شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه :    7

داروشناسی..

1. با سلام لطفا در مورد قرص ستیریزین هم بنویسین. Cetirizine

2. nima_p62 نوشته است: با سلام لطفا در مورد قرص ستیریزین هم بنویسین. Cetirizine

نام تجاري: زيتريك

معرفي دارو:ستيريزين يك آنتي هيستامين با اثر طولاني است. مصرف اصلي آن براي درمان رينيت آلرژيك، بويژه تب يونجه، ميباشد. سيتريزين را براي درمان بيماريهاي آلرژيك پوستي از قبيل كهير نيز مصرف مي كنند. فرق آن با آنتي هيستامين ها سنتي مثل كلرفنيرامين آن است كه اثر تسكيني كمتري بر سيستم عصبي مركزي دارد. از اين نظر براي كساني كه نياز به هوشياري دارند، مثل راننده ها يا كساني كه سركار مي روند، مناسب است. با وجود اين، چونكه ستيريزين مي تواند بعضي ها را خواب آلود كند بايد قبل از انجام كارهايي كه نيازمند تمركز است در مصرف آن احتياد كرد.

طرز استفاده از دارو:اين دارو براي شما تجويز شده بدون توصيه پزشك آنرا تغيير ندهيد.

اشكال دارو: قرص، شربت.

مقدار و زمان مصرف: 1 تا 2 بار در روز. ( با تجویز پزشک )

مقدار مصرف براي بزرگسالان: 5 تا 10 ميليگرم در روز.

شروع تأثير دارو: 1 تا 3 ساعت. برخي از تأثيرات تا 1 الي 2 روز بعد احساس خواهند شد.

ادامه اثر دارو: 24 ساعت.

توصيه غذايي: ـــــــــــــ

نگهداري از دارو: در محيط بسته، خشك، خنك و بدور از دسترس اطفال باشد.

فراموش كردن نوبت دارو: بمحض يادآوري مصرف دارو را ادامه دهيد. اگر نوبت بعدي 8 ساعت ديگر است فعلاً يك نوبت مصرف كنيد و از نوبت بعد صرفنظر كنيد.

متوقف كردن دارو: هر وقت كه خواستيد مي توانيد از ادامه مصرف دارو دست بكشيد.

مصرف مقدار اضافي: اگر برحسب تصادف از اين دارو كمي بيشتر مصرف كرديد مساله ايي نيست اما اگر زياد دارو ادامه پيدا كند تهوع خواب آلودگي و عوارض جانبي بر قلب بروز مي كنند.

عوارض نامطلوب:
    شايع ترين عوارض خواب آلودگي، خشكي دهان و خستگي است. عوارض جانبي را با مصرف 5 mg دارو دوبار در روز مي توان كاهش داد.

نشانه ها - خواب آلودگي/ خستگي، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

نشانه ها - خشكي دهان، شيوع شايع، موارد مشورت با پزشك حاد.

تداخل دارويي:

داروهاي آنتي كولينرژيك: اثرات آنتي كولينرژيكي ستيريزين با كليه داروهايي كه همچون اثراتي دارند مثل آنتي سايكوتيكها و ضدافسردگيهاي سه حلقه ايي ها قابل افزايش اند.

مسكن ها: ستيريزين مي تواند اثرات تسكيني داروهاي ضداضطراب، داروهاي خواب، ضدافسردگيها و داروهاي آنتي سايكوتيك را افزايش دهد.

تستهاي آلرژي: مصرف آنتي هيستامين ها را تقريباً 48 ساعت قبل از تست آلرژي بايد متوقف كرد.

احتياط:
    در موارد زير پزشك را مطلع سازيد.

اختلالات مزمن، آب سياه، مصرف داروهاي ديگر.

براي خانم هاي باردار: بي ضرر بودن اين دارو قطعي نيست.

براي خانم هاي شيرده: دارو در شير مادر نفوذ مي كند.

براي اطفال و كودكان: براي كودكان زير 6 سال توصيه نميشود.

براي سنين بالاي 60: مشكلي نيست.

مصرف اين دارو در حين رانندگي و كارهاي دشوار: اگر با مصرف اين دارو احساس سرگيجه كرديد از انجام اينگونه كارها خودداري كنيد.

الكل: از مصرف الكل بپرهيزيد. زيرا الكل اثرات تسكيني اين دارو را افزايش مي دهد.

منبع : ایران دارگ

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  3. arty_sna

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام،
    من 30 ساله هستم و به مدت 3 ماه است که برای درمان موهای زائد صورت قرص اسپیرنولاکتون 25 میلی گرم  روزی 2 تا مصرف می کنم ،در ماه سوم دوره عادت ماهانه من طولانی شده است میخواستم بدانم که این از عوارض مصرف داروست یا چیز دیگر؟ در ضمن میزان خونریزی من کم است.
    با تشکر

4. arty_sna نوشته است: با سلام،
    من 30 ساله هستم و به مدت 3 ماه است که برای درمان موهای زائد صورت قرص اسپیرنولاکتون 25 میلی گرم  روزی 2 تا مصرف می کنم ،در ماه سوم دوره عادت ماهانه من طولانی شده است میخواستم بدانم که این از عوارض مصرف داروست یا چیز دیگر؟ در ضمن میزان خونریزی من کم است.
    با تشکر

سلام

بروز اختلال در قائدگی یکی از عوارض این دارو هست ولی در هرحال بهتره با پزشکتون هم مشورت کنید چون اختلالات قائدگی دلایل مختلفی دارند

اطلاعات بیشتر در مورد اسپرونولاکتون

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 7 از 7
رفتن به صفحه :    7

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید