شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان PCO با متفورمین

1. سلام
    من مبتلا به تخمدان PCO هستم چون قصد بارداری دارم هیچ دارویی برای درمان ان استفاده نکرده ام
    نا به حال سه بار  IUIکرده ام والان حدود 20 ماه است که قرص متفورمین از نوع کانادایی استفاده می کنم
    می خواهم بدانم آیا استفاده از این قرص روزی دو عدد منجر به درمان ودر نهایت بارداری می شود؟
    متسکرم

2. متفورمین رو برای درمان تخمدان پلی کیستیک تجویز میکنن و زمانی بیشتر اثر داره که روزی سه عدد مصرف بشه معمولا دوره درمان هم 6 ماه کامل باید باشه وچون گاهی باعث حالت تهوع میشه بهتره همراه با غذا مصرف بشه گاهی دکتر برای افزایش تخمک گذاری و بالا رفتن احتمال بارداری کلومفین هم تجویز میکنن
    اما دکتر متخصصتون بهتر میتونه کمکتون کنه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر

3. سلام. من 26 ساله ومجرد هستم. 10 ساله pco   را برام تشخیص داده اند و سیپروترون کامپاند مصرف مکردم. سه ساله میزان پرو لاکتین بالا( 885   mlu/L ) هم دارم که با درمان پایین میاد و بعر مدتی بالا میره، آخرین بار قرص سیپروترون کامپاند را قطع کردم و 7  بسته داستینکس مصرف کردم و پرو لاکتین به 18 رسید  ولی متوجه شدم هورمون TSH ( 6.24 mlu/L )هم بالاست. به خاطر تاخیر در پریود دو تا آمپول پروژسترون زدم ولی پریود نشدم در حالی که قبلا با آمپول پریود میشدم. دکترم یک سری آزمایش هورمونی نوشته و گفته بعد از پریود آزمایش بده حالا من برای پریود شدن  چه کار کنم ؟ میشه دو تا دیگه آمپول بزنم؟ چرا با آمپول پریود نشدم؟ پیش دکتر زنان برم یا غدد ؟<xml><o></o>

4. narges88 نوشته است:

سلام. من 26 ساله ومجرد هستم. 10 ساله pco   را برام تشخیص داده اند و سیپروترون کامپاند مصرف مکردم. سه ساله میزان پرو لاکتین بالا( 885   mlu/L ) هم دارم که با درمان پایین میاد و بعر مدتی بالا میره، آخرین بار قرص سیپروترون کامپاند را قطع کردم و 7  بسته داستینکس مصرف کردم و پرو لاکتین به 18 رسید  ولی متوجه شدم هورمون TSH ( 6.24 mlu/L )هم بالاست. به خاطر تاخیر در پریود دو تا آمپول پروژسترون زدم ولی پریود نشدم در حالی که قبلا با آمپول پریود میشدم. دکترم یک سری آزمایش هورمونی نوشته و گفته بعد از پریود آزمایش بده حالا من برای پریود شدن  چه کار کنم ؟ میشه دو تا دیگه آمپول بزنم؟ چرا با آمپول پریود نشدم؟ پیش دکتر زنان برم یا غدد ؟<xml><o></o>

سلام،
    برای تنظیم دوره های قاعدگی و در نهایت اگر تصمیم به بارداری دارید می بایست میزان هورمونها به سطح طبیعی بازگردد که پرولاکتین بالا اگر به دلیل توده های هیپوفیزی نباشد معمولا به درمان دارویی پاسخ می دهد همانطور که در شما هم همین طور بوده، برای اختلال تیروئید هم می بایست درمان مناسب صورت گیرد، برای درمان اختلال تیروئیدی بهتر است با متخصص غدد هم مشورت نمایید.

5. سلام. برای تنظیم پریود در PCO سیپروترون کامپوند بهتره یا مدروکسی پروژسترون؟ در صورتی که فرد به هر دو جواب میده و مجرده.

6. narges88 نوشته است: سلام. برای تنظیم پریود در PCO سیپروترون کامپوند بهتره یا مدروکسی پروژسترون؟ در صورتی که فرد به هر دو جواب میده و مجرده.

سلام،
    بستگی به نظر و تجربه پزشک معالج شما دارد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید