شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

برای داشتن رابطه جنسی بهتر آزادانه صحبت کنید

1. برای داشتن رابطه جنسی بهتر، آزادانه صحبت کنید

با وجود همه آهنگ های پاپ، برنامه های تلویزیونی، و فیلم های سینمایی در رابطه با رابطه جنسی که می خواهند باوری مخالف این را به شما بقبولانند، بسیاری از ما رابطه جنسی متوسط و حتی خسته کننده داریم. برای جوانان، بخصوص خانم های جوان، رابطه جنسی یک مشکل بزرگ شده است چون تازه دارند می فهمند که چه چیزهایی در رابطه جنسی، آنها را بیشتر تحریک می کند.

دکتر کارن گلس، مشاور ازدواج و خانواده در کالیفرنیا، در این رابطه می گوید، "یکی از مشکلات مردم، به ویژه آقایان، این است که از تماشای فیلمهای پورنو می خواهند رابطه جنسی را یاد بگیرند. و  در تختخواب سعی می کنند آن حرکات سخت و دشواری که در فیلم ها دیده اند را تقلید کنند اما این حرکات دقیقاً چیزی نیست که به طرف مقابلشان لذت بدهد."
    راه حل چیست؟ حرف زدن درمورد چیزهایی که تحریکتان می کند باعث می شود رابطه جنسی بسیار بهتری داشته باشید. اگر تکنیکهای همسرتان در رابطه جنسی هیچ تحریکی در شما ایجاد نمی کند می توانید به او کمک کنید آنها را تغییر دهد تا رابطه جنسی بهتری داشته باشید. اما مراقب باشید: انتقاد کردن از همسرتان در حالتی که لخت و بی دفاع در تحتخواب بیشترین تلاش خود را برای لذت دادن به شما به کار می گیرد می تواند منجر به سالها اختلال روانی و پایین آمدن اعتماد به نفس جنسی او شود. امروز می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور باید این انتقادات را مطرح کنید تا احساسات همسرتان جریحه دار نشود.
    همان چیزی را بگویید که منظورتان است
    به همسرتان بگویید که از نظر شما مشکل دقیقاً کجاست. مثلاً "اگر سینه هایم را لمس نکنی، تحریک نمی شوم" یا "وقتی به کارم واکنشی نمی دهی احساس می کنم که کار اشتباهی انجام می دهم". دقت کنید که در جملات خود به هیچ عنوان از کلماتی مثل "تو هیچوقت" یا "تو همیشه" استفاده نکنید.

دکتر آوا کادل، متخصص جنس شناسی در لس آنجلس پیشنهاد می کند که زمان بیشتری را خارج از تختخواب به صحبت کردن درمورد علایق و عدم علایقتان در رابطه جنسی بپردازید. درمورد کارهایی که دوست دارید امتحان کنید، چیزهایی که تحریکتان می کند، یا حتی خیالپردازی های جنسی خود که تابه حل با هیچکس درمیان نگذاشته اید، صحبت کنید. او می گوید، "با این روش از علایق همدیگر باخبر می شوید و متوجه می شوید که از چه حد و مرزی هم نباید عبور کنید
    رابطه جنسی شنیداری را امتحان کنید
    اگر از آندسته افراد نیستید که بتوانید لیستی از نیازهای جنسی خود را به همسرتان ارائه کنید می توانید از مهارت های ارتباطی خود استفاده کرده و هر از گاهی نکاتی را برای همسرتان عنوان کنید

دکتر کادل می گوید، "وقتی در تختخواب صدا ایجاد می کنید، انرژی جنسیتان خالی می شود و همسرتان را هم تحریک می کند چون باعث می شود که فکر کند رابطه جنسی فوق العاده ای انجام می دهد".

در زیر به نکاتی که دکتر کادل درزمینه رابطه جنسی شنیداری مطرح می کند، اشاره می کنیم:

] -->· صدایتان را بالا ببرید. چون انجام رابطه جنسی بدون صدا مثل تماشا کردن یک فیلم بدون صداست.

] -->· دو چیز هست که همه افراد می توانند حین رابطه جنسی بگویند، یکی کلمه "آره" و یکی اسم همسرتان است.

]تمرین کنید. برای بهتر کردن واژگان رابطه جنسییتان می توانید اصطلاحات متداول را درمورد همه اعضای بدن یا اعمال جنسی که دوست دارید لیست کنید. وقتی تنها هستید تمرین کنید و آنها را بلند به زبان بیاورید. با این روش، دیگر موقع عمل خجالت نخواهید کشید. اما دقت کنید که موقع تمرین حتماً تنها باشید. لزومی ندارد که هم اتاقی یا همکارانتان از اصطلاحات رابطه جنسیی شما باخبر شوند.
    منبع: گروه اینترنتی آموزش زناشویی کاریزما

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  2. با تشکر از خانم بلو اسکای
    بنظر من این مقاله درسته اما جهان شمول نیست :دی

ما وقتی راهکاری رو ارائه می دیم باید به فرهنگ و سنت مخاطب هم نگاه کنید
    در خیلی از فرهنگها ( در همین ایران خودمان ) اگر خانمی از شوهر رسمیش هم تقاضای رابطه جنسی داشته باشه متهم میشه به بی حیایی و بی عفتی و ... چه برسه به اینکه آزادانه صحبت کنه و واژه های جنسی بکار ببره .
    خیلی وقتا در مورد این مسائل از من سوال میشه ( نه فقط اینجا ) پاسخ من همیشه اینه که باید به فرهنگ خودت و همسرت رجوع کنی و داخل اون چهارچوب دنبال راه حل بگردی . البته میشه انقلابی هم عمل کرد و گفت این چهارچوب ها دست و پا گیرند اما قطعا باید عواقب این عمل انقلابی رو هم به جان خرید که گاهی این عواقب اصلا هم خوشایند نیستند .
    گاهی یک دستوری که کاملا درست هست و برای خانم ایکس جواب میده رو اگر خانم ایگرگ بکار بگیره دست کم طلاقش می دن !

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sami28 نوشته است: با تشکر از خانم بلو اسکای
    بنظر من این مقاله درسته اما جهان شمول نیست :دی

ما وقتی راهکاری رو ارائه می دیم باید به فرهنگ و سنت مخاطب هم نگاه کنید
    در خیلی از فرهنگها ( در همین ایران خودمان ) اگر خانمی از شوهر رسمیش هم تقاضای رابطه جنسی داشته باشه متهم میشه به بی حیایی و بی عفتی و ... چه برسه به اینکه آزادانه صحبت کنه و واژه های جنسی بکار ببره .
    خیلی وقتا در مورد این مسائل از من سوال میشه ( نه فقط اینجا ) پاسخ من همیشه اینه که باید به فرهنگ خودت و همسرت رجوع کنی و داخل اون چهارچوب دنبال راه حل بگردی . البته میشه انقلابی هم عمل کرد و گفت این چهارچوب ها دست و پا گیرند اما قطعا باید عواقب این عمل انقلابی رو هم به جان خرید که گاهی این عواقب اصلا هم خوشایند نیستند .
    گاهی یک دستوری که کاملا درست هست و برای خانم ایکس جواب میده رو اگر خانم ایگرگ بکار بگیره دست کم طلاقش می دن !

با سلام و خسته نباشی
    ممنون از عنایت شما آقای سامی
    اما در ادامه گوشزد شما عرض میکنم که این مقاله هم هدفش آشنا کردن افراد با یک روش بود نه با یک روش قطعی و کلی مطمئنا هر روشی برای همه پاسخگو نیست اما بیان روش ها میتونه راههای مختلفی را جلوی چشم افراد باز بکنه و قطعا باید در هر راهکاری فرد با توجه به شرایط زندگیش ان را اگاهانه بکار گیرد ادمی هر حرفی را میتونه بشنوه اما هر سخنی را نباید اجرا کنه مگر اینکه از تمام امکاناتش اگاه باشه
    اما این روش میتونه خیلی کمک کننده باشه اگر زوجها بتونند ان را به زبان و زمان خودشان بیان کنند یعنی در قبل، حین یا بعد از نزدیکی و به زبانی مهربان و دوستانه و حالت استهزا یا تمسخر یا توهین نداشته باشند و با شناخت کامل از شریکشون بخواهند که از چه روشی بهره بگیرند

4. بله حق باشماست خانم بلوسی ( دفعه قبل گفتم بلواسکای ! شرمنده )
    و همچنان معتقدم در چنین راهکارهایی که بنده هم قبول دارم خیلی موثر هست باید هشدارهایی هم مبنی بر اینکه مراقب سنسورهای فرهنگی خود باشید هم ذکر شود . چون یک خانم این مطلب رو می خونه و فکر می کنه چون علمیه پس حتما جواب می ده و شب شروع می کنه و صبح خونه باباس به سلامتی ( البته اگر سر به تنش باقی مونده باشه )
    این از اون مطالبیه که " شما درست می گی ولی حق با منه " !
    موفق باشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید