شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فیبروم

1. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام . من 34 سالمه و تازه ازدواج کردم و قصد شروع بارداری داشتم که بوسیله سونو دکترم متوجه 3 یا 4 فیبروم در رحم من شد. به گفته خودش بزرگترین انها 5 سانتی متر هست. من ایران نیستم و برای ملاقات متخصص باید 3 یا 4 ماه منتظر بمانم برای همین سوالم را اینجا می پرسم اگه ممکنه جواب بهم بدید.
    آیا لزوما هر کسی فیبروم داشته باشه خونریزی زیاد داره ؟ چون من خونریزی کمی دارم .
    نوعش را نمی دونم اما توی عکسی که دیدم یکی بالا و دو تا در طرفین قرار داشتند. چطور دکتر می فهمه که از چه نوعی هستند ؟ از روی سونو مشخص می شه ؟  یا اینکه ازمایش خون؟ یا هر نوع ازمایش دیگه ؟
    آیا دکتر فقط با نگاه کردن یا با سونوی داخلی متوجه می شه که فیبروم برای لانه گزنین جنین اشکال ایجاد می کنه یا نه ؟ کلا اگه هر نوع آزمایشی ممکنه انجام بشه لطف کنید راهنمایی کنید. اگه بتونم فبل از ملاقات دکتر مدارکی اماده کنم که دیگه اون موقع تازه معطل آزمایش خون یا مدرک دیگه ای نمونم.
    آیا راهی وجود داره که دکتر قبل از بارداری متوجه بشه که این فیبرومها در طول حاملگی رشد می کنند یا نه ؟ آیا اصولا همه انواع فیبرومها در طول بارداری رشد می کنند ؟

2. سلام
    عموما فیبروم برای بارداری خطر ناک نیست اما لازمه تحت نظر باشید چون یا از لانه گزینی جلو گیری میکند و یا در ماههای بالا تر باعث سقط میشود
    در ضمن اولین راه تشخیص فیبروم منوراژی (افزایش خونریزی در قاعدگی) است و اگر با سونو تشخیص قطعی شد نمونه برداری میکنند
    توصیه میکنم قبل از بارداری حتما فیبروم را درمان کنیه
    بعضی از فیبرومها اگر درمان نشود منجر به هیسترکتومی(خروج رحم) میشودچون سن شما برای بارداری در مرز است و فیبروم هم برای بارداری خطر ناک است بهتره زودتر درمان کنید بعد باردار شوید
    با آرزوی شنیدن خبر سلامتی و بارداری شما دوست عزیز در همین سایت

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من اصلا خونریزی زیاد ندارم یعنی هیچ وقت نداشتم
    اما دو دفعه هست که بعد از پریودی دل دردم خوب نمی شه یعنی مثلا 6  7 روز می گذره و درد کمی ملایم تر میشه اما یکدفعه یه درد یه ثانیه ای میگیره
    احساس می کنم زیر دلم سنگین هست فقط همین .
    دکتر عمومی اینجا ویزیت می کنه و بعد از کلی انتظار 4 ماهه باید بریم پیش متخصص. دکتر عمومی میگه علت دردت به خاطر رشد فیبروم هست . آیا ممکنه فیبرومی وجود داشته باشه که خونریزی نداشته باشه ؟ من 3 روز خونریزی متوسط دارم.

4. DrPourghorban

جراح و متخصص زنان و زایمان

با سلام
    فیبرومها ممکن است در زمان بارداری ثابت باقی بمانند و یا کوچکتر و یا بزرگتر شوند که احتمال هر سه مورد مساوی بوده و قابل پیش بینی نمی باشد
    در مورد فیبرومهای 5 سانتی متر و کمتر به شرطی که حفره داخل رحم (اندومتر )را درگیر نکرده باشند میتوان به بیمار اجازه حامگلی داد ولی در مواردی که فیبروم بزرگتر باشد بهتر قبل از حاملگی عمل جراحی انجام شود.برای بررسی هیستروسکوپی یا عکس رنگی از رحم میتوانید بعمل آورید تا مناسب بودن حفره داخلی رحم را نشان دهد .
    در مورد علامت بالینی : میومها میتوانند بدون علامت باشند و خونریزی و درد و اثر فشاری روی ارگانهای مجاور در اثر بزرگ بودن اندازه فیبروم از علائم دیگر ان میتواند باشد
    نگران نباشید و این فرصت چهار ماه مشکل زیادی معمولا ایجاد نمی کند و در هر حال اگر فیبروم رشد سریعی در طول این جهار ماه داشته باشد باید عمل شود

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آیا فیبروم به دلیل مقدار زیاد هورمون استروژن در خون بوجود میاد ؟ یا کلا به هم ریختگی تعادل هورمونی ؟
    آیا استفاذه از مرغ یا گوشت یا میوه یا کلا هر نوع غذایی که گفته می شه به اونها هورمون رشد تزریق شده باعث شدت اون میشه یا اینکه ارتباطی نداره ؟؟
    آیا دلیل اینکه من این همه مدت هیچ علامت و نشانه ای نداشتم ( تا الان که 5 سانت بودند ) و الان یک دفعه درد شروع شده این هست که دارند رشد می کنند ؟؟

6. باعرض سلام خدمت خانوم دکتر
    تمام فرمایشات شما صحیح است اما  اطلاعات ایشون راجع به اندازه و تعداد میومها دقیق نیست
    و تا وقتی که احتمال بزرگ شدن میوم هست و اطلاعات کافی نیست به نظر من بارداری صحیح نیست چون امکان داره ایشون باردار بشن و بعد از 4 ماه پزشک تشخیص جراحی بدن
    البته نظر شما بسیار محترم است
    ما موردهایی داشتیم که جفت کنار میوم بوده و در اواسط بارداری منجر به دکولمان(کندگی جفت) شده و .......

7. DrPourghorban

با سلام
    پزشکی علمی نیست که با نپر یک نفر حالا چه متخصص و چه فرد عادی بتوان در اون اظهار نظر کرد و اوصولا کسی حق اظهار نظر ندارد مگر این نظر در مطالعه کلینیکال ترایال راندومایز شامل دو گروه بیمارکه با شرایط یکسان تحت درمانهای مختلف و بررسی قرار گرفته اند حاصل شده باشد .
    مطالبی که در مورد میوم و اندازه ان و ارتباط ان با حاملگی برایتان نوشتم حاصل اخرین بررسیهای منتشر شده در کتاب لاپاروسکوپی و هیستروسکوپی زنان سال 2008 می باشد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  8. اثر فیبرون 36*75بر روی جنین 70روز

9. با عرض سلام خدمت خانوم دکتر
    تمام عرایض شما صححیح است و تمام سخنان من بر اساس تجربیات در این زمینه است و هیچ مطلب پزشکی 100% نیست
    باز هم ممنون

10. آیا فیبروم 36/75 باعث سقط جنین 70 روز میشود لطفا راهنمایی کنید

11. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ممنون از راهنمائیتون . من بلاخره تونستم وقت یه دکتر متخصص دیگه رو گیر بیارم و مراجعه کنم . ایشون گفتند که اکثر فیبرمها خارجی هستند ( اسم نوعش را نگفتند فقط گفتندخارجی) و اینکه بزرگترین اونها 5.4 سانت هست و گفتند هیچ دارویی نمی تونند به من بدن چون ممکنه روی باروری تاثیر بذاره.
    اما در جواب اینکه پرسیدم زیر دل درد های شدید دارم گفتند که فیبروم نباید باعث دل درد بشه و ربطی نداره. در حالی که من همینجا و هم جاهای دیگه خوندم که درد به علت فشار به اعضای مجاور هست.
    سوالم اینه که آیا لازمه با دکتر دیگه ای مشورت کنم ؟ راستش یه مقدار که ایشون در مورد درد گفتند من رو به شک انداخت برای اینکه من اکثر اوقات دردی مشابه درد روزهای اول عادت ماهانه رو دارم. ممنونم اگه راهنمایی کنید.

12. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    اگه امکان داره راهنمایی کنید ممنون می شم . یه پست دیگه هم سوال گذاشتم با عنوان عفونت ادراری و قارچ مکرر . ایا ممکنه فیبروم و عفونت ادراری یا قارچ با هم ارتباطی داشته باشند؟ ممنون

13. elena32

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بعد از اتمام عادت ماهانه هم هنوز درد دارم یعنی تمام قسمتهای لگنم اعم از استخوان لگن و ناحیه کلیه ها و کمر و زیر شکم و تمام اینها درد به اندازه ای هست که بیشتر از 10 دقیقه نمی تونم بایستم یا راه برم یا کاری انجام بدم .
    ضمن اینکه الان 3 ماه هست که پریودم نامنظم شده و 3  4 روز به تاخیر می افته در حالی که من هیچ وقت پریود نامنظم نداشتم .
    دکتر متخصص به من پیشنهاد باروری دادند اما می خواستم بپرسم که دوران حاملگی که گفته می شه فیبرومها امکان داره حتی بیشتر هم رشد کنند خب چطور قراره که من این همه درد رو تحمل کنم و ایا رشد اونها باعث صدمه به جنین نمی شه ( فیبروم های خارجی منظورمه )
    به نظرتون این دکتر می خواد صبر کنه من حامله بشم و بعد ببینه سقط می کنم یا نه اونوقت تصمیم بگیره باید چیکار کنه ؟
    آخه خارج از ایران خیلی از دکتر های متخصص سعی می کنند تا حد امکان هزینه ای برای دولت نتراشند میگم شاید به این دلیل هیچ اقدامی نمی کنند و فقط وقتی اوضاع خیلی وخیم شد می خواهند شروع کنند به اقدام که می ترسم اون موقع با توجه به سن من خیلی دیر باشه . خواهش می کنم راهنمایی کنید که چیکار کنم . آیا کار و درس و زندگی رو ول کنم و برای درمان به ایران بیام ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید