شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کبودی

1. همسرم و من خوشحالیم که با سایت شما آشنا شدیم . من مدتیه که دچار سیاهی دور چشم شدم میخواستم ببینم درمان خاصی داره ؟

2. javad_najme نوشته است:
    همسرم و من خوشحالیم که با سایت شما آشنا شدیم . من مدتیه که دچار سیاهی دور چشم شدم میخواستم ببینم درمان خاصی داره ؟

با سلام
    دوستگرامي،اين عارضه به نام چشم راکوني يا raccoon eyes معروف بوده و به دلايلگوناگوني پديد مي آيد. سياهي اطراف چشم ها باعث ايجاد چهره اي پير و خستهدر افراد مي شود.
    پوست زير چشم به دليل نازک بودن يکي از ظريف ترينقسمت هاي بدن است. مقدار زيادي عروق خوني در ناحيه حساس و آسيب پذير چشمها وجود دارند که اگر اين عروق خوني مسدود شوند به ظاهر شدن حلقه هاي سياهاطراف چشم کمک مي کنند.
    لايه هايي از چربي و عضلات، اطراف چشم را دربر گرفته اند. کار عضلات، نگهداري چربي هاي اطراف پلک هاي بالا و پائين،در جاي اصلي خود است. هنگامي که پيرمي شويم، پوست و عضلات حالت کشساني والاستيسيته خود را از دست مي دهد. اين امر باعث شل شدن و افتادگي پوستاطراف چشم ها مي گردد.
    سياهي اطراف چشم ها مي تواند به چند دليلايجاد شود. وراثت يکي از عوامل پيدايش سياهي اطراف چشم به شمار مي رود کهدر پوست هاي روشن بيشترمشاهده مي شود. کم خوابي و بد خوابي نيز يکي ديگراز دلايل پديدار شدن عروق خوني در زير چشم ها مي باشد. همچنين قرار گرفتندر معرض نور خورشيد، باعث پيدايش لک ها و چروک هاي زود رس شده و سياهياطراف چشم را نيز به دنبال دارد.
    افزايش سن يکي ديگر ازعواملي است کهباعث نازک شدن لايه هاي چربي اطراف چشم مي شود، اين امر سبب پيدايشفرورفتگي زير چشم ها مي گردد. کساني که کاهش وزن داشته اند نيز دچار اينعارضه مي شوند.
    چندين راه حل ساده براي کاهش دادن سياهي اطراف چشم هاوجود دارد . در مدت شبانه روزحداقل هشت ساعت خواب پيوسته داشته باشيد.رژيم غذايي صحيح را انتخاب نمائيد، از خوردن نمک و کشيدن سيگار که يکي ازعوامل رسوب مايع در زير چشم ها وايجاد ورم در آنها مي باشد، پرهيز کنيد.به طرز خوابيدن خود دقت کنيد، به هنگام خواب، سر را کمي بالاتر از سطح بدنقرار دهيد تا جاذبه زمين باعث تجمع مايع بيشتر در زير چشم ها نشود. عدمرعايت اين حالت باعث پيدايش هاله سياه و پف اطراف چشم خواهد شد.
    اطرافچشم را با يک کرم مرطوب کننده که داراي خاصيت آنتي اکسيدان تقويت کننده ومراقبت کننده پوست در برابر اثرات سو محيطي است، چرب کنيد. از گياهاني کهداراي مواد رطوبت زاي طبيعي هستند مانند عصاره چاي سبز، عصاره انگور وويتامين K، Eو C استفاده کنيد. اگرسياهي اطراف چشم شما بسيار شديد مي باشدتوصيه مي شود با متخصص پوست مشورت کنيد.
    البته ناگفته نماند که اينمشکل با درجات متفاوت در بسياري از افراد ديده مي شود. داشتن زندگي سرشاراز آرامش، تغذيه سالم و خواب کافي بسياري از مشکلات از جمله کبودي دور چشمها را برطرف مي کند.
    موفق باشيد
    منبع :
    http://www.rahpouyan.com

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. javad_najme نوشته است:
    همسرم و من خوشحالیم که با سایت شما آشنا شدیم . من مدتیه که دچار سیاهی دور چشم شدم میخواستم ببینم درمان خاصی داره ؟

ببینید کبودی دور چشم بیشتر جنبه ی ارثی داره و اگر ناشی از بیماری خاصی نباشه درمان خاصی هم نداره
    ولی در حالت کلی

1- حداقل 7-8 ساعت خواب کافی و با کیفیت
    2- نوشیدن 8 لیوان آب در طی شبانه روز
    3- استفاده از میوه و سبزیجات تازه بخصوص مرکبات که حاوی ویتامین C هستند
    4- دوری از استرس و نگرانی ها
    5- استفاده از کرم دور چشم حاوی ویتامین ث

در تعدیل این کبودی تا حد زیادی کمک می کند ...
    در ادامه در طب سنتی قراردادن ورقه های نازک سیب زمینی در زیر چشم نیز گفته میشه به رفع کبودی کمک می کنه
    ولی توصیه من اینه که هیچ وقت در اطراف چشمتون از مواد عجیب و غریب استفاده نکنید

4. gazal61

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام عزیزم.سیاهی دور چشم به خاطر نزدیک بودن کره چشم به استخوانهای صورت است و حالتی دائم وارثی داردولی برای جلوگیری از افزایش این سیاهی میتوان از کرمهای مناسب و رژیم غذایی پر از مایعات استفاده کرد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید