شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تنگی نفس مزمن

1. با سلام . از حدود دوماه پیش سرفه های خفیفی شروع شد که روز به روز شدید تر میشد به علاوه با اینکه دچار گرفتگی بینی نبودم  ; به قول معروف تو دماغی حرف میزدم و صدام مثل افرادی که زکام دارن شده بود به طوری که بعد از یک هفته به علت سرفه شدید هنگام خوابیدن به پزشک مراجعه کردم که سفتراک و آزیرومایسین و زادیتن و یک داروی مهار اسید معده تجویز کردند(البته من مشکل برگشت اسید معده ندارم ) .  که هیچ تاثیری نداشت که هیچ  ; از اون به بعد دچار تنگی نفس هم شدم به طوری که حدودا ساعت دو یا سه صبح به علت تنگی نفس شدید از خواب بیدار میشدم که گاهی با خس خس سینه هم همراه بود که بعد از بیرون دادن خلط خس خس هم قطع میشد ولی تنگی نفس تا حدود نیم ساعت ادامه داشت  به علاوه سرفه ها با خلط زیادی همراه شد  و بعضی از روزها دو یا سه ساعت دچار عطسه و آبریزش شدید میشدم . مجدادا به پزشک مراجعه کردم که آمپول دپو مدرول و کوتریموکستازول و زادیتن تجویز کردند . بعد از مصرف این داروها حدود دو سه روز خیلی بهتر شدم ولی دوباره با اینکه دارو ها رو منظم مصرف میکردم مشکل تنگی نفس و سرفه برگشت و با اینکه داروها رو تماما مصرف کردم ولی دوباره بهبودی حاصل نشد . بعد تصمیم گرفتم که میوه بیشتر مصرف کنم و حدود دوهفته میشه که روزی دو یا سه لیوان آب پرتغال و روزی چند تا سیب مصرف میکنم که واقعا سرفه و تنگی نفسم هشتاد درصد بهتر شده در ضمن این چند روزه که گرد و غبار هوا کمتر شده هم توی بهبودی  بی تاثیر نبوده ولی مشکلی که الان دارم همین تنگی نفس خفیفیه که مونده ( از نظر تنفسی مثل افرادی که دارن پیاده روی سریع میکنن میشم )البته دیگه تو خواب دچار این حالت نمیشم بلکه بیشتر مواقع بعد از ظهر ها ( بدون انجام فعالیت خاصی )یا تقریبا ساعت ده شب یا ده دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب دچار این حالت میشم لطفا راهنماییم کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید