شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سونوگرافی حاملگی

1. سلام خسته نباشید
    من  17 اردیبهشت به قصد حاملگی نزدیکی داشتم  .16 خرداد برای سونوگرافی رفتم از من اخرین دفعه که پریود شدم را پرسید گفتم 6 اردیبهشت .نتیجه این بود  که جنین قلبش می زنه و6  هفته و 1 روز است تو چند جا خوندم که اولین ضربان جنین تو 6 هفتگی می زنه
    1) الان سوالی که داشتم اینه که من که هنوز 1 ماه از نزدیکیم میگذره چطور می شه که تو 4 هفتگی قلبش می زنه ؟
    2) سوال دیگر اینکه در دوران بارداری بعد از نزدیکی اب منی به جنین ضرر می رساند یا نه؟
    با تشکر از سایت بسیار خوبتان

2. yy_yya نوشته است: سلام خسته نباشید
    من  17 اردیبهشت به قصد حاملگی نزدیکی داشتم  .16 خرداد برای سونوگرافی رفتم از من اخرین دفعه که پریود شدم را پرسید گفتم 6 اردیبهشت .نتیجه این بود  که جنین قلبش می زنه و6  هفته و 1 روز است تو چند جا خوندم که اولین ضربان جنین تو 6 هفتگی می زنه
    1) الان سوالی که داشتم اینه که من که هنوز 1 ماه از نزدیکیم میگذره چطور می شه که تو 4 هفتگی قلبش می زنه ؟
    2) سوال دیگر اینکه در دوران بارداری بعد از نزدیکی اب منی به جنین ضرر می رساند یا نه؟
    با تشکر از سایت بسیار خوبتان

سلام،
    اصولا سونوگرافی در مشخص نمودن سن جنین دقیق از زمانبندی های مادر است، البته امکان اشتباه در هر دو مورد وجود دارد. به نظر من در ارزیابیهای بعدی با مقایسه نتایج بهتر می توان علت را مشخص نمود.
    نزدیکی در دوران بارداری برای یک بارداری طبیعی ، هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند و منعی ندارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. najmaa

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    تعداد دفعات نزدیکی در دوران بارداری تا چند بار در هفته باشه بهتره ؟

4. najmaa نوشته است: تعداد دفعات نزدیکی در دوران بارداری تا چند بار در هفته باشه بهتره ؟

سلام

دوست عزیز فکر نمی کنم در هیچ منبع تعداد و دفعات اینکار رو استاندارد سازی کرده باشند
    همونقدری می تونید انجام بدید که به کمر و شکمتون فشار مضاعفی وارد نشه و خسته تون نکنه

متن زیر هم احتمالا کمکتون می کنه

.................

رابطه در زمان بارداری

اصولا در زمان حاملگي مي شود نزديكي نمود مشروط بر آنكه حالت و وضعيت زن مورد توجه باشد.
    زني كه از نظر زايمان سابقه مشكلات دارد و لانه گزيني در رحم وي مخاطرات دارد مي بايست اين زن تا اطمينان كافي از پزشك معالج از مقاربت خودداري كند ولي در زني كه بطور طبيعي عمل باروري و حاملگي انجام گرفته و سابقه سوء نيز ندارد عمل مقاربت اشكال ندارد و در اين مواقع بهتر است عمل بصورت طبيعي انجام گيرد. اكثر مطالعات علمي نشان دهنده تغييرات ميل جنسي زنان در دوره حاملگي است. در يك بارداري طبيعي تا وقتي كه زن ازنظرپزشكي سالم است هيچ دليل خاصي براي محدودكردن فعاليت جنسي وجودندارد.نزديكي و ارگاسم درحاملگي غالبا” بي خطر است.

رفتارهاي معمول جنسي خطري در برندارد.البته از آنجا كه فعاليت جنسي ميتواند موجب ايجادانقباضات رحمي و تغيير جريان خون آن شود، بعضي از پزشكان پيشنهاد ميكنند از هيجانهاي جنسي و ارگاسم پرهيزگردد. اگرچه سقط خودبخودي بصورت معمول در اثر فعاليت جنسي و نزديكي رخ نميدهد، ولي ميتواند دليلي براي محدوديت فعاليت جنسي باشد.
    انقباض رحم و خونريزي در حين حاملگي يك نشانه خطر محسوب ميشود.

بطور كلي شرايطي كه انجام فعاليت جنسي در بارداري را محدود ميكنند عبارتند از:

1- سابقه سقط

2- سابقه زايمان زودرس

3- انقباض رحم و خونريزي از رحم

4- سابقه زايمانهاي زياد

5- نارسايي گردن رحم

6- سابقه فشارخون افزايش يافته در اثرحاملگي

7- ديابت

8- پارگي زودرس پرده هاي دور جنين

9- چهارهفته آخر بارداري
    چند نكته آموزشي در مورد فعاليت جنسي در بارداري:

1- با معده خالي اقدام به اين كارنكنيد.

2- در سه ماهه اول حاملگي حساسيت سينه ها شايع است.بنابراين از همسرتان بخواهيد تحريك سينه ها را به حداقل برساند.

3- از وضعيتهاي مناسب استفاده كنيد.

4- وضعيتي را انتخاب نماييد كه حين انجام اين كار كمترين فشار را به شما وارد مي آورد.

5- از انجام اين كار بهنگام خستگي بدني بپرهيزيد.

6- بعلت افزايش ترشحات واژن مراقب بهداشت خود باشيد.

7- ناحيه تناسلي را باآب گرم شستشو داده از مصرف صابونهاي عطردارخودداري نماييد.

8- بعد از اورگاسم،ماساژ كمر ميتواند كمي از ناراحتي شما بكاهد.

9- افزايش يا كاهش ميل جنسي در بارداري طبيعي است.

البته هر خانمي بايد اين سوالها را از ماما يا پزشك خود بپرسد ولي بطور كلي، در حاملگيهاي بدون مشكل و

طبيعي، مقربت خطري ندارد.

بطور كلي درزمان بارداري هيچگونه مانعي براي نزديكي كردن زوج ها وجود ندارد مگر اينكه خانم احساس ناراحتي

كند، لكه بيني داشته باشد و يا به هر دليل ديگري توسط پزشك و يا ماما ازنزديكي كردن منع شده باشد.

در صورتي كه حاملگي طبيعي باشد و خانم احساس راحتي كند، نزديكي كردن زوج ها مي تواند باعث دلبستگي

بيشتر پدر و مادر آينده به همديگر و در آينده، به فرزندشان باشد. حتي در مواردي كه زوج نزديكي ندارند مي توانند از

نظر فيزيكي با هم در تماس باشند.

ماساژ دادن و نوازش كردن خانم ها در دوران بارداري به آرامش فكري و عضلاني شان كمك مي كند بنابر اين در

نهايت فرزند شادابتري هم خواهند داشت.

اين كار همچنين باعث مي شود كه زوج ها پس از تولد فرزندشان هم زودتر به حالت طبيعي زندگي جنس.ي خود

برگردند ....

منبع : نی نی سایت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. gule

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام...انقدر نگرانم و گریه کردم که نمیدونم چه جوری شروع کنم.من روز آخر پریودم رابطه جنسی کامل داشتم و هنوز خونریزی کمی داشتم البته به زور بود و من ارضا نشدم..اما شریکم منی رو داخل واژنم ریخت..بلافاصله 4 تا ldخوردم و 12 ساعت بهد هم 4 تا خوردم تا 4 روز به همین روال داروهارو خوردم(اما روز اول تهوع داشتم و هی بالا میاوردم)...اتفاق عجیب اینکه یک هفته بعد دوباره پریود شدم و خونریزی شدیدی داشتم درست عین پریود...الان 2 روز که پریودم تموم شده و لک میبینم وودیروز هم سر درد شدید داشتم و چشمام سیاهی میرفت..بعد از ظهر هم تهوع داشتم..اشتهام هم کم شده..دور نافم هم درد میکنه.امروز بعد از 14 روز از رابطه ی جنسی baby check گرفتم و منفی بود(البته بعد از ظهر بود)دارم دیوونه میشم فکر میکنم حامله ام...درسته؟؟

6. gule نوشته است: سلام...انقدر نگرانم و گریه کردم که نمیدونم چه جوری شروع کنم.من روز آخر پریودم رابطه جنسی کامل داشتم و هنوز خونریزی کمی داشتم البته به زور بود و من ارضا نشدم..اما شریکم منی رو داخل واژنم ریخت..بلافاصله 4 تا ldخوردم و 12 ساعت بهد هم 4 تا خوردم تا 4 روز به همین روال داروهارو خوردم(اما روز اول تهوع داشتم و هی بالا میاوردم)...اتفاق عجیب اینکه یک هفته بعد دوباره پریود شدم و خونریزی شدیدی داشتم درست عین پریود...الان 2 روز که پریودم تموم شده و لک میبینم وودیروز هم سر درد شدید داشتم و چشمام سیاهی میرفت..بعد از ظهر هم تهوع داشتم..اشتهام هم کم شده..دور نافم هم درد میکنه.امروز بعد از 14 روز از رابطه ی جنسی baby check گرفتم و منفی بود(البته بعد از ظهر بود)دارم دیوونه میشم فکر میکنم حامله ام...درسته؟؟

سلام
    بله خب شما باردارید . دور نافتونم درد می کنه ؟ پس دیگه حتما باردارید !

ببین دوست عزیز اون مدلی که شما قرص خوردی احتمالا رحمتم دفع شده چه برسه به نطفه
    این چه بلایی بوده سرخودت اوردی آخه ؟! همون دو نوبت اول کافی بود و هروقت کمتر از دو ساعت بعد از خوردن قرصا بالا اوردی باید اون نوبت رو تکرار می کردی . از b6 هم می تونستی استفاده کنی که بالا نیاری
    بعدشم شما در زمانی رابطه برقرار کردید که همینجوریشم از هر 1000 تا زن یکی در اون تایم باردار میشه
    اون اتفاقی هم که شما می گی عجیبه اصلا عجیب نیست و بعد از استفاده از روش اورژانسی معمولا خونریزی ( پریود ) زودتر از موعد خواهید داشت و پریود بعدیتون بعلت استرس و بهم خوردن بالانس هورمونی احتمالا با تاخیر همراه خواهد بود که نباید نگران بشید
    خلاصه شما باردار نیستید
    و اگر حرفهای من آرومتون نمی کنه می تونین همین امروز تشریف ببرید آزمایشگاه تست بتا بدید و خیالتون راحت بشه یا یک هفته بعد تست بی بی چک بدید و خیالتونو راحت کنید
    ولی باردار نیستید به هیچوجه

لطفا از این به بعد سوالاتتون رو در تاپیکهای مرتبط مطرح کنید
    در انتخاب شریک ، برای کار و زندگی ، بیشتر دقت کنید ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید