شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چند سوال مختلف

1. nami123

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام از شما خواهش می کنم لطفا به سوالات من پاسخ بدهید <xml><o></o>
    1-     

من در حدود یک سال است که وقتی احساس می کنم مثانه ام پر شده است و احتیاج به دستشویی دارم و وقتی به دستشویی می روم ادرارم بسیار کم است که فکر می کردم ادرار حالت ریفلکس به کلیه داردولی وقتی آزمایش خون و ادرار دادم دکتر گفت که کلیه هات سالم هستند و فقط کم خون هستیو قرص آهن و فولیک اسید تجویز کرد  حالا نمی دانم مشکل از کجاست ؟البته وقتی ورزش می کنم وضعیتم بهتر می شود

2-     

من فاصله بین دو پریودم حدود 14 روز است آیا این فاصله کم ایرادی دارد و براش راه حلی هست  ؟بیشتر روزها تا روز 4 خونریزی تقریبا زیاد دارم و بعد از آن خیلی کم است و وقتی در روز هفتم که  باید پاک  بشم بعد از رفتن به حمام ممکنه باز فرداش  لکه ببینم و یا بعد از دو روز دوباره لکه ببینم که البته به رنگ زرد هستش آیا راهی وجود دارد که بعد از روز هفتم دیگه لک نبینم البته خاله ام همین مشکل رو دارد که می گند ارثی هستش و نمشه کاریش کرد و دوران پریودی ما 10 روزه هست

3-     

آیا مصرف قرص بروفن  برای کم شدن درد قاعدگی باعث نازایی می شود ؟

4-     

آیا اگر کسی که فکر می کنه کم خون هستش قرص آهن مصرف کنه ولی در واقع کم خون نباشه و فقط برای اطمینان قرص آهن بخوره ضرری برای فرد دارد یا نه ؟

5-     

آیا داروی گیاهی برای اینکه در هنگام قائدگی خونریزی کم و یا خیلی کم شود و جود دارد و آیا استفاده از دارو های گیاهی و یا هر چیز دیگر  برای این منظور  ضرر دارد ؟

6-     

آیا کاکائو و لیمو ترش باعث کم شدن خونریزی می شود و یا خوردن تخمه آفتاب گردان باعث افزایش خونریزی ؟

7-     

آیا ورزش کردن در دوران قائدگی باعث افزایش خونریزی و یا دیر پاک شدن می شود؟

8-     

آیا خونی که در هنگام قاعدگی خارج می شود خون کثیف است ؟

9-     

آیا مصرف قرص آهن در کودکان می تواند باعث اسهال شود و به معده آنها ضرر برساند و اگر بله پس برای این کودک برای رفع کم خونی باید از چه روشی استفاده کرد ؟

10-

مردی که ورزشکار است و رگهایش کاملا مشخص است و به اصطلاح بیرون زده است امکان اینکه به کم خونی مبتلا باشد هست یا نه ؟ در واقع می خواهم بدانم که کم خونی یعنی اینکه خون کم دارد یا اینکه یه موادی در خونش کم هست ؟

با تشکر فراوان
    <o> </o>

2. yagmur

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    من جواب چند تا از سوالاتت رو می دم در مورد بقیه اطمینان ندارم
    1- در مورد تکرر ادار و آن هم کم ، احتمالا شما دختر مضطربی هستین و دلیل کم شدن این حالت زمان ورزش هم این رو ثابت می کنه چون ورزش با وجود فشار جسمی روح روح و روان رو آرام می کنه و استرس رو کم می کنه بهتره ورزش هایی مثل شنا و ایروبیک رو ادامه بدی
    2- کوتاه بودن دوره پریودی شما مشکل ساز نیست برای اطمینان نظر پزشکهای سایت رو هم جویا شو
    3- زیاد خوردن قرص ایپوپروفن / بوفن باعث درد شدید در معده می شود و زخم معده ایجاد میکند ولی در مورد نازایی اطلاعی ندارم
    4- نمی دانم
    5- برای کم کردن خون پریودی خودت تلاش نکن به میزان ریزش دیواره رحم و سایر فرایندهای دوران قاعدگی باید خون دفع و از بدن خارج شود . ولی باز بپرس
    6- نمی دانم
    7- فکر می کنم بله ولی روی هم رفته ورزش در این دوره مشکل آفرین نیست
    8-صد در صد
    9- نمی دانم
    10- دقیقا نمی دانم ولی به نظرم کم خونی به معنی کم بودن هموگلوبین های خون باشه و با غلظت خون ارتباطی نداشته باشه ولی مطمئن نیستم

3. nami123

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    از شما متشکرم همین که سعی کردید تا اونجایی که می دونید به من کمک کنید
    منتظر جوابهای بقیه دوستان هم هستم

4. nami123 نوشته است: با سلام از شما خواهش می کنم لطفا به سوالات من پاسخ بدهید <xml><o></o>
    1-     من در حدود یک سال است که وقتی احساس می کنم مثانه ام پر شده است و احتیاج به دستشویی دارم و وقتی به دستشویی می روم ادرارم بسیار کم است که فکر می کردم ادرار حالت ریفلکس به کلیه داردولی وقتی آزمایش خون و ادرار دادم دکتر گفت که کلیه هات سالم هستند و فقط کم خون هستیو قرص آهن و فولیک اسید تجویز کرد  حالا نمی دانم مشکل از کجاست ؟البته وقتی ورزش می کنم وضعیتم بهتر می شود

سلام،
    بهتر است برای بررسی ساختمان دستگاه ادراری سونوگرافی هم انجام دهید.

nami123 نوشته است: 2-     من فاصله بین دو پریودم حدود 14 روز است آیا این فاصله کم ایرادی دارد و براش راه حلی هست  ؟بیشتر روزها تا روز 4 خونریزی تقریبا زیاد دارم و بعد از آن خیلی کم است و وقتی در روز هفتم که  باید پاک  بشم بعد از رفتن به حمام ممکنه باز فرداش  لکه ببینم و یا بعد از دو روز دوباره لکه ببینم که البته به رنگ زرد هستش آیا راهی وجود دارد که بعد از روز هفتم دیگه لک نبینم البته خاله ام همین مشکل رو دارد که می گند ارثی هستش و نمشه کاریش کرد و دوران پریودی ما 10 روزه هست

14 روز برای فاصله دو قاعدگی کم است بهتر است برای بررسی علت به پزشک مراجعه نمایید.

nami123 نوشته است: 3-     آیا مصرف قرص بروفن  برای کم شدن درد قاعدگی باعث نازایی می شود ؟

خیر

nami123 نوشته است: 4-     آیا اگر کسی که فکر می کنه کم خون هستش قرص آهن مصرف کنه ولی در واقع کم خون نباشه و فقط برای اطمینان قرص آهن بخوره ضرری برای فرد دارد یا نه ؟

بله مضر است.

nami123 نوشته است: 5-     آیا داروی گیاهی برای اینکه در هنگام قائدگی خونریزی کم و یا خیلی کم شود و جود دارد و آیا استفاده از دارو های گیاهی و یا هر چیز دیگر  برای این منظور  ضرر دارد ؟

داروی گیاهی در این زمینه نمی شناسم ولی کلا داروهای گیاهی چون دارای مواد مختلفی هستند ممکن است در راستای اثری غالبی که دارند آثار مضر و یا ناخواسته ای را هم ایجاد کنند.

nami123 نوشته است: 6-     آیا کاکائو و لیمو ترش باعث کم شدن خونریزی می شود و یا خوردن تخمه آفتاب گردان باعث افزایش خونریزی ؟

اطلاعی ندارم.

nami123 نوشته است: 7-     آیا ورزش کردن در دوران قائدگی باعث افزایش خونریزی و یا دیر پاک شدن می شود؟

خیر

nami123 نوشته است: 8-     آیا خونی که در هنگام قاعدگی خارج می شود خون کثیف است ؟

منظورتان از کثیف چیست؟

nami123 نوشته است: 9-     آیا مصرف قرص آهن در کودکان می تواند باعث اسهال شود و به معده آنها ضرر برساند و اگر بله پس برای این کودک برای رفع کم خونی باید از چه روشی استفاده کرد ؟

در دوز مناسب معمولا ضرری ندارد، در افرادی که نمی توانند از انواع خوراکی دارو استفاده کنند از سایر اشکال استفاده می شود.

nami123 نوشته است: 10-مردی که ورزشکار است و رگهایش کاملا مشخص است و به اصطلاح بیرون زده است امکان اینکه به کم خونی مبتلا باشد هست یا نه ؟ در واقع می خواهم بدانم که کم خونی یعنی اینکه خون کم دارد یا اینکه یه موادی در خونش کم هست ؟

از ظاهری که شما اشاره نمودید نمی توان به کم خونی یا کمبود مواد دیگر پی برد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید