شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نامزدی

1. سلام

میخواستم بدونم در دوره نامزدی رابطه جنسی داشتن در آینده مشگلی از لحاظ سرد شدن نسبت به یکدیگه به وجود نمیاره چون من خودم تمایل دارم اما نامزدم نه به همین دلیل این کارو انجام نمی دم میترسم اگه انجام بدم سردی به وجود بیاد و از طرفی هم به خواسته اون احترام میزارم

2. mehdit نوشته است: سلام

میخواستم بدونم در دوره نامزدی رابطه جنسی داشتن در آینده مشگلی از لحاظ سرد شدن نسبت به یکدیگه به وجود نمیاره چون من خودم تمایل دارم اما نامزدم نه به همین دلیل این کارو انجام نمی دم میترسم اگه انجام بدم سردی به وجود بیاد و از طرفی هم به خواسته اون احترام میزارم

دوست عزیز در رابطه جنسی زمان مهم نیست چه نامزدی باشد و چه بعد عروسی هیچ گاه باعث سردی نمیشود. اونی که باعث سردی میشود عدم شناخت کامل نیاز شریک جنسیتون هست و یا بی گدار به آب زدن.
    چیزی که مهم است این هست که با احترام به خواسته همدیگر بلد باشید چگونه در کنار هم به لذت برسید.
    سرد بودن یا گرم بودن شریک جنسی به زمان نیست به نوع شروع و رابطه است.
    کار شما خیلی خوب است که به همسرتون احترام میگذارید اما باید این هنر را داشته باشید که کم کم ایشون را جذب رابطه جنسی در دوران نامزدی کنید.
    شما اگر می خواهید الان از این دوران خوب استفاده کنید و نیز هیچ وقت ناکام نمانید سعی کنید نیاز جنسی خانومتون را بفهمید به هر حال خانومها برای اولین بار براحتی تن به این کار نمیدهند وشما باید کم کم با آغوش گرفتن وشروع معاشقه او را جذب کند.
    چیزی که بارها و بارها توصیه شده این هست که در رابطه رابطه جنسی در هر زمانی حتی سالهای بعد عروسی هم باید نزدیکی را با معاشقه که همان گفتگو و بوس وآغوش هست شروع کرد.
    اما با اجازه یک نصیحت خواهرانه هم میکنم که انشالله به مشکلی برنخورید.
    سعی کنید آنقدر زرنگ ودانا باشید که بفهمید چرا خانومتون از رابطه جنسی با شما امتناع میکنند اگز الان در ابتدا وشروع هستید که طبیعی است اما کم کم زیر زبونشون را بکشید بیرون تا زود بفهمید ایشون از حجب وحیا خجالت میکشند یا خدای نکرده قصد بازی کزدن با شما و اذیتتون را دارند.
    چون از این موارد زیاد بوده من گوشزد کردم اما امیدوارم شما را آگاه کرده باشم نه اینکه به شک بیاندازم.
    و بدونید مساله بکارت هم خیلی برای خانومها حیاتی ومهم است پس به ایشون بفهمونید و مطمئنشون کنید که شما به این موضوع که نباید در دوران عقد زیاده روی کرد احترام میگذارید.
    به هر حال نامزدیه خوبی داشته باشید.
    باز هم اگر سوالی بود در خدمتم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. mehdit نوشته است: سلام

باسلام. اگر خانواده ها از این موضوع (نامزدی) بیخبرن اینکار رو نکنید . چون آمار و ارقام نشون میدن دعوا و اختلافاتی پیش خواهد آمد که آینده رابطه ها رو خراب میکنه (البته به فرهنگ ها هم بستگی داره)/ با امید خوشبختیتون!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. سلام
    خسته نباشيد
    من دختري 22 ساله هستم تا كنون با افراد مختلفي رابطه ي دوستي داشتم ولي متاسفانه همه ي اين روابط خيلي زود از هم مي پاشند دوستي من با هيچ پسري بيش از چند ماه طول نمي كشه در حاليكه در ابتداي دوستي خيلي از شروع رابطه خشنود هستند بعد مدت كوتاهي بي دليل دوستي رو به هم مي زنن.
    من آدمه كم حرف و خجالتي هستم .نمي تونم رابطه ي خوبي با اطرافيانم داشته باشم و گاهي حرفي مي زنم كه طرفه مقابلمو ناراحت مي كنه
    تو رو خدا راهنماييم كنين از اين وضع خسته شدم چي كار كنم كه با رفتاره سردم دوستيم به هم نخوره از تنهايي بد جور عذاب مي كشم 2 هفته پيش با يكي اشنا شدم اونم مثل قبلي ها اوايل رفتارش خيلي بهتر بود ولي يا هر رو ز من ناراحتش كردم يا نمي دونم چرا ؟؟ بازم دوستيمون داره به هم مي خوره
    مي خوام مثل بقيه يه دوستي معمولي داشته باشم نه اينكه هم خودم عذاب بكشم هم طرفه مقابلمو
    من تواناييه ابراز علاقه هم ندارم چي كار كنم كه دل طرفه مقابلمو به دست بيارم؟
    ببخشيد كه خيلي زياد شد
    ممنون از لطفتون

5. parvazeparande نوشته است: سلام
    خسته نباشيد
    من دختري 22 ساله هستم تا كنون با افراد مختلفي رابطه ي دوستي داشتم ولي متاسفانه همه ي اين روابط خيلي زود از هم مي پاشند دوستي من با هيچ پسري بيش از چند ماه طول نمي كشه در حاليكه در ابتداي دوستي خيلي از شروع رابطه خشنود هستند بعد مدت كوتاهي بي دليل دوستي رو به هم مي زنن.
    من آدمه كم حرف و خجالتي هستم .نمي تونم رابطه ي خوبي با اطرافيانم داشته باشم و گاهي حرفي مي زنم كه طرفه مقابلمو ناراحت مي كنه
    تو رو خدا راهنماييم كنين از اين وضع خسته شدم چي كار كنم كه با رفتاره سردم دوستيم به هم نخوره از تنهايي بد جور عذاب مي كشم 2 هفته پيش با يكي اشنا شدم اونم مثل قبلي ها اوايل رفتارش خيلي بهتر بود ولي يا هر رو ز من ناراحتش كردم يا نمي دونم چرا ؟؟ بازم دوستيمون داره به هم مي خوره
    مي خوام مثل بقيه يه دوستي معمولي داشته باشم نه اينكه هم خودم عذاب بكشم هم طرفه مقابلمو
    ببخشيد كه خيلي زياد شد
    ممنون از لطفتون

به  نام   خدا
    دوست  عزیز  سلام
    اول  یک  مطلبی  را  به عنوان  هشدار  خدمتتون  بگم  که  دوستی  با  جنس  مخالف  نمیتونه  نشان  دهنده  هنر  ارتباط  شما  باشد.  یعنی  نمیتونی  بگی  چون  دوست  پسرم  را  حفظ  کردم  یا حتی تعدادشون از  یکی  بیشتر  هست یعنی من  ادم  موفقی هستم  در  روابط  دوستی و  اجتماعی.
    به  خاطر اینکه  در  این  دوستی  ها  معمولا  هدف  معلوم نیست و  با  این  تفاسیری که  شما  از  خودتون  گفتید  احتمالا  خیلی  ساده  و  عجولانه  برخورد  میکنید  که  طرف  مقابلتون  پی  میبره  ساده  لوح  هستید  و  دنبال  استفادش  هست.
    مثلا  برخی  از  دخترها  که  میتونند  این دوستی  را  حفظ کنند  از  این  روش  بهره  میگیرند  من  به  شما  میگم  اما  سعی  کن  برای  رفاقت  با   پسرها  استفاده  نکنی  چون  این  نوع دوستی  را  تایید  نمیکنم.
    1-   اول  کار  حتی  اگر  خودشون  پیشقدم  شده  باشند  زیادی  به  پسر  رو  نمیدند  کمی  ناز میکنند  چون  میدونند اگر  پسره  اهل  رفاقت  باشون  باشه  میمونه  اما  اگر نباشه  دیر یا زود  میذارشون  و میره  پس  اول  کار  امتحانش  میکنند. و  در  ابراز  علاقه  زیادی  نمیرند. تا  تکلیفشون  را  بدانند  با  کی  طرفند.
    2-  معمولا  خواسته  های  پسرهارو  زود  اجرا  نمیکنند  تشنشون  میکنند  ببین  مردها  عادت  دارند  دست  تو  هر سوراخی  کنند  ببینند  توش  چیه  و  هر  وقت  دیدند  میرند دنبال  یک  سوراخ   دیگه  اگر بتونی چنان  تشنش  کنی که  زود  نبینه  تو  سوراخ  چیه  خوب  بیشتر  میمونه  اما  نه  برای همیشه.
    می دونی  دوستی   تو  ایران  بین  دختر  و پسر  خوب  تفهیم  نشده  همه  فکر میکنند باید رفیق  شوند  تا هم  بگن ادمند  هم  اینکه  نفعی ببرند  و  سری  بلند  کننذ  اما  غافل  از اینکه  رفاقت  در  جاهای  دیگه  یعنی  هر  چقدر  میخواهی با  هر  جند  نفر میخواهی  باشی  هر  اجازه  ای  دادی به  خودت  مربوطه  و  بعدشم  تو  را  بخیر  و او  را  به  سلامت.
    اما  اگر  بخواهی  تو  ایران  با  این  ظرفیت  کم  اینکار  را  کنی  نابودی.
    چون خیلی معنی رفاقت  ودلیلش  مشخص  نیست.
    اما  اگر  میخواهی توانایی جذبت  را  بالا  ببری درباره  همه  نوع  روابط  اجتماعی  بحثش  جداست.

6. نقل قول: طرف  مقابلتون  پی  میبره  ساده  لوح  هستید  و  دنبال  استفادش  هست.

ببخشيد ! اين حرف يعني چي؟ شما همه رو به يه چشم ميبيني؟
    نقل قول: -  اول  کار  حتی  اگر  خودشون  پیشقدم  شده  باشند  زیادی  به  پسر  رو  نمیدند  کمی  نازمیکنند  چون  میدوننداگر  پسره  اهل  رفاقت  باشون  باشه  میمونه  اما  اگر نباشه  دیر یازود  میذارشون  و میره  پس  اول  کار  امتحانش  میکنند.و  در  ابراز  علاقه  زیادی  نمیرند.تا  تکلیفشون  را  بدانند  با  کی  طرفند.
    2-  معمولا  خواسته  های  پسرهارو  زود  اجرا  نمیکنند  تشنشون  میکنند

فكر نميكنيد اين راه حلهاي شما باعث دلسردي بشه تا اينكه باعث تداوم رابطه ؟! ميشه بپرسم شما رو چه حسابي و با توجه به كدوم منطق و علمي اين راه حل ها رو جلوي پاي ديگران ميذاريد ؟
    نقل قول: ببین  مردها  عادت  دارند  دست  تو  هرسوراخی  کنند  ببینند  توش  چیه  و  هر  وقت  دیدند  میرنددنبال  یک  سوراخ   دیگه  اگر بتونی چنان  تشنش  کنیکه  زود  نبینه  تو  سوراخ  چیه  خوب  بیشتر  میمونه  اما  نه  برایهمیشه.

اين حرف شما نشون ميده كه خودتون شناخت كافي از مردها نداريد كه حالا داريد ديگران رو راهنمايي ميكنيد ! همه رو با هم جمع بستيد؟ به همين راحتي؟ به همين راحتي به همه توهين ميكنيد شما ؟

7. faeghah1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببخشید من حرف خانم را کاملا تایید نمی کنم چون کلی و همه را گفتند
    چون تک و توکی هم از بین مردا میشه خوب باشند
    ولی خرفشونم را به عنوان  یک خانم کاملا قبول میکنم نه به عنوان یک زن
    چون ادم باید بهش رسیده باشه وگرنه مطمئنا خرفی را همین جوری به زبان در نمیاره
    ممنونم

8. parvazeparande نوشته است: سلام
    خسته نباشيد
    ببخشيد كه خيلي زياد شد
    ممنون از لطفتون

سلام دوست من
    تقریبا می تونم متوجه بشم چی می گی چون اولین نفری نیستی که می بینم نمی تونه با جنس مخالفش رابطه خوبی برقرار کنه . البته در وهله اول باید بگی با دوستهای همجنس خودت چه جور رابطه ای داری ؟ آیا رابطه موفقی با همکلاسی ها . همکارها و دخترهای هم سنت داری ؟
    معتقدم روابط عمومی و مراودات اجتماعی یک هنره . هنری که در جامعه ما بشکل بدی مغفول واقع شده . حتما دیدی افرادی رو که خیلی زود می تونن رابطه برقرار کنند و حتما دقت کردی که کارهاشون چقدر خوب و سریع پیش میره . این همون هنریه که هرکدوم ما توی زندگی داشته باشیم از بقیه یک قدم جلوتریم .
    رابطه با جنس مخالف بنظرم مهمترین بخش این هنر هست چرا که متعالی ترین شکل این رابطه در رابطه زناشویی تجلی پیدا می کنه و کسانی زندگی موفقی دارند که x و y های ظریف این رابطه رو بلد باشند .
    درحالیکه اغلب خانمهای ایرانی از عدم درک همسران و دوستهاشون گله دارند من بعنوان یک مرد ایرانی همچنان مسرانه به همه ی خانمها مژده می دهم که اگر رگ خواب دوست و همسرشون رو پیدا کنند روزانه کمتر از 8 ساعت ازش کولی نخواهند گرفت .
    پیدا کردن این رگ خواب هم از اون کارهاست که آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها !!
    تا اینجا همه اش مقدمه بود ولی لازم دونستم بهت بگم که باورت بشه مشکلی که داری مشکل جدی هست و می تونه برات دردسر ساز بشه و چقدر خوب که دنبال رفعش هستی و مطمئن باش هیچ مشکلی نیست که آسان نشود . فقط کمی همت و صبر و حوصله لازم دارد . اینو فراموش نکن که شخصیت امروزی تو یک شبه شکل نگرفته که یک شبه دنبال تغییر و تحولش باشی . باید صبر کنی
    خیلی ها رو می شناسم - پسر و دختر - که علیرغم ظاهر موجه . عنوان کاری مناسب . خانواده خوب . درآمد مناسب و ... هنوز که هنوز نتوانسته اند رابطه موفقی با جنس مخالف برقرار کنند . متاسفانه بعضی هاشون متوجه نیستند مشکل اصلی چیست و مرتب به شانس بد و بخت نامراد خود لعنت می فرستند ...
    زیاد صحبت کردم
    خب بریم سراغ درمان   
    اول از همه این درد بی درمان " خجالت و کمرویی " که از پیتزا هم بدتر است !!
    هیچوقت شمردی از صبح که بیدار میشی تا شب چند فرصت رو بخاطر خجالت و کمرویی از دست دادی ؟ یک نگاه به پشت سرت بنداز و ببین چه چیزهایی رو بخاطر کمرویی از دست دادی ؟ ... دیدی ؟ من جای تو وحشت کردم
    چقدر این فرمایش دکتر جلالی رو دوست دارم :
    شرم یک ناتوانی دراظهار وجود و ابراز خود است و لیکن حیا رفتاری است، اختیاری و ارادی. شرم در رابطه با جنس مخالف باعث بروز مشکلات زیادی می‌شود در صورتی که حیا باعث توازن و درست عمل کردن در مقابل جنس مخالف می‌شود.
    از اینجا به بعدش فرمایشات !! خودمه ...
    گاهی وقتا تربیت ناصحیح خانواده ها ناخودآگاه سد محکمی بین دخترها و پسرها ایجاد می کند
    سدی که به  عدم شناخت متقابل از هم و واویلاهای بعدیش منجر می شود و به این مصیبت اضافه کنید کمرویی رو

خب خسته شدم از تایپ کردن لذا قسمت هیجان انگیز داستان را برای بعد می گذارم و فعلا از منبر پایین می آیم

فقط لطفا جواب چند سوال منو بدید اگر اشکال نداره

1- رابطه تون با خانوادتون چطوره ؟
    2- با دخترها چطورید ؟ دوست صمیمی دارید ؟
    3- منظورتون از رفتار سرد چیه ؟ احیانا تاکید بیش از حد روی نجابت دلیل این سردی نیست ؟
    4- می شه مثال بزنید چه حرفهایی می زنید که دوستاتون رو آزار میده ؟
    5- بنظر شما هر رابطه ای باید با هدف ازدواج شکل بگیرد ؟ اصلا ازدواج کجای رابطه شما قرار می گیرد ؟

متشکرم

9. ahmaddd نوشته است:
    نقل قول: طرف  مقابلتون  پی  میبره  ساده  لوح  هستید  و  دنبال  استفادش  هست.

ببخشيد ! اين حرف يعني چي؟ شما همه رو به يه چشم ميبيني؟
    نقل قول: -  اول  کار  حتی  اگر  خودشون  پیشقدم  شده  باشند  زیادی  به  پسر  رو  نمیدند  کمی  نازمیکنند  چون  میدوننداگر  پسره  اهل  رفاقت  باشون  باشه  میمونه  اما  اگر نباشه  دیر یازود  میذارشون  و میره  پس  اول  کار  امتحانش  میکنند.و  در  ابراز  علاقه  زیادی  نمیرند.تا  تکلیفشون  را  بدانند  با  کی  طرفند.
    2-  معمولا  خواسته  های  پسرهارو  زود  اجرا  نمیکنند  تشنشون  میکنند

فكر نميكنيد اين راه حلهاي شما باعث دلسردي بشه تا اينكه باعث تداوم رابطه ؟! ميشه بپرسم شما رو چه حسابي و با توجه به كدوم منطق و علمي اين راه حل ها رو جلوي پاي ديگران ميذاريد ؟
    نقل قول: ببین  مردها  عادت  دارند  دست  تو  هرسوراخی  کنند  ببینند  توش  چیه  و  هر  وقت  دیدند  میرنددنبال  یک  سوراخ   دیگه  اگر بتونی چنان  تشنش  کنیکه  زود  نبینه  تو  سوراخ  چیه  خوب  بیشتر  میمونه  اما  نه  برایهمیشه.

اين حرف شما نشون ميده كه خودتون شناخت كافي از مردها نداريد كه حالا داريد ديگران رو راهنمايي ميكنيد ! همه رو با هم جمع بستيد؟ به همين راحتي؟ به همين راحتي به همه توهين ميكنيد شما ؟

سلام احمددد آقا<xml><o></o>

باید خدمتتون مطلبی را عرض کنم اولا در این سایت به غیر از سوالهای تخصصی که باید خود آقای دکتر جواب دهند بقیه سوالات حالت نظر خواهی دارد. قرار نیست بابت پاسخ هر کاربری او را توبیخ کرد وگرنه در قسمت سپاس یک کلید ناسپاس هم تعبیه می کردند. شما هم اگر نظری دارید بفرمایید چه مخالف چه موافق. به هر حال پاسخها در این مباحث هم حالت نظر شخصی دارد و هم حالت تجربه علمی. من نظری دادم شما هم می تونید وقتتان را برای نظر دادن بگذارید نه برای محکوم کردن. شما خیلی جوانید سعی کنید عجولانه برخورد نکنید کمی آرام تر باشید و صبورتر.جای پاسخ دادن سوال با سوال، جواب دهید.<o></o>
    راستی نظر شما چیه؟<o></o>
    آقایون در زمان مجردی به هنگام دوستی با دخترها دنبال چه هستند؟<o></o>
    چه چیز دوستیشان را مرد و مردونه حفظ میکنه؟<o></o>
    <o> </o>

10. سلام
    خسته نباشيد
    مرصي كه جوابمو دادين

رابطم با خانوادم : بابام 2 سال پيش مرحوم شده مامانم هم شديدا غير منطقيه اصلا برا بچه هاش ارزش قائل نيست  ولي رابطم با خواهرام خوبه باهاشون صميمي ام يه داداش دارم كه به خاطر تربيت نادرست مامانم اولش ازش متنفر بودم ولي حالا كه هر دومون بزرگ شديم(38 سالشه) يه كم رعايته حالمو مي كنه ولي اصلا با هم صميمي نيستيم يعني طوري نيست كه بخوام در مورد دوستي هام بهش چيزي بگم ولي تو بقيه مسائل(مربوط به مسائل مالي و دانشگاه) يه كم راهنماييم ميكنه

رابطم با دخترا :معموليه نمي تونم زود باهاشمون صميمي شم ولي باعث ناراحتي شون هم نمي شم
    يه دوسته صميمي دارم كه يه سال با هم   هم  اتاق بوديم و الان هم كه فارغ التحصيل شدم باز هم با هم رابطه داريم يه رابطه ي معمولي نه خيلي صميمي كه 24 ساعته با هم باشين نه اينكه ماه ها از هم بي خبر باشيم
    ولي كلا تو جمع دوستاي دخترم هم كم حرف و ساكتم ولي رابطم با دخترا در مقايسه با پسرا خيلي بهتره (اين نظر خودمه) البته  دليله اين مسئله به دوران بچگيم بر مي گرده كه اصلا بهم اجازه ي حرف زدن و تصميم گيري در امور مربوط به خودمو نمي دادن و اگه حرفي هم مي زدم مي گفتن تو بچه اي به اين كارا كاري نداشته باش

منظورم از رفتاره سرد : اين بود كه همه بدون استثنا چه دختر و چه پسر بهم مي گن خيلي بي احساسم اكثر دوست هاي پسري كه داشتم بهم مي گفتن خيلي بي احساس و سنگدلي در حالي كه من شديدا احساساتي هستم ولي متاسفانه توانايي بروز هيچ كدوم از احساساتمو ندارم شايد از يه نفر خيلي خوشم بياد ولي نمي تونم بهش اين  احساسمو منتقل كنم يعني نه مي تونم به زبون بيارم نه اينكه با رفتارم مي تونم كاري انجام بدم كه متوجه احساساتم بشه در كل تو دوستي هام جز بي توجهي كاري انجام نمي دم
    من دختري نيستم كه راحت برم خونه ي دوست پسرم يا هر كاري باهاش انجام بدم ولي طوري هم نيست كه خيلي خودمو و طوفو محدود كنم  منظورم اينه كه فكر نمي كنم دليله اين سردي نجابت باشه

هر چي فكر مي كنم مثال خاصي پيدا نمي كنم

هدفه من از اشنايي بيشتر براي ازدواجه البته يه دليل اصليش هم فكر كنم نياز باشه مي خوام كسي باشه كه تو هر شرايطي بتونم روش حساب كنم

ببخشيد خيلي طولاني شد ولي مي خوام يه ذره هم از دوستم بگم  يه سال از من بزرگتره 2 سال پيش دوست دخترش تنهاش گذاشته  و الان يه كسي رو مي خواد كه بهش خيانت نكنه و اونو فقط به خاطر خودش بخوا نه موقعيتش . تو خصوصياتش كه از طالع بيني خوندم نوشته بود بايد بتونين مطمئنش كنين كه دوستش دارين  برداشت من از طالع بيني و حرفاي خودش اينه كه با محبت مي تونم راحت دلشو به دست بيارم ولي مشكلم اينه كه من محبت كردنو بلد نيستم .

امروز تقريبا 2 ساعت با دوستم بودم ولي حرفي برا گفتن نداشتم طوري كه اخرا فكر مي كردم ديكه داره خسته مي شه نمي دونم بايد از چي حرف بزنم ؟چي كار كنم كه هر روز بهم علاقه مند تر بشه و از اين كه منو مي بينه خوشحال شه نه اينكه به زور با هام قرار بذاره؟
    معذرت مي خوام كه خيلي طولاني شد
    ممنون مي شم اگه راهنماييم كنين

11. ببخشيد يادم رفت از رابطم تو محيط كار براتون بگم 1 ماه پيش رفتم سر كار ولي اصلا با روحيم سازگار نبود باهاشون رابطه ي خوبي نداشتم صبح تا عصر ساكت بودم محيط اونجا خيلي صميمي بود يه جمع خانوادگي بود كه چند نفرو هم استخدام كرده بودن ولي بعد 2 روز ديگه نتونستم تحمل كنم احساسه خيلي بدي داشتم

و اينكه در مورد دوستي با پسر يه دوستيه دائمي مي خوام نه اينكه دوستيه چند ماهه البته ايشون هم دنباله همچين كسي هستن ولي فكر مي كنم اگه اين رابطه هم مثل دوستيهاي قبليم پيش بره   بيشتر از چند ماه دووم نمي ياره
    مرصي از لطفتون

12. yagmur

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دختر جوان  چه زود نا امید شدی !!!!!

با حوصله و آرامش نوشته هام رو بخون   

بهتره علاوه بر حرفهای مفید دوستان یه کارهایی رو هم انجام بدی
    بشین اول خوب فکر کن ببین چی می خوای ، چه جور آدمی رو می خوای
    دقیقا عین فکر کردن در مورد برنامه درسی یا برنامه کاری و یا ...
    توضیح می دم :
    می خوای برای  فردا برنامه ریزی کنی
    مثلا: 6 بیدار باش ، تا 6:30 صبحانه ، 8 تا  3 عصر کار ، 3 تا 5 خرید و ...
    دقت کن : 3- 5 خرید ،
    این خودش یه برنامه مجزا می خواد : چی می خوای بخری؟
    مطمئنا کمیت و کیفیت خریدت برات مهمه و از همه مهمتر علاقه خودت در اولویت هست .
    جدای از اینها موقع خرید هیچ چیز رو به جز وسیله مورد نیاز خودت نگاه نمی کنی و دنبالش نیستی و یا اگر نگاه می کنی خیلی گذرا وآنی هست .
    بالاخره بعد از جستجو و تلاش پیدا می کنی و بدون چونه زیاد می خری چون اون خواسته و علاقه تو هست
    شاید هم بعد از گشتن و تلاش فراوان پیدا نکردی ولی در این حالت برنامه دیگه براش می چینی
    اینطور نیست؟؟؟؟؟؟؟؟   صد در صد همینطوره

خوب حالا بحث خودمون و یه راهنمایی برای حل مشکل تو دختر خوب
    قرار نیست که برای رفع نیازت هر چی که دیدی انتخاب کنی و بگی هر چه پیش آید ، خوش آید و توکلت علی الله
    نه باید دقیقا و دقیقا  مطابق با نیازت باشه مگه آدم می تونه بجای مانتو برای خودش کفش بخره بعد بگه مانتو خریدم و دیگه نیاز ندارم . نه نمیشه با این کار زمان و هزینه آدم از دست می ره و باید دوباره بگردی و دوباره و دوباره
    روی مورد خودت تامل کن
    نه تامل چند ماهه یا هفتگی بلکه زود و سریع  ، خودت رو عادت بده زود تصمیم بگیری ، در آن واحد
    ببین پسری که داره بهت پیشنهد میده چه جوریه ، چه تیپیه ، چه طور حرف میزنه ، چطور راه میره ، رفتارش چه طوریه ، مودب هست یا نیست  و ...
    خوب حالا شاید بپرسی من زود نمی تونم بشناسم
    و من  ، می گم اشتباه می کنی چون امکان نداره آدم با برخورد اول نتونه موردش رو بشتر از 50 درصد مطابقت نده ،
    تو برای نیازت ، خواستت ، انتخابت و سایر اموراتت صد در صد معیار داری
    اگر نداری پس به شکستهای خودت اعتراض نکن !!!!
    آدم بی معیار چطور می تونه انتخاب کنه ، معلومه که با گذشت مدت کوتاه حس اشتباه در انتخاب به سراغش می آد

پس یه کاری بکن :

1- قبل از اینکه انتخاب بشی ( و شاید با معیار های اشتباه ) ، انتخاب کن با معیارهای درست خودت
    شاید معیارهای تو برای من درست نباشد ولی اهمیت نده ، مهم مطابقت معیارهایت با مرد انتخابیت هست

2- انتخابت رو دوست داشته باش و با تمام وجودت عاشقش شو

3- به معیارهای طرف مقابلت دقت کن و سعی کن خودت رو با اونها انطباق بدی و این مهمتره

حالا می تونی در حد مجاز ( بر حسب نیاز خودت و محدودیت خانوادگیت ) خودت رو ، وقتت رو ، احساست رو در اختیارش بذاری چون می دونی این مردیه که با تو می مونه

امتحان کن دختر جوان هنوز اول راهی

13. خب در کل اینجوری که متوجه شدم شما کلا در ارتباط برقرار کردن با بقیه دچار مشکل هستی و تبعا عدم توانایی در ارتباط برقرار کردن با جنس مخالف بیشتر آزارت می ده
    البته در مورد مادر و برادرتون اظهار نظر نمی کنم چون باید نظر اونها رو هم شنید . گاهی وقتا ما وقتی در ارتباط برقرار کردن با یکنفر به بن بست می رسیم آسونترین راه رو پیش می گیریم و یک برچسب ناجور به طرف می زنیم
    فلانی تربیتش درست نیست
    فلانی آدم جالبی نیست
    و ...
    اما بریم سراغ خودت

به نکته خوبی اشاره کردی " حرفی برای گفتن ندارم "
    واقعا اینکه ما در برخوردهای اجتماعی حرفی برای گفتن داشته باشیم خیلی مهم هست . باهات موافقم . کسی که حرفی برای گفتن نداره کسل کننده و بی روح بنظر می رسه . البته این قضیه یک سر دیگر هم دارد . مثلا خیلی از افراد هستند که اتفاقا حرف های زیادی هم برای گفتن دارند ولی اصلا به اینکه
    آیا این حرفها برای مخاطب جذابیت دارد ؟
    آیا مخاطب دوست دارد در این باره حرف بزنیم ؟
    آیا این جمع مناسب این بحث هست ؟
    و ...
    توجه ندارند . این هم مشکل کمی نیست .
    بنظر من شما به این قسمت ماجرا به چشم درمانی نگاه کن و برای مدتی سعی کن حرفهایی بزنی که در حیطه علایق و سلایق دوستت قرار می گیره
    در حالت عادی اصلا اینجوری نیستا
    یعنی فکر نکن همه مطابق میل هم حرف می زنند یا اگر کسی خیلی حرف برای گفتن داره لزوما داره سخنان دلنشین و علمی و ... بیان می کنه . نه اصلا
    ولی من توصیه می کنم شما در وهله اول بصورت درمانگرانه به قضیه نگاه کن
    لیستی از علایق دوستت جمع کن
    به فوتبال علاقه داره ؟ اخبار ورزشی رو گوش بده . احیانا یک روزنامه هم بخر
    شاید فردا بهش گفتی : شنیدم که گلتون آفساید بوده !!! و همین کلی حرف برای گفتن پیش میاره
    حرف بعدیت شاید این باشه که من اصلا از فوتبال خوشم نمیاد ولی برام جالب بود که تو انقدر دنبالشی گفتم یکم سر به سرت بذارم ( باز هم کلی حرف پیش میاد ) راحت باش . حرف بزن . قرار نیست اتم بشکافی
    به موبایل علاقه داره ؟ یک سری به سایت های موبایل بزن
    شاید فردا بهش گفتی : بنظرن نوکیا بخرم یا سونی اریکسون ؟ ( اگر گفت نوکیا برای همیشه فراموشش کن :دی )
    شاید حرف بعدیت این باشه که خودت از گوشیت راضی هستی ؟ گوشی دخترونه الان چی هست توی بازار ؟
    تا صبح می تونی در این موارد حرف بزنید
    به ماشین علاقه داره ؟ اصلا لازم نیست جایی رو مطالعه کنی
    شاید فردا بهش گفتی : یکی از آشناهامون می خواد kia بخره . بنظرت چجور ماشینیه ؟
    شایدم ادامه دادی که من خودم فلان ماشین رو دوست دارم و ...

ببین مخصوصا مسائل پیش پا افتاده رو مثال زدم که متوجه بشی چقدر راحت می شه در مورد هرچیزی کلی حرف جور کرد . فقط بنظرم برات زوده که یکباره بخوای متکلم وحده بشی و مجلس رو بچرخونی
    در ابتدای امر از موضوعاتی که مورد علاقه مخاطبت هست کمک بگیر
    اینجوری هم تو حرف می زنی هم یک جمله می گی طرف خودش 15 دقیقه حرف می زنه دوباره تو یک " نه بابا " می گی طرف بیست دقیقه حرف می زنه . بعد می گی " چی می گی ؟ " طرف یکساعت حرف می زنه و
    هم شما تمرین می کنی که حرف بزنی
    اظهار نظر کنی
    هم حوصله طرفت سر نمی ره
    خصوصا که اگر پسرها رو به حال خودشون بذار 24 ساعت بدون وقفه در مورد مسائل مورد علاقه شون حرف می زنند .

بعد ها کم کم یاد می گیری . میشه به راحتی در مورد مسائل مورد علاقه خودت هم صحبت کنی . نظر بدی . نظر بخوای . از مخالفت دیگران نترسی و ...
    باور کن اینهمه آدم که روزی 7-8 ساعت باهم حرف می زنند بیشتر از چند دقیقه حرف های واقعی خودشون رو که از فکر و ذهن خودشون بیرون میاد بیان نمی کنند و عمدتا نقل قول می کنند و تازه 70-80% حرفها هم نه بار علمی داره نه هیچ چیز دیگر
    نترس . از فردا شروع کن به امتحان این روش . اگر جواب نداد بیا تف کن توو صورت من ( خیلی نامردی اگر اینکار رو بکنی :دی )

خب امشب هم فقط به قسمت " حرف زدن " پرداختم . بقیه حرفا باشه برای شبهای دیگه
    این داستان ادامه دارد

14. سلام
    راستشو بخواين من هنوز نتونستم جوابه سوالمو بگيرم
    من به زور با كسي دوست نمي شم در ضمن چون با پسر هاي زيادي تا حالا دوست شدم نميگم 100 درصد ولي تا حدودي همون روزاي اول متوجه مي شم طرف به درد دوستي با من مي خوره يا نه؟وقتي از طرفه كسي برا دوستي انتخاب مي شم تا مطمئن نشم كه اون فرد كسيه كه من ميخوام باهاش دوست نمي شم
    برا من ظاهر فرد  قيافش  موقعيتش طرز برخوردش و از همه مهمتر هدفش از دوستي خيلي مهمه اگه اين موارد با معيارهايي كه من دارم هم خواني نداشته باشه نمي تونم باهاش دوست شم چون  متاسفانه بر خلافه بقيه احساساتم خيلي راحت مي تونم به طرفه مقابلم بفهمونم كه ازش خوشم نمي ياد

اگه راهنماييم كنين ممنون مي شم

15. مرصي كه راهنماييم كردين من نظر yagmur  رو خوندم فكر كردم شما جوابه سوالمو دادين
    من از امشب اين كارو تمرين مي كنم
    ببخشيد مشكل ديگه اي هم كه هست من از اينكه تو دوستيمون از رابطه ي جنسي حرفي زده بشه يا طرف از من در اين مورد انتظاري داشته باشه شديدا بدم مي ياد . هم اينكه فكر مي كنم باعث پر رويي طرفه مقابلم مي شه و هم اينكه از نظر خودم اين رابطه ي دوستي زننده مي شه يكي از مسائلي كه باعث ناراحتي دوستاي قبلم شده بود همين مورد بود كه نمي دونستم چطور ازش بخوام در اين مورد حرفي نزنه پارسال يكي از دوستام بعد 5  - 6 ماه دوستي يه جوري بحثو به مسائل جنسي كشيد و چون من از اين موضوع خوشم نمي اومد دوستيمو باهاش به هم زدم.اينو برا جواب سوالي كه گفته بودين يه مسال بزنم كه چرا طرفه مقابل از دستم ناراحت مي شه گفتم
    نمي دونم وقتي مي خوام كسي رو از حرف زدن در مورد موضوعي منصرف كنم چطور بهش بگم كه بهش بر نخوره؟؟؟؟
    ممنونم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید