شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زگیل در ناحیه تناسلی

1. من و همسرم هردو آدمهای مذهبی و پایبند به اصول شرعی و اخلاقی هستیم وقبل از ازدواج هیچ شریک جنسی نداشته ایم من  من همانقدر که به پاک بودن خودم ایمان دارم به پاکی همسرم هم ایمان دارم واز این بابت خیالم راحته.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. noras نوشته است: من و همسرم هردو آدمهای مذهبی و پایبند به اصول شرعی و اخلاقی هستیم وقبل از ازدواج هیچ شریک جنسی نداشته ایم من  من همانقدر که به پاک بودن خودم ایمان دارم به پاکی همسرم هم ایمان دارم واز این بابت خیالم راحته.

دوست عزیز این توصیه ها کلی هستند و از افراد مجرد تا متاهل رو در بر می گیرند . لزومی هم نداره کسی به کسی مشکوک باشه یا ...
    موفق باشید

3. با سلام خدمت آقای دکتر مرسی از امکانات سایتتون برای گرفتن راهنمایی مخصوصا برای کسانی که دسترسی سزیع به دکتر ندارن
    من  دختری 29 ساله هستم و 2 مشکل دارم
    1 مشکل زیگیل تناسلی هست که ابتدا در اطراف معقد بود والان بالای ناحیه تناسلی هم چند عدد ایجاد شده و متاسفانه مدت 6 ماه درگیرش هستم و واقعا من رو به حدی نگران کرده که همش احساس میکنم که سرطان میگیرم و نمیتونم بچه دار بشم
    برای درمان ابتدا با روش انجماد 1جلسه صورت گرفت و آزمایش پاپ اسمیر نیز مشکلی را نشان نداد اما بعد به علت مسافرت و جابجایی دکتر دوم روش شیمیای رو ترجیح داد که به حددی وحشتناک و درد آور بود که پوست تمام نواحی که در نزدیکی بود به شدت آسیب پذیر میکرد
    بعد از حدود 4جلسه درمان مقداری بهبودی در اطراف معقد دیده شد اما دارو به هیچ عنوان روی زیگیلهای بالای آلت تناسلی عمل نکرد و دکتر گفت که نمونه .ان نادر است چون سر سیاه میباشد
    به مدت 1 هفته به دلیل مسمومیت غذایی مریض و از سرم و آمپولهای قوی استفاده کردم که ناگهان باعث از بین رفتن تمام زیگیلها به جز زیگیلهای بالای آلت شد
    اما متاسفانه دوباره زیگیلها برگشته و کاملا در نقاطی که با هم در تماس هستند تکثیر شده لطفا من را راهنمایی کنید که با کدام روش سریع به نتیجه مناسب برسم
    مشکل دیگر من در رابطه رابطه جنسیی ارضا نشدن است که البته این مشکل را نمیدانستم چون ارتباط جنسی نداشتم و بیشتر خود ارضایی میکردم و ارضا نیز میگشتم که تنها با مالش قسمت بیرمنی آلت بوده اما بعد از اولین هفته رابطه جنسی جدی حتی با 5 بار پشت سر هم تداوم رابطه و ارضا هر بار شریک جنسی متاسفانه من ارضا نشدم و شریک من خسته شدو این موضوع مرا به شدت نگران کرده لذا لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید
    لازم به ذکز است که من در ایران زندگی نمکنم و دسترسی به دکتر برایم براحتی مقدور نمیباشد
    متشکرم

4. ELMIRA700 نوشته است: با سلام خدمت آقای دکتر مرسی از امکانات سایتتون برای گرفتن راهنمایی مخصوصا برای کسانی که دسترسی سزیع به دکتر ندارن
    من  دختری 29 ساله هستم و 2 مشکل دارم
    1 مشکل زیگیل تناسلی هست که ابتدا در اطراف معقد بود والان بالای ناحیه تناسلی هم چند عدد ایجاد شده و متاسفانه مدت 6 ماه درگیرش هستم و واقعا من رو به حدی نگران کرده که همش احساس میکنم که سرطان میگیرم و نمیتونم بچه دار بشم
    برای درمان ابتدا با روش انجماد 1جلسه صورت گرفت و آزمایش پاپ اسمیر نیز مشکلی را نشان نداد اما بعد به علت مسافرت و جابجایی دکتر دوم روش شیمیای رو ترجیح داد که به حددی وحشتناک و درد آور بود که پوست تمام نواحی که در نزدیکی بود به شدت آسیب پذیر میکرد
    بعد از حدود 4جلسه درمان مقداری بهبودی در اطراف معقد دیده شد اما دارو به هیچ عنوان روی زیگیلهای بالای آلت تناسلی عمل نکرد و دکتر گفت که نمونه .ان نادر است چون سر سیاه میباشد
    به مدت 1 هفته به دلیل مسمومیت غذایی مریض و از سرم و آمپولهای قوی استفاده کردم که ناگهان باعث از بین رفتن تمام زیگیلها به جز زیگیلهای بالای آلت شد
    اما متاسفانه دوباره زیگیلها برگشته و کاملا در نقاطی که با هم در تماس هستند تکثیر شده لطفا من را راهنمایی کنید که با کدام روش سریع به نتیجه مناسب برسم
    مشکل دیگر من در رابطه رابطه جنسیی ارضا نشدن است که البته این مشکل را نمیدانستم چون ارتباط جنسی نداشتم و بیشتر خود ارضایی میکردم و ارضا نیز میگشتم که تنها با مالش قسمت بیرمنی آلت بوده اما بعد از اولین هفته رابطه جنسی جدی حتی با 5 بار پشت سر هم تداوم رابطه و ارضا هر بار شریک جنسی متاسفانه من ارضا نشدم و شریک من خسته شدو این موضوع مرا به شدت نگران کرده لذا لطفا در این مورد هم راهنمایی کنید
    لازم به ذکز است که من در ایران زندگی نمکنم و دسترسی به دکتر برایم براحتی مقدور نمیباشد
    متشکرم

سلام

1- زگیل تناسلی گاهی مقاوم به درمان هست که در این موارد شما نباید خسته بشید و تا پیروزی نهایی باید نهضت رو ادامه بدید . اگر از نتیجه کار پزشکتون راضی نیستید به پزشک سوم مراجعه کنید و در نهایت در طول دوره درمان نکات بهداشتی رو بشکل شدیدی رعایت کنید چون هرگونه سهل انگاری کوچک می تونه باعث گسترش بیماری بشه . ضمنا تا اطاع ثانوی رو کنترل شدن زگیل ها یا رابطه جنسی برقرار نکنید یا اگر کردید حتما از کاندوم استفاده کنید . ( من می گم با توجه به شرح حالتون اصلا فعلا رابطه نداشته باشید  . ضمن اینکه شریک جنسیتون هم باید از لحاظ سلامت مورد بررسی قرار بگیره

2- معمولا خیلی کم پیش میاد که خانمها در اولین روابط جنسیشون به معنی واقعی ارضا هم بشن . استرس و هیجان اولین رابطه ها معمولا مانع رسیدن به اورگاسم میشه و به مرور با رفع استرس ها و ایجاد هماهنگی با شریک جنسی این مشکل برطرف میشه اما گاهی این ارضا نشدن دلایل خاص دیگری هم داره مثل : کاهش میل جنسی ، انزال زودرس آقا ، عدم تفاهم روحی طرفین ، درد هنگام رابطه و ...
    در این مورد احتمالا خانمهای انجمن بهتر راهنماییتون می کنن
    موفق باشید

5. سلام آقای دکتر من پسری 24 ساله هستم مجرد واین مدتیه که روی آلت من دونه های سفبد رنگ دیده میشه آیا اینها زگیل تناسلی هستند و باید چه کار کرد
    متشکرم

6. abaiat نوشته است: سلام آقای دکتر من پسری 24 ساله هستم مجرد واین مدتیه که روی آلت من دونه های سفبد رنگ دیده میشه آیا اینها زگیل تناسلی هستند و باید چه کار کرد
    متشکرم

سلام

اگر این دانه ها در انتهای ریشه مو واقع شده می شه گفت مشکلی نیست
    اما اگر این دانه ها دقیقا روی آلت و در نقاطی که مو وجود نداره هستند بهتره در اسرع وقت به متخصص رجوع کنید .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلامی دوباره
    یکی از دوستان من که دچار زیگیل تناسلی بوده از طریق همیوتاپی درمان شده و من هم درمان به این روش رو اغاز کردم خواستم نظرتون رو در موزد این روش بدونم دکتر
    مرسی

8. ELMIRA700 نوشته است: سلامی دوباره
    یکی از دوستان من که دچار زیگیل تناسلی بوده از طریق همیوتاپی درمان شده و من هم درمان به این روش رو اغاز کردم خواستم نظرتون رو در موزد این روش بدونم دکتر
    مرسی

سلام

دوست عزیز زگیل تناسلی مسئله کم اهمیتی نیست و هرگونه سهل انگاری در این رابطه ممکنه برای شما مشکلات جدی و دائمی و ... ایجاد کنه .
    توصیه می کنم برای درمان چنین معضلی به درمانهای استاندارد علم پزشکی رجوع کنید ( متخصص زنان ) و انشاالله بعد از کنترل عارضه اگر دوست داشتید به طب مثلا مکمل هم رجوع  کنید تا همیوپات در بهترین حالتش یک ظرف آب مقطر بده دستتون و مشکل رو حل کنه ...

اصلا و ابدا توصیه نمی کنم زگیل تناسلی رو با همیوپاتی درمان کنید . در اسرع وقت به متخصص زنان رجوع کنید .

9. حدود يك هفته است كه دچار زگيل در ناحيه بيروني واژن شده ام متخصص پوست داروهاي تري كلرواستيك اسيد 30% يك روز در ميان به مدت يك دقيقه و بعد محل را شستشو دهم و پماد زينك اكسايد براي ماليدن اطراف زگيلها داد و قرص سايميتيدين هر 12 ساعت 2 عدد (چون چند ماه قبل داروهاي ضد حساسيت مصرف كرده بودم دكتر گفت براي تقويت سيستم ايمني سايميتيدين داد) اين داروهايي كه داده به نظر شما به درد بيماري من ميخورد؟

10. سلام

TCA یا همون تری کلرواستیک ، یکی از داروهای مورد مصرف در درمان زگیل هست و دلیلی هم نداره ما به تشخیص و تجویز متخصصی که شما رو ویزیت کرده شک کنیم
    TCA و الباقی داروها رو مطابق تجویز پزشک ادامه بدهید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  11. با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از مطالب ارزنده سایت شما

مدتیهست که در ناحیه بالای آلت تناسلی مردانه دارای تعدادی زیگیل تناسلی هستمولی به دلیل بی اطلاعی نسبت به آنها کم توجه بودم که باعث شده به مرورتعداد آنها زیاد شود. به تازگی به دکتر مراجعه کرده و تشخیص زیگیل تناسلیرا دادند. من اکثر پست های قبلی شما را در ارتباط با این موضوع خوانده امو اطلاعات مفیدی به دست آوردم. از آنجا که قصد ازدواج با دوستم (که نزدیکبه 2 سال هست رابطه جنسی داریم) را دارم و با توجه به اینکه ایشان علائمآشکاری نسبت به این ویروس نشان نداده اند ، ممنون میشوم کمکم کنید.

-در صورت ابتلای دوستم به این ویروس چه قدر خطر ابتلا به سرطان گردن رحم ایشان را تحدید میکند؟
    -آیا واکسن hpv برای خانمها در ایران موجود میباشد و آیا استفاده از آن برای فرد مبتلا به این ویروس کار ساز میباشد؟
    -آیادو زوجی که دچار این مشکل هستند این امکان برای انها وجود دارد با ادامهدادن درمان ، به رابطه زناشویی خود ادامه دهند و خطر جدی نیز آنها راتحدید نکند؟
    - در صورت ابتلای هر دو نفر به این ویروس آیا رابطه جنسی ایشان میبایست محدود شده و از تماس قسمت های مبتلا شده خودداری کرد؟
    -با توجه به درمان پیشنهادی دکترم آیا سوزاندن زیگیل علایم و یا آثاری بر روی آلت باقی میگزارد؟
    -در صورت امکان خطرهای جدی این بیماری را بفرمایید.

با تشکر فراوان و سپاس از لطف شما

12. patient نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر فراوان از مطالب ارزنده سایت شما

مدتیهست که در ناحیه بالای آلت تناسلی مردانه دارای تعدادی زیگیل تناسلی هستمولی به دلیل بی اطلاعی نسبت به آنها کم توجه بودم که باعث شده به مرورتعداد آنها زیاد شود. به تازگی به دکتر مراجعه کرده و تشخیص زیگیل تناسلیرا دادند. من اکثر پست های قبلی شما را در ارتباط با این موضوع خوانده امو اطلاعات مفیدی به دست آوردم. از آنجا که قصد ازدواج با دوستم (که نزدیکبه 2 سال هست رابطه جنسی داریم) را دارم و با توجه به اینکه ایشان علائمآشکاری نسبت به این ویروس نشان نداده اند ، ممنون میشوم کمکم کنید.

-در صورت ابتلای دوستم به این ویروس چه قدر خطر ابتلا به سرطان گردن رحم ایشان را تحدید میکند؟
    -آیا واکسن hpv برای خانمها در ایران موجود میباشد و آیا استفاده از آن برای فرد مبتلا به این ویروس کار ساز میباشد؟
    -آیادو زوجی که دچار این مشکل هستند این امکان برای انها وجود دارد با ادامهدادن درمان ، به رابطه زناشویی خود ادامه دهند و خطر جدی نیز آنها راتحدید نکند؟
    - در صورت ابتلای هر دو نفر به این ویروس آیا رابطه جنسی ایشان میبایست محدود شده و از تماس قسمت های مبتلا شده خودداری کرد؟
    -با توجه به درمان پیشنهادی دکترم آیا سوزاندن زیگیل علایم و یا آثاری بر روی آلت باقی میگزارد؟
    -در صورت امکان خطرهای جدی این بیماری را بفرمایید.

با تشکر فراوان و سپاس از لطف شما

سلام

شما عبارت " زگیل تناسلی " رو اگر از نوار جستجوی بالای صفحه سرچ می کردید به همه پاسخهاتون می رسیدید و هنوزم توصیه می کنم اینکار رو بکنید و متنها رو بادقت بخونید . اینکه دوستتون علائم آشکاری بروز نداده اند نمی تونه دلیل قاطعی برای عدم ابتلاشون باشه ، اگرچه اگر خوش شانس بوده باشن ممکنه اصلا مبتلا نشده باشند ( یکم احتمالش کمه اما صفر نیست )

1- درصورت ابتلای خانمی به زگیل تناسلی شانس ابتلا به سرطان گردن رحم در او بیشتر می شود . فقط همینو می تونم بگم . اینکه چقدر و چند درصد ؟ کسی نمی دونه . مثل سیگار . شانس سیگاریها برای ابتلا به سرطان بیشتره اما دلیل نداره هرکی سیگار کشید سرطان هم بگیره

2- واکسن رو در ایران می تونید با هزینه شخصی از هلال احمر تهیه کنید و درصورتی که شخص مبتلا نباشه گفته میشه تا حدود 100% اون خانم از ابتلا به HPV در امان می ماند و اگر هم مبتلا باشد به روند درمانش کمک می کند . اینجا هم مثل همیشه توصیه می کنم استفاده خودسرانه از این محصول رو پیش نگیرید

در مورد واکسن این PDF رو اگر دانلود و مطالعه کنید بد نیست . کلیک کنید
    3و4- اینو دیگه پزشک تشخیص می ده اما توصیه اصلی اینه که نزدیکی نکنند تا بیماری کاملا کنترل بشه و یا لااقل بشدت نقاط درگیر بیماری رو از تماسهای اتفاقی محافظت کنند . فرضا با استفاده از کاندوم مردانه و زنانه ( برحسب نیاز ) . چه ابتلا یکطرفه باشد و چه دو طرفه ، همیشه احتمال اینکه یکنفر بهبود نسبی حاصل کن اما طرف دوم دوباره بیماری را انتقال دهد وجود دارد . پس زیر نظر متخصص پیش برید و بنظر من تماس جنسیتون رو محدودتر از محدود کنید .

5- بله  احتمالش هست اسکار ناشی از زگیل باقی بمونه بخصوص در آلت مردانه

در مورد خطرات و اطلاعات بیشتر هم عبارت زگیل تناسلی رو سرچ کن به نتیجه می رسی
    توصیه من اینه که شما هر دو زیر نظر متخصص ابتدا چک بشید و بعد اگر لازم بود هردو - یا یکی تون - درمان رو آغاز کنید با رعایت نکات ایمنی که حتما از دکترتون هم درباره اش سوال می کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  13. با سلام من دچار بیماری زگیل تناسلی و تبخال تناسلی هستم !
    به پزشک مراجعه کردم و به من داروهای aciclorir 200 & myrtoplex را داد.
    و گفت aciclorir 200 را روزی یک بار بعد ناهار
    و myrtoplex را روزی یک بار موقع خواب مصرف کنم !
    حال موضوع این است که من چند مرجع دیگر را مطالعه کردم حتی روی پاکت این دارو ها نوشته :
    aciclorir 200
    روزی 5 بار هر 4 ساعت ( تایپ شده)
    myrtoplex
    روزی 3 تا 5 بار
    با این تفاسیر و با فرض اینکه من این بیماری را چند سال است که دارم ! و با فرض اینکه در صورت بهبود نیافتن با این روش باید عمل شوم!
    بهتر نیست مصرف این دارو ها را طبق آن مراجع زیاد کنم ؟
    آیا اگر ان شاالله این تبخال خوب شد باز دوباره احتمال بازگشت آن می باشد ! دکتر گفت که این تیخال در خون توست و ممکن دوباره برگردد !
    آیا درمان قطعی برای این تیخال وجود ندارد ؟
    برای زگیل هم دارویی دست ساز داد ! آیا داروی استاندارد وجود ندارد ؟

14. 27 سال سن دارم.با فواصل زمانی زیاد که دقیقا نمی دونم چند بار شده نامزدم با من رابطه جنسی معقدی داشته.طی 2-3 روزی است که متوجه شدم در اطراف معقدم چند برامدگی خیلی کوچک درامده.با مطالعه مطالب اینترنت متوجه شدم از عوارض رابطه جنسی معقدی است.سوالم این است که من برای همیشه آلوده به ویروس پاپیلومای انسانی هستم؟و نامزدم چگونه ناقل این ویروس شده؟در حالیکه هیچ عارضه ای از زگیل تناسلی در او نیست.اگر رابطه جنسی از وازن داشتم مبتلا به زگیل تناسلی نمی شدم؟پیش یک متخصص زنان رفتم و گفت تا 2 ماه صبر کن اگر نریختند پیش دکتر پوست برو برای برداشتن آنها و برای یک هفته قرص مترونیدازول به من داده.ولی از این نگرانم که داخل مجرای معقد,روده یا توی بدنم این زگیل ها را چطوری شناسایی می شه کرد؟و چه دکتری می تونه کمکم کنه؟.بیشتر از این نگرانم که عامل سرطان می تونه باشه.و اینکه این سرطان شامل سرطان روده یا معقد... میشه؟من در مورد سلامت همسرم آیا سهل انگاری کردم؟مثلا با آزمایش خون می شد فهمید که اون این مشکل را داره؟دست زدن و بوسیدن منظورم تماسهای پوستی با اون خطرناک؟و اینکه من نزدیکی از جلو با او نداشتم آیا می تونه این زگیل به رحم  یا وازن... منتقل شه در حالیکه من هنوز پردم پاره نیست.

15. taranomjoon نوشته است: 27 سال سن دارم.با فواصل زمانی زیاد که دقیقا نمی دونم چند بار شده نامزدم با من رابطه جنسی معقدی داشته.طی 2-3 روزی است که متوجه شدم در اطراف معقدم چند برامدگی خیلی کوچک درامده.با مطالعه مطالب اینترنت متوجه شدم از عوارض رابطه جنسی معقدی است.سوالم این است که من برای همیشه آلوده به ویروس پاپیلومای انسانی هستم؟و نامزدم چگونه ناقل این ویروس شده؟در حالیکه هیچ عارضه ای از زگیل تناسلی در او نیست.اگر رابطه جنسی از وازن داشتم مبتلا به زگیل تناسلی نمی شدم؟پیش یک متخصص زنان رفتم و گفت تا 2 ماه صبر کن اگر نریختند پیش دکتر پوست برو برای برداشتن آنها و برای یک هفته قرص مترونیدازول به من داده.ولی از این نگرانم که داخل مجرای معقد,روده یا توی بدنم این زگیل ها را چطوری شناسایی می شه کرد؟و چه دکتری می تونه کمکم کنه؟.بیشتر از این نگرانم که عامل سرطان می تونه باشه.و اینکه این سرطان شامل سرطان روده یا معقد... میشه؟من در مورد سلامت همسرم آیا سهل انگاری کردم؟مثلا با آزمایش خون می شد فهمید که اون این مشکل را داره؟دست زدن و بوسیدن منظورم تماسهای پوستی با اون خطرناک؟و اینکه من نزدیکی از جلو با او نداشتم آیا می تونه این زگیل به رحم  یا وازن... منتقل شه در حالیکه من هنوز پردم پاره نیست.

سلام

راستش اگر این برآمدگی ها زگیل باشند و اصلا زگیل تناسلی باشند ! ( لزوما نباید در واژن باشه ) اونوقت باید اون دکتری که شما رو معاینه کرده و گفته وایسا تا ببینیم میریزن یا نه ؟! رو دار زد ! چون بنظر من نباید سهل انگاری کرد
    اما
    ممکنه اساسا چنین مشکلی دربین نباشه و اون برجستگی ها زگیل نباشند یا گوشت اضافه ناشی از شقاق مقعد باشند ( از اینجا هیچ تشخیصی نمیشه داد ) و مترونیدازول هم داروی خیلی اختصاصی برای زگیل نیست

خلاصه موضوع پیچیده س
    و من جای شما باشم به متخصص دیگری ( زنان ) مراجعه می کنم
    اینم بدونید که ممکنه شریک جنسیتون حامل این بیماری باشه اما علائم ظاهر نداشته باشه یا شما نتونی تشخیص بدی
    شما که اصلا نمی دونی از کی گرفتی . شایدم طی استفاده از توالت عمومی بخصوص توالت فرنگی دچار شدید و باز هم بر می گردیم سر خونه اول که نمی دونیم اصلا زگیل هستند یا نه ؟

توصیه های من
    1- مراجعه به یک متخصص زنان دیگر
    2- قطع رابطه جنسی بطور کامل و یا در حال ضرورت ، استفاده از کاندوم در تمام روابط جنسی از ابتدا تا انتها

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 3 از 4
رفتن به صفحه    3   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید