شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کوچک کردن باسن

1. با سلام
    برای کوچک کردن باسن چه کارهایی میشه انجام داد چون رژیم هم خیلی اثری نداره همه جای بدن لاغر میشه به جز باسن
    چه ورزش هایی موثره و چه کرم یا مواد موضعی میشه استفاده کرد

2. mansy نوشته است: با سلام
    برای کوچک کردن باسن چه کارهایی میشه انجام داد چون رژیم هم خیلی اثری نداره همه جای بدن لاغر میشه به جز باسن

سلام.
    همه ورزش های پا کلا مفید هستن ، من شنیدم که دویدن خیلی موثر هست .

3. mansy نوشته است: با سلام

سلام
    mansy جان رژیم یا ورزشی که فقط باعث سوختن چربی نقطه خاصی از بدن بشود تقریبا وجود ندارد . البته ورزشهایی مثل اسکات بی تاثیر نیست اما فکر نکن معجزه می کنه . در این مورد می تونی به یک مربی بدنسازی مجرب مشورت کنی
    تجربه من می گه اگر بزرگ بودن باسن به دلیل فرم استخوانبندی لگن نباشد با رژیم و و ورزش صحیح تاحد مطلوبی مشکل برطرف میشه بخصوص در خانمها که بافت چربی متراکم و مقاومی ندارند

پس در وهله اول اگر اضافه وزن دارید چاره ای جز سوزاندن چربی ها ندارید
    دوما باید ورزش کنید و از مربی ورزش مشورت بگیرید .
    بنظر من رژیم و پیاده روی می تونه به شما کمک کنه
    دنبال کرم و ویبراتور و این چیزها هم نباش که صرفا پولتو دور می ریزی

4. اگه بافت تشکیل دهنده این قسمت بیشترش از چربی باشه میشه با یه سری از حرکات ورزشی ورژیم سالم غذایی هجمشو کمتر وخوش فرم تر کرد مثلا  حرکت اسکات به صورت باز و یا حرکات ایروبیک که برای خانم ها مناسب تره

5. من از حرکات ایروبیک شناخت دارم اما از حرکات اسکات چیزی نمیدونم اگه ممکنه راهنمايی کنيد
    یا اگر عکس یا تصویری از حرکات مورد نظر هست قرار بدین ممنونم

6. mansy نوشته است: من از حرکات ایروبیک شناخت دارم اما از حرکات اسکات چیزی نمیدونم اگه ممکنه راهنمايی کنيد
    یا اگر عکس یا تصویری از حرکات مورد نظر هست قرار بدین ممنونم

سلام

ببین دوست من طیف وسیعی از حرکتها می تونه عضلات باسن رو درگیر کنه ولی باید یادت باشه بدون رژیم و با استفاده افراطی از این ورزشهای اتفاقا ممکنه باسن شما بعلت بزرگ شدن ماهیچه بزرگتر هم بنظر برسد
    به همین دلیل معتقدم ضمن حفظ رژیم لاغری باید به این ورزشها بپردازید و با یک مربی حرفه ای مشورت کنید

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  7. سلام
    باید عرض کنم عکسهای بالایی که جناب سامی زحمت کشیدن وبراتون قرار دادن  نمایش حرکت اسکات میباشد واون دایره مانندهای بالای کمر شخص همان هالتر(وزنه)میباشد که از پهلو ایطوری نمایش داده شده.درضمن این حرکت همونقد که ممکنه کارساز براتون باشه اکه درست انجام نشه ویا سنگین انجام شه ممکنه باعث صدمات جبران ناپذیری هم بشه پس باید در این مورد به یک مربی خوب مراجعه کنین

8. سلام خانم شب تاب
    باید عرض کنم چاقی  اطراف ران  اکثرا از  جمع شدن بافت چربی  حول ماهیچه های این قسمت باشد که با ورزش  مستمر میتوان براحتی برای همیشه از شر آن راحت شد .ولام به ذکر است تمامی حرکاتی که روی این قسمت از ماهیچه ها میتوان انجام داد برای این مورد شما مفید است مانند :دوچرخه (متحرک وثابت)--اسکات--دو(ثابت ومتحرک)---و............................

9. خانم شب تاب

استفاده از حلقه های پلاستیکی که یکی دو دهه پیش بسیار مورد استفاده قرار میگرفت در از بین بردن چربی های دور باسن موثره.

موفق باشی

10. سلام به همه دوستان و عزیزان خصوصا آقای دکتر

من قبلا با سایت شما آشنا شدم ولی چون احساس نیاز نکرده بودم حظور فعالی نداشتم ولی حالا احساس نیاز می کنم تا مشکلات جسمانی خودم را بشناسم.

من پسری 21 ساله هستم با قد 178 و وزن 68 کیلو گرم
    راستش نسبت به اندازه باسنم احساس نارضایتی می کنم ! احساس می کنم قمبل شدم ! بعضی وقتها هم بعضی از دوستان نزدیکم می گویند ! در کل استخوان بندی باسنم نسبت به بقیه اندامم قوی تر است !
    تا جایی که یادم می آید دوست داشتم پیرهنم را در شلوارم بگذارم ولی شکل بدی پیدا می کند ولی اینطوری به نظر می آید که بالا تنه من کوتاه است ! دوره کمرم کمی پهن است و حالت گلابی شکل دارد !
    از خیاط خواستم کمی دور کمرم را گشاد تر بگیرد تا شلوارم پایین تر برود که گفت این اندازه استاندارد است !
    احساس می کنم باسنم حالت دخترانه دارم و تعجب می کنم که اضافه وزن من برای باسنم است و هر موقع به خیاطی مراجعه  می کنم متوجه میشم اندازه باسنم افزایش پیدا کرده !
    تازگی با متر پهنای برجستگی باسنم را اندازه گرفتم و 102 سانت بود !
    به نظر خودم زیاد است !
    متاسفانه ورزشکار هم نیستم !
    بدنم از لحاظ ظاهر عادی است .
    میخواستم ببینم این اندازه زیاد نیست ؟
    یا این بزرگ شدن مقطعی است و با بالا تر رفتن سنم اندامم به تناسب میرسد؟
    با توجه با اینکه میخواهم اندازه اش را کوچک کنم باید چه ورزشی یا چه حرکاتی انجام بدهم تا زودتر به نتیجه مطلوب برسم؟

2 سوال دیگه هم داشتم : اینکه اگر بخاهم از وضعیت کلی جسمانی ام آگاه بشم پیش چه متخصصی باید چکاپ کلی بکنم و چقدر هزینه دارد؟

برای بررسی کردن باز یا بسته بودن صفحات رشد طولی استخوانها به چه متخصصی باید مراجعه کنم ؟

ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. سلام

برای روشن شدن اوضاع صفحه رشد باید به متخصص غدد مراجعه کنید
    اگر منظورتون از اطلاع از سلامتی چکاپ خون و هورمون و این چیزاس می تونید از همون متخصص غدد بخواید که براتون درخواست آزمایش بده
    اگر بلحاظ فرم فیزیکی می خواید ببینید در چه وضعیتی هستید می تونید از ارتوپد و متخصص ستون فقرات کمک بگیرید .

بزرگی باسن شما بدلیل فرم فیزیکی شماست و جنبه وراثتی داره . درسته اضافه وزن خاصی ندارید اما چربی های اضافه بدنتون در اون ناحیه جمع شده اند ، با ورزش کردن می تونید اندام متناسبی برای خودتون درست کنید و لباساتونم داخل شلوار بذارید ( قسمتی از مشکل شما البته روحیه ، جوریکه حس می کنید لباس داخل شلوار به شما نمیاد ، در حالیکه خیلی ها مثل شما هستند و لباساشونم داخل شلوارشون می ذارن )
    چه ورزشی ؟
    در هفته سه بار
    شبها بدوید . از اون بهتر اینه که صبحها قبل از صبحانه بدوید
    در هفته سه بار
    به باشگاه بدنسازی برید و با وزنه تمرین کنید ( از هیچ مکملی هم استفاده نکنید )

بهتون تضمین می دم ظرف دو ماه از هیکل خودتون بدجوری خوشتون بیاد .

12. ممنون از راهنمایی بسیار خوبتان

مسلما گلابی بودن اندام چندان تاثیری در گذاشتن پیراهن در شلوار ندارد ! به نظرم تنها مساله مهم در این رابطه نسبت بالا تنه به پایین تنه است !

به نظر شما واقعا افرادی که دارای قد یکسان هستند ممکن است دارای انده بالا تنه متفاوت باشند؟
    مثلا خودم پاهای بلندی دارم ولی قدم هم اندازه پدرم است در حالی که بالا تنه ایشان از من بلند تر است !

چه عواملی روی  نسبت بالا تنه و پایین تنه تاثیر می گذارد ؟
    چرا بعضی ها بلند تر و بعضی کوتاه تر است ؟
    آیا می توان در صورت داشتن بالا تنه کوتاه این قسمت را کمی بلند تر کرد؟

چه حرکتی در بدن سازی بیشتر روی کوچک کردن ران و باسن تاثیر دارد ؟

ممنون

13. Scotty نوشته است: ممنون از راهنمایی بسیار خوبتان

مسلما گلابی بودن اندام چندان تاثیری در گذاشتن پیراهن در شلوار ندارد ! به نظرم تنها مساله مهم در این رابطه نسبت بالا تنه به پایین تنه است !

به نظر شما واقعا افرادی که دارای قد یکسان هستند ممکن است دارای انده بالا تنه متفاوت باشند؟
    مثلا خودم پاهای بلندی دارم ولی قدم هم اندازه پدرم است در حالی که بالا تنه ایشان از من بلند تر است !

چه عواملی روی  نسبت بالا تنه و پایین تنه تاثیر می گذارد ؟
    چرا بعضی ها بلند تر و بعضی کوتاه تر است ؟
    آیا می توان در صورت داشتن بالا تنه کوتاه این قسمت را کمی بلند تر کرد؟

چه حرکتی در بدن سازی بیشتر روی کوچک کردن ران و باسن تاثیر دارد ؟

ممنون

سلام

همه دنیا تلاش می کنن پاهای بلندتری داشته باشن تا خوش هیکلتر بنظر برسن اونوقت شما ...
    ببین عزیزجان اگر اون چربی های رو آب کنی ، اونوقت با پاهای بلند خیلی بهتر بنظر می رسی ...
    بله ، تناسب اندام افراد مختلف ، متفاوته
    برای اینکه ببینی واقعا ایرادی داری یا نه باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنی تا استاندارد ها رو بررسی کنه اما بنظر من مشکلی نداری جز اینکه چاقی گلابی شکل رو داری تجربه می کنی . پدر شما می تونه فرم اسکلت خودش رو داشته باشه ، شما هم مال خودتو داری . ندیده نمی شه گفت ایرادی وجود داره یا خیر اما بعید می دونم مشکلی داشته باشید .
    ضمنا نمی تونید اندامتون رو بزرگتر و بلند تر بکنید . این از این

در مورد حرکتها هم ، خیلی از حرکتها هست که به تقویت عضلات باسن و ران ، کمک می کنه . هیچ ورزشی موضعی چربی نمی سوزونه اما با تقویت عضلات اون نواحی ضمن داشتن رژیم اصولی می تونید چربی ها رو بخوبی از بین ببرید .
    دوچرخه ثابت و دو و طناب زدن و ... از دسته هوازی ها
    اسکات و فیله کمر و پشت و پشت ران با وزنه و ... هم از دسته حرکتهای با وزنه
    به شما کمک می کنه

14. سلام

از جواب خوب شما سپاسگزارم

بلند تر زبیا رسیدن با پاهای بلند به چه دلیل است ؟ یعنی باعث می شود فرد اصطلاحا شاسی بلند نشان داده شود ؟ !
    خیر من مسلما من مشکلی ندارم و کاملا طبیعی وسالم هستم !
    من به شنا خیلی علاقه دارم ! آیا ورزش شنا هم تاثیری در آب کردن چربی های این نواحی دارد ؟

گفته می شود رشد استخوانها در مردان عموما بعد از 20 سالگی متوقف میشود ! آی این توقف فقط مربوط به رشد طولی است یا رشد هجمی استخوانها را هم شامل می شود؟
    بعضی افراد مچ دست تومندی دارند . با چه حرکات ورزشی میتوان استخوان دست و در نواحی مچ را ورزیده و تنومند کرد؟
    شربت کلسیم دی در رشد استخوانها نقشی دارد یا خیر؟

ممنون

15. سلام مجدد

ببین دوست عزیز در حالتی که تناسب کلی برقرار باشه ، اون فردی که پاهای بلندتری داره خوش استیل تر بنظر می رسه . اساسا یکی از جاذبه های جراحی بلند کردن قد که بسیار جراحی پر عارضه ای هم هست ، اینه که اگر فرضا 6-7 سانت به قد طرف اضافه می شه این اضافه شدن در ناحیه ساق پا هست و در حقیقت سهم پاها بیشتر میشه !

در مورد آب کردن چربی
    بله ورزش شنا خیلی ورزش خوبیه اما اگر می خوای زودتر به نتیجه برسی اون فرمی که من گفتم بهتره ورزش کنی یا لااقل اگر شنا رو جای هوازی انجام می دی ، ورزش با وزنه رو هم در کنارش داشته باشی . اگر دقت کنی زیر پوست اغلب شناگرها کمی چربی هست ( منظور چاق بودن نیست )

و در مورد مچ دست هم تقریبا هیچ کاری نمی تونی بکنی
    اندازه مچ دست ، یک فاکتور ثابت و استاندارد در مشخص کردن فرم اسکلت بدنی از لحاظ ( درشت و ریز و متوسط ) هست . بلحاظ استخوانی که ابدا نمی تونی کاری بکنی ، مچ ماهیچه خاصی هم نداره که بشه کاریش کرد
    البته همین مچ رو می تونی با تمریناتی که در باشگاه بدنسازی به " مچ زن و ساعد " معروف هست می تونی تقویت کنی .

شربت کلسیم و هرمکمل دیگه کلسیم بخصوص بعد از سن رشد ، در رشد قد و اسکلت و مچ و ... هیچ تاثیری نداره ( حتی در سن رشد هم برای افراد سالم ، تاثیر ثابت شده ای نداره )
    توصیه اکید می کنم از این خوددرمانی ها نکنی که ضرر بسیار بیشتر از منفعتش هست
    اگرم باشگاه رفتی ، لب به هیچ مکملی نزن
    آفرین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید