شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میزان چربی و سایز سینه

1. baranir

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام، خسته نباشید.

همانطور که در مبحث های قبل توضیح داده شده است. چند علت برای سایز سینه مطرح شده که مهمترین اون بافت چربی پستان هست و گفته شده که میزان چربی هم نسبت به چربی کل بدن هست. وزن من در حالت مناسب و در رده وزن سلامت هستم. قدم 165 و وزنم 62 هست. اما نسبت به هیکلم سینه های کوچی دارم. این موضوع همیشه ناراحتم کرده است. لازم هست بگم که به غیر از خاله ام  که اون هم جثه ی ریزی دارد نه در خانواده مادری و نه در خانواده پدری سینه کوچک وجود ندارد. میخواستم بدونم امکان اینکه در من مشکل هورمونی وجود داشته باشد هست؟ لازمه بگم که یکی دو سالی هست که سیکل ماهیانه من منظم شده است و تا قبل از آن نامنظم بود در ضمن من 24 ساله هستم.
    ممنون از راهنمایی شما.

2. علل کوچکی سینه خانمها
    ۱- علل هورمونی :

الف : هورمون های فولیكولین-لوتئین : ( كه هر دو از هورمونهای تخمدان هستند ) و در صورت كمبود آنها فقط با تجویز متخصص زنان باید استعمال شوند.

ب : كم كاری تیرویید و هیپوفیز : نیز عامل بسیار نیرومندی محسوب میگردد. در كل كمبود هورمونهای تخمدان و هیپوفیز مولد كوچكی پستانهاست.

۲- لاغری مفرط : افراد لاغر کلا بافت چربی در بدنشان کم است و همچنین هورمونهای جنسی در بدنشان کمتر از افراد عادی است که این امر باعث کوچک بودن پستان می گردد .

۳ - رژیم لاغری و سوء تغذیه : مخصوصا در خانم های چاقی که بدون برنامه علمی بطور ناگهانی شروع به کم کردن وزن می کنند چربیهای بدن کاهش می یابد و چون پستان نیز مقدار زیادی بافت چربی دارد کوچک می گردد و همچنین چروکیده و افتاده می شود.

در این افراد چون كوچكی پستان بدنبال رژیم غذایی بوده است بنابراین با توقف رژیم غذایی وبرگشت به حالت عادی واستفاده از رژیم پر پروتیین مشكل فرد برطرف خواهد شد . البته ممکن است کمی افتادگی در پستانها باقی بماند

۴- ژنتیک : این مورد شایعترین علت کوچی پستان ها در خانم ها می باشد . و معمولا به کرم ها و قرض های گیاهی پاسخ مناسبی نخواهد داد و این مواد به هیچ عنوان باعث رشد پستان نمی گردند .

بر گرفته از سایت www.persiancod.com

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام.از سایت خوبتون ممنونم.من دختری 20 ساله هسته .55 کیلو هم وزنمه.تقریبا از 14 سالگی به بعد سینه هام رشد نکرد و الان بسیار کوچکه.البته افراد زیادی را دیدم که از من لاغرترن ولی سینه های بزرگی دارند.الان هم تصمیم به ازدواج دارم ولی همین موضمع نگرانم کرده و اضطراب زیادی دارم.لطفا کمکم کنید.ایا روشی غیر از جراحی برای بزرگ کردن سینه وجود داره چون دیدم بعضی ها با قرص هورمونی مشکلشون برطرف میشه.چه قرصی مصرف کنم؟؟؟

4. elmajoon نوشته است: سلام.از سایت خوبتون ممنونم.من دختری 20 ساله هسته .55 کیلو هم وزنمه.تقریبا از 14 سالگی به بعد سینه هام رشد نکرد و الان بسیار کوچکه.البته افراد زیادی را دیدم که از من لاغرترن ولی سینه های بزرگی دارند.الان هم تصمیم به ازدواج دارم ولی همین موضمع نگرانم کرده و اضطراب زیادی دارم.لطفا کمکم کنید.ایا روشی غیر از جراحی برای بزرگ کردن سینه وجود داره چون دیدم بعضی ها با قرص هورمونی مشکلشون برطرف میشه.چه قرصی مصرف کنم؟؟؟

سلام
    دوست عزیز سایز سینه بیشتر از اینکه به وزن ربط داشته باشه تابع ژن و وراثت هست
    لذا درسته که اگر شما وزن اضافه کنید بهرحال مقداری چربی به بافت سینه شما اضافه می شود اما در نهایت بازهم سینه نسبت به اندام کوچکتر بنظر می رسد
    در اینباره تنها توصیه اینه که شما به متخصص زنان مراجعه کنید و ببینید که ایا مشکل هورمونی دارید یا خیز ؟
    اگر ندارید دیگه تقریبا هیچ راهی برای بزرگ کردن سینه بجز جراحی وجود ندارد که به هیچوجه هم توصیه نمیشه . به داروهایی که هجی جون و قاسم گلی در تلوزیون های لس آنجلسی تبلیغ می کنند هم دل نبندید که صرفا پول خود رو حرام کرده اید
    برای بهتر به نظر رسیدن می تونید ورزش رو شروع کنید . ورزش سینه رو بزرگ نمی کنه اما به بزرگتر و خوش فرم تر دیده شدنش کمک می کنه . همچنین سوتین های مخصوص سینه های کوچک در بازار فراوان هستند که می تونید برای بهتر جا افتادن لباسهای شب از این سوتین ها استفاده کنید
    و توصیه همیشگی
    خودتون رو همینطور که هستید دوست بدارید
    و مطمئن باشید برای کسی که شما رو واقعا دوست داره اصلا و ابدا این مسائل مهم نیست . تازه برخی از آقایان اصولا دوست دارند سینه کوچک باشد .

5. خانوم عزیر شما چرا اعتماد به نفس نداری؟کی کفته سینه کوچیک باشه بده؟مگه شما این همه هنرپیشه های هالبوود رو ندیدی که سینه های کوچیک دارند؟ودر عین ستاره بودن جراحی هم نمی کنند؟تا حالا مانکنی رو دیدی که سینه های بزرگی داشته باشه؟به نظر من داشتن سینه کوچیک صد البته بهتر از سینه های بزرگه...به خودت اعتماد داشته باش و نگران نباش ضمنا در دوران شیردهی سینه بزرگ میشه

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید