شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

پایین تر بودن بیضه راست

1. با سلام و خسته نباشید،
    من پسری 19.5 ساله هستم، سر کلاس تنظیم خانواده، استاد درس مربوطه گفت بیضه چپ باید مقداری پایین تر از بیضه راست باشد، در غیر این صورت فرد مشکل دارد و باید به دکتر مراجعه کند.

حالا من متوجه شدم که بیضه راست من پایین تر است، ایا مشکلی هست یا طبیعیه ؟ و اصلا دلیل پایین تر بودن بیضه راست چه چیزی می تواند باشد ؟

بیماری مرتبط به بیضه فقط خارش شدید بیضه ها همراه بوی بد و سرخ شدنش را داشتم که با مصرف پماد ( اسمش یادم نیست ) بر طرف شد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. یادم رفت بگم که بیضه چپ متمایل به بالاست .

3. arin89 نوشته است: با سلام و خسته نباشید،
    من پسری 19.5 ساله هستم، سر کلاس تنظیم خانواده، استاد درس مربوطه گفت بیضه چپ باید مقداری پایین تر از بیضه راست باشد، در غیر این صورت فرد مشکل دارد و باید به دکتر مراجعه کند.

حالا من متوجه شدم که بیضه راست من پایین تر است، ایا مشکلی هست یا طبیعیه ؟ و اصلا دلیل پایین تر بودن بیضه راست چه چیزی می تواند باشد ؟

بیماری مرتبط به بیضه فقط خارش شدید بیضه ها همراه بوی بد و سرخ شدنش را داشتم که با مصرف پماد ( اسمش یادم نیست ) بر طرف شد.

سلام
    بطور نرمال بیضه ها در یک سطح قرار نمی گیرند و بسیار بعید می دونم صرف بالاتر بودن یکی از آنیکی نشانه بیماری باشد !
    اگر در کیسه بیضه درد یا تجمع مایع احساس نمی کنید
    اگر وجود رگهای پیچ و خم دار و زائده خاصی در کیسه بیضه احساس نمی کنید
    و اگر تفاوت اندازه محسوسی بین دو بیضه وجود ندارد وهیچکدام از بیضه ها حالت نرم و شل ندارند

قاعدتا مشکلی نیست . نگران هم نباشید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  4. samiجون سلام یادت که هست من یه سوال در رابطه با آسیب دیدگی بیضه پرسیده بودم شما تو جواب این دوست عزیز گفتید نواره هایی درسته ؟ من بیضه ی چپم این طوریه چه کنم ؟ اصلا چرا بیضه ی چپ مهم تره ؟ ممنون

5. u_world_k نوشته است: samiجون سلام یادت که هست من یه سوال در رابطه با آسیب دیدگی بیضه پرسیده بودم شما تو جواب این دوست عزیز گفتید نواره هایی درسته ؟ من بیضه ی چپم این طوریه چه کنم ؟ اصلا چرا بیضه ی چپ مهم تره ؟ ممنون

سلام دوست من

ببین وجود هر جسم اضافی می خواد یک غده باشه یا چیزی شبیه بیضه سوم یا رگهای در هم تنیده و یا نرم بودن بیضه ها مواردی هستند که شما باید در اسرع وقت با پزشک متخصص مطرح کنید .
    اگر شما چنین نوارها یا رگهای پیچ و خمداری رو در بیشه سمت چپ حس می کنید بهتره به پزشک مراجعه کنید ممکنه - فقط ممکنه - واریکوسل یا واریس بیضه داشته باشید که در صورت درمان خیلی بیماری خطرناکی نیست .
    بیضه چپ بیشتر از بیضه راست گرفتار واریس می شود و این ثابت شده غیر از این اگر دلیلی برای مهمتر بودن بیضه چپ وجود داشته باشه من بی اطلاعم . ببخشید

6. سلام

دوست گرامی .من کسی رو میشناختم که مثل شما احساس میکرد بیضه چپش بالا تر از او طرف دیگشه ولی وقتی سونوگرافی (کالر داپلر)انجام داد متوجه شد اون چیزی که باعث میشد این احساس رو بکنه  تجمع توده های رگ در بالای بیضه چپش بود .یعنی واریکوسل داشت و تجمع این رگ ها رو وقتی خودش از بالا نگاه میکرد احساس میکرد بیضه چپش بالا تره .توصیه میکنم که اگه در شکل ظاهری بیضه هاتون  هر گونه تغییر ی احساس میکنید یا درد دارید حتما برای چک شدن به یک پزشک متخصص مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. اصولا یکی از بیضه هاباید پایین تر باشه.آیا به بیضه ی شما ضربه نخورده؟

8. با توجه به اینکه سابقه بیماری بیضه هم داشته اید به جای اینکه روزه شک دار بگیرید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید چون بیضه ها نقاط حساسی هستند.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید