شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خود ارضایی و کیسه بیضه

1. با عرض سلام واروزی موفقیت برای شما
    قبلآ کیسه بیضه های من خیلی جمع میشد .دریک روز  چند بار استمناء مکرر انجام دادم ،پس ازان ، دیگر  شکل سابق را ندارد ، همیشه بصورت خیلی شلی اویزان است و بد فرم شده .این موضوع از لحاظ روحی مرا اذیت میکند،لطفآ بگویید علت چیست ؟وایا راهی برای درمان این حالت وجود دارد ؟ البته بیشتر مشکل من از لحاظ تغییر شکل ظاهری می باشد . والبته امیدوارم که پاسخ جامعی بشنوم .ایا جراحییهای پلاستیکی که وجو د دارد می تواند به این مشکل کمک کند؟ ضمنآ 26ساله هستم.و خود ارضایی را چند ماهه که کنار گذاشته ام.

2. arash100 نوشته است: با عرض سلام واروزی موفقیت برای شما
    قبلآ کیسه بیضه های من خیلی جمع میشد .دریک روز  چند بار استمناء مکرر انجام دادم ،پس ازان ، دیگر  شکل سابق را ندارد ، همیشه بصورت خیلی شلی اویزان است و بد فرم شده .این موضوع از لحاظ روحی مرا اذیت میکند،لطفآ بگویید علت چیست ؟وایا راهی برای درمان این حالت وجود دارد ؟ البته بیشتر مشکل من از لحاظ تغییر شکل ظاهری می باشد . والبته امیدوارم که پاسخ جامعی بشنوم .ایا جراحییهای پلاستیکی که وجو د دارد می تواند به این مشکل کمک کند؟ ضمنآ 26ساله هستم.و خود ارضایی را چند ماهه که کنار گذاشته ام.

سلام،
    کیسه بیضه با توجه به شرایط محیطی (گرما، سرما) خود را شل یا جمع می کند و این امر بدین منظور است که اسپرم سازی در شرایط دمایی کمتر از دمای بدن انجام می شود.
    خود ارضایی تاثیر بر عملکرد کیسه بیضه ندارد و اصلا بیماری درکار نیست که درمان لازم داشته باشد.

3. باتشکر ازشما
    چون نسبت به قبل واقعآ تغییر شکل داده واین را مطمئن بودم ،این سوال راپرسیدم.
    وعمده اصرار من بربیماری خاصی نبود ،وفقط این حالت که به صورت همیشگی درامده اذیتم میکند . نمیدانم شاید مثل اکثر سوال کنندگان نسبت به اعضای تناسلی خود بیش از حد وسواس نشان می دهیم .وایا میشود این سوال را مطرح کرد که انجام این کار به تعبیری باعث پیرتر شدن اعضای تناسلی اهم از الت وبیضه وکیسه ان بشود ؟ که به نظر من دور از ذهن هم نیست . مانند کسی که از بازوانش یا از زانوانش زیادی کار می گیرد وباعث ساییدگی مفصل ویا مشکلات دیگری نظیر ان می شود .  Question

4. arash100 نوشته است: باتشکر ازشما
    چون نسبت به قبل واقعآ تغییر شکل داده واین را مطمئن بودم ،این سوال راپرسیدم.
    وعمده اصرار من بربیماری خاصی نبود ،وفقط این حالت که به صورت همیشگی درامده اذیتم میکند . نمیدانم شاید مثل اکثر سوال کنندگان نسبت به اعضای تناسلی خود بیش از حد وسواس نشان می دهیم .وایا میشود این سوال را مطرح کرد که انجام این کار به تعبیری باعث پیرتر شدن اعضای تناسلی اهم از الت وبیضه وکیسه ان بشود ؟ که به نظر من دور از ذهن هم نیست . مانند کسی که از بازوانش یا از زانوانش زیادی کار می گیرد وباعث ساییدگی مفصل ویا مشکلات دیگری نظیر ان می شود .  Question

سلام،
    مقایسه «کیسه» بیضه با مفصل و ... مناسب نیست. چون در قسمتهایی که کار مکانیکی انجام می دهند و نیروهای فیزیکی به آنها وارد می شود، این نیروها و سایر مسایل فیزیولوژیک و پاتولوژیک باعث مستهلک شدن آن می شوند. ولی در بیضه ها که مسوول ساختن اسپرم ها و ترشح هورمونی هستند این اتفاقات رخ نمی دهد، و بیماریهای خاص ممکن است باعث عملکرد نامناسب آن شوند. بیضه طوری طراحی شده اند که از بلوغ تا غالبا اواخر عمر به فعالیت موثر خود ادامه دهند.

5. با سلام . بنده 24 سال دارم و مجرد هستم . جنسیت مذکر . حدود سه سال و نیم است که خود ارضایی دارم  . طی این مدت در بعضی مقاطع روزی چند بار و مقاطعی هم هر یک یا دو هفته یک بار . الان هم در ترک این عادت هستم که به دلیل مشکلات روحی و روانی به آن روی آورده بودم . در مقاله ای خواندم که انجام زیاد این کار علاوه بر آسیب های بدنی باعث سرطان های بیضه , آلت , پروستات و ...  و در حالت کلی بروز مشکلات جنسی می شود که این موضوع باعث نگرانیم شده .  در حال حاضر در ناحیه بیضه احساس درد دارم ( گاهی چپ و گاهی راست )  ,  همچنین خطی که در وسط کیسه بیضه وجود دارد حدود یک سانت به چپ منحرف شده ضمن اینکه بیضه راست من همیشه بزرگتر بوده است . معاینه شخصی بیضه را هم انجام دادم و چیزی مشاهده نکردم ولی وجود درد باعث نگرانیم شده است . با پوزش از طولانی شدن لطفا راهنمایی بفرمایید .

6. varzeh نوشته است: با سلام . بنده 24 سال دارم و مجرد هستم . جنسیت مذکر . حدود سه سال و نیم است که خود ارضایی دارم  . طی این مدت در بعضی مقاطع روزی چند بار و مقاطعی هم هر یک یا دو هفته یک بار . الان هم در ترک این عادت هستم که به دلیل مشکلات روحی و روانی به آن روی آورده بودم . در مقاله ای خواندم که انجام زیاد این کار علاوه بر آسیب های بدنی باعث سرطان های بیضه , آلت , پروستات و ...  و در حالت کلی بروز مشکلات جنسی می شود که این موضوع باعث نگرانیم شده .  در حال حاضر در ناحیه بیضه احساس درد دارم ( گاهی چپ و گاهی راست )  ,  همچنین خطی که در وسط کیسه بیضه وجود دارد حدود یک سانت به چپ منحرف شده ضمن اینکه بیضه راست من همیشه بزرگتر بوده است . معاینه شخصی بیضه را هم انجام دادم و چیزی مشاهده نکردم ولی وجود درد باعث نگرانیم شده است . با پوزش از طولانی شدن لطفا راهنمایی بفرمایید .

سلام
    در كل مشكلات به وجود آورنده خود ارضايي اثبات نشده اند ولي اين عمل را انجام ندهيد .
    بدون معاينه باليني علت درد بيضه ها و يا مشكلات ديگري كه گفتيد مشخص نميشود
    براي معاينه به پزشك متخصص اورولوژي مراجعه كنيد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. با سلام من خود ارضایی انجام می دهم و بعضی اوقات آزارم می دهد و احساس گناه می کنم. با دکترم که راجع به این مسئله صحبت کردم و ایشان گفتند که اگر این کار به عادت تبدیل نشود اصلا مسئله ای ندارد و لازم به ذکر است که من مبتلا به ام اس هستم می خواستم بدانم که آیا این درست است؟ متشکر می شوم من را راهنمایی بفرمایید.

8. pourya نوشته است: با سلام من خود ارضایی انجام می دهم و بعضی اوقات آزارم می دهد و احساس گناه می کنم. با دکترم که راجع به این مسئله صحبت کردم و ایشان گفتند که اگر این کار به عادت تبدیل نشود اصلا مسئله ای ندارد و لازم به ذکر است که من مبتلا به ام اس هستم می خواستم بدانم که آیا این درست است؟ متشکر می شوم من را راهنمایی بفرمایید.

سلام
    من نمی دونم ام اس چه نقشی این وسط می تونه داشته باشه فقط می تونم برات آرزوی سلامتی بکنم
    و اینکه پزشک کاملا درست گفته و تو چقدر کار خوبی کردی که این مورد رو با دکترت در میون گذاشتی . تحسینت می کنم .
    خیلی ها بخاطر ترس و خجالت و ... مسائل خصوصیشون رو به پزشک نمی گن عوضش می شینن پای صحبت خاله خانباجی ها و ...
    آفرین

در وهله اول سعی کن احساس گناه رو از خودت دور کنی و اینو بدون تقریبا 100% آقایون و خانمها اینکار رو کردن - حالا کم و زیاد - و سعی کن خیلی بهش فکر نکنی و بقول آقای دکتر بهش عادت نکنی . همین

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. pourya نوشته است: با سلام من خود ارضایی انجام می دهم و بعضی اوقات آزارم می دهد و احساس گناه می کنم. با دکترم که راجع به این مسئله صحبت کردم و ایشان گفتند که اگر این کار به عادت تبدیل نشود اصلا مسئله ای ندارد و لازم به ذکر است که من مبتلا به ام اس هستم می خواستم بدانم که آیا این درست است؟ متشکر می شوم من را راهنمایی بفرمایید.

سلام دوست عزیز
    شما در قسمت جستجو سوالتان را سرچ کنید جوابهای خوبی میابید.
    اما بگم که خودارضایی عوارض جسمی ندارد به هیچ وجه.
    اما گناه دارد وممکن است  از لحاظ روحی شما را خسته کرده یا عذاب وجدان دده.
    سعی کنید با خویشتن داری کم کم ترکش کنید.چون مثل آب شوری است که بیشتر تشنه تان میکند ممکن است ناخواسته عادت شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. pourya نوشته است: با سلام من خود ارضایی انجام می دهم و بعضی اوقات آزارم می دهد و احساس گناه می کنم. با دکترم که راجع به این مسئله صحبت کردم و ایشان گفتند که اگر این کار به عادت تبدیل نشود اصلا مسئله ای ندارد و لازم به ذکر است که من مبتلا به ام اس هستم می خواستم بدانم که آیا این درست است؟ متشکر می شوم من را راهنمایی بفرمایید.

سلام. دوست عزیز این احساس گناه بستگی به باور و اعتقادهای دینی شما داره و در هرکسی متفاوت هستش . اگه فکر میکنی گناهه خوب ترکش کن . اگه اینطور نیست هم کخ مشخصه .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید