شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

توده در پستان

1. با سلام و خسته نباشید
    من توده خوش خیم در هر 2 سمت  دارم و میخواستم بدونم ایا این توده به بدخیم تبدیل میشه یا نه ؟
    در سمته چپ یه قسمتی از بافت یعنی همون جایی که توده هست با دست زدن درد داره . علت چیه ؟ البته هر 2سمت درد میگیره ولی سمته خیلی بیشتر و سفته !
    ایا توده بدخیم وقتی لمس میکنیم درد داره یا نه ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. eli2009 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من توده خوش خیم در هر 2 سمت  دارم و میخواستم بدونم ایا این توده به بدخیم تبدیل میشه یا نه ؟
    در سمته چپ یه قسمتی از بافت یعنی همون جایی که توده هست با دست زدن درد داره . علت چیه ؟ البته هر 2سمت درد میگیره ولی سمته خیلی بیشتر و سفته !
    ایا توده بدخیم وقتی لمس میکنیم درد داره یا نه ؟

سلام
    ببینید در مورد اینکه آیا توده خوش خیم تبدیل به بدخیم میشه ؟ نظرات متفاوته
    اغلب توده های خوش خیم هرگز به سمت بدخیمی نمی روند و البته معناش این نیست که هیچوقت عود نمی کنند و مزاحمت ایجاد نمی کنند
    ولی عده ای از متخصصا هم اعتقاد دارند پایه هر بدخیمی همین توده های خوش خیم هستند !
    در نهایت کسی که توی سینه اش توده خوش خیم داره لااقل هر 6 ماه یکبار ( سه ما یکبار توصیه شده ) باید ماموگرافی بکنه تا از کیفیت توده ها باخبر بشه

اینم که توده های بدخیم در بدو تشکیل درد ندارند خیلی نباید پایه قضاوت باشه
    این متخصص هست که با بررسی دقیق می تونه بگه توده خوش خیم رو باید با داور تحت کنترل درآورد یا با جراحی خارج کرد
    گاهی بسته به نوع توده داروهایی جهت کوچکتر شدن و نرم شدن تجویز میشه گاهی هم که توده در حال رشد هست و دردناک شده و اذیت می کنه ترجیح می دهند خارجش کنند
    اساسا بعضی اوقات به دلایل مشکلات  روحی که این توده های خوش خیم برای شخص ایجاد می کنند جراح دست به چاقو میشه ...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید