شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

فریز کردن

1. سلام،

باعرض خسته نباشید خدمت آقای دکتر

لطفا در مورد فریز کردن رحم و زمان انجام آن توضیح بدهید و

آیا این درست است که باعث نازایی می شود؟

آیا فریز کردن، عفونت را سریعتر بهبود می بخشد؟

چرا عده ایی بعد از این درمان دچار افت فشار می شوند؟

2. در کل در صورتيكه به تشخيص پزشك متخصص انجام فريز مورد نياز باشد (بعد از انجام پاپ اسمير و رد كردن احتمال عفونت لگني) عارضه اي ندارد.
    ضمنا به این نکات هم توجه داشته باشید که به طور ناگهانی تغییر پوزیشن ندید، با توجه به این که ترشحات کرایو(فریز) شاید تا 4 هفته طول بکشد هر 4 ساعت یک بار پد مورد استفاده را عوض کنید، از تامپون استفاده نکنید و تا 2 هفته نزدیکی نداشته باشید
    اگر ترشحات و درد زیاد تر شد حتما به پزشک مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ممنون دوست عزیز

ولی من اطلاعات بیشتر و کاملتری میخوام

4. Manam نوشته است: ممنون دوست عزیز

ولی من اطلاعات بیشتر و کاملتری میخوام

سلام،
    فریز کردن که نام علمی آن Cryosurgery است به از بین بردن بافت به واسطه کاهش شدید دما گفته می شود. به دنبال کاهش شدید دما در داخل سلولها کریستال های یخ ایجاد شده و باعث از بین رفتن سلول می شود. از این روش در درمان بسیاری از بیماریهای پوستی و نیز اختلالات گردن رحم و ... استفاده می شود.
    این روش درمانی در صورتی که به درستی انجام شود، ارتباطی با نازایی ندارد؛ احتمال ایجاد عفونت کمتر است و بهبودی زودتر حاصل می شود؛ باعث افت فشار خون هم نمی شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام خواهش میکنم به من کمک کنید
    2 ماه پیش رفتم دکتر و متوجه شدم زخم دهانه رحم دارم و زگیل تناسلی .با مصرف پماد زخم خوب نشد و دکتر ناچار زخم منو فریز کرد (در ضمن من 7-8 ماه بود که قبل از پریودم لک میدیدم) و اولین پریود من بعد از فریز خیلی خوب و نرمال بود و دیگه از لک خبری نبود و من این ماه اقدام کردم برای بارداری ولی روز پریودم فقط لک دیدم و تا 2 روز فقط لک و بعد خونریزی کمی داشتم ولی متأسفانه بسیار سیاه بود و حالا خیلی میترسم در ضمن من به شدت در هنگام نزدیکی درد و سوزش دارم و از شدت سوزش فریاد میزنم لطفا منو راهنمایی کنید.
    (من خیلی برای بارداری عجله دارم )
    ببخشید که سؤالم طولانی بود

6. 601010 نوشته است: سلام خواهش میکنم به من کمک کنید
    2 ماه پیش رفتم دکتر و متوجه شدم زخم دهانه رحم دارم و زگیل تناسلی .با مصرف پماد زخم خوب نشد و دکتر ناچار زخم منو فریز کرد (در ضمن من 7-8 ماه بود که قبل از پریودم لک میدیدم) و اولین پریود من بعد از فریز خیلی خوب و نرمال بود و دیگه از لک خبری نبود و من این ماه اقدام کردم برای بارداری ولی روز پریودم فقط لک دیدم و تا 2 روز فقط لک و بعد خونریزی کمی داشتم ولی متأسفانه بسیار سیاه بود و حالا خیلی میترسم در ضمن من به شدت در هنگام نزدیکی درد و سوزش دارم و از شدت سوزش فریاد میزنم لطفا منو راهنمایی کنید.
    (من خیلی برای بارداری عجله دارم )
    ببخشید که سؤالم طولانی بود

سلام،
    بهتر است جهت معاینه به پزشک زنان مراجعه کنید چون درد زیادی که شما دارید نشاندهنده وجود مشکلی در ناحیه تناسلی است.

7. سلام من چند روزه فریزکردم و قبلا عفونت داشتم چطور بفهمم به شوهرم منتقل نشده ضمنا دکتر گفته دوش واژینال آب و سرکه بگیرم آیا اشکالی نداره؟
    در ضمن گفتند پولیب کوچکی داری این مورد ناآشناست میشه توضیح بدید؟

8. anglica نوشته است: سلام من چند روزه فریزکردم و قبلا عفونت داشتم چطور بفهمم به شوهرم منتقل نشده ضمنا دکتر گفته دوش واژینال آب و سرکه بگیرم آیا اشکالی نداره؟
    در ضمن گفتند پولیب کوچکی داری این مورد ناآشناست میشه توضیح بدید؟

سلام

دوست عزیز اگر بیماری شما از نوع قابل انتقال بوده باید همسرتون هم جهت معاینه به متخصص مراجعه کنه تا از این جهت مطمئن بشید.

دوش واژینال آب و سرکه هم روشی هست که از قدیم الایام مرسوم بوده و همیشه جهت برطرف کردن عفونت های واژنی مفید. چراکه با اسیدی نگه داشتن محیط واژن به برطرف کردن مشکل کمک میکنه.

پولیپهای دهانه ی رحم و یا خود رحم هم سرطانی نیست که بخوای نگران باشی.معمولا درصد بدخیم بودنش خیلی خیلی کمه.
    وقتی بافت این قسمتها بیش از حد رشد میکنه پولیپ شکل می گیره.که ممکنه یکی از علائمش لک بینی باشه.
    اگر بزرگ بشه معمولا با جراحی ساده برداشته میشه. و بعد بافت پولیپ برداشته شده با پاتولوژی نوع خوش خیم یا بدخیم بودنش مشخص میشه. ولی در کل جای نگرانی نیست.

شاد باشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام امروز 17 روز از فریز کردنم میگذره می خوام بدونم فعالیت بدنی و نزدیکی از مقعد هم در دوره درمان منع شده؟در ضمن  پریودم با 7 روز تاخیر از دیروز شروع شد ولی خیلی شدید (تا حالا با این شدت نشده بود)و همراه با درد، آیا طبیعیه؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید