شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

زگیل در ناحیه تناسلی

1. 5922673 نوشته است: همسرم بر روي التش زيگيل داشته و فيريز كرده است.ايا در صورت نزديكي به من هم انتقال مي يابد؟ايا اين بيماري درمان قطعي دارد؟

می دونم پاسخ شما در تاپیک زیر نیست ولی تا قبل از پاسخ دکتر صادقی بد نیست اینو هم بخونید

http://www.roham.ws/web/ftopict-3269.html

2. 5922673 نوشته است: همسرم بر روي التش زيگيل داشته و فيريز كرده است.ايا در صورت نزديكي به من هم انتقال مي يابد؟ايا اين بيماري درمان قطعي دارد؟

سلام،
    احتمال عود وجود دارد، ولی با درمان احتمال انتقال بسیار کم می شود. استفاده از کاندوم در این موارد روش معقولی است.

3. 5922673 نوشته است: همسرم بر روي التش زيگيل داشته و فيريز كرده است.ايا در صورت نزديكي به من هم انتقال مي يابد؟ايا اين بيماري درمان قطعي دارد؟

چند پاسخ قبلتر : درمانهای موجود باعث از بین رفتن بیماری نخواهدشد بلکه تعداد زگیلها را کاهش خواهد داد یعنی ممکن است در آینده و پس ازدرمانهای موجود دوباره زگیلها نمایان شوند.

با استفاده از کاندوم ان شا الله منتقل نخواهد شد.

4. با عرض سلام و خسته نباشید
    برای آقایان در صورت زگیل تناسلی همان محلول پودوفیلین استفاده میشود؟
    همسرم(خانم) دچار این عارضه شده و به پزشک مراجعه کرده و به او هفته ای 1 بار پودوفیلین به مدت نیم ساعت تجویز کرده و زگیل او ساقه ای و بیرون رحم قرار گرفته که داره کوچکتر میشود .آیا تا 4 هفته دیگه از بین میرود تا حال 2 با ر مصرف کرده .
    یک دنیا از شما تشکر میکنم

5. سلام.

کاربر sa123 به این سوال قبلا به طور کامل پاسخ گفته اند  که قسمتی از جواب را در اینجا می تونید مشاهده کنید. برای اطلاعات بیشتر واژه تبخال تناسلی را در همین سایت جستجو کنید.

براي‌ جلوگيري‌ از گسترش‌ زگيل‌ به‌ ساير بخش‌هاي‌ بدن‌ يا به‌ افراد ديگر.
    زگيل‌ها را نخراشيد.
    تا بهبودي‌ كامل‌ زگيل‌ها از فعاليت‌ جنسي‌ بپرهيزيد.
    در حين‌ مقاربت‌ جنسي‌ از كاندوم‌هاي‌ لاستيكي‌ استفاده‌ كنيد.

هنگام استفاده از پودوفيلين براي درمان زگيل، بايد به موارد زير دقت كرد:
    -1 گردن رحم، واژن يا كانال مقعد نبايد به اين دارو آغشته شود. -2براي‌ جلوگيري از تحريك، بايد پس از استفاده از محلول اجازه داد كاملاًخشك شود.‌ -3‌حدود‌يك‌هفته‌بايد‌ميان‌هر‌باراستفاده از اين محلول فاصلهگذاشت. -4 سوزش در محل، درد و التهاب از عوارض جانبي شايع اين دارو است.به طور كلي گفته مي‌شود كه براي زگيل، اگر يك روش بعد از 3 دوره درمان،باعث بهبودي نشد، آن وقت بايد روش را عوض كرد.

6. با سلام
    1- در صورت استفاده از محلول پودوفیلین آیا بر پرده بکارت تاثیرسوء گذاشته میشود؟
    2- در صورتیکه زگیل تناسلی در زمان دختری مشاهده شود چه عواقبی برای ازدواج به همراه دارد ؟
    لطفا سریع پاسخ نمایید.تشکر

7. ALI123_MOLAVI نوشته است: با سلام
    1- در صورت استفاده از محلول پودوفیلین آیا بر پرده بکارت تاثیرسوء گذاشته میشود؟
    2- در صورتیکه زگیل تناسلی در زمان دختری مشاهده شود چه عواقبی برای ازدواج به همراه دارد ؟
    لطفا سریع پاسخ نمایید.تشکر

سلام

1- تاثیری روی بکارت ندارد .
    2- قاعدتا مشکلی برای ازدواج دختری که به زگیل تناسلی مبتلا شده وجود ندارد فقط باید مراقبتهای لازم و درمان لازم را انجام بدهند

شاید بد نباشه تاپیک زیر رو هم بخونید

http://www.roham.ws/web/ftopict-4643.html

8. سلام من نیز دختر و در هطراف مقعدم زیگیل تناسلی دارم باید چی کار کنم؟

9. سلام .من چند ماه قبل که برای مشاوره قبل از بارداری به پزشک مراجعه کردم تشخیص زگیل تناسلی برای من داده شد و با دارویی که خود دکتر تجویز کردن که اسید بود زگیلها سوزانده شد ودر معاینه چند روز پیش دکتر گفت که زگیلی دیده نشد ولی من برای بارداری نگرانی دارم ومیترسم که این بیماری به جنین هم انتقال پیدا کند.در ضمن همسر من هم راضی به انجام معاینه توسط پزشک نمیشود.سوال من این است که این بیماری چطور وارد بدن من شده زیرا من تا جایی که بتوانم بهداشت را رعایت میکنم ؟وآیا کسی که به این ویروس مبتلا شده میتواند بارداری وزایمان بدون خطری هم برای خود وهم جنینش داسته باشد لطفا مرا هرچه سریعتر راهنمایی کنید.

10. 5922673 نوشته است: همسرم بر روي التش زيگيل داشته و فيريز كرده است.ايا در صورت نزديكي به من هم انتقال مي يابد؟ايا اين بيماري درمان قطعي دارد؟

سلام

دوست عزیز اگر دقت می کردی
    دکتر صادقی همین 4 تا پست بالاتر پاسخ شما رو داده اند

اینم لینک نظرشون

http://www.roham.ws/web/ftopicp-7678.html#7678

11. ببخشید سوال دیگر من این است که در سایتهای مختلف خواندهام که کسانی که زگیل تناسلی دارند احتمال ابتلا به سرطان رحم در آنها زیاد است آیا این مطلب حقیقت دارد وچگونه باید از ابتلا به این بیماری مهلک جلوگیری کرد؟البته من در مورد این مطلب با پزشک خود مشورت کردم وایشان گفتند که این زگیلها انواع مختلفی دارد ودر صورت معاینه دائم ودرمان به موقع مشکلی نخواهد بود در ضمن روی آلت همسرم چیزی که شبیه زگیلهای خودم باشد مشاهده نکرده ام.

12. noras نوشته است: سلام .من چند ماه قبل که برای مشاوره قبل از بارداری به پزشک مراجعه کردم تشخیص زگیل تناسلی برای من داده شد و با دارویی که خود دکتر تجویز کردن که اسید بود زگیلها سوزانده شد ودر معاینه چند روز پیش دکتر گفت که زگیلی دیده نشد ولی من برای بارداری نگرانی دارم ومیترسم که این بیماری به جنین هم انتقال پیدا کند.در ضمن همسر من هم راضی به انجام معاینه توسط پزشک نمیشود.سوال من این است که این بیماری چطور وارد بدن من شده زیرا من تا جایی که بتوانم بهداشت را رعایت میکنم ؟وآیا کسی که به این ویروس مبتلا شده میتواند بارداری وزایمان بدون خطری هم برای خود وهم جنینش داسته باشد لطفا مرا هرچه سریعتر راهنمایی کنید.

سلام

اگر بارداریتون تحت نظر پزشک باشه و زایمانتون هم سزارین باشه احتمال اینکه جنین و نوزاد گرفتار بشوند خیلی کمه
    ولی حتما قبل از بارداری و هنگام زایمان باید پزشکتون در جریان باشه
    اینکه یکنفر به خودی خود دچار زگیل شود علل مختلفی دارد
    از رابطه جنسی بگیرید تا استفاده از وسائل مشترک آلوده مثل توالت فرنگی ! و ...

13. noras نوشته است: ببخشید سوال دیگر من این است که در سایتهای مختلف خواندهام که کسانی که زگیل تناسلی دارند احتمال ابتلا به سرطان رحم در آنها زیاد است آیا این مطلب حقیقت دارد وچگونه باید از ابتلا به این بیماری مهلک جلوگیری کرد؟البته من در مورد این مطلب با پزشک خود مشورت کردم وایشان گفتند که این زگیلها انواع مختلفی دارد ودر صورت معاینه دائم ودرمان به موقع مشکلی نخواهد بود در ضمن روی آلت همسرم چیزی که شبیه زگیلهای خودم باشد مشاهده نکرده ام.

سلام
    بله این گفته صحت داره و شانس یا بدشانسی اینکه کسی که دچار زگیل تناسلی بوده دچار سرطان رحم بشود بالاتر هست اما نه به معنی اینکه حتما دچار می شوید . نگران نباشید
    توصیه می کنم مراجعه منظم لااقل 6 ماه یکبار به پزشک زنان رو بذارید توی برنامه تون . تشخیص به موقع خودش نیمی از درمان هست .

علت وپيشگيري:

برخي ويروس هاي منتقل شده از راه جنسي وزناني كه خودياهمسرانشان باافرادزيادي مقاربت داشته اند.زناني كه خود ياهمسرانشان مبتلا به عفونت HPVهستند.سيگاركشيدن وكساني كه مبتلا به ويروسHIV(ويروس مولد بيماري ايدز)ازدلايل پيشرفت سرطان گردن رحم مي باشند.

برخي پژوهشها نشان داده كه مصرف ويتامين Aنفشي درتوقف ياجلوگيري ازتغييرات پيش سرطاني درسلول ها ازجمله سلول هاي گردن رحم دارد.پژوهش هاي بيشتربرروي فرم هاي گوناگون ويتامين Aشايدبه محققين چيزهاي بشتري درارتباط باجلوگيري ازسرطان گردن رحم بياموزد.درحال حاضرتشخيص به موقع ودرمان بافت هاي پيش سرطاني ازموثرترين راه هاي جلوگيري ازسرطان رحم هستند.

منبع:مجموعه اموزشي سرطا ن شماره هاي 5و11و13-بنياداموربيماريهاي خاص

در ادامه

چگونه از سرطان رحم پیشگیری کنیم

سرطان دهانه‌رحم از جمله بیماریهایی است که ممکن است بسیار دیر تشخیص داده‌شود چون متاسفانه علائم قابل توجه و مشخصی ندارد. در‌حالی که این بیماری بسیار بد و حتی کشنده است.

آیا هرگز احساس درد در ناحیه پایین شکم و یا دردی که ران و یا کمرتان تیر بکشد توجه نموده‌اید و یا دچار لکه بینی‌هایی شده‌اید؟ متاسفانه این علائم وقتی پدیدار می‌شود که بیماری به مراحل پیشرفته و غیر قابل‌درمان رسیده است. اما خبر خوب این است که در صورت تشخیص سریع و به موقع قابل درمان خواهد بود. یکی از شایعترین علل سرطان دهانه رحم ویروس پاپیلوما‌ست (HPV) که از طریق تماس جنسی انتقال می‌یابد. پس اجتناب از بیماریهای منتقله جنسی بسیارمهم است.
    در این مقاله چهار مرحله مهم در پیشگیری از سرطان سرویکس یادآوری می‌گردد.
    1- به تاخیر انداختن تماس جنسی :
    هر چه سن شروع فعالیت جنسی زنان جوان دیرتر باشد امکان ابتلاء به بیماریهای جنسی کمتر و در نتیجه احتمال آلودگی به این ویروس کمتر خواهد بود.
    2- به داشتن یک شریک جنسی قناعت کنید :
    حتماً قبل از تماس،‌ از داشتن بیماریهای جنسی، اطمینان حاصل کنید. درصورتی که حتی به ظاهر هیچگونه آثاری از زگیل و یا تبخال و یا هر گونه زائده دیگری وجود نداشته‌باشد برای رعایت و حفظ سلامتی بیشترحتماً از کاندوم استفاده نمایید.
    3- واکسن ضد HPV را ترجیحاً قبل از شروع فعالیت جنسی بزنید:
    سن مناسب در دختران در 9 سالگی است . گرچه دیده‌شده‌است که خوشبختانه بدن خانمها بطور طبیعی در مقابل این ویروس مقاومت خوبی دارد اما باتزریق این واکسن، بدن کاملاً در مقابل این ویروس که عامل اصلی در ایجاد سرطان دهانه رحم است آماده مبارزه میگردد.
    4- با انجام معاینه منظم از سلامت خود اطمینان حاصل کنید :
    در واقع 50 سال پیش هامبل پاپ اسمیر با انجام این روش (پاپ اسمیر) توانست 70 % میزان مرگ و میر زنان ناشی از سرطان رحم را کاهش دهد. لذا در حال حاضر نیز بهترین روش در شناسایی زود هنگام سرطان دهانه رحم همان روش یعنی انجام پاپ اسمیر است. در خانمها بلافاصله بعد از شروع فعالیت جنسی هر سه سال یک نوبت و در صورتی که بیش از یک شریک جنسی داشته‌اند هر سال پاپ اسمیر را انجام دهند. در خصوص خانمهای با سن بالای 30 سال که با یک نفرازدواج کرده‌ا‌ند توصیه میگردد  تا هر سه سال این آزمایش را انجام دهند.

تهیه و ترجمه :گروه سلامت سیمرغ ـ دکتر سمیراسرخوش

14. من سعی میکنم اصلا از توالتهای عمومی استفاده نکنم وتا جایی که بتونم بیرون از منزل اصلا دستشویی نمیرم نه از لباس کسی استفاده میکنم نه از هیچ وسیله شخصی افراد دیگه حتی نزدیکترین افراد خانوادم گفتم که تا جایی که بتونم رعایت میکنم این مساله فکرمو خیلی به خودسش مشغول کرده راستی اگه آقایون بخوان در این رابطه دکتر برن باید پیش چه دکتری برن؟

15. noras نوشته است: من سعی میکنم اصلا از توالتهای عمومی استفاده نکنم وتا جایی که بتونم بیرون از منزل اصلا دستشویی نمیرم نه از لباس کسی استفاده میکنم نه از هیچ وسیله شخصی افراد دیگه حتی نزدیکترین افراد خانوادم گفتم که تا جایی که بتونم رعایت میکنم این مساله فکرمو خیلی به خودسش مشغول کرده راستی اگه آقایون بخوان در این رابطه دکتر برن باید پیش چه دکتری برن؟

متخصص اورولوژیست

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 2 از 4
رفتن به صفحه    2   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید