شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

افت دائم فشار خون

1. بنام خالق هستی با سلام خانم 33 ساله مدام با افت فشار مواجه است .افت فشار بحدیست که گاها نیاز به سرم پیدا میکند.آزمایش کرده چیزی در جواب آزمایش متوجه نشده اند.بنظر شما مشکل چیست؟

2. hekmat110 نوشته است: بنام خالق هستی با سلام خانم 33 ساله مدام با افت فشار مواجه است .افت فشار بحدیست که گاها نیاز به سرم پیدا میکند.آزمایش کرده چیزی در جواب آزمایش متوجه نشده اند.بنظر شما مشکل چیست؟

سلام،
    علل مختلفی می تواند باعث کاهش فشار خون شود و نیاز به ارزیابی بیشتر دارد که علل صالی آن می تواند:
    بارداری ، علل قلبی، علیی هورمونی، از دست دادن آب بدن، از دست دادن خون، عفونتهای شدید، اختلالات تغذیه ای و ... باشد

که هر کدام از اینها می بایت با بررسی بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام واحترام

بیمار قلبی هستم 48 ساله باسابقه یک سال مصرف دارو های همچون فروز ماید ،اسپرنولاکتون، لوزارتان که همگی به نوعی در فشار خون اثر میگزارند . البته داروهای دیگری چون دیگوکسین،نیترو کانتین ، آسپرین آترو واستاتین نیز در برنامه دارویی من وجود دارد . که سه داروی یادشده فوق فقط فروزماید در صبح به همراه دو داروی دیگر صبح مصرف میشود .که اکثر اوقات صبها دچار سر گیجه وفشار خون پایین تاحدود 10 روی 6ویا حتی کمتر هم هستم همچنین دچار دردهای خفیف شکمی ودرد زانو و عضلات پا هم میشوم ضمنا به عرض عالی میرسد از سه داروی یاد شده در عصر لوزارتان واسپرنولاکتون بدون فروزماید مصرف میشود . که بنده دو روز صبح قرص فروزمایید را نخوردم که سرگیجه و دردهای که گفته شد کامل برطرف شد . حال استدعا دارم جناب دکتر بفرمایید آیا این سرگیجه و دردی که گفته شد از اثرت فرزوزماید میباشد ؟ و آیا مصرف این دارو قطع شود روی بیماریم اثرحیاتی خواهد گزاشت؟با عنایت به اینکه حداکثر فشارم از 12 روی 8 بالاتر نمی رود ضمنا مذید استحضار بیماریم نارسایی قلبی با EF30 و گرفتگی50 در صد در یکی از عروق کورونر میباشد لطفاراهنمایی بفرمایید .باسپاس فراوان

4. karim-razaiy نوشته است: با سلام واحترام

بیمار قلبی هستم 48 ساله باسابقه یک سال مصرف دارو های همچون فروز ماید ،اسپرنولاکتون، لوزارتان که همگی به نوعی در فشار خون اثر میگزارند . البته داروهای دیگری چون دیگوکسین،نیترو کانتین ، آسپرین آترو واستاتین نیز در برنامه دارویی من وجود دارد . که سه داروی یادشده فوق فقط فروزماید در صبح به همراه دو داروی دیگر صبح مصرف میشود .که اکثر اوقات صبها دچار سر گیجه وفشار خون پایین تاحدود 10 روی 6ویا حتی کمتر هم هستم همچنین دچار دردهای خفیف شکمی ودرد زانو و عضلات پا هم میشوم ضمنا به عرض عالی میرسد از سه داروی یاد شده در عصر لوزارتان واسپرنولاکتون بدون فروزماید مصرف میشود . که بنده دو روز صبح قرص فروزمایید را نخوردم که سرگیجه و دردهای که گفته شد کامل برطرف شد . حال استدعا دارم جناب دکتر بفرمایید آیا این سرگیجه و دردی که گفته شد از اثرت فرزوزماید میباشد ؟ و آیا مصرف این دارو قطع شود روی بیماریم اثرحیاتی خواهد گزاشت؟با عنایت به اینکه حداکثر فشارم از 12 روی 8 بالاتر نمی رود ضمنا مذید استحضار بیماریم نارسایی قلبی با EF30 و گرفتگی50 در صد در یکی از عروق کورونر میباشد لطفاراهنمایی بفرمایید .باسپاس فراوان

سلام،
    قبل از دریافت این داروها فشار خون شما چه میزان بوده است، شما از تمام دسته های داروهای کاهنده فشار خون استفاده می کنید و دو حالت دارد یا اینکه شما فشار خون بالا و مقاومی داشته اید که به تدریج این دارو ها به هم اضافه شده است و یا اینکه چند پزشک مختلف و بدون اطلاع از سایر داروها این درمانها را برایتان شروع کرده اند. به هر حال سرگیجه و کاهش فشار خون به نظر می آید که به دلیل مصرف داروها باشد، به نظر من برای تعدیل داروها به یک متخصص قلب و عروق مراجعه نمایید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید