شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کمک فوری در مورد خطر بیماری ایدز

1. bs31

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    راستش چند روز پیش نزدیکی معقدی داشتم با یک دوست تازه،هم ایشون عمل مورد بحث رو انجام داد و هم من اما راستش مسئله نگران کننده واسه من حتی با اینکه مدت عمل دخول بسیار کوتاه بود و در حد معمولی برای هم من و هم دوست و هیچ گونه مشکلی خاصی وجود نداشت اما چون من از سلامتی و عدم بیماری در این دوست مشکوک هستم الارقم سوالی که ازشون داشتم و اظهار داشتند که هیچ گونه بیماری ندارند  و چون عمل بدون کاندوم انجام شده بنده شدیدآ نگران هستم و از ابتلا به بیماری بخصوص ایدز نگران هستم،من شنیدم تا زمانی که در عوض دخول معقدی خون ریزی رخ نده به هیچ وجه احتمال تبادل بیماری از فرد مقابل وجود نداره،آیا این چنین است؟!؟ یا نه خیر،در ضمن اگر من بخاهم خودم رو یک چک آپ در همین روزهای اول که میترسم در برابر HIV بکنم باید چیکار کنم،به کجا مراجعه کنم،لطفا کمک کنید!

2. bs31 نوشته است: راستش چند روز پیش نزدیکی معقدی داشتم با یک دوست تازه،هم ایشون عمل مورد بحث رو انجام داد و هم من اما راستش مسئله نگران کننده واسه من حتی با اینکه مدت عمل دخول بسیار کوتاه بود و در حد معمولی برای هم من و هم دوست و هیچ گونه مشکلی خاصی وجود نداشت اما چون من از سلامتی و عدم بیماری در این دوست مشکوک هستم الارقم سوالی که ازشون داشتم و اظهار داشتند که هیچ گونه بیماری ندارند  و چون عمل بدون کاندوم انجام شده بنده شدیدآ نگران هستم و از ابتلا به بیماری بخصوص ایدز نگران هستم،من شنیدم تا زمانی که در عوض دخول معقدی خون ریزی رخ نده به هیچ وجه احتمال تبادل بیماری از فرد مقابل وجود نداره،آیا این چنین است؟!؟ یا نه خیر،در ضمن اگر من بخاهم خودم رو یک چک آپ در همین روزهای اول که میترسم در برابر HIV بکنم باید چیکار کنم،به کجا مراجعه کنم،لطفا کمک کنید!

1- زمان رابطه نقش خاصی و تعیین کننده ای در انتقال بیماری ندارد . گاهی با یک تماس چند ثانیه بیماری منتقل می شود
    2- سلامت افراد رو نمیشه از چهره یا اظهار زبانیشون فهمید و توصیه می کنم هرگز با کسانی که از سلامتشون مطمئن نیستید رابطه برقرار نکنید یا اگر کردید حتما از کاندوم استفاده کنید حتی اگر جون مادرش را قسم خورد که سالم است !! سلامت به قسم و آیه نیست ...
    3- لزومی ندارد شما خون را با چشمان خود ببینید .انتقال بیماری درصورت وجود طریف ترین جراحتها وجود دارد . لزومی ندارد شما خون را با چشمان خود ببینید . بخصوص در رابطه مقعدی امکان وجود جراحتهای میکروسکپی بسیار بالاست
    4- پیشنهاد می کنم شما به سازمان انتقال خون نزدیک محل زندگیت مراجعه کنی اونجا ضمن راهنمایی در مورد تست های hiv می توانید از مشاوره رایگان در مورد پیشگیری و درمان ایدز باخبر شوید

3. ضمنا تا از سلامت خود مطمئن نشدید لطفا با کس دیگری رابطه برقرار نکنید

4. bs31

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    خب حالا من باید چیکار کنم،من از این موضوع خیلی نگران هستم،من اگر به سازمان انتقال خون مرکزی شهر محل سوکنت ام بروم برخورد چطور هست،آیا باید داستان رو تعریف کنم باید بگم برای چی اومدم اینجا! باید چه کمکی رو درخاست کنم

من باید چه تستی رو انجام بدم،چه نوع چکاپی رو نیاز دارم،لطفآ هرچه سریع تر منو راهنمایی کنید!
    لطفآ بگید آیا من باید یک سری تست های خاص رو انجام بدم،من از این بابت بسیار نگران هستم خیلی ترسیدم! لطفآ کمک و راهنمایی ام کنید!

5. bs31

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    بهرحال میدونید که اینجا جمهوری اسلامی هست و وقتی که من رفتم به سازمان انتقال خون نمیتونم همه چیز روبگم،بای بگم برای چی اومدم برای تست hiv در ضمن ایا به این زودی بیماری مشخص خواهد شد در صورتی که خدایی نکرده اتفاقی افتاده باشد،انجام این تست چه هزینه ای رو خواهد داشت؟!؟

من نمیدونم چرا اینقدر ترسیده ام،طرف یکی از دوستای دوستانم بود،و در اینجااومده بود خودش شب هنگامی که در هتل پیشش بودم شروع کرد،منم مشکوک شدم،

راستش الان با خوندن این پاسخ شما بسیار بسیار نگران شدم حتی دیگه خابم هم نمیره،بسیار ترسیده ام

6. bs31 نوشته است: خب حالا من باید چیکار کنم،من از این موضوع خیلی نگران هستم،من اگر به سازمان انتقال خون مرکزی شهر محل سوکنت ام بروم برخورد چطور هست،آیا باید داستان رو تعریف کنم باید بگم برای چی اومدم اینجا! باید چه کمکی رو درخاست کنم

من باید چه تستی رو انجام بدم،چه نوع چکاپی رو نیاز دارم،لطفآ هرچه سریع تر منو راهنمایی کنید!
    لطفآ بگید آیا من باید یک سری تست های خاص رو انجام بدم،من از این بابت بسیار نگران هستم خیلی ترسیدم! لطفآ کمک و راهنمایی ام کنید!

شما اولا بجای اینکه اینهمه به اعصابت فشار بیاری یکم آرامش داشته باش و بشین فکر کن چکار باید بکنی
    حرفهایی که من زدم هم می تونه نگران کننده باشه هم آگاهی دهنده . بنظرم خیلی سربه هوا آمدی گفتم بهت بگم که باید بیشتر دقت کنی .
    ضمنا سازمان انتقال خون رو برای این گفتم که بری مشاوره رایگان بگیری . اونجا هم لازم نیست تابلو بگیری بالای سرت که من همجنسگرا هستم فقط می ری و مثل دهها تن دیگه می گی مشاوره می خوام
    در مورد آزمایش اچ آی وی هم کسی از شما توضیح نمی خواد که چرا می خوای آزمایش بدی ؟
    اما اگر خواست می تونی بگی رابطه مشکوک داشتم ( دیگه مرد و زنش رو که نباید توضیح بدی و اگر خواستی توضیح بدی بگو زن بود )
    ولی اینو بدون که این مراکز اصلا بابت همین چیزها تشکیل شده اند و مدیران و گردانندگانش کاملا توجیه هستند و اگر شما بری بگی می خوام آزمایش بشم فقط ازت می پرسن آخرین باری که رفتار پرخطر داشتی کی بوده ؟ ( می خوان فاصله زمانیش رو بدونن ) ولاغیر . دیگه اینکه با پسر بودی یا دختر و ... نه براشون جذابیت داره و نه روش زوم می کنن چون می دونن رفتار سفت و سختشون به گسترش این بیماری کمک می کنه

یک تست خون از شما گرفته می شه . تست خاص نداره فقط آزمایش خون می گیرند . هزینه سر سام آوری نداره . الان دقیق هم نمی دونم چقدر میشه اما از 2-3 هزار تومن هم بیشتره
    همه اینکارهارو شاید در آزمایشگاهها هم بتونی انجام بدی اما سازمان بهتره به دو دلیل
    1- هزینه نسبتا کمتر
    2- توجیه بودن پرسنل

نگران نباش ولی سهل انگار هم نباش

7. bs31 نوشته است: بهرحال میدونید که اینجا جمهوری اسلامی هست و وقتی که من رفتم به سازمان انتقال خون نمیتونم همه چیز روبگم،بای بگم برای چی اومدم برای تست hiv در ضمن ایا به این زودی بیماری مشخص خواهد شد در صورتی که خدایی نکرده اتفاقی افتاده باشد،انجام این تست چه هزینه ای رو خواهد داشت؟!؟

من نمیدونم چرا اینقدر ترسیده ام،طرف یکی از دوستای دوستانم بود،و در اینجااومده بود خودش شب هنگامی که در هتل پیشش بودم شروع کرد،منم مشکوک شدم،

راستش الان با خوندن این پاسخ شما بسیار بسیار نگران شدم حتی دیگه خابم هم نمیره،بسیار ترسیده ام

سلام
    پس بزارید من هم کمی شما را بترسانم تا دفعه بعد هیچ کسی بی محابا خودشو نابود نکنه.
    با توجه به کامل بودن صحبتهای آقای سامی28 خدمتتون عرض میکنم تو این سایت حدود 5 مقاله درباره ایدز آمده مطالعه کنید.
    برای چکاب اول تلفنی بپرسید چون ردتونو نمیگیرند و هر سوالی که اینجا دارید از نحوه و هزینه آن بپرسید تا بدانید چه باید بکنید.
    انشالله که چیزی نیست ولی بخاطر ترس کاری نکنید که دائم در نگرانی باشید یا ندانسته اشتباهی مرتکب شوید.
    دکترها عجیب محرم راز هستند میتونید به یک دکتر خوب مراجعه کنید و از او مشاوره و کمک بگیرید حتما کمک خوبی میتونه به شما بکنه در ثانی آگاهترتون میکنه و شاید بتونید بدون هیچ توضیحی زیر نظر ایشون چکاب کنید که کسی نفهمه.
    پس سریعا به دکتر مراجعه کنید.
    سعی کنید خوددارتر باشید.
    شریک جنسیتون را خوب بشناسید.
    تا مشخص نشدن شلامتیتون با کسی رابطه جنسی نداشته باشید.
    اما بدونید رابطه مقعدی به خودیه خود از رابطه معمول عوارض بیشتر و بیماریهای خاص تری  دارد.
    براتون دعا مکینم انشالله که چیزی نباشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید