شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اندومتريوز

1. با عرض سلام
    ,من 35 ساله و مجردم.در سن 14 سالكي بريود شدم بعد از 4سال دجار خونريزي شديدي شدم
    كه همراه با دفع خون بصورت لخته بود به دكتر مراجعه كردم فرمودنند استراحت كنم ولي مشكل من حل نشد به همين دليل زير بار ازدواج نرفتم فكر ميكردم اندومتريوز دارم
    در حال حاضر  دوره من مرتب است ودر بعضي موارد در زمان خونريزي درد زير شكم دارم ودفع خون هميشه غليظ و تيره و همراه با لخته است و مواردي كه خونريزي شديد دارم كمي كمرم درد ميكيردوعلايمي از لكه بيني ندارم در ضمن ازمايش استراديول وتيروييد دادم كه نرمال بود در اين سالها دارويي دريافت نكردم خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد  به نظر شما بيماري من درمان ميشود با تشكر فراوان

2. roja نوشته است: با عرض سلام
    ,من 35 ساله و مجردم.در سن 14 سالكی بریود شدم بعد از 4سال دجار خونریزی شدیدی شدم
    كه همراه با دفع خون بصورت لخته بود به دكتر مراجعه كردم فرمودنند استراحت كنم ولی مشكل من حل نشد به همین دلیل زیر بار ازدواج نرفتم فكر میكردم اندومتریوز دارم
    در حال حاضر  دوره من مرتب است ودر بعضی موارد در زمان خونریزی درد زیر شكم دارم ودفع خون همیشه غلیظ و تیره و همراه با لخته است و مواردی كه خونریزی شدید دارم كمی كمرم درد میكیردوعلایمی از لكه بینی ندارم در ضمن ازمایش استرادیول وتیرویید دادم كه نرمال بود در این سالها دارویی دریافت نكردم خواهشمندم مرا راهنمایی كنید  به نظر شما بیماری من درمان میشود با تشكر فراوان

سلام ،
    شرح حال شما کمی مبهم است ...
    شما نوشته اید که : «فکر می کردم اندومتریوز دارم» ... آیا پزشکان این تشخیص را برای شما گذاشته اند یا ....؟ دیگر اینکه مشکل «فعلی» شما چیست؟ دردکمر و زیر شکم در دوره قاعدگی علایم بیماری محسوب نمی شوند .

3. با عرض سلام
    خودم با توجه به مطالبي كه در مورد اندومتريوز خواندم به اين نتيجه رسيدم مشكلم اين است كه جرا به ميزان زيادي لخته خون دفع ميكنم ايا اين نشانه بيماري خاصي نيست
    با تشكر

4. roja نوشته است: با عرض سلام
    خودم با توجه به مطالبی كه در مورد اندومتریوز خواندم به این نتیجه رسیدم مشكلم این است كه جرا به میزان زیادی لخته خون دفع میكنم ایا این نشانه بیماری خاصی نیست
    با تشكر

سلام ،
    در مورد اندومتریوز پزشک با انجام معاینه بالینی و «شک» به وجود آن برای «تایید تشخیص» از اقدامات پاراکلینیکی مثل لاپاراسکوپی ، انجام سی تی اسکن و ... استفاده می کند و فقط صرف خواندن مطالب برای تشخیص کفایت نمی کند !
    در مورد لخته هایی که می بینید خون قاعدگی معمولا لخته نمی شود و احتمالا قطعاتی که شما مشاهده می نمایید یا بافت رحم آغشته به خون و یا به دلیل شدت خونریزیها قطعاتی به صورت لخته درآمده است . و اینها نشانی بیماری خاصی نیست.
    ولی اگر دچار خونریزیهای شدید هستید حتما برای بررسی علت به پزشک مراجعه نمایید ، با رفع علت اصلی خونریزیها هم به حالت عادی بر خواهد گشت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید