شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفاوت سنی زن و شوهر

1. با سلام
    سوالی که دارم راجع به سن زن و شوهر هست
    آیا اگر سن زن کمی بیشتر از شوهرش باشد در آینده در روابط جنسی مشکل پیدا میکند؟
    لطفا کامل توضیح بدید و بگید که اگه این حرف درسته میزان تفاوت سنی چقدر مشکل سازه؟
    و اگر زن بزرگتر باشه تا چند سال مشکل آفرین نسیت؟(یعنی زن چند سال میتونه از شوهرش بزرگتر باشه؟)

جناب دکتر از شما هم خواهشمندم جواب بدین
    ممنون

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. phpbb نوشته است: با سلام
    لطفا کامل توضیح بدید و بگید که اگه این حرف درسته میزان تفاوت سنی چقدر مشکل سازه؟
    و اگر زن بزرگتر باشه تا چند سال مشکل آفرین نسیت؟(یعنی زن چند سال میتونه از شوهرش بزرگتر باشه؟)

ممنون

همه چیز بستگی به خودتون داره
    اگر پسر از بلوغ فکر خوبی برخوردار باشه اونوقت بزرگتر بودن دختر در حد 1-2 سال و شاید هم بیشتر هیچ مشکلی پیش نمیاره
    در مورد مسائل جنسی هم به همین ترتیب
    ولی بنظرم قبلش خوب باید همه چیز بررسی بشه . حتی شرایط فرهنگی حاکم بر دو خانواده
    اگر فردا مادر شوهر بخواد بزرگتر بودن دختر رو بکوبه توی سرش همون بهتر که این ازدواج رخ نده و ...

در عرف ما بهتره خانم کوچکتر باشند ولی در حالت نرمال بعید می دونم تفاوت سنی کم مشکل خاصی ایجاد کنه .

3. به نظر من از نظر جنسی یک یا دو سال تفاوت ، زیاد مشکل ساز نیست . ولی از نظر عرفی و فرهنگی و به دلیل عدم رواج این نوع ازدواج ها در کشور ، به نظر می رسد که بزرگ تر بودن مرد قابل قبول تر است .

4. سلام
    به نظر من تفاوت سنی زیاد مهم نیست تفاوت فرهنگی و خانواده ای مهم هستش.سعی کن ببینی چه اندازه میتونی با این موضوع کنار بیایی و خانوادت تا چه اندازه.اگه واسه خودت سوال پرسیدی من از سنی که از تو میبینم20 سال اوج احساسات پسرانه ات هستی.بیشتر فکر و تحقیق کن.

5. phpbb نوشته است: با سلام

ممنون

به نام خدا<xml><o></o>

دوست عزیز روایتی هست از معصومین که فرمودند:<o></o>
    مرد در چهار مورد باید به زنش برتری داشته باشد،<o></o>
    1-

علم2- مال3- قد 4- سن0<o></o>
    اما من خودم مردی را دیدم که همسرش 7 سال از ایشون بزرگترند ولی تا حالا که خوشبخت بودند چون مرد ایرانی مقیم اروپا بوده وزن هم اروپایی است.<o></o>
    اما اصل موضوع این است که شما باید این را بدانید که تفاوت سنی بین زن ومرد وحتی تفاوتهای دیگر به روحیات، تربیت خانوادگی، واز همه مهمتر عرف جامعه مربوط است.<o></o>
    هر چقدر زن از لحاظ میمیک صورت، روحیات، وتیپ هم نشان ندهد که سنش بالاتر از همسرش است اما در بعدها احتمال مشکل زیاد است.<o></o>
    چون هنوز مردها مخصوصا مرد ایرانی وفرهنگ جامعه پذیرای این نیست که تفاوت سنی اینگونه مهم نباشد، در ضمن روحیات ادمی با بالا رفتن سن ناخوداگاه تغییر میکند بدون اینکه خودش بفهمد واون موقع که خانم میخواهد تازه خانم شود آقا میخواهد شیطنت وجوانی بکند.<o></o>
    اما 1 یا دو سال شاید خیلی مهم نباشد ولی بیشتر از این تفاوت جای فکر وبررسی عمیق دارد.<o></o>
    اگر این سوال از جانب خود شماست با توجه به سن شما باید بگویم که در این سن شما هنوز خیلی جوانید و سن فکرها و رفتارهای عجله ای است سعی کنید معقول تر بیندیشید.<o></o>
    ولی بهترین کار را کردید که مشورت است.<o></o>
    موفق باشید<o></o>

6. phpbb نوشته است: با سلام

ممنون

باسلام. یکی از مشکلاتی که ایجاد میشه اینه که زن (به علت بزرگتر بودن) تحمل دستورات مرد رو نداره و از اون طرف مرد هم از این ماجرا رنج میبره و نمیتونه مدیریت صحیحی داشته باشه  (با استفاده از روزنامه خراسان / صفحه اجتماعی)

7. من زیاد دیدم مردهایی که کمبود محبت مادری داشتند با زن های بزرگتر از خودشون ازدواج کردند چون آنها مادر میخواستند نه زن!!!

طبیعت اکثر مردها طوری هست که دوست دارند مردانگی و جذابیت مرد بودن رو داشته باشند و در بعضی مواقع زن و بچه ازشون حساب ببرند....ولی در صورتی که زن بزرگتر باشه هیچوقت مرد این احساس رو نخواهد داشت....

شاید در ظاهر امر مشکلی پیش نیاد ولی همیشه هم زن هم مرد دچار یک سری کمبودها خواهند شد!!!

8. اگر زن یک الی سه سال از مرد بزرگتر باشد مانعی نیست .

9. من هم معنقدم زن از مرد كوچكتر باشه بهتره ولي خودم يه جووني رو مي شناسم كه از خانمش خيلي كوچيكتره هالا والا ما نشنيديم مشكلي داشته باشن بين خودشونو الله اعلم ولي من به عنوان يه برادر كوچيكترت بهت توصيه مي كنم كه اين كار اونقدر بد نيست كه انجامش ندي ولي انجام ندادنش بهتره

10. معمولش اينه كه مرد يزرگتر باشه ولي موارد زيادي هم مشاهده شده كه سن زن بيشتر از مرد بوده و زندگي خوبي هم داشتن به نظر شخصي من مهم درك درست از دوشت داشتنه يعني با هوس اشتباه گرفته نشه .ولي در مورد سوال دومتون بايد بگم كه چون زنها از نظر جنسي زودتر از اقايون به پيري ميرسن  ممكنه در اينده دچار كمي مشكل هم بشن(رابطه جنسي منظورم بود)

11. از لحاظ رابطه جنسی فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد ولی از لحاظ دیگر ممکنه مشکل ساز بشه!!
    برای ازدواج یکم آینده نگری بد نیست داشته باشین...چون برای مثال الان درسته از لحاط ظاهر شاید مشخص نباشه خانم از شما بزرگتره ولی بعد از اینکه بچه دار شدین یک سری تغییرات در خانمتون ایجاد میشه و ممکنه از لحاظ ظاهر خیلی بزرگتر از شما به نظر بیاد...

البته بسته به خود شخص هم داره!!

12. یک فرمول ساده که استاد تنظیم خانواده بهمون گفت:

سن مرد تقسیم بر 2 + 7 = سن دختر

مثلا پسر 22 ساله دختر 18 ساله
    مثلا پسر 30ساله دختر 22 ساله

استاد ما که می گفت از همه نظر بهتره این فرمول حدودآ رعایت بشه

13. sims نوشته است: یک فرمول ساده که استاد تنظیم خانواده بهمون گفت:

سن مرد تقسیم بر 2 + 7 = سن دختر

مثلا پسر 22 ساله دختر 18 ساله
    مثلا پسر 30ساله دختر 22 ساله

استاد ما که می گفت از همه نظر بهتره این فرمول حدودآ رعایت بشه

سلام

نظر استادتون محترمه
    اما اینجا یک سایت علمی هست و مسائل این مدلی که هیچ پایه و اساس علمی نداره بهتره مطرح نشه یا اگر شد در این حد باشه که " من شنیدم ... "
    البته تناسب در هر زمینه ای از جمله سن به زندگی زناشویی کمک می کنه اما این اعداد و ارقام لزوما باعث یا مانع یک زندگی خوب و جالب نمیشه ...

14. جدا از مسائلی که آقای سامی فرمودند اما جالب بود.بیشتر باید جوانب فرهنگی و اخلاقی و از همه مهم تر خانوادگی طرفین مورد ملاک قرار گیرد.

15. سلام دوستان وقتتون بخیر
    با احترام نسبت به تمامی نظرات شما,
    لازمه که بگم:
    ازدواج عملیه برای تکامل چه جسمی و چه روحی !
    اگر که پسر به بلوغ فکری نرسیده باشه بعد از پدر ومادر تنها کسی که میتونه به اون کمک کنه همسرشه و بالعکس...
    مشکل ما اینه که نباید به حرف مردم گوش کنیم و زندگیمونو با پایه و اساس این حرفا بنا کنیم بلکه انسان عقل و هوش داره و میتونه روی پای خودش بایسته و زندگیشو با منطق پیش ببره.
    دوست عزیز:
    عجله نکن و تمامی جوانب رو (حتی راهنمایی دوستان) در نظر بگیر ودر انتها تصمیم بگیر و به خدا توکل کن.
    به امید خوشبختی تمام جوانان ایران زمین

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید