شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بزرگ شدن تخمدانها

1. سلام
    خواهر من 24 سال دارد و تازه یک ماه است که ازدواج کرده است و در این مدت درد بسیار زیادی در زیر شکم دارد. البته قبلاً کیست تخمدان داشته است که با قرص ضد بارداری برطرف شد و پریودش تقریبا منظم است.
    بعد از مراجعه به دکتر متخصص و آزمایشات میزان FSH آن 9.6 بوده است که دکتر گفته این میزان بالاست و باید سریع بچه دار شود چون تخمدانهایش بزرگ شده و در حال رشد می باشد و با این روند در چند سال آینده تقریبا تمام مدت پریود خواهد بود که در این حالت باید تخمدانهایش را بردارد و دیگر امکان بچه دار شدن را نخواهد داشت .
    می خواستم بدانم در این حالت باید چکار کرد( با توجه به اینکه خواهرم نمی خواهد به این زودی بچه دار شود) و آیا اصلا چنین مشکلی وجود دارد یا نه ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sepideh12 نوشته است: سلام
    خواهر من 24 سال داره و تازه یک ماهه که ازدواج کرده در این مدت درد زیادی زیر شکم حس می کرده  البته قبلاً هم کیست تخمدان داشته که با قرص ضد بارداری بر طرف شده
    حالا با مراجعه به پزشک متخصص و آزمایشات میزان FSH آن 9.6 می باشد که دکتر گفته بالاست. و این باعث می شود تا کم کم تخمدانهایش بزرگ شود و تقریبا کل ماه خونریزی داشته باشد و اگر می خواهد بچه دار شود باید همین حالا اقدام کند چون چند وقت دیگر که تخمدانها بزرگ شد باید آنها را بردارد.
    آیا چنین چیزی امکان دارد (احتمالش چقدر است)

تحلیل fsh بدون شرح حال و ویزیت حضوری خیلی کار علمی نمی تونه باشه
    ضمن اینکه باید بدونید fsh رو بسته به زمان آزمایش خون - اینکه خواهرتون اون موقع در سیکل قرار داشتند یا نه ؟- تفسیر می کنند
    ضمن اینکه منتظر نظر دکتر بمونید . بنظر من اولویت با تشخیص پزشکیست که خواهر شما رو ویزیت کرده اند و جهت اطمینان می تونید به یک متخصص زنان دیگر مراجعه کنید

3. sepideh12 نوشته است: سلام
    خواهر من 24 سال دارد و تازه یک ماه است که ازدواج کرده است و در این مدت درد بسیار زیادی در زیر شکم دارد. البته قبلاً کیست تخمدان داشته است که با قرص ضد بارداری برطرف شد و پریودش تقریبا منظم است.
    بعد از مراجعه به دکتر متخصص و آزمایشات میزان FSH آن 9.6 بوده است که دکتر گفته این میزان بالاست و باید سریع بچه دار شود چون تخمدانهایش بزرگ شده و در حال رشد می باشد و با این روند در چند سال آینده تقریبا تمام مدت پریود خواهد بود که در این حالت باید تخمدانهایش را بردارد و دیگر امکان بچه دار شدن را نخواهد داشت .
    می خواستم بدانم در این حالت باید چکار کرد( با توجه به اینکه خواهرم نمی خواهد به این زودی بچه دار شود) و آیا اصلا چنین مشکلی وجود دارد یا نه ؟

سلام،
    زمان آزمایش را مشخص کنید (در چه زمانی از سیکل قاعدگی انجام شده است؟)

4. سلام...من هم این مشکل را دارم من 3 کیست در رحم دارم بزرگترین آنها 38 میلی متر هست و در ماهیچه است...دکتر به من گفته باید زودتر بچه دار بشم وگرنه دچار سقط جنین میشم...من هم 24 سالم هست و 2 سال هست ازدواج کردم و فعلا قصد بچه دار شدن ندارم...چیکار کنم؟؟؟

5. m4rzieh نوشته است: سلام...من هم این مشکل را دارم من 3 کیست در رحم دارم بزرگترین آنها 38 میلی متر هست و در ماهیچه است...دکتر به من گفته باید زودتر بچه دار بشم وگرنه دچار سقط جنین میشم...من هم 24 سالم هست و 2 سال هست ازدواج کردم و فعلا قصد بچه دار شدن ندارم...چیکار کنم؟؟؟

سلام،
    احتمال سقط به دلیل میوم در هر زمانی وجود دارد ولی چون ممکن است این میومها رشد کنند احتمالا چنین توصیه ای به شما شده است.

6. سلام
    من 26 سالمه., طی دو ماه گذشته چندین بار (حدود 3 تا 4 بار) خونریزی مکرر داشتم و بعد از مراجعه به پزشک و معاینه و آزمایش, پزشکم به من گفت که هورمونهای جنسیم به هم ریخته و تخمدانها بزرگ شدند, به همین دیل خوب کار نمیکنند., و دو نوع قرص تجویز کردن که الان بعد از 10 روز استفاده از قرصها دیگه به هیچ عنوان حاضر نیستم ازین قرصها استفاده کنم چوم معدم رو به هم ریخته..
    اول یه توضیحاتی راجب آزمایشات و سونوگرافیم مینویسم:
    در جواب سونو نوشته در قسمت میانی فوندوس رحم یک میوم کوچک اینترامورال به قطر 6 میلیمتر مشهود است.
    ابعاد تخمدان راست 14*31 میلیمتر و تخمدان چپ 18*32 میلیمتر
    در تخمدانها نمای مشابه P.C.O.D بصورت تعدادی ناحیه کیست زیر 1 سانت دیده میشود.
    مایع در کولدوساک خلفی مشاهده نشد.
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    و توی آزمایشم میزان fsh رو 8.2 زده
    آزمایشم رو هم تقریباً بین دو قاعدگی رفتم.
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    قرصهایی که تجویز شده برام:
    gelucophage 500 (دوتا قرص در روز)
    yasmin (ازین قرصهای 21 روزه هستش)
    --------------------------------------------------------------------------------------
    سوالی که داشتم میشه لطفاً بگین این میوم چیه؟ و در اثر چی بوجود میاد؟!؟
    سوال دومم اینکه این قرصها معدم رو به هم ریخته و بیشتر هم اون قرص اولی که دوبار در روز میخورم, آیا امکان داره که میزان استفادشو کمتر کنم؟!
    و کلاً با توجه به این سونوگرافی و آزمایش مشکل من چیه؟!

متشکرم
    عذر میخوام یک مقدار طولانی شد

7. MaryaM021 نوشته است: سلام
    من 26 سالمه., طی دو ماه گذشته چندین بار (حدود 3 تا 4 بار) خونریزی مکرر داشتم و بعد از مراجعه به پزشک و معاینه و آزمایش, پزشکم به من گفت که هورمونهای جنسیم به هم ریخته و تخمدانها بزرگ شدند, به همین دیل خوب کار نمیکنند., و دو نوع قرص تجویز کردن که الان بعد از 10 روز استفاده از قرصها دیگه به هیچ عنوان حاضر نیستم ازین قرصها استفاده کنم چوم معدم رو به هم ریخته..
    اول یه توضیحاتی راجب آزمایشات و سونوگرافیم مینویسم:
    در جواب سونو نوشته در قسمت میانی فوندوس رحم یک میوم کوچک اینترامورال به قطر 6 میلیمتر مشهود است.
    ابعاد تخمدان راست 14*31 میلیمتر و تخمدان چپ 18*32 میلیمتر
    در تخمدانها نمای مشابه P.C.O.D بصورت تعدادی ناحیه کیست زیر 1 سانت دیده میشود.
    مایع در کولدوساک خلفی مشاهده نشد.
    و توی آزمایشم میزان fsh رو 8.2 زده
    آزمایشم رو هم تقریباً بین دو قاعدگی رفتم.
    قرصهایی که تجویز شده برام:
    gelucophage 500 (دوتا قرص در روز)
    yasmin (ازین قرصهای 21 روزه هستش)
    --------------------------------------------------------------------------------------
    سوالی که داشتم میشه لطفاً بگین این میوم چیه؟ و در اثر چی بوجود میاد؟!؟
    سوال دومم اینکه این قرصها معدم رو به هم ریخته و بیشتر هم اون قرص اولی که دوبار در روز میخورم, آیا امکان داره که میزان استفادشو کمتر کنم؟!
    و کلاً با توجه به این سونوگرافی و آزمایش مشکل من چیه؟!

متشکرم
    عذر میخوام یک مقدار طولانی شد

سلام،
    میوم یا فیبروم توده هایی هستند که معمولا با علت نامشخص در دستگاه تناسلی زن ایجاد می شوند، به نظر من درمان را ادامه دهید و در صورتی که می توانید عوارض دارو را تحمل نمایید ، در غیر اینصورت برای تعویض دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید