شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوزش در مقعد پس از عمل همروئید

1. سلام
    من حدود یکسال و نیم پیش عمل همورونید رو انجام دادم 44 روز بعد از عمل زمانی که من به دستشوئی رفته بودم یک زائده گوشتی از مقعد بیرون زد در در عرض چند ساعت بزرگی آن به 5 سانت رسید که همان روز دوباره مجبور به عمل شدم. از آن به بعد موقع دستشویی رفتن همشه احساس درد داشتم. و هیچگاه این درد برطرف نشد منهم چون بعد از آن 2 عمل خیلی درد کشیدم میترسیدم به دکتر مراجعه کنم
    الان حدود 2 هقته هست که موقع دستشوئی رفتن درد خیلی دارم و هر چه زور میزنم نمیتوانم عمل دفع را به راحتی انجام دهم. در دهانه مقعد دچار سوزش و درد خیلی شدید شده ام متاسفانه با توجه به تعطیلات نوروزی دسترسی به پزشک ندارم میخواستم بدانم آیا ممکن است من دوباره دچار فیشر شده باشم و برای اینکه درد کمتری موقع دفع داشته باشم چه کاری میتوانم انجام دهم. در مورد مواد غذایی که میخورم خیلی مراعات مکینم ولی همچنان درد دارم و عمل دفع را نمیتوانم به طور کامل انجام دهم. در حال حاضر از موسلیوم استفاده میکنم. ضمنا سن من 35 ساله هست.

اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشوم

2. nili73 نوشته است: سلام
    من حدود یکسال و نیم پیش عمل همورونید رو انجام دادم 44 روز بعد از عمل زمانی که من به دستشوئی رفته بودم یک زائده گوشتی از مقعد بیرون زد در در عرض چند ساعت بزرگی آن به 5 سانت رسید که همان روز دوباره مجبور به عمل شدم. از آن به بعد موقع دستشویی رفتن همشه احساس درد داشتم. و هیچگاه این درد برطرف نشد منهم چون بعد از آن 2 عمل خیلی درد کشیدم میترسیدم به دکتر مراجعه کنم
    الان حدود 2 هقته هست که موقع دستشوئی رفتن درد خیلی دارم و هر چه زور میزنم نمیتوانم عمل دفع را به راحتی انجام دهم. در دهانه مقعد دچار سوزش و درد خیلی شدید شده ام متاسفانه با توجه به تعطیلات نوروزی دسترسی به پزشک ندارم میخواستم بدانم آیا ممکن است من دوباره دچار فیشر شده باشم و برای اینکه درد کمتری موقع دفع داشته باشم چه کاری میتوانم انجام دهم. در مورد مواد غذایی که میخورم خیلی مراعات مکینم ولی همچنان درد دارم و عمل دفع را نمیتوانم به طور کامل انجام دهم. در حال حاضر از موسلیوم استفاده میکنم. ضمنا سن من 35 ساله هست.

اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشوم

سلام

چیزی که واضحه اینه که شما مشکلتون حل نشده و باید جهت بررسی بیشتر به متخصص مراجعه کنید و خیالتون رو راحت کنم به احتمال قریب به یقین دوباره نیاز به جراحی دارید . فقط اینبار توصیه می کنم به متخصص معتبر مراجعه کنید و حتما تمام نکات بعد از جراحی رو رعایت کنید

در ادامه

ابتدا توضیح بدم که فیشر ( شقاق ) و هموروئید اگرچه در اغلب نشانه ها اشتراک دارند اما دو موضوع متفاوتند و باید دید شما دقیقا دچار کدومش هستید ؟!
    با توجه به عود مجددی که فرمودید ( که بنظرم کیست ناشی از عفونت یا گوشت اضافه ناشی عدم بهبود به موقع زخم بوده ) یا پزشک کارش رو درست انجام نداده یا شما نکات دوران نقاهت رو درست انجام ندادید یا هردو !
    الان هم این احساس عدم دفع کامل در شما بیشتر شبیه وقتاییه که براثر ایجاد گوشت اضافه ویا تورم های ناشی از هموروئید عمل دفع درست انجام نمی شود و معمولا اینجور موارد نیاز به جراحی دارند .
    به خودتون لطف می کنید اگر به متخصص مجربی مراجعه کنید و درمان کنید و نکات بهداشتی و لازم بعد از جراحی رو رعایت کنید و از شر این داستان خلاص بشید .
    بعید می دونم درمان دارویی بکار تون بیاد و  استفاده از موسلیوم هم ( که امیدوارم خودسرانه نباشد و بخاطر مشکلات معده و ... توسط پزشک تجویز شده باشد ) اگرچه بخاطر بهبود وضعیت نفخ و اوضاع روده ها کمک کننده هست اما درمان درد شما نیست .

در حالت کلی
    رعایت بهداشت ناحیه
    خوردن غذای پر فیبر
    پرهیز از زور زدن هنگام دفع
    ترجیحا استفاده از توالت فرنگی
    پرهیز از ایستادن و بخصوص نشستن طولانی
    نشستن در وان یا تشت آب گرم
    استفاده از پماد نیتروگلیسیرین ( در صورت نداشتن مشکل عروق و 100% با تجویز پزشک )
    نوشیدن آب به میزان کافی
    اصلاح یبوست و اسهال های مزمن
    افزایش فعالیت بدنی
    تزریق و استفاده از آنتی بیوتیکها و مسکنها ( 100% با تجویز پزشک )

می تونه در حال حاضر و بعد از جراحی به شما کمک بکنه ولی تنها راه اصلی مراجعه به پزشک هست .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید