شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

از بین بردن بیضه ها

1. با سلام

سوالی که می خوام بپرسم ممکنه یکم عجیب باشه ولی خواهش می کنم جواب من را بدهید.

می خواستم بپرسم :

1) اگه کسی هردو بیضه ی خود را حالا  نمی دونم بوسیله ی عمل جراحی یا هر چیزی  (بنا به هر دلیلی) بخواهد در بیاورد ( برای مثال مثله آغا محمدخان قاجار) آیا امکانش هست ؟

2) و اگر چنین چیزی امکان پذیر می باشد چه عوارضی حالا چه مثبت و چه منفی (در سلامتی جسمی و در روابط جنسی ولذات آن ) در پی دارد ؟

3) و چگونه این کار عملی می شود ؟

4)  در ضمن این قسمت از عضو بدن (هر دو بیضه) ، قابلیت آن را دارد که به فرد دیگری اهدا شود.....؟

خواهش می کنم دقیق و کامل جوابم را بدهید .

با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. brain نوشته است: با سلام
    سوالی که می خوام بپرسم ممکنه یکم عجیب باشه ولی خواهش می کنم جواب من را بدهید.
    می خواستم بپرسم :
    1) اگه کسی هردو بیضه ی خود را حالا  نمی دونم بوسیله ی عمل جراحی یا هر چیزی  (بنا به هر دلیلی) بخواهد در بیاورد ( برای مثال مثله آغا محمدخان قاجار) آیا امکانش هست ؟
    2) و اگر چنین چیزی امکان پذیر می باشد چه عوارضی حالا چه مثبت و چه منفی (در سلامتی جسمی و در روابط جنسی ولذات آن ) در پی دارد ؟
    3) و چگونه این کار عملی می شود ؟
    4)  در ضمن این قسمت از عضو بدن (هر دو بیضه) ، قابلیت آن را دارد که به فرد دیگری اهدا شود.....؟
    خواهش می کنم دقیق و کامل جوابم را بدهید .
    با تشکر

سلام،
    این عمل یعنی از بین بردن بیضه های در مواردی که مورد (اندیکاسیون) آن وجود دارد مثل سرطان بیضه یا پروستات به عنوان درمان انجام می شود. ولی این کار در موراد دیگر مثل تغییر جنسیت نیز انجام می شود.
    این از بین رفتن بیضه ها اگر قبل از بلوغ رخ دهد صدای فرد به اصطلاح مردانه نشده، بدن عضلانی نشده و اندام تناسلی کوچک باقی می ماند. فرد موهای نواحی جنسی را پیدا نمی کند و میل جنسی وی نیز بسیار کم شده یا اصلا از بین می رود. اگر این عمل بعد از بلوغ انجام شود نیز میل جنسی افت قابل ملاحظه ای خواهد نمود و یا از بین می رود. همچنین این افراد به طور خودکار نابارور می شوند، چون سلولهای مورد نیاز برای لقاح در بیضه تولید می شود. صدای فرد تغییری نمیکند. ممکن است مشکلات روانی مثل افسردگی پیدا کنند. قدرت بدن و عضلات تا حدودی کاهش می یابد. بالطبع در چنین افرادی خطر سرطان بیضه و پروستات کاهش می یابد.
    این عمل می تواند به طریق جراحی و یا شیمیایی انجام شود. در مورد اهدا هم من مطلبی نخوانده ام و بعید می دانم چنین کاری امکان پذیر باشد.

3. با سلام

من 26 سال دارم و در سن 8 سالگي بيضه سمت چپم را از كيسه خارج كردن گفته بودن اگه درش نياريم اون يكي بيضتم خراب ميشه.

سوالم اينه آيا با اين تك بيضه(بيضه سمت راست)ميتونم  كسي را باردار كنم ؟

در ضمن من آزمايش اسپرم كانت هم داده بودم دكتر گفته بود مشكلي نيست

4. enigmajoon نوشته است: با سلام

من 26 سال دارم و در سن 8 سالگي بيضه سمت چپم را از كيسه خارج كردن گفته بودن اگه درش نياريم اون يكي بيضتم خراب ميشه.

سوالم اينه آيا با اين تك بيضه(بيضه سمت راست)ميتونم  كسي را باردار كنم ؟

در ضمن من آزمايش اسپرم كانت هم داده بودم دكتر گفته بود مشكلي نيست

سلام
    بله دوست عزیز با یک بیضه هم به شرط سالم بودن اسپرمها توانایی باروری رو دارید . بخصوص که آزمایش اسپرم شما هم بدون مشکل بوده . نگران نباشید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید