شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نازایی ...

1. من یک زن 30 ساله با وزن65و قد 160هستم.که 7 سال است ازدواج کرده ام. و باردار نشده ام  به دکتر مراجعه کرده ام و آزمایشات هیچ چیزی نشان نداده اند. وعکس رنگی و بقیه آزمایشات خودم وشوهرم سالم بوده است. و داروهایی مانند کلومیفن،مدفورمین استفاده کرده ام ولی هیچ آمپولی تزریق نکرده ام.دارای پریودهای نامنظم بوده ام. اکنون حدود یکسال است که به طور طبیعی پریودهای منظم پیدا کرده ام و حدود دو ماه است که پریودهایی طولانی دارم. و به دکتر مراجعه کرده ولی موردی نشان نداده و حتی تاکنون سابقه کیست نداشته ام.حال سوالات من:
    1- چرا با اینکه یکسال پریودهای منظم داشته ام  باردار نشده ام با وجودی که تخمکگذاری را در حدود روزهای 13و 14 پریودی حس کرده ام .
    2- پریودهای طولانی که اخیرا دارم به چه علت است.(حتی سونوگرافی چیزی نشان نداده است)

2. سلام دوست من
    ایا همسر شما هیچ ازمایشی داده اند؟اگر جوابتون منفی هست لازم است قبل هر چیز ایشون هم ازمایش بدن چه بسا علت نا باروری مربوط به ایشون باشه

3. بله آزمایش داده اند اما به قول دکتر مربوط به شوهرم نیست

4. h_nuri77 نوشته است: من یک زن 30 ساله با وزن65و قد 160هستم.که 7 سال است ازدواج کرده ام. و باردار نشده ام  به دکتر مراجعه کرده ام و آزمایشات هیچ چیزی نشان نداده اند. وعکس رنگی و بقیه آزمایشات خودم وشوهرم سالم بوده است. و داروهایی مانند کلومیفن،مدفورمین استفاده کرده ام ولی هیچ آمپولی تزریق نکرده ام.دارای پریودهای نامنظم بوده ام. اکنون حدود یکسال است که به طور طبیعی پریودهای منظم پیدا کرده ام و حدود دو ماه است که پریودهایی طولانی دارم. و به دکتر مراجعه کرده ولی موردی نشان نداده و حتی تاکنون سابقه کیست نداشته ام.حال سوالات من:
    1- چرا با اینکه یکسال پریودهای منظم داشته ام  باردار نشده ام با وجودی که تخمکگذاری را در حدود روزهای 13و 14 پریودی حس کرده ام .
    2- پریودهای طولانی که اخیرا دارم به چه علت است.(حتی سونوگرافی چیزی نشان نداده است)

سلام،
    نازایی (Infertility) به ناتوایی در باردار شدن پس از یکسال نزدیکی به قصد بارداری اطلاق می شود .
    به طور کلی نزدیکی مرتب و محافظت نشده در 50% از زوجها پس از 3 ماه ، 75% زوجها پس از 6 ماه و در 90% موارد پس از یک سال به بارداری منجر می شود. علل اولیه نازایی عبارتند از:
    اختلالات اسپرم . . . . . 35 %
    کاهش ذخیره تخمدان یا اختلال عملکرد تخمدان . . . . . 20 %
    اختلال عملکرد لوله فالوپ و ضایعات لگنی . . . . . 30 %
    موکوس غیر طبیعی گردن رحم . . . . . کمتر از 5 %
    عوامل نامشخص . . . . . 10 %
    با توجه به مطالب بالا، اگر مشکل از تخمدانها نباشد باید سایر علل بررسی شوند.
    تغییرات به وجود آمده در طول دوره تخمک گذاری نیز به دلیل کم یا زیاد شدن هورمون ها یا استرس به وجود می آید.

5. با سلام
    من الان حدود دو ماهه که بدون جلوگیری نزدیکی کردم ولی حامله نشدم میترسم که نازا باشم .به نظر شما این امکان وجود دارد؟ضمنا من پریودهای نامنظم دارم.در ضمن قبلا هم به روش طبیعی جلوگیری میکردم .لطفا پاسخ مرا بدهید

6. melodimeha نوشته است: با سلام
    من الان حدود دو ماهه که بدون جلوگیری نزدیکی کردم ولی حامله نشدم میترسم که نازا باشم .به نظر شما این امکان وجود دارد؟ضمنا من پریودهای نامنظم دارم.در ضمن قبلا هم به روش طبیعی جلوگیری میکردم .لطفا پاسخ مرا بدهید

سلام،
    برای اظهار نظر کردن زود در مورد نازایی شما کمی زود است. همانطور که در بالا هم آمده، ممکن است یک زوج سالم تا یک سال هم باردار نشوند. اگر سیکلهای منظم دارید، با تنظیم کردن زمان نزدیکی با روز تخمک گذاری احتمال بارداری در شما بالاتر خواهد رفت.

7. hklopfer

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با توجه به سوال قبلم من با سون متوجه شدم هیچ مشکلی ندارم وشوهرم هم سالم است ولی باردار نشدم البته ماه پیش 10 روز پریودم را عقب انداختم ولی باردار نبودم چون هم آزمایش انجام دادم هم پریود شدم به نظر شما عدم بارداری من به چه علت است باتوجه به اینکه یک شب درمیان یا 2 شب در میان نزدیکی صورت گرفت

8. با عرض سلام و خسته نباشيد.من و همسرم از پنج ماه پيش تصميم گرفته ايم كه صاحب فرزندي شويم اما از همان زمان پريد من نا منظم شده است و 5-7 روز جلو مي افتد. و اين مسئله مرا نگران كرده و من حتي ديگر زمان تخمک گذاریم را نمي دانم.خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد كه علت چيست و چگونه زمان تخمک گذاری را بدانم. با تشكر

9. sorina نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشيد.من و همسرم از پنج ماه پيش تصميم گرفته ايم كه صاحب فرزندي شويم اما از همان زمان پريد من نا منظم شده است و 5-7 روز جلو مي افتد. و اين مسئله مرا نگران كرده و من حتي ديگر زمان تخمک گذاریم را نمي دانم.خواهشمندم مرا راهنمايي كنيد كه علت چيست و چگونه زمان تخمک گذاری را بدانم. با تشكر

دوستم من به عنوان یک فرد معمولی وکم سواد در مورد پزشکی فقط می تونم بگم که استرس خیلی رو  زمان پریودی تاثیر داره وحتی بارداری.
    شما سعی کن با توکل به خدا خودت را آماده کنی تا استرس هرگز به سراغت نیاید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. gazal61

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام عزیزم.شما از جند طریق میتونین زمان تخمک گذاری رو حدس بزنین:1)افزایش ترشحات واژن و افزایش میل جنسی 2)افزایش دمای بدن 3)تقسیم دوره پریود به عدد 2 .مثلا اگر ماه گذشته 13 پریود شدین و این ماه 7،روز تخمک گذاری شما میشه 7+17=24 و24÷2=12 .پس روز تخمک گذاری شما 12 روز پس از شروع عادت ماهیانه است.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. hklopfer نوشته است: با توجه به سوال قبلم من با سون متوجه شدم هیچ مشکلی ندارم وشوهرم هم سالم است ولی باردار نشدم البته ماه پیش 10 روز پریودم را عقب انداختم ولی باردار نبودم چون هم آزمایش انجام دادم هم پریود شدم به نظر شما عدم بارداری من به چه علت است باتوجه به اینکه یک شب درمیان یا 2 شب در میان نزدیکی صورت گرفت

سلام،
    علل نازایی در بالا آمده است، به ترتیب شیوع می بایست ارزیابیها در هر مورد انجام شود و در نهایت در درصد کمی ممکن است هیچ علتی هم یافت نشود.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید