شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوخت و ساز طبيعي

1. سلام ايا ازمايشي وجود دارد كه بتوان تعيين كرد ميزان سوخت وساز بدن طبيعي است يا نه ؟ اين سوال را در مورد شخصي ميپرسم كه با وجود رژيم غذايي 1200كالري باز هم وزن كم نميكند در حاليكه 600 كالري كمتر از نيازش مصرف ميكند؟(البته اين شخص حدود دو سال است كه سيپروترون كمپاند مصرف ميكند)

2. bahare نوشته است: سلام ايا ازمايشي وجود دارد كه بتوان تعيين كرد ميزان سوخت وساز بدن طبيعي است يا نه ؟ اين سوال را در مورد شخصي ميپرسم كه با وجود رژيم غذايي 1200كالري باز هم وزن كم نميكند در حاليكه 600 كالري كمتر از نيازش مصرف ميكند؟(البته اين شخص حدود دو سال است كه سيپروترون كمپاند مصرف ميكند)

سلام دوست من

معمولا در افراد بالغ با فعالیت معمولی رژیم 1200 کالری باعث کاهش وزن می شود اما بهتر بود سن و جنس و قد و وزن اون فرد رو هم می نوشتید و رژیم لاغری معمولا چیزی معادل 800 الی 1000 کالری کمتر از نیاز روزانه هست

عدم کاهش وزن می تونه براثر دلایل زیر باشد

1- در محاسبه کالری دریافتی اشتباهی رخ داده و فرد بیشتر از 1200 کالری دریافت می کند . معمولا هم اینچنین هست
    2- مقاومت به کاهش وزن در بدن بدلیل بیماری یا داروی مصرفی ایجاد شده ( مثل بیماری های تیروئید )

توصیه من اینه که زیر نظر متخصص تغذیه و بصورت علمی به کاهش وزن رو بیارید که دچار عوارض جانبی نسبتا سنگین کاهش وزن غیر علمی نشوید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. از پاسختون ممنون سوالم در مورد خانمي 20 ساله مجردبا وزن 67 وقد 166ميباشدنياز روزانه او جهت تثبيت وزن 1800 كالري توسط پزشك تغذيه براورد شدهودكتر براي اورژيم 1200 كالري را با برنامه غذايي روزانه تجويز كردهوازاين جهت كه كالري دريافتي او بيش از 1200 نيست به شما اطمينان خاطرميدهم اما به دنبال نحوه اگاهي يافتن از عملكردصحيح متابوليسم بدن هستم

4. bahare نوشته است: از پاسختون ممنون سوالم در مورد خانمي 20 ساله مجردبا وزن 67 وقد 166ميباشدنياز روزانه او جهت تثبيت وزن 1800 كالري توسط پزشك تغذيه براورد شدهودكتر براي اورژيم 1200 كالري را با برنامه غذايي روزانه تجويز كردهوازاين جهت كه كالري دريافتي او بيش از 1200 نيست به شما اطمينان خاطرميدهم اما به دنبال نحوه اگاهي يافتن از عملكردصحيح متابوليسم بدن هستم

با مراجعه به پزشک متخصص غدد و متابولیسم می تونید طبق نظر ایشون با آزمایشات مختلف از صحت عملکرد صحیح متابولیسم بدنتون باخبر بشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید