شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترکیبات آب منی

1. با سلام
    با تشکر از آقای دکتر و سایر دوستان
    آقای دکتر میخواستم مواد تشکیل دهنده آب منی را بدونم و اینکه میگویند آب منی برای پوست مفیده از نظر پزشکی چقدر مستند هستش ؟

2. shiva1358 نوشته است: با سلام
    با تشکر از آقای دکتر و سایر دوستان
    آقای دکتر میخواستم مواد تشکیل دهنده آب منی را بدونم و اینکه میگویند آب منی برای پوست مفیده از نظر پزشکی چقدر مستند هستش ؟

سلام

دوست عزیز
    منی علاوه بر اسپرم حاوی اسید سیتریک ، آمینو اسید های آزاد- فسفریل کولین -آنزیم - پروستاگلاندین - پتاسیم و روی می باشد.
    منی به علت مواد پروتئینی در آن در بعضی از محصولات بهداشتی وآرایشی  مثل کرم ها و لوسیونهای خارجی کاربرد دارد و موجب نرم کنندگی ولطافت بخشیدن به پوست می شود.

مطلب زیر را هم مطالعه کنید:

سوال در مورد مایع منی

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. sheida1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

ترکیبات مایع منی با توجه به وجود قند و ویتامین در ان برای لطافت و کاهش التهاب پوست خانمها بسیار است..

4. سلام

در مورد ترکیبات منی که دوستان گفتند ولی درباره مفید بودنش برای پوست !
    ببینید مدفوع چرب هم حاوی چربیه و برای خشکی پوست موثره اما عقل سلیم می گه باتوجه به سایر عوارضش کسی برای رفع خشکی پوستش از لوسیون مدفوع چرب استفاده نمی کنه . یعنی صرف چرب بودن یک ماده مجوزی برای استعمالش روی پوست و مو نیست و همچنین است داستان منی که حتی در صورت مفید بود - که در این هم بنده شک دارم ، چون صرف داشتن ترکیبات مفید دلیل نمیشه مفید و موثر هم باشه - با توجه به عوارض جانبی که یکیش انتقال بیماریهای عفونی از طریق زخمهای میکروسکپی و جوشهای روی پوست هست ، اصلا استفاده از منی روی پوست توصیه نمی شود و برای هر مشکل پوستی اهم از جوش و آکنه و خشکی و تیرگی و ... ترکیباتی اختصاصی و آزمون پس داده در داروخانه ها موجود می باشند .

ضمن اینکه اگر دوستان اطلاعی موثق درباره استفاده از منی در کرمهای خارجی دارند لطف کنند برای بنده لینکش رو بذارند . چون هرقدر فکر می کنم نمی تونم روند تهیه این ماده رو درک کنم . یعنی یکسری مرد که انواع و اقسام آزمایشات رو جهت مشخص شدن وضعیت سلامتی داده اند استخدام می کنن و از آنها منی می گیرند و داخل ترکیبات کرم استفاده می کنند ؟! قحطی اسید و آمینو اسید اومده که اینکار رو می کنند ؟! و بفرض که اینکار رو کردند آیا محصولشون محصول معتبری هست یا ساخته لابراتوار دکتر هجی جون و پرفسور شبخیزه ؟!
    قصد ندارم این موضوع رو بکل رد کنم اما دوست دارم منبع موثقی در این باره اگر هست مطالعه کنم . ممنون میشم .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. مایع منی هیچ خاصیتی , نه برای پوست داره و نه برای چیز های دیگر( به غیر از نگهداری اسپرم ها در محیط دستگاه تناسلی مرد)... هیچ حکمی از لحاظ پزشکی برای این مسئه وجود نداره..
    site iransalamat

6. با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    این روزا اینقدر کرم ها و لوسیون های تقویت کننده پوست و نگهدارنده های پوست اومده که هیچ کس فکر مایع منی نیست.
    من جا داره که اینجا از آقای سامی تشکر کنم که جواب تمام سوالات دوستان رو داده اند.......اما نمی دونم چرا دوستان با دقت این پاسخ ها را نمی خونند و مجددا همان سوال رو با یک جمله بندی جدید مطرح میکنند.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید