شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترس از رابطه جنسی

1. با سلام و تشکر بابت پاسخ به سوال های قبلیم....
    راستش من 17 سال دارم و یکی از اقوام ازم خواسگاری کرده و افراد خانواده راضی هستند...پسر خوبی هم هست...اا من فقط به خاطر ترس از رابطه جنسی مایل به ازدواج نیستم....اگه میشه منو راهنمایی کنید...واقعا رابطه جنسی تا اون حد ترسناک و دراور هست؟
    با تشکر

2. naze_ironi نوشته است: با سلام و تشکر بابت پاسخ به سوال های قبلیم....
    راستش من 17 سال دارم و یکی از اقوام ازم خواسگاری کرده و افراد خانواده راضی هستند...پسر خوبی هم هست...اا من فقط به خاطر ترس از رابطه جنسی مایل به ازدواج نیستم....اگه میشه منو راهنمایی کنید...واقعا رابطه جنسی تا اون حد ترسناک و دراور هست؟
    با تشکر

سلام ،
    به نظر من رابطه جنسی اصلا چیز ترسناک و دردآوری نیست بلکه روشی است برای ارضای یک حس غریزی. شما وقتی تشنه می شوید ... آب می نوشید، وقتی گرسنه می شوید ... غذا می خورید. وقتی هم حس جنسی شما تحریک می شود رابطه جنسی می کنید . شاید چون در 17 سال گذشته این تجربه را مانند خوردن و نوشیدن نداشتید ، کمی برایتان مبهم باشد ولی به مرور زمان همانند حسهای دیگر خواهد شد .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. mosafer

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام تشكر از شما
    آقاي دكتر در مورد نحوه آميزش براي زوجين ، آيا اين مسايل بصورت توافقي و ابتكاري بين زوجين صورت مي گيرد و يا اينكه طور ديگري؟ در صورت ناآگاهي همسر (زن) از اين مطالب چه كاري بايد انجام داد؟ آيا روشهايي كه در كشورهاي ديگر استفاده مي شود از نظر پزشكي و ديني و شخصيتي مجاز هستند ؟ براي اينكه بتوان در اين موارد راحت با همسر خود صحبت كرد و خواسته ها را بيان كرد چه راهنمايي داريد؟ خواهشمندم كامل توضيح دهيد.آيا يكي از عوامل ترس از رابطه جنسی ناآگاهي از اين مطالب نيست؟ ترس از عدم موفقيت در برآوردن احتياج طرف مقابل؟

4. mosafer نوشته است: با عرض سلام تشكر از شما
    آقاي دكتر در مورد نحوه آميزش براي زوجين ، آيا اين مسايل بصورت توافقي و ابتكاري بين زوجين صورت مي گيرد و يا اينكه طور ديگري؟ در صورت ناآگاهي همسر (زن) از اين مطالب چه كاري بايد انجام داد؟ آيا روشهايي كه در كشورهاي ديگر استفاده مي شود از نظر پزشكي و ديني و شخصيتي مجاز هستند ؟ براي اينكه بتوان در اين موارد راحت با همسر خود صحبت كرد و خواسته ها را بيان كرد چه راهنمايي داريد؟ خواهشمندم كامل توضيح دهيد.آيا يكي از عوامل ترس از رابطه جنسی ناآگاهي از اين مطالب نيست؟ ترس از عدم موفقيت در برآوردن احتياج طرف مقابل؟

سلام،
    همانطور که خودتان هم ذکر نمودید بهترین راه بالا بردن آگاهی است. در مورد نحوه آمیزش معمولا همان توافق و روشهایی که طرفین بیشتر احساس راحتی می کنند، در هر رابطه اعمال می شود. روشهایی هم به طور کلاسیک وجود دارد که آگاهی از آنها و امتحان هر یک تا پیدا کردن روش بهتر در هر مورد سودمند می باشد. البته با توجه به بافت فرهنگی - مذهبی موجود در ایران شاید طرح اینگونه مسایل در ابتدا مشکل به نظر برسد ولی با صحبت و بالا بردن سطح آگاهی قطعا نتایج بهتری در انتظار روابط زناشویی خواهد بود. چه اشکالی دارد که مثلا مرد از زن خود در مورد بهترین شیوه آمیزش سوال کند و بهترین موقعیت (position) را برای لذت بردن وی به کار گیرد و بر عکس زن نیز از روش لذت بردن مرد خود باخبر باشد و در هنگام آمیزش آنها را به کار گیرد.

5. سلام من هم مشکل شما رو دارم با ان تفاوت که من ازدواج کردم و از رابطه جنسی می ترسم
    7 ماهه ازدواج کردم و تا حالا ترسم نریخته خیلی بده به خدا بیچاره شوهر مهربونم Exclamation

6. سلام.
    من هم به جمع مشکل دارها پیوستم. با این تفاوت که نمیترسم. فقط بدم میاد و حس خیلی بدی دارم. البته اوایل ازدواجم اینجوری نبودم. بلکه بعد از 10 ماه اینطوری شدم. Confused

7. سلام
    مثل اینکه به این جمع داره اضافه میشه  Smile
    شما مشکلی با خود رابطه جنسی نداری , بلکه با رفتارهای جنسی همسرت مشکل داری .
    خیلی راحت باهاش حرف بزن و بگو اگه نمی تونی روی کاغذ بنویس و بهش بده تا بخونه .
    خودت راهنمایش کن تا چطور با شما رفتار کنه .
    یه کار غلط در زنان و مردان اینه که میخوان طبق روشها و حالتها و فورمولهای که در فیلم یا سایتهای رابطه جنسی یا کتاب و مطالب اموزشی , یاد گرفتن و دیدن عمل کنن.
    این در حالی هست که هر خانوم از لحاظ رابطه جنسیی کاملا منحصر به فرده و باید مطابق دلخواهش با اون رفتار بشه , و فقط از مطالب اموزشی و رابطه جنسیی جهت الگو گرفتن استفاده بشه .
    به این هم توجه کنین که معمولا 1-2 سال زمان نیاز هست که  زوجی که تازه باهم ازدواج کردن .
    باهم هماهنگ شن , بری از خانوما میخوان که از همون رابطه اول به نهایت لذت برسن
    که این اشتباست.

8. reza30

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من فكر ميكنم ريشه تمام اين مسائل اعم از ترس يا تنفر يا ... در فرهنگ غلط ما هست
    ما (البته ما مردها بيشتر) بايد درك كنيم كه رابطه جنسی مرحله نهايي يه هم آغوشي هست
    دو نفر كه همديگر رو دوست دارن حتما با هم معاشقه دارن پس اين هنر مرد و ناز زنه كه اين معاشقه رو به يه هم آغوشي تبديل ميكنه  
    حالا اين هم آغوشي پله اول هم بستري و هم بستري قدم اول رابطه جنسی هست
    به نظر من اگه اين رابطه رو  بشه حفظ كرد زن نه تنها از رابطه جنسی بدش نمياد و ديگه براش دردناك و نفرت انگيز نيست بلكه شيفته اينگونه رابطه جنسی هم ميشه
    فقط مهم اينه كه مرد بدون رابطه جنسی فقط دخول و ارضا خودش نيست بلكه يه لذت دو جانبه هست.
    همين

9. سلام دوستان،
    من را هم به خودتان اضافه کنید به عنوان یک پیش کسوت وسوخته این مشکل.
    و بهترین کمکی که می تونم به شما ها بکنم که سعی کنید در درجه اول هر احساس منفی وعدم آگاهی که دارید به همسرتون انتقال نکنید که از اول سردی ایجاد کنید در رابطه هاتون.
    در درجه دوم اگر ایراد از طرف ایشون هست که نتونسته شما را از اول مطمئن وجذب کنه حتما تا عصبی نشدید دوستانه وبدون محکوم کردنش اورا راهنمایی کنید که چه چیزی را دوست دارید وچه می خواهید.
    نوع وروش لذت بردن کاملا شخصیه وبه خودتون مربوطه، ولازم نیست همه از یک روش بهره ببرند.
    من با صحبتهای آقای رضا سی کاملا موافقم واگر بتونیم آرام آرام با آغوش گرفتن هم ، یکدیگر را تشنه وکنجکاو میلمون بکنیم حتما موفق خواهیم شد.
    البته مشکل من این هست که همسرم هیچ وقت از خودشون توجهی را نشان نمی دهند و نمی خواهند حوصله به خرج دهند، کمی عجولند زود می رند سر اصل مطلب.

10. با سلام.
    من هم دختری باکره  را میشناسم که رابطه جنسی واژینال و معقدی نداشته است ! ولی وی حتی از رابطه جنسی واژینال در آینده نگران است , میگوید وقتی به آن فکر میکند مضطرب میشود و حس میکند اصلا رابطه جنسی طبیعی واژینال را دوست ندارد و اینطور که من فهمیدم ، فکر میکند رابطه جنسی با درد بسیار همراه است ؛ حتی یکبار بمن گفت "ای کاش , نیاز نبود دخول انجام گیرد تا مرد ارضا شود"

1)بنظر شما دید همچین فردی بعد ازدواج ؛  عوض میشود ؟
    2)بنظر شما دلیل همچین طرز تفکری در دختران چیست ؟ وقتی حتی خاطره تلخی از آن ندارند و میبینند همه اینکار را براحتی ولذت انجام میدهند ؛چرا اینها چنین می اندیشند؟

11. جناب دکتر ! واقعا این سوال برای من مطرح است که چرا بعضی از خانمها همانطور که در  بالا نمونه هایی از دوستان هستند ؛ با رابطه جنسی مشکل دارند !  حتی افرادی که قبلا رابطه ای نداشته و یا رابطه مطلوب و مناسبی داشته اند بازهم اینچنین به رابطه جنسی مینگرند و گاهی از آن متنفر یا فراری اند؟!
    و چیزی که برای من مهم است اینه آیا احتمال عوض شدن نظر آنها بعد ازدواج و یا رابطه جنسی های بعدی وجود دارد ؟
    (منظورم  این است که آیا مشکلاتی که بعد از ادواج با افرادی با چنین طرز تفکر  و دیدی ؛ معمولا بوجود می آید دائمی است ؟)

12. marilyn_manson نوشته است: جناب دکتر ! واقعا این سوال برای من مطرح است که چرا بعضی از خانمها همانطور که در  بالا نمونه هایی از دوستان هستند ؛ با رابطه جنسی مشکل دارند !  حتی افرادی که قبلا رابطه ای نداشته و یا رابطه مطلوب و مناسبی داشته اند بازهم اینچنین به رابطه جنسی مینگرند و گاهی از آن متنفر یا فراری اند؟!
    و چیزی که برای من مهم است اینه آیا احتمال عوض شدن نظر آنها بعد ازدواج و یا رابطه جنسی های بعدی وجود دارد ؟
    (منظورم  این است که آیا مشکلاتی که بعد از ادواج با افرادی با چنین طرز تفکر  و دیدی ؛ معمولا بوجود می آید دائمی است ؟)

با سلام
    اینکه کسی از رابطه حنسی بدش بیاد خانم و اقا نداره اما دلیلش مشترک است و دلایل زیادی هم داره
    از جمله: عدم علاقه به شریک جنسی- عدم اگاهی از نحوه نزدیکی از شروع تا پایان- خودخواهی یک طرفه در هنگام رابطه جنسی - انزجار به علت درد در حین نزدیکی یا ذهنیت منفی و غلط
    اما راه حل هم دارند هر کدامشان راه حل جدای خود را دارد و میشه گفت که می توان فردی را که از رابطه جنسی بدش میاد براه آورد اما مهم این است که راهشو پیدا کرد که معمولا هم براحتی نمیشه برای همه یک نسخه پیچید و اگر بشه با کمی گفتگو فهمید علت سردی طرف مقابل چیه مشکل تا حدودی حل میشه
    ولی من توصیه میکنم به افرادی که در شرف ازدواج هستند از اول در همه موارد و از جمله رابطه جنسی، اگر کسی تمایلی به همکاری نداشت بهتر است به ایشون زیادی اصرار نکنید چون عوض کردن یک کاندید ازدواج راحت تر از عوض کردن ذهنیت یک انسان است

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید