شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان كيست تخمدان و دو بار پريود در ماه

1. sh1234

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

خانمي 27 ساله و متاهل هستم. حدود 5 سال است كه ازدواج كرده ام. اوايل ازدواج مشكل كيست تخمدان داشتم كه با مراجعه به پزشك و مصرف قرصهاي سيپروترون كامپاند و اسپيرونولاكتون به مدت 9 ماه بهبود پيدا كردم. مجددا سال گذشته دچار همين مشكل شدم كه تحت درمان قرار گرفتم و اين بار به مدت 1.5 سال همان قرصها را مصرف كردم تا  ماه پيش كه مدت درمان پايان يافت. اين ماه پريودم 5 روز زوردتر از موعد هميشگي اتفاق افتاد. مجددا پس از گذشت 15 روز از پريودم روز گذشته پريود شدم (يعني در يك ماه دوبار) كه اين موضوع من را بسيار نگران كرده است. ضمنا سمت چپ شكمم كه فكر مي كنم قسمت تخمدان است مدتي است درد خفيفي دارد. آيا اين موضوع پس از قطع قرص سيپروترون كه مدت 1.5 سال مصرف كرده ام طبيعي است و برطرف خواهد شد يا خير؟ ضمنا قبل از مصرف قرصها هميشه پريود منظمي داشته ام. لطفا راهنمايي بفرماييد.

2. sh1234 نوشته است: با سلام

خانمي 27 ساله و متاهل هستم. حدود 5 سال است كه ازدواج كرده ام. اوايل ازدواج مشكل كيست تخمدان داشتم كه با مراجعه به پزشك و مصرف قرصهاي سيپروترون كامپاند و اسپيرونولاكتون به مدت 9 ماه بهبود پيدا كردم. مجددا سال گذشته دچار همين مشكل شدم كه تحت درمان قرار گرفتم و اين بار به مدت 1.5 سال همان قرصها را مصرف كردم تا  ماه پيش كه مدت درمان پايان يافت. اين ماه پريودم 5 روز زوردتر از موعد هميشگي اتفاق افتاد. مجددا پس از گذشت 15 روز از پريودم روز گذشته پريود شدم (يعني در يك ماه دوبار) كه اين موضوع من را بسيار نگران كرده است. ضمنا سمت چپ شكمم كه فكر مي كنم قسمت تخمدان است مدتي است درد خفيفي دارد. آيا اين موضوع پس از قطع قرص سيپروترون كه مدت 1.5 سال مصرف كرده ام طبيعي است و برطرف خواهد شد يا خير؟ ضمنا قبل از مصرف قرصها هميشه پريود منظمي داشته ام. لطفا راهنمايي بفرماييد.

سلام،
    با توجه به مدت زمان طولانی که قرص مصرف می کردید ، به نظر من با قطع آن و بازگشت روال طبیعی بدن ممکن است چنین علایمی را مشاهده کنید که اگر به دلیل مصرف و قطع قرص باشد خودبخود برطرف خواهد شد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید