شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درخواست اطلاعات در مورد روشهای جدید درمان بیماری ویتیلیگو ( پیسی )

1. سلام بر دوستان   
    با تشکر از سایت بسیار مفیدتان

من عضو جدیدهستم. حدود 14 سال است که به بیماری ویتیلیگو (ییسی )   مبتلا      می باشم. ابتدا در ناحیه کشاله ران وسپس در کنار لبها و مفاصل انگشتان دست این عوارض پدیدار شد.  
    البته باید اضافه کنم در کل کمتر از پنج درصد از بدنم دچار این بیماری شده است . با وجود مراجعه به پزشکان متخصص ولی هیچکدام راه حل مفیدی پیشنهاد نکردند. اخیراً متوجه شدم موسسه رویان با تحقیقات به روش جدیدی در مورد تزریق سلولهای ملانوسیت در موضع پیسی دست یافته است که ظاهراً بروی افراد محدودی هم آزمایش شده است و ادعا بر موفقیت این روش دارند.

سوال اول این روش برای همه انواع بیماریهای ویتیلیگو موثر است؟

سوال دوم با توجه به اینکه اصولا در ایران آزمایشهای لازم در این خصوص انجام نمیشود و مسئولین امر فقط به فکر ارائه آمار و ارقام به مقامات مافوق هستند آیا در این روش درمان امکان ابتلا به سرطان پوست وجود ندارد؟

سوال سوم آیا روش موثری در جهان برای درمان این بیماری وجود دارد؟

سوال چهارم چگونه ممکن است بک سیاه پوست مثل مایکل جکسون کاملاً سفیدپوست شود؟

پیشاپیش از زحمات شما قدردانی میشود.
    با سپاس - - مهران آرین

• آدرس ایمیل من  mehran.areyan@gmail.com است .
    • لطفا در صورتیکه کسی در مورد درمان ویتیلیگو اطلاعات مفیدی دارد با من در تماس باشد.

2. mehran_areyan نوشته است: سلام بر دوستان   
    با تشکر از سایت بسیار مفیدتان

من عضو جدیدهستم. حدود 14 سال است که به بیماری ویتیلیگو (ییسی )   مبتلا      می باشم. ابتدا در ناحیه کشاله ران وسپس در کنار لبها و مفاصل انگشتان دست این عوارض پدیدار شد.  
    البته باید اضافه کنم در کل کمتر از پنج درصد از بدنم دچار این بیماری شده است . با وجود مراجعه به پزشکان متخصص ولی هیچکدام راه حل مفیدی پیشنهاد نکردند. اخیراً متوجه شدم موسسه رویان با تحقیقات به روش جدیدی در مورد تزریق سلولهای ملانوسیت در موضع پیسی دست یافته است که ظاهراً بروی افراد محدودی هم آزمایش شده است و ادعا بر موفقیت این روش دارند.

سوال اول این روش برای همه انواع بیماریهای ویتیلیگو موثر است؟

سوال دوم با توجه به اینکه اصولا در ایران آزمایشهای لازم در این خصوص انجام نمیشود و مسئولین امر فقط به فکر ارائه آمار و ارقام به مقامات مافوق هستند آیا در این روش درمان امکان ابتلا به سرطان پوست وجود ندارد؟

سوال سوم آیا روش موثری در جهان برای درمان این بیماری وجود دارد؟

سوال چهارم چگونه ممکن است بک سیاه پوست مثل مایکل جکسون کاملاً سفیدپوست شود؟

پیشاپیش از زحمات شما قدردانی میشود.
    با سپاس - - مهران آرین

• آدرس ایمیل من  mehran.areyan@gmail.com است .
    • لطفا در صورتیکه کسی در مورد درمان ویتیلیگو اطلاعات مفیدی دارد با من در تماس باشد.

سلام
    در این مورد قبلا صحبت شده
    http://www.roham.ws/web/ftopict-1354.html

1- برای درمان ویتیلیگو درمانهای رسمی و غیررسمی مختلفی وجود داره . در مورد تزریق ملانوسیت هم بهتره از طریق خود پژوهشکده رویان اقدام کنید . پیدا کردن آدرس و تلفنشون کار سختی نیست .

2- در اینکه اینجا بخصوص در سالهای اخیر فقط صحبت از موفقیت ها اکتشافات میشه از شکست ها و عوارض چیزی بیان نمی شود شکی نیست ولی در مورد اینکه آیا تزریق ملانوسیت باعث بروز سرطان پوست می شود نمی توانم اظهار نظر کنم .

3- روشهای مختلف درمان هست که بسته به نوع و میزان ضایعه مورد استفاده قرار می گیرند . فرضا درحالیکه در اغلب درمانها سعی بر برگرداندن رنگدانه ها به ناحیه گرفتار بیماری می باشد در مواردی که اغلب بدن گرفتار شده باشد برعکس سعی می کنند رنگ قسمتهایی از بدن رو که سالم باقی مانده اند از بین ببرند ! خلاصه داستان پیچیده هست . از درمانهای موثر بر پیگمانتاسیون بگیرید تا درمانهای سنتی و هرکس به یک روش خاصی پاسخ می دهد . برخی هم به هیچکدام

4- درمورد مایکل جکسون ( دامت حرکات موزوناته ) روایات متعدده . عده ای معتقدند بیماری ویتیلیگو باعث سفید شدن پوستش شده و عده ی دیگر می گویند که بصورت عمدی ( فرضا با توسل به هیدروکینون ! ) رنگدانه های پوستش رو از بین برده . الله اعلم . خودش که می گه بیماری علت این اتفاق بوده . شایدم هم آه یکی از اون بچه ها ( کدومش بماند ) دامنش رو گرفته !
    تنها مطلبی که به من می گه ممکنه ایشون واقعا دچار بیماری هولناک پوستی - شاید سرطان پیشرفته پوست - شده باشند چهره فعلیشونه که بی اندازه کریه و ترسناکه والا اون اوائل که سفید شده بودند اتفاقا به چشم برادری ، بد هم نشده بودند !

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام بر Sami28 شوخ طبع         

با تشکر از جوابی که دادید.

من در مورد پاسخ 13572 سوال دارم . عرض به حضورتون که تخصص من پزشکی نیست ولی تقریباً از تمام مطالب مربوط به بیماری ویتیلیگو مطلع هستم و اگر مطلب جدیدی ببینم حتماً پیگیری میکنم.

طی مشاوره ای که با یکی از متخصصین پوست در مورد روش جدید موسسه رویان داشتم ایشان اظهار کردند بدلیل اینکه این روشها روال مرسوم آزمایش بروی حیوانات را طی نکرده است عوارض آن قابل پیش بینی نیست و ممکنه عوارض هولناکی مانند سرطان پوست را به دنبال داشته باشه.

در اصل سوال من اینست که آیا امکان داره شما یا آقای دکتر صادقی با توجه به روابط و منابعی که در دسترس دارید در این خصوص بصورت تخصصی کسب اطلاع کنید و نتیجه را به من اعلام فرمایید؟
    قبلاً از زحمات شما تشکر میکنم

با سپاس فراوان

مهران آرین

4. سلام --
    اخیراً روش درمانی از طرف موسسه رویان برای بیماری ویتیلیگو یا پیسی کشف کرده اند . در این روش با تزریق سلولهای ملانوسیت باعث بر طرف شدن این بیماری می شوند . از تمامي دوستان تقاضا دارم اگر در این مورد اطلاعات مفیدی دارند با آدرس mehran.areyan@gmail.com  با من در تملاس باشند ---
    متشکرم
    مهران آرین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید