شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمایی برای افزایش وزن

1. سلام و درود بر نوادگان ابن سینا و ابوریحان.

من درخواست یک راهنمایی از شما عزیزان دارم برای افزایش وزن. در تست وزنی که لینکش در صفحه ی اول بود رفتم و در اسطرلاب دیدم که جناب ماه در برج کژدم قرار دارند و این یعنی قمر در عقرب!. پس دیگر باید دست به کار شد و وزن را افزائیدن آغاز کرد.

اطلاعات:

قد: 176 سانت
    وزن: 55 ... یه کمی این ور اون ور.
    اشتها: کم. اما نه خیلی کم. در حد متوسط رو به پایین.

تا آنجایی که می دونم سوء تغذیه در کودکی داشتم.

لطفا راهنمایی کنید:

آیا میشه دارویی تهیه کرد (که از طرف پزشکان و اداره بهداشت و اینها تایید شده باشه) و مثلا طی یکی دو ماه به وزن مطلوب رسید؟
    میشه دارویی برای افزایش اشتها تهیه کنم؟
    چه چیزهایی بخورم که از نظر غذایی و ارزش کیفی در حد بالا و از نظر حجم در پایین ترین مقدار باشند؟
    این سه روش رو باهم به کار ببرم چه میشود؟ خوب میشود یا بد؟

برای مشاوره ی حضوری باید پیش چه نوع پزشکی برم؟ که البته به کارش وارد باشه. منظورم تخصصش هست. عمومی، تغذیه، خانواده، ؟؟؟

و یک نکته البته رویمان به دیوار: اگر دارویی که معرفی می کنید را میشود با دفترچه بیمه تهیه کرد لطفا بگوئید.

با تشکر پیشاپیش

2. Yann نوشته است: سلام و درود بر نوادگان ابن سینا و ابوریحان.

من درخواست یک راهنمایی از شما عزیزان دارم برای افزایش وزن. در تست وزنی که لینکش در صفحه ی اول بود رفتم و در اسطرلاب دیدم که جناب ماه در برج کژدم قرار دارند و این یعنی قمر در عقرب!. پس دیگر باید دست به کار شد و وزن را افزائیدن آغاز کرد.

اطلاعات:

قد: 176 سانت
    وزن: 55 ... یه کمی این ور اون ور.
    اشتها: کم. اما نه خیلی کم. در حد متوسط رو به پایین.

تا آنجایی که می دونم سوء تغذیه در کودکی داشتم.

لطفا راهنمایی کنید:

آیا میشه دارویی تهیه کرد (که از طرف پزشکان و اداره بهداشت و اینها تایید شده باشه) و مثلا طی یکی دو ماه به وزن مطلوب رسید؟
    میشه دارویی برای افزایش اشتها تهیه کنم؟
    چه چیزهایی بخورم که از نظر غذایی و ارزش کیفی در حد بالا و از نظر حجم در پایین ترین مقدار باشند؟
    این سه روش رو باهم به کار ببرم چه میشود؟ خوب میشود یا بد؟

برای مشاوره ی حضوری باید پیش چه نوع پزشکی برم؟ که البته به کارش وارد باشه. منظورم تخصصش هست. عمومی، تغذیه، خانواده، ؟؟؟

و یک نکته البته رویمان به دیوار: اگر دارویی که معرفی می کنید را میشود با دفترچه بیمه تهیه کرد لطفا بگوئید.

با تشکر پیشاپیش

با سلام
    شما باید به متخصص تغذیه و رژیم درمانی مراجعه کنید
    لطفا به متخصص مراجعه کن نه کسانی که در کنار تخصص یا عدم تخصصشون روی تابلو مطبشون چاقی و لاغری رو هم ذکر کردند
    البته مشکل فوق تخصصی نیست و پزشک عمومی و متخصص داخلی و .. هم می تونن در این باره راهنماییت کنن اما عقل سلیم به آدم میگه مشکلش رو با متخصص در میون بذاره

در کل شما به یک رژیم متنوع پرکالری احتیاج داری و درکنارش ورزش
    هر رژیم پرکالری توصیه نمیشه چون اگر درست تجویز نشه ممکنه مشکلات قلب و عروق براتون پیش بیاره
    بخاطر همینه که می گم به متخصص رجوع کنید

در نهایت در داروخانه ها ترکیبات گیاهی و شیمیایی متنوعی جهت افزایش اشتها وجود داره که اغلب هم تحت پوشش بیمه نیستند و  به نسخه احتیاج نداره - یکبار درو دیوار داروخانه ها رو بخونی 4-5 تاشونو می بینی - ولی گاهی برخی افراد که امیداورم پزشک نباشند برای افزایش وزن از برخی داروهای کورتونی که سایدافکت افزایش وزن دارند استفاده می کنند و شما این داروها رو می تونید با نسخه هم تهیه کنید .

یک توصیه نچندان موثر که ضرر خاصی هم نداره خوردن روزانه قرص مخمرآبجو هست که اشتها رو زیاد می کنه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. بسیار بسیار ممنون.

اسم اون دارو های افزایش اشتها رو لطف میکنید؟ و مزیت هاشون و برتری هاشون و مورد تایید بودنشون.

باز هم ممنون

در ضمن حال که صحبت از قرص مخمر شد، آیا خوردن مشروبات هم کمک زیادی میکنه؟ تاثریش چقدر هست؟
    البته می خوام بزارم برای آخرین انتخاب. چون دوست ندارم وابسته به مشروب بشم!

با تشکر فراوان

4. Yann نوشته است: بسیار بسیار ممنون.

اسم اون دارو های افزایش اشتها رو لطف میکنید؟ و مزیت هاشون و برتری هاشون و مورد تایید بودنشون.

باز هم ممنون

در ضمن حال که صحبت از قرص مخمر شد، آیا خوردن مشروبات هم کمک زیادی میکنه؟ تاثریش چقدر هست؟
    البته می خوام بزارم برای آخرین انتخاب. چون دوست ندارم وابسته به مشروب بشم!

با تشکر فراوان

سلام
    ببین دوست من اینجا مرسوم نیست کسی محصول خاصی رو پیشنهاد بده . اغلب این محصولات هم گیاهی هستند و من بشخصه پدرکشتگی بدی با محصولاتی که تحت عنوان " گیاهی بدون عوارض جانبی " راهی بازار می شوند دارم و البته این نظر شخصیم هست نه یک قاعده دقیقا علمی . پس نمی تونم محصولی بهت معرفی کنم فقط متن زیر رو برات میذارم امیدوارم کمکت کنه
    اما در مورد سوال بعدیت
    دوست عزیز جسارتا اسم آبجو شنیدی هول شدی یاد اب س ل و ت افتادی ها ! :دی
    عزیزم اونی که من گفتم قرص مخمرآب جو هست و الکل نداره و ربطی به مشروبات الکی نداره و درسته که مشروبات الکلی در دز بسیار پایین برای قلب و عروق مفیده اما
    نه توصیه می شه کسی که تاحالا نخورده مشروب رو شروع کنه
    نه چاق شدن توسط مصرف مشروبات الکلی کار درست و عقلانی هست
    پس این رو کاملا بی خیال شو
    مخمر آب جو ( متاسفانه ما فکر می کنیم آب جو بده اما ماءالشعیر خوبه ! درحالی که جفتشون آب جو هستند . فقط بطور نانوشته ای قرار شده به اونی که الکل داره بگیم آب جو ! ولی من منظورم اینجا قرصی هست که در داروخانه ها موجوده ) داشتم می گفتم
    مخمر آب جو ویتامین های گروه ب رو به همراه مقداری مینرال داره که کمک شایانی به بهبود سوخت و ساز و افزایش اشتها می کنه و واقعا بی ضرر هست .

شما اگر به متخصص تغذیه رجوع کنید بهتون رژیم متنوعی میده که خیلی هم حجیم نیست که اشتهاتون نکشه و در عوض پرکالریه . این رژیم ها شما رو خوب چاق خواهد کرد .

در ادامه متن زیر رو بخونید ...

................................................

چکار کنیم اشتهامون باز بشه ؟

فردی كه دچار كمبود یا فقدان اشتهاست، خیلی كمتر از حالت معمول غذا می خورد. كمی ِ اشتها معمولاً به دلیل هضم كم مواد غذایی است. با جویدن طولانی غذا و نوشیدن مایعات سرد این حالت بدتر می شود. گاهی اوقات هم به دلیل عوامل روحی است.

عمل هضم به دلیل نفخ و گاز معده، كاهش حس چشایی و تنفس بد كاهش می یابد كه معمولاً باعث كمبود انرژی مورد نیاز بدن می شود.

كاهش اشتها باعث كاهش وزن می شود. پس یكی از راه های افزایش وزن درافراد لاغر ، افزایش اشتهای آنهاست.

كاهش اشتها می تواند به دلیل عوامل زیر باشد :
    - اشكال در بلع مواد غذایی

- استفراغ و تهوع

- تغییر یا كاهش حس چشایی

- احساس سیری

- رشد تومور

- افسردگی

- درد

در بیشتر موارد، كاهش اشتها مشكل ثانویه است یعنی اختلال در سلامتی بدن، باعث كاهش اشتها می شود.

برای افزایش اشتها چه كاری باید انجام داد؟
    - سعی كنید هرروز 3 وعده غذایی كامل و 3 میان وعده داشته باشید.

- بین وعده های اصلی غذایی، چیزی نخورید.

- برای افزایش هضم غذا و اشتها، می توانید یك وعده را مصرف نكنید تا برای خوردن وعده بعدی، اشتهای بیشتری داشته باشید.

- سعی كنید وعده های غذایی خود را در اوقات معینی مصرف كنید؛ یعنی برنامه غذایی مشخص و سر ساعت داشته باشید. مثلاً صبحانه را در ساعت 7 صبح ، ناهار در ساعت 12 و شام در ساعت 7 شب. همچنین اگر اشتهای شما برای صرف وعده اصلی كاهش نمی یابد ، می توانید دو میان وعده ، یكی در ساعت 10 صبح و یكی در ساعت 4 بعد از ظهر و نیز قبل از خواب میل كنید.

- تا جایی كه می توانید، غذا بخورید. با اشتهای زیاد غذا بخورید، زیرا تفكر شما در هضم و جذب غذا بسیار مؤثر است.

- به غذا به عنوان بخشی از درمان بیماری خود نگاه كنید؛ یعنی نگوئید میل ندارم. فكر كنید دارو مصرف می كنید.

- حتماً صبحانه بخورید.

- غذاهای خوشمزه را با فاصله زمانی كم و هر بار به مقدار كم مصرف كنید.

- غذاهای پر كالری مصرف كنید كه به راحتی خورده می شوند؛ مثل انواع دسر، ژله ، بستنی ، ماست و شیر پرچرب، شیرموز و شیركاكائو .

- غذا را سرد یا با دمای معمولی بخورید تا طعم و بوی آن را كاهش دهد.

- كاری كنید اوقات صرف غذا دلپذیر و خوشایند باشد.

- در منزل همراه با اعضای خانواده و در خارج از منزل با دوستان خود غذا بخورید.

- بعد از تمام شدن غذا، آب و سایر نوشیدنی ها را بنوشید، زیرا نوشیدن مایعات در موقع صرف غذا باعث می شود خیلی زود احساس سیری كنید.

- قبل از صرف غذا، یك ساعت ورزش كنید ، ولی سنگین نباشد.

كارهایی را كه نباید انجام دهید :
    - خودتان را مجبور به خوردن نكنید.

- كاری نكنید كه این كم اشتهایی، روابط شما را با سایر خانواده اتان تحت تاثیر قرار دهد.

++++ اشتها آورها : +++++

اگر هنوز هم دچار بی اشتهایی بودید، می توانید از مواد زیر برای افزایش اشتها استفاده كنید :

- مقداری زنجبیل تازه را ریز ریز كنید. مقداری آب لیمو ترش و نمك به آن اضافه كنید و آن را بجوید.

- مقدار هل و دارچین و برگ بوی خشك را له كنید و به مقدار مساوی با هم مخلوط كنید. یك قاشق مرباخوری از این مخلوط را بخورید.

- پودر فلفل سیاه، پودر زنجبیل خشك و شكر را با عسل مخلوط كنید و به صورت گلوله در آورید. برای مدتی این مخلوط را در دهان نگه دارید كه بی اشتهایی شما را تسكین خواهد داد.

- انار بخورید كه می توانید نمك و فلفل سیاه هم به آن اضافه كنید.

- مقداری نمك و پودر زیره سبز را روی آناناس بریزید و آن را بخورید.

با پزشكتان مشورت كنید :
    اگر بعد از یك هفته، با وجود انجام روش های بالا، اشتهای شما افزایش نیافت، به پزشك مراجعه كنید زیرا كاهش اشتها می تواند علامت یك بیماری جدی تر باشد.

اگر هر یك از علائم زیر را مشاهده كردید، به پزشك خود اطلاع دهید:  
    - تهوع

- نخوردن غذا به مدت یك روز یا بیشتر

- كاهش وزن به میزان  5/2  كیلو گرم یا بیشتر

- احساس درد موقع غذا خوردن

- ادرار نكردن به مدت یك روز كامل

-  مدفوع نکردن به مدت دو روز یا بیشتر

- ادرار با فاصله زمانی غیر متناوب، همراه با بو یا سوزش یا خیلی زرد رنگ.

- داشتن حالت تهوع بیش از 24 ساعت

منبع : سایت تبیان

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. می خواهم چاق شوم

كمبود وزن به اندازه چاقي و اضافه وزن مي تواند فرد درگير را دچار مشكل كند و افراد مبتلا به لاغري هاي مفرط اغلب درصدد به دست آوردن وزن و راهي براي دستيابي به وزن مناسب هستند. در زير توصيه هايي را ارائه مي كنيم كه به افراد براي رسيدن به وزن مناسب كمك مي كند:
    ۱ - استفاده از شكر و شيريني براي ايجاد آرامش در مغز از روش هاي سنتي جالب قديم است و اين روش ساده، قرن هاست كه مورد استفاده قرار مي گيرد. دستور اغلب حكماي طب سنتي براي داشتن خواب راحت و سنگين اين است كه قبل از خواب، كمي عسل بخوريد و يك ضرب المثل چيني توصيه مي كند كه هر وقت دچار استرس شديد چاي شيرين ميل بفرماييد. در حال حاضر نيز اعتقاد به اينكه خوردن مواد شيرين به خودي خود مفيد است و افزايش وزن را نيز به دنبال خواهد داشت- به خصوص تأكيد اساسي بر مصرف مواد غذايي شيرين پس از وعده هاي غذايي به عنوان دسر- وجود دارد: ژله، بستني، شيريني هاي كوچك، شكلات، نوشابه و ... (البته مصرف زياد نوشابه توصيه نمي شود).
    ۲ - مصرف مرباها و مارمالادهايي كه با ميوه هاي فصل تهيه شده است و همچنين عسل براي وعده صبح بسيار مفيد است. همچنين از مرباها و عسل مي توانيد در دسرها نيز استفاده كنيد.
    ۳ - ماكاروني و پاستا، به خصوص اگر از انواع غني شده آن (همراه با زرده تخم مرغ و آهن) باشد، بسيار خوش طعم و مفيد است و برخي كه رنگ زردتري دارند (به دليل مصرف زرده تخم مرغ در فرمولاسيون آنها) از انرژي دهي بالاتري برخوردارند. مصرف آنها همراه سس سفيد - پنيرها و سبزيجات معطر بسيار توصيه مي شود.
    ۴ - مصرف زرده تخم مرغ بيشتر از 3 عدد در هفته توصيه نمي شود و براي جلوگيري از ابتلا به انگل سالمونلا تأكيد اساسي بر مصرف زرده به شكل كاملاً پخته وجود دارد. سفيده تخم مرغ از منابع بسيار عالي پروتئيني است كه در انواع غذاها، ساندويچ ها و سس ها كاربرد دارد.
    ۵ - در رابطه با ورزش بهتر است 2 ساعت قبل از ورزش غذاي چرب خورده نشود و بهترين ميان وعده در حين ورزش هاي طولاني مدت (مثل دوچرخه سواري)  استفاده از آب ميوه هاي شيرين و غني شده است. همچنين پس از ورزش، مصرف يك ليوان شير + خرما + موز يا ساندويچ مرغ + سيب زميني+ نوشيدني شيرين، اثرات مطلوبي را در افزايش وزن نشان مي دهد.
    ۶ - گياهان معطر، حاوي عطر مطبوعي هستند كه مربوط به اسانس روغني موجود در آنهاست كه ماده اي فرار مي باشد. بنابراين بهتر است در آخرين مرحله غذا از آنها استفاده كرد. در سالادها و سبزيجات خام، انواع مختلف سير، شويد، جعفري، تره، جعفري فرنگي، اكليل كوهي، ترخون و خردل را مي توان استفاده كرد و در غذاهاي پخته، زيره، ميخك، جعفري، زعفران، پونه، مريم گلي، دارچين، زنجبيل، گلپر، هل، آويشن و ... را مي توان اضافه كرد. اين كار كمك مي كند تا مواد معطر طبيعي، اعصاب بويايي و برجستگي هاي زبان را - كه داراي اعصاب ذائقه هستند- تحريك كرده و موجب افزايش اشتها و در نتيجه، ازدياد ترشح بزاق ويژه معده شود.
    ۷ - استفاده از ميوه ها به شكل مخلوط، به همراه بستني و خامه و دانه هاي آجيل، مخلوط مقوي وخوشمزه اي به دست مي دهد كه مي توان از آن به عنوان دسر استفاده كرد.

۸ - شايد مصرف مقادير زياد مواد غذايي در روزهاي اول براي شما دشوار باشد، اما به خاطر داشته باشيد كه اين افزايش مقدار به شكل تدريجي، تحمل اين مواد را هم به دنبال خواهد داشت.
    ۹ - قبل از خواب يك ليوان شير همراه با عسل يا خرما ميل كنيد در اين مورد مراقبت هاي دهاني و دنداني را فراموش نكنيد.
    ۱۰ - كمپوت هايي نيز كه از ميوه هاي تازه تهيه شده باشند، دسرهاي مناسبي هستند كه مي توانيد با مخلوط ميوه هاي تازه و به عنوان دسر استفاده كنيد.
    ۱۱ - بعد از برخاستن از خواب بهتر است يك ليوان آب ميل شود و در روز حداقل 9 ليوان آب بنوشيد.
    ۱۲ - بهتر است از ريزه خواري در بين وعده صبح بپرهيزيد تا اشتهاي شما براي نهار بيشتر باشد و نهار به طور كامل خورده شود.
    ۱۳ - تمام چربي هاي مرئي گوشت حذف شود (چربي هاي مضر) و سعي شما بر استفاده از روغن هاي مايع خصوصاً روغن زيتون باشد. مصرف روغن هاي جامد را به حداقل كاهش دهيد؛ به هر حال هر يك قاشق غذاخوري روغن مايع مساوي با يك قاشق مرباخوري روغن جامد است.
    ۱۴ - سبزيجات ياد شده در رژيم حتماً مصرف شود و در سالاد خود از جوانه گندم، زيتون، هويج رنده شده و در صورت تمايل از شلغم رنده شده، كرفس و ... استفاده كنيد.
    ۱۵ - در صورتي كه مي توانيد آب گوشت يا آب سبزيجات را به صورت مستقل استفاده كنيد توصيه من به شما اين است كه حتماً در برنامه غذايي خود اين مواد مغذي را جاي دهيد.
    ۱۶ - به عنوان چاشني سالاد مي توانيد از آب ليمو يا نارنج يا آب غوره به اندازه دلخواه ميل كرده و آگاه باشيد كه استفاده از سركه انگور را به حداقل رسانده و جاشني سالم را جايگزين كنيد.
    ۱۷ - در طول روز حتماً از مركبات استفاده شود تا ويتامين C و ويتامين A از ابتلا به سرماخوردگي جلوگيري كند و بدانيد سير نقش مهمي را به عنوان آنتي بيوتيك طبيعي به عهده دارد؛ پس از مصرف سير غافل نشويد.
    ۱۸ - برگ هاي سبز تيره سبزيجات مثل كاهو و ميوه هاي زرد رنگ حاوي مقادير مناسبي از ويتامين A هستند و استفاده از آنها در تأمين سلامتي شما سهم بزرگي دارد. در طول هفته حتماً يك ليوان هويج رنده شده همراه با روغن سالاد و يك چاشني ترش مصرف كنيد تا ملغمه اي از ويتامين هاي E,C,A به بدن شما برسد.
    ۱۹ - سهميه شير ذكر شده در رژيم حتماً مصرف شود و چنانچه استفاده از شير شيرين براي شما خوشايند است، شير را به صورت شيرين مصرف كنيد تا به جذب هر چه بيشتر كلسيم آن كمك كنيد. خوردن شير همراه با شكلات، كاكائو و قهوه جذب كلسيم را بسيار كاهش مي دهد.
    ۲۰ - تنقلاتي مثل چيپس و پفك، شورها و ترشي ها و خوراكي هايي كه فاقد ارزش تغذيه اي هستند را به حداقل برسانيد و بدانيد چاق شدن به هر قيمتي يا لاغري به هر قيمتي هدف ما نيست؛ ما تغييرات مطلوب همراه با سلامتي و حفظ زيبايي را دنبال مي كنيم.
    ۲۱ - چاي و قهوه روزانه خود را رقيق بنوشيد و سعي شما بر اين باشد كه چاي و قهوه را داغ و غليظ ننوشيد (حداكثر 8 فنجان در روز).
    ۲۲ - با استفاده از ليمو همراه با گوشت ها، جذب آهن را بالا ببريد.
    ۲۳ - براي جلوگيري از مشكلات احتمالي پس از صرف غذاهاي حاوي حبوبات مي توانيد قبل از طبخ، آنها را خيس كنيد. اگر داراي مشكلات گوارشي پس از صرف حبوبات هستيد استفاده از يك استكان عرق نعنا يا رازيانه را به شما توصيه مي كنم زيرا درمان هاي طبيعي، هميشه بهترين و بي عارضه ترين ها هستند.
    ۲۴ - مصرف برنج به صورت كته به شما در دريافت ويتامين هاي موجود در آن كمك شاياني مي كند و در صورت تمايل، خوردن پياز همراه با غذا به جذب ويتامينB موجود در آن كمك مي كند.
    ۲۵ - مصرف چاي را به يك ساعت پس از صرف غذا موكول كنيد.
    ۲۶ - اين ضرب المثل انگليسي كه خوردن يك سيب در روز شما را از مراجعه به دكتر بي نياز مي كند را هرگز فراموش نكنيد و بدانيد كه پوست سيب سرشار از ويتامين است؛ پس سيب را با پوست ميل كنيد.
    ۲۷ - كلم يكي از پرخاصيت ترين سبزيجات موجود در طبيعت است، بنابراين از مصرف آن غافل نشويد و بدانيد كلسيمي كه از راه كلم به شما مي رسد بسيار مناسب است. اگر تست شيرين را مي پسنديد سالاد كلم حاوي كشمش را به شما توصيه مي كنم.
    ۲۸ - شما مي توانيد در جيره غذايي خود هر نصف ليوان سبزيجات پخته را با اسفناج پخته جايگزين كنيد و به سهميه ماست خود بيفزاييد. اسفناج سرشار از اسيد فوليك است؛ چيزي كه در آب پرتقال و گوشت ها- به خصوص گوشت گوساله- سهم قابل توجهي دارد و از فاكتورهاي سازنده براي ارتقاي سلامتي به شمار مي رود. امروزه ثابت شده است كه آهن موجود در اسفناج به صورت nonhem بوده و غيرقابل استفاده براي بدن ما انسان هاست؛ بنابراين اسفناج را براي بهره بردن از اسيد فوليك آن مصرف كنيد.

منبع : روزنامه همشهری
    نویسنده : صدف کوه کن

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. نقل قول:

دوست عزیز جسارتا اسم آبجو شنیدی هول شدی یاد اب س ل و ت افتادی ها ! :دی

ایول!
    بابا دکتر جون ما که از اوناش نیستیم... فقط یه خورده...

گرفتم حرف شما رو که منظورتون از استفاده از قرص مخمر همون افزایش اشتهاست و نه وزن.
    اما خوب این آبشنگولی من رو به یاد حرفی انداخت که از یک منبع بسیار بسیار ناموثق که همانا صاحاب کارم هم بود شنیدم که گفت بیا بهت یه برنامه می دم زودی چاق می شی.
    می خواستم نظر یک صاجب نظر رو در این مورد بدونم.
    که شما هم بد جور پوزه ی مارو به خاک مالاندید!!

____

ازتون بسیار سپاسگذارم اطلاعات بسیار مفیدی بهم دادید.
    و خودم هم میدونم که تا به متخصص مراجعه نکنم چیزی به اون صورت عوض نخواهد شد.

____
    ____

و حال یک سوال دیگه هم برام پیش اومد.
    برای افزایش حجم عضلات باید چه کار کنم؟ ... قطعا ورزش!
    منظورم این هست که چه ورزش هایی رو پیشنهاد میدید؟
    یا اگر به پزشک مراجعه کنم میتونه در این زمینه هم راهنمایی ام کنه؟
    ورزش هایی که سنگین نباشن و در عین حال تمام عضلات رو تحت فشار مفید قرار بدن چیا هستند؟
    قبلا بدنسازی می رفتم اوایل خوب بود وزنم در دو سه هفته ی اول 6 کیلو زیاد شد ولی بعد از اون تا یک ماه بعد هم ثابت موند! جالب اینجا بود که حد اقل کم هم نمی شد!

ممنون.

7. سلام

برای ورزش اگر به باشگاه بدنسازی معتبر مراجعه کنی حتما راهنماییت می کنن
    من تجربه خاصی در این مورد ندارم . می تونم یک فاروم نسبتا معتبر درباره بدنسازی بهت معرفی کنم اما همونجاها هم مدام بهت توصیه می کنن از مکمل استفاده کنی و برادرانه بهت می گم اینکار رو نکن .
    به دستورات بالا و دستورات متخصص تغذیه عمل کنی مشکلت تا حد مطلوبی رفع میشه . با مکمل میای چشمت رو درست کنی می زنی ابروت رو هم کور می کنی ! ( البته برعکس )

اینم فارومی که گفتم . آقای صادق سلامی مربی سالمی هستند و اگر شما خودت درخواست مکمل ندی چیزی بهت معرفی نمی کنن . می تونی ازشون درباره ورزشهای سوال کنی

پایگاه آقای سلامی

http://sadeghsalami.com/forums/

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید