شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خودارضایی یا احتلام در هنگام خواب

1. hadi958

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید
    من در حال ترک عادت خود ارضایی هستم
    الان خودم این کار رو انجام نمیدم ولی در هنگام شب وقتی خواب هستم بیدار میشوم و این کار را خودم انجام میدم و بعد صبح که از خواب بیدار میشوم می فهمم خودم هم دخالت داشتم و ناراحت میشوم و گاهی قبل از شروع آن خواب هم میبینم. گاهی شروع این کار را به خاطر نمی آورم و فکر می کنم خواب بودم.
    وقتی این کار را میکنم در حالت خواب و بیداری هستم و اراده کامل ندارم ولی خودم این کار را انجام میدم.
    آیا این هم احتلام است؟
    آیا این کار گناهی دارد؟ با توجه به اینکه وقتی خواب هستم بیدار میشوم و در حالت خواب و بیداری این کار را انجام میدهم. من آدم مذهبی هستم و از خودارضایی متنفرم.
    لطفا مرا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم؟ البته من ورزش شنا هم شروع کردم و در هفته سه بار استخر می روم و سعی بر این دارم که وقتم را پر کنم.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. هادی جان

آدم سر هر کی کلاه بذاره دیگه سر خودش که نمیتونه .
    تو داری خودتو گول میزنی.این کارو انجام میدی و چشماتو میبندی یعنی من خوابم.
    به نظر من اگه تو همون بیداری اینکارو کنی بهتره لااقل زحمت شستشوی لباسهاتو نداری.به مذهب هم هیچ ربطی نداره.انسان باید خودش خودشو درست کنه.
    امیدوارم به مسیر سعادت برگردی.

3. به نظر من بدترین ضرر خود ارضایی افسردگی و نگرانیه که تو الان دچارش شدی اگه اینقدر به زور بخوای خودت رو منع کنی بیشتر نسبت بهش حریص میشی و هی بیشتر عذاب وجدان میگیری.نیاز جنسی یک چیز عادیه و اینقدر بد نیست که تو بهش نگاه میکنی مذهب ما هم هیچوقت نیاز جنسی رو رد نکرده.پس بهترین راه اینه که به خودت فرصت ترک بدی واینقدر خودت رو واسه این موضوع ناراحت نکنی و حتی اگه میبینی نمیتونی کنترلش کنی با خانوادت در مورد ازدواجت صحبت کن.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. اینکه شما خوابه باحال ببینی و صبح پاشی ببینی منی ازت خارج شده که کاملا طبیعیه و نشان از سلامت جنسی شما داره و دقیقا همون احتلام شبانه هست
    فقط من متوجه نشدم منظور شما از اینکه در حالت نیمه هوشیاری انجام میدم یعنی چه ؟
    یعنی هنگام خروج منی نیمه هوشیارید یا اینکه واقعا با دست عمل استمنا انجام می دهید ؟

5. این چیزی که شما می گی خیلی عجیبه. مگه می شه آدم هم هشیار باشه هم خواب؟ اگه جنبه ی جسمی و بدنی شو بخوای بدونی، فکر کنم نظر ham135478 تا حدودی درسته که داری خودتو گول می زنی. علتش هم کاملا روشنه. چون دیدگاه مذهبی به این موضوع داری، و کار مذهب هم توی این جور موارد متأسفانه فقط القا کردن ترس و اضطرابه که نتیجه ش همیشه بدتره.اما اگه سوالت به این خاطره که از شر احساس گناه خلاص شی، به نظر من حتماً احتلامه و لازم نیست نگران گناهش باشی.
    این که در حال کنار گذاشتن یا کم کردن این عمل هستی خیلی خوبه، ولی ترس از گناه اون و وحشت از مضراتی که توی تعلیمات مذهبی - اجتماعی ما خیلی بیش از حد گنده ش کردن، کمکت نمی کنه.
    بعلاوه با نظر خانم saba هم موافق نیستم که به خاطر یه خودارضایی ازدواج کنی. ازدواج یه انتخابه که آدمی توی سن شما به نظر من زودهنگام خواهد بود. ازدواج قرار نیست دوای هیچ دردی باشه.

6. hadi958 نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    من در حال ترک عادت خود ارضایی هستم
    الان خودم این کار رو انجام نمیدم ولی در هنگام شب وقتی خواب هستم بیدار میشوم و این کار را خودم انجام میدم و بعد صبح که از خواب بیدار میشوم می فهمم خودم هم دخالت داشتم و ناراحت میشوم و گاهی قبل از شروع آن خواب هم میبینم. گاهی شروع این کار را به خاطر نمی آورم و فکر می کنم خواب بودم.
    وقتی این کار را میکنم در حالت خواب و بیداری هستم و اراده کامل ندارم ولی خودم این کار را انجام میدم.
    آیا این هم احتلام است؟
    آیا این کار گناهی دارد؟ با توجه به اینکه وقتی خواب هستم بیدار میشوم و در حالت خواب و بیداری این کار را انجام میدهم. من آدم مذهبی هستم و از خودارضایی متنفرم.
    لطفا مرا راهنمایی کنید که چکار باید بکنم؟ البته من ورزش شنا هم شروع کردم و در هفته سه بار استخر می روم و سعی بر این دارم که وقتم را پر کنم.

دوست عزیز سلام
    در این سایت خودارضایی بسیار مورد بحث قرار گرفته توصیه میکنم حتما از طریق نوار جستجو بیشتر مطالعه کنید.
    اما بدانید این عمل هر چندگناه دارد ولی  شما که اینقدر شجاعانه تصمیم گرفتید این کار را ترک کنید دیگه به گناهش فکر نکنید که پاتون را سست کنه. و مذهبی بودنتون را مایه سرکوفت ندانید از این حالتتون کمک بگیرید نه سرزنش.
    کار خوبی میکنید که دارید ورزش میکنید سرگرمی های متنوع شما رو از فکرهای محرک دور میکنه
    این که میگید تحت خواب الودگی یا هوشیاری این کارو میکنید طبیعیه چون شما عادت بردید به این روش از خوابتون لذت ببرید که اگر سعی کنید ترکش کنید روش های را به شما توصیه میکنیم تا راحت این کار را کنار بگذارید اما همیشه بدانید سعی نکنید کاری را سریع ترک کنید سعی کنید کاری را درست و اصولی ترک کنید تا دیگه دنبالش نروید این کار زمان می خواهد.
    تحریک شما هنگام خواب به علت عادت در این زمان هست و اینکه عوامل محرکی در طول روز برای خودتون داشتید که گذاشتید شب بهش فکر کنید در کل نگران نباشید میتونید ترکش کنید.
    این لینک رو مطالعه کنید.
    http://www.roham.ws/web/ftopict-4125.html
    اما روش ترک این عادت:
    1-از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید
    2- هز دیدن یا شنیدن و هر برخورد محرک و رابطه جنسیی دوری کنید
    3- تنها نمانید تنهایی خود را با مطالعه و دوستان مودب و و رزش پر کنید.
    4- عجله نکنید آهسته و پیوسته حل میشه

7. hadi958

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    بعضی از دوستان منظور من رو متوجه نشدند
    ببینید من گاهی اوقات وقتی می فهمم دارم این کار رو انجام میدم که قبلش خواب بودم و شروع آن زمانی بوده که من خواب بودم اما شب بیدار میشوم و این کار را ادامه میدهم که گاهی اوقات شروع آن با رویا بوده من در حالت معمولی در شب بیدار نمیشوم یعنی این بیداری ناخواسته است.
    شاید اگر خودم را به تخت ببندم وقتی می خواهم بیدار شوم کاملا هشیار شوم و از این عمل جلوگیری کنم.
    در ضمن من یکبار 30 روز خود ارضایی نکردم ولی احتمالا اشتباهم این بود که باید باز هم بیشتر وقتم را پر میکردم و ساعت خوابم را کمتر میکردم.
    الان هم مدتی است خودم این کار را انجام نمیدهم.
    با یکی از مراجع که موضوع را در میان گذاشتم گفتند این حالت بعد از مدتی بر طرف می شود و نگران آن نباشید
    اما بر طرف نشد یا من باید بیشتر ورزش می کردم و ساعت خوابم را کم می کردم.

8. hadi958 نوشته است: با سلام
    ببینید من گاهی اوقات وقتی می فهمم دارم این کار رو انجام میدم که قبلش خواب بودم و شروع آن زمانی بوده که من خواب بودم اما شب بیدار میشوم و این کار را ادامه میدهم که گاهی اوقات شروع آن با رویا بوده من در حالت معمولی در شب بیدار نمیشوم یعنی این بیداری ناخواسته است.
    شاید اگر خودم را به تخت ببندم وقتی می خواهم بیدار شوم کاملا هشیار شوم و از این عمل جلوگیری کنم.
    در ضمن من یکبار 30 روز خود ارضایی نکردم ولی احتمالا اشتباهم این بود که باید باز هم بیشتر وقتم را پر میکردم و ساعت خوابم را کمتر میکردم.
    با یکی از مراجع که موضوع را در میان گذاشتم گفتند این حالت بعد از مدتی بر طرف می شود و نگران آن نباشید

سلام  اقا هادی
    توصیه میکنم به یک مشاور خوب مراجعه کنی  من فکر میکنم این عمل شما روی روح شما تاثیر گذاشته به طوری که حتی در خواب هم مشغول به این کار هستید .ولی مشکلتون باید ریشه یابی بشه  وبعد درمان بشه .در هر صورت نگران نباش هادی جان مشکلت هر چی باشه صد در صد درمون داره بهت قول میدم

9. hadi958 نوشته است: با سلام

دوست عزیز من مشکلتون را خوب نگرفتم اما روش ترکتون کمی ازار دهنده هست مگه می خواهی معتاد ترک بدی که خودتو به تخت ببندی یا خاب را که نیاز مهمی هست را کم کنی.
    عزیزم بیشتر توضیح بده تا بهتر کمکت کنیم سخت نگیر زیاد.

10. hadi958 نوشته است: با سلام

هیچ معتادی با ترک دفعی و یکباره و یکشبه ترک نکرده
    اگر نخوام بگم هیچ باید بگم از هر 100 تا یکی اینجوری ترک کرده
    شما دو کار می کنی

1- حس گناه و مضر بودن این داستان رو از خودت دور می کنی ( البته استمنا افراطی مثل آب خوردن افراطی مضر هست . ضمنا نمی گم گناه نیست یا هست ولی عجالتا اگر بخوای باخودت راجع به گناه بودنش هم کلنجار بری کلی انرژی الکی از دست دادی )
    2- سعی می کنی فواصل این جریان رو آگاهانه و به مرور زیاد کنی
    یعنی به خودت می گی این هفته یک شب درمیون اجازه دارم اینکار رو بکنم
    اگر پیش اومد انجام بده و اگر نیومد نده
    هفته بعد دو روز درمیون
    هفته بعد سه روز درمیون
    بعد هفته ای یکبار
    و بعد دو هفته یکبار
    و ...

خلاصه حتی ترک نکردی هم نکردی این به خودت بستگی داره
    و ماهی یکی - دوبارش هیچ مشکلی برات پیش نمیاره
    ترکم کردی که چه بهتر
    خلاصه فکر نکن برای ترک باید بری شورآباد ! خیلی جدی تصمیم بگیر و وقتت رو با هرچیزی که فکر می کنی سرگرمت می کنه پرکن
    فیلم وعکس رو هم بذار کنار
    دیدی خانمی لباس خاصی پوشیده هم به خودت بگو " این زن نیست این قوطی نوشابه اس " ! اینجوری تحریک نمی شی . منظورم اینه که بخودت تلقین نکن که الان تحریک می شی ... تلقین خیلی موثره
    آدم به خودش تلقین کنه با دیدن مرغ همسایه هم تحریک می شه پس خودت رو کنترل کن

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید