شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مبندازول و انگل

1. سلام
    خسته نباشيد
    ببخشيد من خيلي زياد به خودم تلقيم ميكنم و خيلي حساسم
    هميش احساس ميكنم اگه حتي دستم به لباسم بخوره انگل ميگيرم
    ممكنه همه چيز انگلي باشه و كثيف
    از غذايي كه ديگران دست زدي توش نميخورم
    حتي دستم به صفحه كليد هم ميخوره دستمو ميشورم
    به همه چيز مشكوكم واسه انگل
    كلا اينحجوريم خيلي به خودم تلقين ميكنم و وسواسم

من چند روزي احساس كردم انگل دارم

رفتم مبندازول گرفتم 4 پنج روز روزي 3 تا ميخوردم اما نه كاملا منظم
    اما بعد از مصرف مبندازول مثلا دو سه ساعت بعد احساس خارش انگلي ميكردم كه قبلا اينجور چيزي نداشتم تا زمان مصرف دارو
    يعني حتي وقتي تلقين ميكردم هم خارش انگلي نداشتم
    اما در زمان مصرف مبندازول هر 5-6 ساعت يه چند ثانيه خارش شديد داشتم و بعد قطع ميشد
    اما قطعش كردم و تقريبا دو سه هفته اي يكي ميخورم اما ديگه اون خارش رو نداشتم
    من به خاطر ورزشم خيلي حساسم
    اما خانواده حاضر نيستند باهام قرص بخورن

سوالاتي كه از حضورتون دارم اينا هستند

اصلا چيكار كنم كه انگل نگيرم؟
    چطوري از طريق خانواده منتقل ميشه؟
    آيا كسي ميتونه انگل داشته باشه بدون خارش و علائم؟
    علائم انگل به جز خارش چيه؟ آيا آسكاريس هم خارش داره؟
    آيا مبندازول مانع جذب درشت مغذي ها و كاهش وزن ميشه؟
    چون من چند روزي كه مصرف ميكردم احساس ميكردم دارم لاغر ميشم و عضلاتم رو از دست ميدم
    اما بعد از اينكه قطعش كردم خوب شد

سركه رو هم با نخود خوردم كه توي يكي از كتابا نوشته بود اون موثره؟

مرسي
    ببخشيد سوالات زيادن
    موفق باشيد

2. سلام دوست عزیز
    تنها راه درمان ماندن از انگلهایی که روی کیبورد و داخل شلوار و توی کمد و زیر فرش تردد می کنند اینست که یک دیگ زودپز به ابعاد مبارک تهیه فرمایید و در ساعات غیراداری درون آن تشریف ببرید و درش را محکم ببندید که انگلها اذن دخول پیدا نکنند .

جدا از شوخی که فکر می کنم لازم بود باید خدمتتون عرض کنم این خیلی خوبه که شما دنبال درمان هستید اما فکر کنم بیماری رو اشتباه تشخیص دادید . شما دچار سندرم خود بیمار انگاری هستید و بطور اگر نخوام بگم بطور بیمارگونه باید بگم بشکل وسواسی نسبت به آلوده بودن همه چیز شک دارید و بجای مصرف مبندازول باید به یک مشاور مراجعه کنید تا این افکار عجیب و غریب را از شما دور کنند و نگذارند این تفکرات در شما ریشه دار بشود چون در غیر اینصورت کار به دیک زودپز هم می کشد . جدی می گم

ضمن اینکه خدا پدر وزارت بهداشت را بیامرزد که اینجوری هر قرصی رو بدون تجویز و نسخه پزشک در اختیار مراجعه کننده قرار می دهد . برادرمن ! این چه روش استفاده از مبندازول هست ؟ مگه می خوای دایناسور منقرض کنی ؟ انهدام چهار تا انگل نیازی به 5-6 روز روزی 3 بار قرص مصرف کردند نداشت . می دونی اگر مشکل کبدی داشته باشی چه کردی با خودت ؟ تازه بدون اون مشکل هم عوارضی مثل دل درد و اسهال ممکنه سراغت اومده باشه واصلا بدون هیچکدوم اینا هم مصرف خودسرانه هیچدارویی توصیه نمیشه .

و در نهایت بد نیست بدونی که خارش مقعد ( البته اگر خود خارش هم تصور وسواسی نباشه ) علل مختلفی داره که یکیش انگله و بقیه اش به همروئید و شقاق و بیماریهای پوستی و قارچی اون منطقه و گاهی حساسیت به ادویه ها و ... باز می گرده و اگر واقعا خارشی اونجا حس می کنی بهتره به متخصص ( جراح عمومی ) مراجعه کنی

خلاصه

1- وسواس رو از خودت دور کن
    2- نمی تونی دور کنی حتما به مشاور مراجعه کن
    3- اگر خارش مقعد داری به متخصص مراجعه کن

موفق باشی

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید