شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عوارض لنز برای چشم!

1. سلام خسته نباشید

من تقریباً 4 ساله عینک میزنم و چند بار عینکمو عوض کردم ولی عینک خیلی اذیتم میکنه و کلن با عینک مشکل دارم حالا میخام لنز بگیرم میخاستم بدونم آیا لنز عوارضی برا چشم داره یا نه ؟ راستی من چشمام گود افتاده و از این بابت خیلی نگرانم آیا از استفاده از عینک تو این چند ساله است؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. r0zeabi نوشته است: سلام خسته نباشید

من تقریباً 4 ساله عینک میزنم و چند بار عینکمو عوض کردم ولی عینک خیلی اذیتم میکنه و کلن با عینک مشکل دارم حالا میخام لنز بگیرم میخاستم بدونم آیا لنز عوارضی برا چشم داره یا نه ؟ راستی من چشمام گود افتاده و از این بابت خیلی نگرانم آیا از استفاده از عینک تو این چند ساله است؟

سلام،
    لنز از لحاظ آسانی کاربرد از عینک راحتر است ولی در همین راستا  مراقبتها و نیز عوارضی هم ممکن است داشته باشد فکر کنم مطلب زیر برایتان مفید باشد:

استفاده نامناسب از هر وسيله , دارو وحتي غذاهاي مفيد و زيان ديدن بهاين دليل نمي تواند دليل مضر و زينبار بودن آ ن مخلوق يا يديده باشد .در استفاده به جا و صحيح از يديده ها نيز گاها بشر به دلايل متعدد ,ممكناست متضرر شود . ولي ميزان اين ضرر و احتمال وقوع آن بايد نسبت بهميزان سودمندي آ ن كمتر وبا معيارهاي علمي قابل قبول باشد. لنزهايتماسي در محافل علمي دنيا براي فرد مناسب و به شرط انتخاب لنز مناسب تاييد شده مي باشد .البته ميتوان در اين مورد ليستي از عوارضقرنيه اي مثل زخم قرنيه با احتمال وقوع حدود سه مورد در ده هزار نفر ياواكنشهاي حساسيتي قرنيه ، ايجاد رگهاي جديد در قرنيه ،نازك شدگي،زخيم ترشدگي و تغيير انحناي قرنيه و بسياري تغييرات مهم وغير مهم ديگرمطرح مي باشند .يزشك تجويز كننده لنز شما در هر زمان با انتخاب مناسبو راهنمائي كافي قرنيه و چشم شما را در مقابل عوارض احتمالي محافظتو در صورت بروز درمان خواهد نمود.همانگونه كه رعايت مقررات راهنمايي مارا از تصادف با اتومبيل محافظت مينمايد.

منبع: سایت بیمارستان چشم پزشکی نور

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید