شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ريزش مو و مصرف فیناستراید، زینک و ریوایوژن

1. با سلام

خواستم بدانم استفاده از فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان براي ريزش موي ارثي عوارضي مثل نازايي ندارد؟ كپسول زينك چه طور؟قطره ي ريوايوژن محصول امريكا چگونه است؟عوارض جدي مانند ناباروري ندارد؟ موهاي من خيلي ريخته و سرم تا حدودي خالي شده است.

متشكرم

2. DrPourghorban

جراح و متخصص زنان و زایمان

جراح و متخصص زنان و زایمان
    شما خانم هستید یا آقا هستید؟

3. mooham نوشته است: با سلام

خواستم بدانم استفاده از فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان براي ريزش موي ارثي عوارضي مثل نازايي ندارد؟ كپسول زينك چه طور؟قطره ي ريوايوژن محصول امريكا چگونه است؟عوارض جدي مانند ناباروري ندارد؟ موهاي من خيلي ريخته و سرم تا حدودي خالي شده است.

متشكرم

سلام

ببین دوست من فیناستراید قرص روکشدار هست
    اگر شما تقسیمش کنی رسما روکشش رو از بین بردی و به تبعش در جذب دارو اختلال ایجاد کردی ( قرص در معده حل می شود ) و فایده ای نداره . اگر هم یکروز درمیان استفاده کنی با توجه به نیمه عمر دارو شما یک روز اصلا هیچ دارویی دریافت نمی کنی یکروز زیادتر از حد معمول برای ریزش مو دریافت می کنی و خلاصه اصلا کار درستی نیست
    استفاده فیناستراید برای رفع ریزش مو بصورت 1 میلی گرم در روز بصورت روکشدار هست . که می تونی ایرانی - هندی - فرانسوی و یا امریکاییش رو از داروخانه ها تهیه کنی . هر جوری دیگری از فیناستراید استفاده کنید کار درستی نکردید و دچار عوارض اون از جمله ژنیکوماستی خواهید شد .
    کپسول زینک بصورت زینک سولفات و زینک پلاس هم تقریبا توسط اکثر متخصصین پوست و مو برای جلوگیری از ریزش مو تجویز میشه . زینک سولفات هم جذبش پایین تره هم عوارض ( مثل دردهای معده ) بیشتره . زینک پلاس از این نظرها بهتره . ضمن اینکه حاوی ویتامینهای گروه ب هم هست .
    ریوایوژن هم صرفا دور ریختن پول هست و اگر خیلی موثر باشه تاثیرش بیشتر از ماینوکسیدیل نیست که با توجه به تفاوت قیمتش اصلا فایده ای نداره .
    نه کپسول زینک و نه ریوایوژن باعث عقیم شدن نمیشن اما مصرف فیناستراید 5 میلی گرم بصورت خودسرانه می تونه در باروری اختلالاتی ایجاد کنه .

درنهایت تنها داروهای استاندارد رفع ریزش مو . ماینوکسیدیل و پروفشیا یا همون فیناستراید 1 میلی گرم روکشدار هست . در کنار این دو تغذیه سالم . خواب کافی . پرهیز از استرس و استفاده از مکمل های ویتامین ( گروه ب ) همچنین زینک پلاس می تونن مفید باشن

موفق باشی

4. با سلام

من ديروز سوالي در مورد فيناستريد، زينك و ريوايوژن پرسيده بودم كه شما پرسيديد كه من خانم يا آقا هستم. خواستم بگويم من دختري 25 ساله هستم و استفاده از دارو هاي نامبرده براي خانم ها مشكل نازايي ندارد؟ مي خواستم بپرسم اگر فيناستريد به صورت روزانه 1 ميلي گرم استفاده شود براي خانم ها مشكل ناباروري ايجاد نمي كند؟ با توجه به اينكه در توضيحات اين دارو آمده است كه براي خانم ها تجويز نمي شود. داروي ماينوكسيديل چه؟مشكل ناباروري ندارد؟ من به مدت حدود 50 روز از فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان استفاده كرده ام (حدود 25 عدد قرص) خواستم بدانم اين مدت مصرف مي تواند مشكلي براي من ايجاد كرده باشد يا نه؟ در توضيحات اين دارو نوشته شده كه مصرف آن بايد دائمي باشد و در صورت قطع دارو موهاي رشد كرده مجدداً ريزش مي كنند. آيا اين مطلب صحت دارد و در صورت درست بودن آن با توجه به اين كه خانم ها نمي توانند به طور دائمي از آن استفاده كنند چاره چيست؟ در ضمن قرص زينك كه من مصرف مي كنم فقط نام zink دارد و پسوند ندارد و من نمي دانم كه زينك پلاس است يا نه؟ داروي ماينوكسيديل چه مدت بايد مصرف شود تا رشد مجدد مو را سبب شود و مقدار مصرف روزانه بايد چگونه باشد؟ آيا اين دارو نيز باعث ضخيم شدن تار هاي مو مي شود؟

اگر سوالاتم تا حدودي تكراري بود عذر مي خواهم ولي اگر ممكن با توجه به دختر بودن من مجدداً سوالاتم را پاسخ دهيد.

خيلي خيلي متشكرم

5. mooham نوشته است: با سلام

من ديروز سوالي در مورد فيناستريد، زينك و ريوايوژن پرسيده بودم كه شما پرسيديد كه من خانم يا آقا هستم. خواستم بگويم من دختري 25 ساله هستم و استفاده از دارو هاي نامبرده براي خانم ها مشكل نازايي ندارد؟ مي خواستم بپرسم اگر فيناستريد به صورت روزانه 1 ميلي گرم استفاده شود براي خانم ها مشكل ناباروري ايجاد نمي كند؟ با توجه به اينكه در توضيحات اين دارو آمده است كه براي خانم ها تجويز نمي شود. داروي ماينوكسيديل چه؟مشكل ناباروري ندارد؟ من به مدت حدود 50 روز از فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان استفاده كرده ام (حدود 25 عدد قرص) خواستم بدانم اين مدت مصرف مي تواند مشكلي براي من ايجاد كرده باشد يا نه؟ در توضيحات اين دارو نوشته شده كه مصرف آن بايد دائمي باشد و در صورت قطع دارو موهاي رشد كرده مجدداً ريزش مي كنند. آيا اين مطلب صحت دارد و در صورت درست بودن آن با توجه به اين كه خانم ها نمي توانند به طور دائمي از آن استفاده كنند چاره چيست؟ در ضمن قرص زينك كه من مصرف مي كنم فقط نام zink دارد و پسوند ندارد و من نمي دانم كه زينك پلاس است يا نه؟ داروي ماينوكسيديل چه مدت بايد مصرف شود تا رشد مجدد مو را سبب شود و مقدار مصرف روزانه بايد چگونه باشد؟ آيا اين دارو نيز باعث ضخيم شدن تار هاي مو مي شود؟

اگر سوالاتم تا حدودي تكراري بود عذر مي خواهم ولي اگر ممكن با توجه به دختر بودن من مجدداً سوالاتم را پاسخ دهيد.

خيلي خيلي متشكرم

سلام
    کاش جنسیتتون رو در تالار تصحیح می کردید . الان برای شما مرد ثبت شده
    بگذریم

1- برای ریزش مو اولین قدم تشخیص علت ریزش مو هست . شما قاعدتا باید تست هورمونی داده باشید و بلحاظ کیست و ... چک شده باشید. بدون تشخیص علت هر درمانی لزوما موفق نخواهد بود

2- بارها دیدم که برای خانمهایی که ریزش مو دارند فیناستراید 1 میلی گرم هم تجویز شده است اما فکر کنم هنوزم ارجحیت با اسپیرونولاکتون هست

3- خانمهایی که قصد بارداری دارند به هیچ وجه نباید از فیناستراید استفاده کنند چون احتمالا بروز ناهنجاری بخصوص در نوازد پسر وجود دارد

4- در دز استاندارد یعنی 1 میلیگرم در روز فیناستراید نازایی ایجاد نمی کند

5- ماینوکسیدیل اصلا ربطی به ناباروی ندارد اما برای خانمها توصیه شده از 2% استفاده کنند همچنین استفاده زا ماینوکسیدیل در خانمهای باردار بدون تچویز پزشک مردود است

6- اطلاع ندارم خوردن 25 عدد قرص 5 میلیگرمی فیناستراید در 50 روز چه عارضه ای می تونه برای شما داشته باشه اما بهرحال کار درستی نبوده  

7- چه ماینوکسیدیل و چه فیناستراید اثر دائمی ندارند و مادامیکه زمینه ریزش مو از بین نرفته باشد قطع دارو باعث ریزش مجدد مو می شود .

8- ریوایوژن هم ربطی به ناباروری ندارد اما داروی معتبری نیست و با توجه به قیمتش اثر خاصی ندارد . از داروهای استاندارد استفاده کنید

9-  درباره زینک خود زینک بودن مهم است بقیه مواردش خیلی مهم نیست . فقط جذب زینک بصورت زینک سولفات ( کپسول های قرمز ایرانی ) خیلی بالا نیست و گاهی با مشکلاتی برای معده توام است . نیاز روزانه بدن به زینک 15 میلی گرم هست و بهتره بیش از این مصرف نکنید .
    در مولتی ویتامین های معتبر خارجی می تونیم 15 میلی گرم روی هم مشاهده کنید .

10- ماینوکسیدیل حداقل باید 4 ماه مصرف شود تا اثراتش مشخص شوند . ماینوکسیدیل با تحریک گردش خون باعث می شود رشد و ماندگاری مو بیشتر شود که در نهایت به پرپشت تر شدن موها کمک می کند

اصولا درمان ریزش مو درمان مداومی هست و اگر حوصله مصرف منظم قرص و قطره رو ندارید بهتره اصلا شروع نکنید . اینو جدی می گم .

6. با سلام

آقاي دكتر من حدود 2 سال قبل رژيم سختي گرفتم كه بعد از آن موهايم به شدت كم شد و سرم خالي شد. البته ما در بستگان زن درجه اول نيز سابقه كم مويي بسيار شديد داريم. من دانشجو هم هستم و استرس زيادي را هم تحمل كردم. آزمايش هورموني ندادم ولي با توجه به سابقه ي كم مويي در بستگان، دكتر گفتند كه ارثي است و رژيم و استرس باعث تشديد آن شده. خواستم بدانم من مي توانم بدون تجويز پزشك ماينوكسيديل را تهيه كنم و استفاده كنم. آيا مي توانم به رويش مجدد موهايم اميدوار باشم. (دختري 25 ساله هستم) همانطور كه گفته بودم دكتر براي من فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان و كپسول زينك قرمز رنگ تجويز كرده بود. مي گوبند كه ريزش 100 مو در روز طبيعي است. چگونه بايد بفهميم كه ريزش مو داريم يا نه؟ من به نظر خودم موهايم زياد نمي ريزد ولي نمي دانم چرا اين قدر كم شده.

متشكرم

7. mooham نوشته است: با سلام

آقاي دكتر من حدود 2 سال قبل رژيم سختي گرفتم كه بعد از آن موهايم به شدت كم شد و سرم خالي شد. البته ما در بستگان زن درجه اول نيز سابقه كم مويي بسيار شديد داريم. من دانشجو هم هستم و استرس زيادي را هم تحمل كردم. آزمايش هورموني ندادم ولي با توجه به سابقه ي كم مويي در بستگان، دكتر گفتند كه ارثي است و رژيم و استرس باعث تشديد آن شده. خواستم بدانم من مي توانم بدون تجويز پزشك ماينوكسيديل را تهيه كنم و استفاده كنم. آيا مي توانم به رويش مجدد موهايم اميدوار باشم. (دختري 25 ساله هستم) همانطور كه گفته بودم دكتر براي من فيناستريد 5 ميلي گرم يك روز در ميان و كپسول زينك قرمز رنگ تجويز كرده بود. مي گوبند كه ريزش 100 مو در روز طبيعي است. چگونه بايد بفهميم كه ريزش مو داريم يا نه؟ من به نظر خودم موهايم زياد نمي ريزد ولي نمي دانم چرا اين قدر كم شده.

متشكرم

سلام

خوبیه ایران اینه که اینجا داروی فوق خاص رو هم می تونی بدون نسخه از داروخانه تهیه کنی چه برسه ماینوکسیدیل
    می دونی دوست من
    شما منبع خوش شانسی هستی
    یعنی زمینه وراثت رو دارید . رژیم هم گرفتید . استرسم دارید !
    هرکدوم اینا برای طاس شدن یک انسان بالغ کافیست !
    ولی باید امیدوار بود
    من به چشم خودم تاثیر ماینوکسیدیل رو در خانمها دیدم
    بخصوص وقتی پای رژیم و استرس در بین بوده . من واقعا نمی دونم چرا دکترت برات فیناستراید 5 میلی گرم تجویز کرده . شاید دلیل خاصی داشته و من بی خبرم . البته دیدم برای آقایانی که ریزش موی شدید دارند فرضا 1 ماه این دارو با این دز تجویز میشه اما در مورد خانمها نشنیده بودم و دلیلی هم نداره به تصمیم پزشکتون شک کنم .
    فقط هنوزم می گم که اغلب برای خانمها اسپیرونولاکتون تجویز میشه
    ریزش مو هم گفته میشه تا 100 تا در روز طبیعیه اما من می گم این صدتا معمولا جوری می ریزند که شما حس نمی کنی
    اون 10 تایی که شما روی بالشت می بینی احتمالا صدو یکم الی صد و دهمی هستند ! جدی می گم . والا حتما متوجه شدی که تمام موهایی که در روز می ریزند رو جمع کنی 50 تا هم نمی شن . خیلی روی این قضیه حساب نکن

در نهایت اگر منتظر دارویی هستی که یک شبه موهات رو بهت برگردونه سخت در اشتباهی
    و باید بطور منظم یک درمان رو لااقل برای 6 ماه انجام بدی بعد اگر هیچ نتیجه ای نداشت بری سراغ درمان دیگر

شما درمان خوراکی و موضعی باید داشته باشی
    خوراکی شامل حالا فیناستراید یا اسپیرو و زینک و مولتی ویتامین یا لااقل ب کمپلکس ( من می گم مخمر آب جو )
    موضعی : یعنی ماینوکسیدیل 2% و شامپوی مناسب

+ استراحت و خواب کافی و پرهیز از استرس و نوشیدن 7-8 لیوان آب و تغذیه متنوع و سالم

با اینکار حتما نتیجه خوبی خواهی گرفت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  8. سلام
    پسری 22 ساله هستم.برای جوش ها وریزش مو به دکتر مراجعه کردم.برای جوش هام دکوتان 20 به همراه وازلین برای چرب نگه داشتن لبهام تجویز کرد.البته گفت اول آزمایش بده و نتیجه رو به یک دکتر داخلی نشون بده اگه تایید کرد قرص ها رو مصرف کن.
    برای موهام فیناستراید یک میلی گرم و یک قرص دیگه به اسم Rufo... تجویز کرده که نمی دونم چیه و باید یک شب در میان بخورم.علت این که اسمشو نمیدونم اینه که تازه نسخه گرفتم هنوز وقت نکردم برم داروخانه این ها رو هم از رو نسخه خوندم.

1.دکتر در کنار دکوتان20 نوشته" یا A-Crotse " یا یه چیزی شبیه به این این قرص جایگزین چیه که دکتر نوشته؟

2.من قبلا که آزمایش خون داده بودم همه چیزم نرمال بود غیر از کریتینین که کمتر از حد نرمال بود نمیدونم مرتبط هست یا نه اما اون موقع من کم آب میخوردم که الان بیشتر اب میخورم .آیا این ربطی به داروی من داره؟لازمه واسه نتیجه آزمایش پیش دکتر برم یا خودم بخونمش؟می تونم نتیجه آزمایش جدید رو بزارم اینجا شما نظر بدید.

3.این طور که من فهمیدم هر دو داروی جوش ومو که دکتر داده از ویتامین A گرفته شده این حجم زیاد ویتامین آسیبی نمی رسونه؟

4.فشار های عصبی و روانی که به ویژه چند وقت اخیر به خاطر کنکور ارشد ایجاد شده چه قدر در ریزشموی من موثره آیا لازمه پیش دکتر روانپزشک برم؟
    این رو هم بگم تشخیص دکتر ریزش موی ارثی بوده؟

5.آیا نوع ایرانی یا هندی و همین طور امریکایی فرقی از نظر کیفیت دارن؟شما بودید کدومش رو میخریدید.یک دکتری میگفت نوع هندی شرکت سیپلا از ایرانیش بهتره؟آیا ارزش هزینه چند برابری رو داره؟

9. bikhialbash نوشته است: سلام
    پسری 22 ساله هستم.برای جوش ها وریزش مو به دکتر مراجعه کردم.برای جوش هام دکوتان 20 به همراه وازلین برای چرب نگه داشتن لبهام تجویز کرد.البته گفت اول آزمایش بده و نتیجه رو به یک دکتر داخلی نشون بده اگه تایید کرد قرص ها رو مصرف کن.
    برای موهام فیناستراید یک میلی گرم و یک قرص دیگه به اسم Rufo... تجویز کرده که نمی دونم چیه و باید یک شب در میان بخورم.علت این که اسمشو نمیدونم اینه که تازه نسخه گرفتم هنوز وقت نکردم برم داروخانه این ها رو هم از رو نسخه خوندم.

1.دکتر در کنار دکوتان20 نوشته" یا A-Crotse " یا یه چیزی شبیه به این این قرص جایگزین چیه که دکتر نوشته؟

2.من قبلا که آزمایش خون داده بودم همه چیزم نرمال بود غیر از کریتینین که کمتر از حد نرمال بود نمیدونم مرتبط هست یا نه اما اون موقع من کم آب میخوردم که الان بیشتر اب میخورم .آیا این ربطی به داروی من داره؟لازمه واسه نتیجه آزمایش پیش دکتر برم یا خودم بخونمش؟می تونم نتیجه آزمایش جدید رو بزارم اینجا شما نظر بدید.

3.این طور که من فهمیدم هر دو داروی جوش ومو که دکتر داده از ویتامین A گرفته شده این حجم زیاد ویتامین آسیبی نمی رسونه؟

4.فشار های عصبی و روانی که به ویژه چند وقت اخیر به خاطر کنکور ارشد ایجاد شده چه قدر در ریزشموی من موثره آیا لازمه پیش دکتر روانپزشک برم؟
    این رو هم بگم تشخیص دکتر ریزش موی ارثی بوده؟

5.آیا نوع ایرانی یا هندی و همین طور امریکایی فرقی از نظر کیفیت دارن؟شما بودید کدومش رو میخریدید.یک دکتری میگفت نوع هندی شرکت سیپلا از ایرانیش بهتره؟آیا ارزش هزینه چند برابری رو داره؟

سلام
    1-مصرف قرص هاي خارجي خيلي خيلي بهتر از داروهاي ايرانيه هرچند خيلي گرونه ولي ارزشش رو داره
    2- ريزش مودر مردان رو مي شه كنترل كرد حتي اگر ارثي باشه فقط يك دكتر متخصص پوست و مو خوب رو انتخاب كنين و تمام داروها رو دقيقا سرموعد مصرف كنين
    3-با مصرف داروها موهاتون خوب مي شن اما بايد اين رو بدونين (طبق گفته پزشك متخصص) مصرف داروها دائمي هست و بايد هميشه مصرف بشن ، نه اينكه بعد از بهبود داروها رو قطع كنيد .
    4- فشارهاي عصبي مسلما باعث افزايش روند ريزش مو مي شه ولي براي درمان قطعي حتما و حتما پيش متخصص برين
    5- قرص فيناسترايد براي درمان ريزش مو  در مردان و افزايش تعداد مو بصورت محسوس از لحاظ ظاهري استفاده مي شه روزانه 1بار مصرف مي شه ، عارضش كاهش ميل جنسيه و مدت مصرفش هم دائميه  و با قطع مصرف ريزش شديد مو بروز مي كنه ،  استفاده از اين دارو براي خانم ها مجاز نيست .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید