش و یا درد در ناحیه مقعد بخصوص موقع دفع ندارید ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام
    خير بنده هيچگونه درد خارش يا سوزشي را احساس نميكنم و در زمان دفع نيز به صورت كاملا عادي و طبيعي اينكار را انجام ميدهم فقط فكر ميكنم بخاطر زور زدن نشستن زياد در زمان دفع مي باشد
    با تشكر

4. azad_a120 نوشته است: سلام
    خير بنده هيچگونه درد خارش يا سوزشي را احساس نميكنم و در زمان دفع نيز به صورت كاملا عادي و طبيعي اينكار را انجام ميدهم فقط فكر ميكنم بخاطر زور زدن نشستن زياد در زمان دفع مي باشد
    با تشكر

سلام

دو سوال دیگر

1- آیا خودتون ( به کمک آینه ) زخمی در اطراف مقعد مشاهده نمی کنید ؟
    2- آیا دچار اسهال خونی نیستید ؟

بنظر من مشکل شما چه یک مسئله نسبتا ساده مثل شقاق باشد چه مسائل مهمتری مثل سرطان روده ، تنها یک راه پیش روی شما می گذارد آنهم ویزیت در اسرع وقت توسط متخصص می باشد ( ترجیحا جراح عمومی یا اورولوژیست )
    شقاق بعنوان یکی از ساده ترین علل خونریزی از مقعد هم اگر مزمن بشود براتون دردسر زیادی درست می کند چه برسد به مسائل دیگر .

باتوجه به اینکه می فرمایید مدتهاست دچار خونریزی هستید اما نه سوزش و نه خارش و نه  درد حس نمی کنید ، البته قضیه شقاق و همورئید 100% منتفی نیست اما یکم بعیده که شقاق و هموروئید مزمن نه خارش و نه سوزش و نه درد ایجاد کنند . بهرحال دم دست ترین حدس و گمان در خونریزی از مقعد شقاق و هموروئید هستند .
    علل دیگر خونریزی از مقعد می تواند پوليپ روده بزرگ، سرطان، بيماري کرون يا کوليت اولسراتيو و التهاب روده بزرگ و ... باشد .

اگر در اولین فرصت به دکتر مراجعه کنید به خودتون لطف کردید و من امیدوارم مشکل همون هموروئید و یا شقاق باشد .

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. با سلام
    در پاسخ به دو سوال اخر
    خير بنده نه زخمي مي بينم و نه دچار اسهال خوني ميباشم
    در ضمن اين مطلب را هم عرض كنم كه بنظر من اين خونريزي از داخل روده نمي تواند باشد چون در اين صورت مي بايست در تمامي مراحل دفع مدفوع آلوده به خون باشد ولي اين خون ريزي فقط در مواقعي اتفاق مي افتد كه عمل دفع به طول بكشد يا همراه با فشار باشد و در بعضي مواقع هم اصلا خونريزي ندارم و همچنين در مراحل پاياني عمل دفع خون ريزي ديده ميشود
    با تشكر از لطف شما

6. azad_a120 نوشته است: با سلام
    در پاسخ به دو سوال اخر
    خير بنده نه زخمي مي بينم و نه دچار اسهال خوني ميباشم
    در ضمن اين مطلب را هم عرض كنم كه بنظر من اين خونريزي از داخل روده نمي تواند باشد چون در اين صورت مي بايست در تمامي مراحل دفع مدفوع آلوده به خون باشد ولي اين خون ريزي فقط در مواقعي اتفاق مي افتد كه عمل دفع به طول بكشد يا همراه با فشار باشد و در بعضي مواقع هم اصلا خونريزي ندارم و همچنين در مراحل پاياني عمل دفع خون ريزي ديده ميشود
    با تشكر از لطف شما

خب ببینید خون جدا از مدفوع بازهم می تونه علل مختلفی داشته باشه که دم دست ترینش همین شقاق و هموروئید هست . و هموروئید مشکل عروق روده بزرگ هست پس با اطمینان نگید که به روده مربوط نیست . و چون خونریزی موقع دفع هست احتمال اینکه یکی از این دوتا باشد زیاد است . شاید احتمال هموروئید بیشتر هم باشد چون من تاحالا شقاق بدون درد و خارش نشنیدم ...

در نهایت دوست عزیز همین ساده ترین بیماری هایی که باعث خونریزی می شوند هم نیاز به پیگیری دارند که اگر مزمن بشوند کار به جراحی می کشد و هرچند جراحی ساده ای هست اما خیالتون رو راحت کنم که نقاهتش به سادگی جراحیش نیست و خیلی سخت می گذرد

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  7. با سلام

اگربعداز دفع که کمی هم (غذر می خواهم) شل باشد در ناحیه مقعد احساس سوزش شود علت چیست؟

با تشکر

8. Tadaee60 نوشته است: با سلام

اگربعداز دفع که کمی هم (غذر می خواهم) شل باشد در ناحیه مقعد احساس سوزش شود علت چیست؟

با تشکر

سلام

علل متفاوتی ممکنه وجود داشته باشه اما دم دست ترینش شقاق مقعد هست که اگر در مراحل اولیه درمان نشود کار به جراحی می کشد .
    شما باید توسط جراح عمومی ویزیت شوید . بدون معاینه نمی شود تشخیص داد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  9. سلام من چند سوال دارم.یکی اینکه وقتی می گویند وجود خون در مدفوع چگونه است ایا منظور خون ریزی هست یا بصورت لخته؟بنده چند وقتی است که گهگداری چیزی مثل پوسته نازک قرمز رنگ در مدفوع خود میبینم که دائمی نیست.مثل پوست گوجه فرنگی.بنظر شما چه چیزی می تواند باشد؟هیچ دردی ندارم.باید بگو یم که روده بنده لیز هست و مواد را گاهی خوب جذب نمیکند و گاز زیادی از من خارج میشود که کلافه ام کرده.گاهی در ناحیه معقدم دردی شدید زود گذر دارم به همراه خارش کم که زود از بین میرود.بنظر شما اینها نشانه چیست

10. 142526 نوشته است: سلام من چند سوال دارم.یکی اینکه وقتی می گویند وجود خون در مدفوع چگونه است ایا منظور خون ریزی هست یا بصورت لخته؟بنده چند وقتی است که گهگداری چیزی مثل پوسته نازک قرمز رنگ در مدفوع خود میبینم که دائمی نیست.مثل پوست گوجه فرنگی.بنظر شما چه چیزی می تواند باشد؟هیچ دردی ندارم.باید بگو یم که روده بنده لیز هست و مواد را گاهی خوب جذب نمیکند و گاز زیادی از من خارج میشود که کلافه ام کرده.گاهی در ناحیه معقدم دردی شدید زود گذر دارم به همراه خارش کم که زود از بین میرود.بنظر شما اینها نشانه چیست

با سلام

شما باید به جراح عمومی مراجعه کنید
    نشانه های هموروئید و بخصوص شقاق رو دارید
    در مراحل اولیه با دارو موضعی و یکسری تمهیدات مشکل حل میشه ولی اگرمزمن بشه تنها باید جراحی کنید که جراحی ساده اما پر دردسریه
    دیگه خود دانید ....

11. باسلام
    من خودم به این مریضی مبتلا شده ام وتا مدتی این درد را داشتم بعد ازچنوقت به دکتر شیراز مراجعه کردم مرا از این درد نجات داد شما شقاق دارید وقتی که به داروخانه بروید وپماد لیدو کایین دو درصد بگیرید ودر زمانی که به دستشویی میروید مقدار کمی به دور مقعد خود بمالید تا با راحتی کار خود انجام دهید و دیگر اینکه روزی دو بار ته خد در اب ولرم مدت ده دقیقه بنشینید تا مداوا شوید امیدوارم که شفابیابید
    والسلام نامه تمام

12. با سلام
    من از دو روز پيش هنگام مدفوع كردن خون اومد.
    نه با مدفوع بلكه مثل اينكه رگي پاره شده همينطور خون ميومد.
    و هر بار فشار ميدادم و آب ميگرفتم آب قرمز ميشد.
    ديروز بعد از افطار كمي خون روي مدفوع بود و باز كمي خون اومد ديگه نيومد.
    امروز هم باز به همين صورت بود ولي ديگه خون جاري نشد فقط روي مدفوع كمي خون بود.
    من روز 4 شنبه 2 تا ايبوپروفين خوردم.
    از داروي ديگه اي استفاده نميكنم.
    آيا اين خون ممكنه از ويروس يا ميكروب باشه؟
    درد يا شوزشي ندارم.
    ولي شكمم غرغر ميكنه گاهي.
    ممكنه از روزه گرفتن باشه؟
    ادار من هم خيلي رنگش زرد.
    با عرض پوزش.

13. marjan_61 نوشته است: با سلام
    من از دو روز پيش هنگام مدفوع كردن خون اومد.
    نه با مدفوع بلكه مثل اينكه رگي پاره شده همينطور خون ميومد.
    و هر بار فشار ميدادم و آب ميگرفتم آب قرمز ميشد.
    ديروز بعد از افطار كمي خون روي مدفوع بود و باز كمي خون اومد ديگه نيومد.
    امروز هم باز به همين صورت بود ولي ديگه خون جاري نشد فقط روي مدفوع كمي خون بود.
    من روز 4 شنبه 2 تا ايبوپروفين خوردم.
    از داروي ديگه اي استفاده نميكنم.
    آيا اين خون ممكنه از ويروس يا ميكروب باشه؟
    درد يا شوزشي ندارم.
    ولي شكمم غرغر ميكنه گاهي.
    ممكنه از روزه گرفتن باشه؟
    ادار من هم خيلي رنگش زرد.
    با عرض پوزش.

سلام
    همونطور که گفته شد ، خون در مدفوع علل خوش خیم و بدخیم متعددی داره
    لزوما هم نباید با درد و سوزش همراه باشه
    بنظر من ربطی به روزه گرفتن نداره مگر اینکه براثر روزه گرفتن دچار یبوست شدید و طولانی شده باشید
    و هرچه هست با خونه نشستن و مشاوره اینترنتی حل نمیشه
    به جراح عمومی مراجعه کنید
    برای 2000 بار می گم
    اغلب این مشکلات در بدو تشکیل با چهار تا توصیه ساده حل می شوند اما وقتی حالت مزمن می گیرند راهی جز جراحی باقی نمی مونه که این نوع جراحی نقاهت عذاب آوری داره . کاش می دونستید گوش دادن به این توصیه چقدر به نفع خودتونه

14. با سلام
    من مدتي احساس سوزش در معده ام ميكنم.وقتي معده ام خاليه بيشتر اين احساس رو دارم.به نظرتون من مشكل جدي دارم؟ با تشكر

15. parijon نوشته است: با سلام
    من مدتي احساس سوزش در معده ام ميكنم.وقتي معده ام خاليه بيشتر اين احساس رو دارم.به نظرتون من مشكل جدي دارم؟ با تشكر

سلام

اگر منظورت از سوزش در معده ، سوزش سردل هست یعنی قسمت بالای معده .... این همون برگشت اسید معده به مری هست.
    اگر این حالت منظورت باشه، و شما به صورت مداوم و طولانی این مشکل رو داری ممکنه خودش نشون دهنده ی بیماریهایی مثل زخم معده باشه.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید