شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم حرکتی اسپرم ، واریکوسل و آی وی اف ناموفق

1. سلام
    من با مشكل كم حركتي اسپرم مواجع هستم متاسفانه همين امر باعثعدم باروري به طور طيبعي شده است از طرفي هم 2 مرتبه ا وي اف انجام داديمكه هر دو مرتبه نا موفق بود 2 سوال داشتم
    1 - چطوري ميتونم حركت اسپرم رو زياد كنم البته واريكوسل گريد 25 دوشتم كه جراحي كردم
    2-دليل ناموفق بودن عمل اي وي اف چي هست ايا باز هم مربوط به اسپرم ميشه يارحم همسرم بايد بررسي بشه در هر دو مرتبه جنينهاي مناسبي رو زبق گفته پزشكمنتقل كرده بودن
    سپاسگزارم

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. kambiz نوشته است: سلام
    من با مشكل كم حركتي اسپرم مواجع هستم متاسفانه همين امر باعثعدم باروري به طور طيبعي شده است از طرفي هم 2 مرتبه ا وي اف انجام داديمكه هر دو مرتبه نا موفق بود 2 سوال داشتم
    1 - چطوري ميتونم حركت اسپرم رو زياد كنم البته واريكوسل گريد 25 دوشتم كه جراحي كردم
    2-دليل ناموفق بودن عمل اي وي اف چي هست ايا باز هم مربوط به اسپرم ميشه يارحم همسرم بايد بررسي بشه در هر دو مرتبه جنينهاي مناسبي رو زبق گفته پزشكمنتقل كرده بودن
    سپاسگزارم

1- در وهله اول پرهیز از استرس رو بهتون توصیه می کنم . استرس و نگرانی روی کیفیت اسپرمها بسیار موثر است . سایر درمانها حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام شود . در حال حاضر برخی متخصصین از كلومفين برای درمان کم تحرکی اسپرم استفاده می کنند برخی دیگر ترکیبات روي سلنيم ويتامين c و e را برای بهبود کیفیت و تحرک اسپرم موثر می دانند و برخی هم ترجیح می دهند از درمانهای گیاهی استفاده کنند ولی تاکید دارم هرکدام از این درمانها باید تحت نظر متخصص انجام شود

2- دوست عزیز واقعا نمیشه گفت چرا ؟ فقط با بررسی دقیق شرایط شما و همسرتون میشه اظهار نظر کرد و مثل همیشه توصیه می کنم اگر از کار تیم پزشکی که با آن کار می کنید ناراضی هستید می تونید به تیم دیگری مراجعه کنید ولی مطلب خیلی عجیب و غریبی نیست که حتی با IVF هم بعد از دوبار بارداری رخ نداده باشد . شما باید امیدوارانه به درمان ادامه بدید و مطمئن باشید دیر یا زود آنچه می خواهید محقق خواهد شد . شک نکنید
    در نهایت اینو هم بدونید که ivf آخر دنیا نیست و میکرو اینجکشن بهترین و دقیق ترین روش درمان ناباروریست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. سلام خسته نباشید ما 8 ماه است که برای بچه دارشدن اقدام کردیم ولی بعد از آزمایش همسرم متوجه شدیم دچار کم تحرکی اسپرم هست تعداد 147 و اسپرم با حرکت سریع روبه جلو 2.5% و اسپرم با حرکت کند رو به جلو 17.5% و 34.5% دارای حرکت ولی نه رو به جلو و نه رو به عقب و 42 %دارای حرکت رو به عقب و تعداد نرمال 20% . بقیه فاکتورها به گفته پزشک خوب بود دکتر به همسرم قرص کلومیفن و کانیتین و آمپول اچ سی جی داده است من خیلی نگرانم که آیا به طور طبیعی بادار میشم یا نه تعریف شما رو خیلی شنیدم تورا خدا راهنمایی کنید که چقدر باید صبر کنم تا جواب بگیریم و ایا اصلا شوهرم خوب می شه ممنون

4. sarina11 نوشته است: سلام خسته نباشید ما 8 ماه است که برای بچه دارشدن اقدام کردیم ولی بعد از آزمایش همسرم متوجه شدیم دچار کم تحرکی اسپرم هست تعداد 147 و اسپرم با حرکت سریع روبه جلو 2.5% و اسپرم با حرکت کند رو به جلو 17.5% و 34.5% دارای حرکت ولی نه رو به جلو و نه رو به عقب و 42 %دارای حرکت رو به عقب و تعداد نرمال 20% . بقیه فاکتورها به گفته پزشک خوب بود دکتر به همسرم قرص کلومیفن و کانیتین و آمپول اچ سی جی داده است من خیلی نگرانم که آیا به طور طبیعی بادار میشم یا نه تعریف شما رو خیلی شنیدم تورا خدا راهنمایی کنید که چقدر باید صبر کنم تا جواب بگیریم و ایا اصلا شوهرم خوب می شه ممنون

سلام،
    با درمان معمولا وضعیت اسپرمها بهبود می یابد، جای نگرانی نیست در شرایط فعلی حتی اگر یک اسپرم سالم وجود داشته باشد با استفاده از روشهای پیشرفته می توان صاحب فرزند شد. درمان را زیر نظر پزشکتان ادامه دهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. DrPourghorban

جراح و متخصص زنان و زایمان

با سلام
    خوشبختانه چون تعداد کل اسپرمها بالاست احتمال اینکه تعداد اسپرمهای نرمال و متحرک به حد نصاب برسد وجود دارد ولی در کل اختلات موجود در اسپرم فقط در 10% موارد به درمان طبی جواب میدهند و اعلب به انجام ای وی اف و میکرواینجکشن نیاز خواهد بود

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. سرکار خانم دکتر سلام
    متشکرم از پاسختون همانطور که در بالا هم عرض کردم و با توجه به توصیه جناب دکتر صادقی درمان رو ادامه دادم منتها این دفعه هم بی نتیجه بود عمل ای وی اف رو مجدد انجام دادم زیر نظر اقای دکتر .............فوق تخصص نازائی در شهرستان ...............  این بار هم نتیجه نگرفتیم جالب اینجاست که جنین بدست میاد و جنین بدست امده تزیریق میشه منتها در رحم همسرم جنین باقی نمی ماند مسئله دیگه اینه هیچ یک از این دو پزشک محترم  که از پزشکان مشهور در کشور هستن یک ازمایش و حتی یک تست ساده از رحم همسرم نداشتن که ببینیم ایا اون طرف هم مشکلی هست یا نه همانطور هم که خودتون واقف هستید هزینه های داروئی و بیمارستان مربوط به این کار فوق العاده بالاست و با احتمال ریسک موجود که به نظر من 10% است اگه کسی نتونه طبیعی باردار بشه باید غید بار دار شدن رو بزنه
    در هر صورت ممنون و متشکرم

7. DrPourghorban

با سلام

متاسفانه همینطور است که گفتید و هزینه درمان تحت پوشش بیمه نمی باشد .
    در مورد عدم آزمایش همسرتون فقط یک عکس رنگی یا هیستروسکوپی قبل از ای وی اف گرفته میشه تا اگر داخل رحم مشکلی وجود داشته باشد شناسایی و بر طرف شود . در مقالات اخیر این امر در افزایش میزان لانه گزینی جنین نقش بسزایی داشته است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  8. سالم خسته نباشید من قبلا جواب آزمایش همسرم که کم تحرکی اسپرم دارد نوشتم تحرک خوب 2.5% کم تحرک 17.4% و 34.5% دارای حرکت ولی نه رو به جلو و نه رو به عقب دکتر به همسرم کلومیفن و آمپول اچ سی جی و کارنیتین داده ولی بعد از یک ماه و نیم استفاده خسته شده و میگه آمپول نمی زنم من خیلی نگرانم ممکنه با همین درصد آزمایش من باردار بشم به صورت طبیعی نه با عمل آخه همسرم موافق ivf هم نیست هم خودم خسته شدم از این همه انتظار و نتیجه ندیدن و هم همسرم در ضمن از شما خانم دکتر پور قربان و آقای دکتر رهام ممنونم که راهنمایی می فرمایید

9. DrPourghorban

با سلام
    آگر آمپول HCG رو قطع کنند مشکلی پیش نمی آید ولی کلومیفی را حتما تا دو ماه ادامه داده و سپس آزمایش مجدد بدهند .

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید