شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ترک پوست

1. nili

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام و خسته نباشید.دختری 24 ساله ومجرد هستم .یه سوال در مورد پوست داشتم .می خواستم بدونم که این ترکهای پوست که در اثر چاق شدن بر روی پوست ایجاد میشه میتونه بوسیله دارو یا چیز دیگه ای از بین بره؟ضمنا من پوست خیلی نرم و حساس و سقید رنگی دارم و این ترکها روی بازوهام ایجاد شدن.لطفا راهنماییم کنید .ضمنا من چند سال پیش به یکباره چاق شدم ولی الان وزنم کاملا ایده ال هستش.

2. nili نوشته است: سلام و خسته نباشید.دختری 24 ساله ومجرد هستم .یه سوال در مورد پوست داشتم .می خواستم بدونم که این ترکهای پوست که در اثر چاق شدن بر روی پوست ایجاد میشه میتونه بوسیله دارو یا چیز دیگه ای از بین بره؟ضمنا من پوست خیلی نرم و حساس و سقید رنگی دارم و این ترکها روی بازوهام ایجاد شدن.لطفا راهنماییم کنید .ضمنا من چند سال پیش به یکباره چاق شدم ولی الان وزنم کاملا ایده ال هستش.

سلام،
    به ضایعاتی که شما اشاره کردید در درماتولوژِی «استریا» گفته می شود. این ضایعات معمولا نوعی اسکار هستند که به رنگ سفید - نقره ای دیده می شوند . این ضایعات معمولا به دنبال بارداری، چاقی، بدن سازی ، بلوغ و فعالیتهای شدید بدنی به وجود می آیند. این ضایعات به دنبال کشیده شدن پوست و اختلال در عملکرد کلاژن به وجود می آید . ایتدا قرمز یا ارغوانی هستند ولی به مرور رنگ خود را از دست می دهند .
    استریا در هر جایی از بدن ممکن است به وجود آید. ولی معمولا در جایی که چربی ذخیره می شود و یا تمایل و قابلیت کشش دارد به وجود می آید . مکانهای شایع عبارتند از شکم ( بخصوص اطراف ناف)، پستانها، بالای بازو، زیر بازو، ساقها، لگن و باسن.
    استریا اغلب نتیجه کشش پوست حین حاملگی و افزایش وزن در مدت کوتاه می باشد. این ضایعات به دنبال ورزش و افزایش حجم سریع عضلات، استفاده از کرمهای کورتیکواستروئیدی به مدت طولانی و نیز در سندرم کوشینگ هم دیده می شوند .
    معمولا در 70 تا 95% زنان به دنبال بارداری این ضایعات دیده می شود. روشهای مختلفی برای از بین بردن این ضایعات وجود دارد ولی هیچ یک تضمینی نیستند. برخی استفاده از کرمهای مرطوب کننده را قبل از بارداری در مناطقی که احتمال بروز این ضایعات وجود دارد توصیه می کنند. برخی از جراحیهای لیزری بهره می گیرند و برخی نیز استفاده از کرمهای مخصوصی را جهت کم رنگ تر کردن این ضایعات مورد استفاده قرار داده اند که البته تاثیر آن در مواردی که در مدت کوتاهی پس از به وجود آمدن ضایعات مصرف شود، بیشتر بوده است.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام.می خواستم بپرسم برای درمان ترکهای روی بدن نظیر سینه و شکم که می گویند معمولا در اثر چاقی و لاغری ایجاد می شود چه راه حلی وجود دارد؟داروی خاصی هست که مصرف کرد؟اگر هست چقدر طول می کشه تا دارو اثر کند؟ممنون

4. sh_n نوشته است: با سلام.می خواستم بپرسم برای درمان ترکهای روی بدن نظیر سینه و شکم که می گویند معمولا در اثر چاقی و لاغری ایجاد می شود چه راه حلی وجود دارد؟داروی خاصی هست که مصرف کرد؟اگر هست چقدر طول می کشه تا دارو اثر کند؟ممنون

برای رفع آستریا می شود از کرمهای مخصوص آستریا استفاده کرد . تاثیر این کرمها بسته به شدت ضایعه است
    همچنین امروزه لیزر و میکرودرم نیز جزو درمانهای آستریا محسوب می شوند و تا حد قابل قبولی به رفع مشکل کمک می کنند .
    باید متخصص پوست مشورت کنید ( هرچقدر از زمان ایجاد آستریا زمان کمتری سپری شده باشد پاسخ به درمان بهتر است )

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. من هم ترک دارم ولی پوست بدن من برنزه هست و وزنم ایده ال هست خیلی چاق یا لاغر نشدم...من روی باسن و ران ترک دارم دلیل آنها چی هست؟؟آیا مورد من هم آستریا هست؟؟

6. میتوانیدازترشحات حلزون ویا از کرم آن استفاده کنید مکانیزم آن را نمیدانم ولی مفید بوده.

7. البته فراموش کردم بگم راههای ساده ای برای جلوگیری از ترکهای زایمان وجود دارد که در صورت تمایل ارایه میشود.البته
    با اجازه دکتر صادقی
    (فقط با مصرف بعضی از غذاها در دوران بارداری)

8. alireza110 نوشته است: البته فراموش کردم بگم راههای ساده ای برای جلوگیری از ترکهای زایمان وجود دارد که در صورت تمایل ارایه میشود.البته
    با اجازه دکتر صادقی
    (فقط با مصرف بعضی از غذاها در دوران بارداری)

چه جالب جه غذاهایی؟؟؟

البته من حامله نیستم...چاف و لاغر هم نشدم ولی ترک ران دارم چیکار کنم؟؟

9. m4rsiiiii نوشته است: من هم ترک دارم ولی پوست بدن من برنزه هست و وزنم ایده ال هست خیلی چاق یا لاغر نشدم...من روی باسن و ران ترک دارم دلیل آنها چی هست؟؟آیا مورد من هم آستریا هست؟؟

یعنی شما در هیچ برهه ای از زندگی تغییر وزن ناگهانی نداشته اید ؟ فرضا 7-8 کیلو اضافه کنید طی یک مدت کم ...
    بعدشم برخلاف نظر دوستمون علیرضا من فکر نمی کنم کرم حلزون چیزی جز تبلیع و هدر دادن پول باشه
    برای رفع استریا از کرمهای مخصوص این ضایعه استفاده می شود همچنین لیزر و میکرو درم هم می توانند بخوبی کمک کنند
    معمولا درصورت خفیف بودن از کرم استفاده می شود
    اما با تغذیه هم بعید می دونم کاری در مورد استریا بشه کرد
    در دوران بارداری با مالیدن روغن زیتون ( زوغن بدن ) به پوست شکم و پهلو خاصیت کشسانی پوست رو تقویت می کنند تا از ایجاد استریا جلوگیری کنند ولی این فقط پیشگیریه و در صورت بروز ضایعه روغن زیتون هیچ کمک خاصی نمی تونه بکنه

پیشنهاد من اینه که اگر ضایعه خفیفه اصلا بهش توجه نکنید ولی اگر خیلی شدید و باعث آزارتونه می تونید با یک متخصص پوست مجرب مشورت کنید

10. sami28 نوشته است:
    m4rsiiiii نوشته است: من هم ترک دارم ولی پوست بدن من برنزه هست و وزنم ایده ال هست خیلی چاق یا لاغر نشدم...من روی باسن و ران ترک دارم دلیل آنها چی هست؟؟آیا مورد من هم آستریا هست؟؟

یعنی شما در هیچ برهه ای از زندگی تغییر وزن ناگهانی نداشته اید ؟ فرضا 7-8 کیلو اضافه کنید طی یک مدت کم ...
    بعدشم برخلاف نظر دوستمون علیرضا من فکر نمی کنم کرم حلزون چیزی جز تبلیع و هدر دادن پول باشه
    برای رفع استریا از کرمهای مخصوص این ضایعه استفاده می شود همچنین لیزر و میکرو درم هم می توانند بخوبی کمک کنند
    معمولا درصورت خفیف بودن از کرم استفاده می شود
    اما با تغذیه هم بعید می دونم کاری در مورد استریا بشه کرد
    در دوران بارداری با مالیدن روغن زیتون ( زوغن بدن ) به پوست شکم و پهلو خاصیت کشسانی پوست رو تقویت می کنند تا از ایجاد استریا جلوگیری کنند ولی این فقط پیشگیریه و در صورت بروز ضایعه روغن زیتون هیچ کمک خاصی نمی تونه بکنه

پیشنهاد من اینه که اگر ضایعه خفیفه اصلا بهش توجه نکنید ولی اگر خیلی شدید و باعث آزارتونه می تونید با یک متخصص پوست مجرب مشورت کنید

مرسی از جوابتون...ولی نه من تغییر ورن ناگهانی نداشتم مدت 2 سال هست که ترک ایجاد شده ترک ها هم رنگشون یکم از پوست خودم روشن تره یعنی حالت سرخی اصلا نداره!!!
    شما کرم خاصی برای از بین بردن آنها سراغ دارین؟؟

11. سلام
    این ترکها روی بدن اکثر دخترا وخانومها ایجاد میشه من هم قبل از ازدواج این ترکهارو داشتم وهنوز هم هست معمولا در ناحیه های کشاله ران وشکم وسینه و زیر بغل این ترکها بیشتر دیده میشه جایی خوندم با کرمهای ویتامین یا روغن میشه جلوی ترک رو گرفت ولی اون زمانیه که شما میدونی پوستت کشیده شده مثل دوران بارداری درمان قطعی وطولانی مدتش رو نمیدونم فکر نکنم کرم یا لیزر بتونه دائما اونارو ازبین ببره و بعد از مدتی مجددا باید درمان رو شروع کرد ولی نگران نباش چون اکثر کاسانیکه پوستهای حساسی دارن با کوچکترین چاق ولاغری این مورد براشون پیش میاد و هیچ خطری برا بدن نداره اگه خیلی حساس شدی حتما به متخصص پوست مراجعه کن

12. سلام به همگی،
    آقای علیرضا لطفا این راههای ساده ای که گفتین برای جلوگیری وجود داره عنوان کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید