شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش مو در قسمتی از سر به طور ناگهانی

1. ضمن عرض سلام خدمت آقای دکتر
    غرض از مزاحمت
    حدود یک هفته پیش به طور ناگهانی متوجه شدم به اندازه یک سکه ده تومانی در قسمت جمجمه همسرم به طور کامل کچل شده است و به صورت خیلی نمایانی پیدا است. من از شدت وحشت داشتم سکته می زدم وقتی بیشتر نگاه کردم متوجه شدم در قسمت های دیگر(دو جای دیگر) اما کوچکتر از قسمت اول نیز کچل شده است بعد از مراجعه به پزشک پوست و مو ازمایش برایش نوشت و گفتند که علت و بیماری نا معلوم است اما فشار های عصبی می تواند انرا تجدید کند.همسرم سابقه هیچگونه بیماری خاصی ندارد و بسیار خندان و قبراق است اما خیلی زود عصبانی می شود و حرص می خورد
    دکتر محلول بتامتازول وقرص زینگ سولفات تجویز کردند وحدودا 5 روز است که استفاده می کنند . جواب ازمایش را هم گفتند یک ماه دیگه خواهند داد
    اقای دکتر ایا تا حالا با چنین موردی برخورد کرده اید  راه درمانی دارد اصلا چه بیماری است ایا تنها به دلیل عصاب است یا بیماری دیگری است
    چرا باید به این صورت باشد
    خواهش می کنم،خواهش می کنم کمکم کنید ومنو از نگرانی در بیارین خواهش میکنم کمکم کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. anna نوشته است: ضمن عرض سلام خدمت آقای دکتر
    غرض از مزاحمت
    حدود یک هفته پیش به طور ناگهانی متوجه شدم به اندازه یک سکه ده تومانی در قسمت جمجمه همسرم به طور کامل کچل شده است و به صورت خیلی نمایانی پیدا است. من از شدت وحشت داشتم سکته می زدم وقتی بیشتر نگاه کردم متوجه شدم در قسمت های دیگر(دو جای دیگر) اما کوچکتر از قسمت اول نیز کچل شده است بعد از مراجعه به پزشک پوست و مو ازمایش برایش نوشت و گفتند که علت و بیماری نا معلوم است اما فشار های عصبی می تواند انرا تجدید کند.همسرم سابقه هیچگونه بیماری خاصی ندارد و بسیار خندان و قبراق است اما خیلی زود عصبانی می شود و حرص می خورد
    دکتر محلول بتامتازول وقرص زینگ سولفات تجویز کردند وحدودا 5 روز است که استفاده می کنند . جواب ازمایش را هم گفتند یک ماه دیگه خواهند داد
    اقای دکتر ایا تا حالا با چنین موردی برخورد کرده اید  راه درمانی دارد اصلا چه بیماری است ایا تنها به دلیل عصاب است یا بیماری دیگری است
    چرا باید به این صورت باشد
    خواهش می کنم،خواهش می کنم کمکم کنید ومنو از نگرانی در بیارین خواهش میکنم کمکم کنید.

سلام،
    نام این بیماری آلوپسی آره آتا می باشد.
    این بیماری شایع بوده و بدون علامت است و با شروع شریع ریزش مو در یک ناحیه کاملا مشخص و معمولا گرد مشخص می شود. تشخیص از راه مشاهده شروت می گیرد. اغلب بیماران کمتر از 40 سال سن دارند و هیچ یافته دیگری همراه آن نیست. درگیری ممکن است در یک ناحیه و یا چند ناحیه پوست سر باشد.
    رشد دوباره مو در عرض 1 تا 3 ماه شروع می شود و ممکن است بعد از آن ریزش مو در همان ناحیه یا سایر نواحی رخ دهد. در مواردی که درگیری محدود است باقی ماندن رشد مجدد و کامل به خوبی صورت می گیرد.
    علت این بیماری مشخص نیست. استرس در بسیاری از موارد مطرح می شود ولی یک بررسی جدید این طور نتیجه گیری کرده است که شواهد ناچیزی مبنی بر این وجود دارد که استرس روحی نقش قابل ملاحظه ای در ایجاد این بیماری داشته باشد.
    در مورد درمان به اغلب بیماران با چند ناحیه کوچک از ریزش مو می توان اطمینان داد که پیش آگهی رشد دوباره عالی است. اگر اضطراب زیاد وجود داشته باشد یا نواحی بدون مو را نتوان مخفی کرد، باید تزریقات داخل ضایعه مدنظر باشند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام
    من مدت 2 سال است که در ریش خود بیماری ریزش موی منطقه ای را دارم که بصورت دایره ای شکل است و هر بار که به پزشک مو مراجعه می کنم در ان ناحیه دارو تزریق می کند و پس از مدتی موها رشد می کند ولی دوباره پس از مدتی شروع به ریزش می کند لطفا مرا برای درمان کامل ان راهنمایی کنید
    با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. shapour1983 نوشته است: سلام
    من مدت 2 سال است که در ریش خود بیماری ریزش موی منطقه ای را دارم که بصورت دایره ای شکل است و هر بار که به پزشک مو مراجعه می کنم در ان ناحیه دارو تزریق می کند و پس از مدتی موها رشد می کند ولی دوباره پس از مدتی شروع به ریزش می کند لطفا مرا برای درمان کامل ان راهنمایی کنید
    با تشکر

سلام  دوست عزیز
    من پزشک نیستم اما به عنوان یک غیر پزشک که تجربه این بیماری را در دوستی داشتم خدمتتون عرض میکنم
    اگر این ریزش مو در قسمت صورتتون همراه با پریدگی رنگ صورت در همان قسمت تا حد صورتی رنگ شدن را دارد بدونبد که علت اولیه آن استرس و عصبی شدن هست و درمان قطغی ندارد و فقط مقطعی است تا زمانی که خودش خود بخود کامل از بین میرود که زمانش هم مشخص نیست و معمولا طولانی است.
    شما تنها کاری که میتونید بکنید بهتر به آن توجه نکنید تا استرستون کم بشه.
    در ثانی داروهایی که در این حالت تجویز میشه معمولا کورتون دارند و مصرف کورتون در دراز مدت توصیه نمیشه.
    سعی کنید رهاش کنید مهم نیست خیلی ها اینگونه اند اجازه دهید سیکل طبیعی خودش را طی کند.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید