شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش شدید مو

1. با سلام به محضر دکتر رهام عزیز .
    دوباره باید من رو تحمل بفرمایید چرا که مشکلی پیش اومده و شما مثل همیشه چاره سازید.
    نامزدم بدون مشورت با پزشک رژیم لاغری به مدت 3 ماه برای خودش تجویز کرد.الان دچار ریزش موی شدیدی شده می خوام راهنمایی بفرمایید که چه ویتامینهایی باید بخوره؟؟؟آیا ریزش موی ایشون برطرف میشه؟؟؟آیا منجر به طاسی نمیشه؟؟؟به هر دکتری هم که مراجعه می کنه همش شامپو های مختلفی میدن که هیچ فایده ای هم ندارن .لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر و احترام که حرفای من و شنیدید .سحر

2. mahbanoojoon نوشته است: با سلام به محضر دکتر رهام عزیز .
    دوباره باید من رو تحمل بفرمایید چرا که مشکلی پیش اومده و شما مثل همیشه چاره سازید.
    نامزدم بدون مشورت با پزشک رژیم لاغری به مدت 3 ماه برای خودش تجویز کرد.الان دچار ریزش موی شدیدی شده می خوام راهنمایی بفرمایید که چه ویتامینهایی باید بخوره؟؟؟آیا ریزش موی ایشون برطرف میشه؟؟؟آیا منجر به طاسی نمیشه؟؟؟به هر دکتری هم که مراجعه می کنه همش شامپو های مختلفی میدن که هیچ فایده ای هم ندارن .لطفا راهنمایی کنید.
    با تشکر و احترام که حرفای من و شنیدید .سحر

سلام ،
    با توجه به توضیحاتی که دادید، احتمالا فرد موردنظر به بیماری ریزش موی سمی (TOXIC ALOPECIA) مبتلا شده است.اما این بیماری چیست؟
    اینگونه ریزش مو در اثر استرس فیزیکی یا روانی به وجود می آید . کاهش وزن سریع ، بسیاری از بیماریهای سخت ( به خصوص آنهایی که باعث ایجاد تب می شوند) و جراحی می توانند اینگونه ریزش مو را ایجاد کنند . برخی داروها مثل داروهای شیمی درمانی ، داروهای فشار خون ، لیتیوم ، والپورات، ضد بارداریهای خوراکی و ویتامین آ هم این شرایط را به وجود می آورند . این حالت همچنین در هنگام کاهش فعالیت غده تیروئید و هیپوفیز ( به ویژه پس از بارداری) ایجاد می شود .
    ریزش مو ممکن است بلافاصله پس از وقوع شرایط جدید ، یا 3 الی 4 ماه پس از آن ایجاد شود . معمولا ریزش مو موقتی بوده و مو رشد مجدد خود را از سر می گیرد.
    پس درمان شامل رفع شرایط ایجاد شده می باشد . به نظر من از سر گیری رژیم غذایی مناسب باعث برطرف شدن مشکل خواهد شد .

3. بیمار -مرد-19 ساله به علت ریزش موی شدید مدت 1 سال از ماینوکسیدیل 5% استفاده کرده--پس از قطع دارو ریزش مو شدید تر شده و تقریبا منجر به طاسی.
    علت چیست؟؟؟

4. sayo نوشته است: بیمار -مرد-19 ساله به علت ریزش موی شدید مدت 1 سال از ماینوکسیدیل 5% استفاده کرده--پس از قطع دارو ریزش مو شدید تر شده و تقریبا منجر به طاسی.
    علت چیست؟؟؟

سلام ،
    ریزش مو علل مختلفی دارد و می بایست علت اصلی مشخص گردد. در آقایان نوعی ریزش مو به طور ارثی وجود دارد که بیشتر در شقیقه ها ، بالا یا پس سر دیده می شود . مصرف «صحیح» ماینوکسیدیل روند ریزش مو را کند می کند و در صورت قطع روند قبلی ادامه می یابد
    .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید