شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

آيا امكان انتقال ويروس كنديلوما (HPV) در طول باردارى از مادر به جنين وجود دارد؟؟؟

1. amber

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    در طول ماه پنجم باردارى با پيدايش وارت به دكترم مراجعه كردم و طى چند جلسه با ترى كلرو استيك اسيد تمام ضايعات از بين رفت... البته ميدونم كه فقط ظاهر بيمارى از بين ميره   و ويروس در بدن باقى ميمونه.... دكتر معتقد بود كه در زايمان طبيعى امكان انتقال به نوزاد وجود داره، و من سزارين رو انتخاب كردم...

منتها چون هنوز خيلى اين بيمارى و راه هاى انتقالش مجهوله اين سوال برام پيش اومده كه در طول باردارى امكان انتقال ويروس به جنين از طريق خون يا از طريق ديگه وجود داشته ؟؟

و اين كه براى تشخيص وجود ويروس در بدن ، آزمايش خاص يا روشى وجود داره؟؟

البته من در اينترنت در مورد اين بيمارى خيلى اطلاعات پيدا كردم  و از عوارض اون كاملا آگاهم....

تنها مطلبى كه برام مبهمه همين انتقال از مادر به جنين هست!!

ممنون ميشم اطلاعاتى در اختيارم بگذاريد

2. maryla نوشته است: در طول ماه پنجم باردارى با پيدايش وارت به دكترم مراجعه كردم و طى چند جلسه با ترى كلرو استيك اسيد تمام ضايعات از بين رفت... البته ميدونم كه فقط ظاهر بيمارى از بين ميره   و ويروس در بدن باقى ميمونه.... دكتر معتقد بود كه در زايمان طبيعى امكان انتقال به نوزاد وجود داره، و من سزارين رو انتخاب كردم...

منتها چون هنوز خيلى اين بيمارى و راه هاى انتقالش مجهوله اين سوال برام پيش اومده كه در طول باردارى امكان انتقال ويروس به جنين از طريق خون يا از طريق ديگه وجود داشته ؟؟

البته من در اينترنت در مورد اين بيمارى خيلى اطلاعات پيدا كردم  و از عوارض اون كاملا آگاهم....

سلام
    البته من پزشک نیستم و توصیه می کنم منتظر پاسخ دکتر صادقی بمونید اما
    تا جایی که می دونم احتمال انتقال hpv از مادر به نوزاد هنگام تولد ( زایمان طبیعی ) وجود دارد و درصورت ابتلا اولین نشانه های آن در ریه نوزاد بروز می کند که از آن جهت قابل پیگیری هست
    اما در مورد شما فکر کنم حداکثر کاری که می شده انجام داد ، انجام داده اند و انشاالله فرزندتون مشکلی نخواهند داشت
    ببخشید که نتونستم کمکی بکنم

3. maryla نوشته است: در طول ماه پنجم باردارى با پيدايش وارت به دكترم مراجعه كردم و طى چند جلسه با ترى كلرو استيك اسيد تمام ضايعات از بين رفت... البته ميدونم كه فقط ظاهر بيمارى از بين ميره   و ويروس در بدن باقى ميمونه.... دكتر معتقد بود كه در زايمان طبيعى امكان انتقال به نوزاد وجود داره، و من سزارين رو انتخاب كردم...

سلام،
    امکان انتقال هنگام زایمان وجود دارد که در صورت سزاین این احتمال هم حذف خواهد شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید