شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تمرکز

1. با سلام خدمت همه با تشکر از سایت خوبتون

آقای دکتر من یک مشکل بزرگی که دارم و باعث شده تا بحال به همه موفقیت هایی که باید برسم، نرسم و این خیلی آزارم میده مخصوصن موفقیت تحصیلی یادمه وقتی پشت کنکوری بودم وداشتم درس میخوندم بعد از تقریباٌ نیم تا حداکثر یک ساعت از مطالعه افکار بیهوده ای به ذهنم میرسید مثل اینکه فلانی چی گفت و یا چکار کرد و یا نکرد و ... که این باعث میشد کلن از درس بیفتم و رشته مورد علاقم توی دانشگاهی که میخاستم قبول نشم و برا فرار از سربازی به اجبار به رشته ای رفتم که دوستش ندارم و رشته دهن پر کنی نیست و بیشتر ترسم از اینکه که کار پیدا نکنم(چون موقع بیکاری افکاربدی به ذهنم میخوره و گاهی باعث خود ارضایی میشم) خلاصه مدرکمو تو رشتم گرفتم و حالا برا فوق لیسانس تصمیم گرفتم رشتمو عوض کنم و 2 ماهه که دارم خوب میخونم ولی باز دوباره همون افکار 4  سال پیش سراغم اومده و  در حین درس خوندن  تمرکز ندارم و فکرم به جاهایی که نباید بره میره و الان خیلی از این بابت نگرانم

اصولن آقای دکتر من آدمی هستم که دوست دارم تو جمع مطرح باشم ولی بخاطر اینکه رشتم همچین دهن پرکن نیست ترس دارم کسی ازم بپرسه رشتم چیه.
    گاهی هم بخاطر این مطرح شدن خیالپردازیهایی میکنم که بعدن راجبش فکر میکنم خودم خندم میگیره

آقای دکتر اگه میشه کمکم کنید تا بتونم از این خیالپردازیها رها بشم و با تمرکز بیشتری درس بخونم و کلن راه تمرکز ذهن چیه؟
    در ضمن اگه توضیحات بیشتری در مورد شخصیتم لازمه بگید تا براتون بنویسم

خدا خیرتان دهد به خاطر راهنمایی هایی که می کنید

2. روز آبی سلام،
    من در ابتدا به شما دو خبر خوب میدهم.
    اول اینکه شما خیلی شجاع هستید که فهمیدید با خیال پردازی وعجله در انتخاب دارید مانع خوشبختی خود می شوید.
    دوم اینکه مژده می دهم، شما ایرادی ندارید اگر تمرکز ندارید.
    فقط بدانید که شما:
    دارید مرد میشوید.
    بله دوست من شما خیلی جوانید ودر شرف بزرگ شدن هستید.
    بد نیست که بدانید، حس شما در خیال پردازی وحتی انتخاب عجولانه شما در رشته دانشگاهی کاملا طبیعی است وخاص دوران شیرین جوانی هست.
    کاش من دوباره به سن شما بر میگشتم ومی توانستم خیال پردازی کنم. چون خیلی شیرین است.
    اما شمایی که می خواهید با دانایی وشجاعت قدم در بهبود زندگیتان بردارید  پس بدانید که باید چند کار انجام داده وچند کار انجام ندهید.
    روز آبیه عزیز،
    هیچ وقت میل فطریه خود را سرکوب نکن.
    میل به فکر وخیال پرداری همان پرواز ذهن است که در وجود همه ما انسانها می باشد وفطری است تا باعث شود که ما با ایجاد راههای مختلف سلولهای خاکستری مغرمان را ماساژ دهیم تا راهی در مقابل چشمانمان باز شود.
    پرواز ذهن در همه ما ودر همه سنی هست.
    پرواز ذهن در کودکی تخیل در نوجوانی خلاقیت ودر جوانی پی ریزی بزرگسالی است اما در بزرگسالی به بعد افسوس به همراه دارد چون اون موقع پرواز ذهن معنی ندارد.
    در مورد خودارضایی هم بگم که این کاری هست که میشه گفت هر کسی تجربه کرده  ولی گناه هست وتنها راه خلاصی از فکر نیست.
    شما درباره خودارضایی در همین سایت در قسمت جستجو سرچ گنید، حتما می توانید اطلاعات خوبی بگیرید.
    پس شما این چند کار را انجام بده:
    1-     سعی کن خلبانی یاد بگیری تا پرواز خوبی داشته باشی یعنی سعی کن مدریت ذهن داشته باشی .این که تو فکر میروی ونوع افکارت چی هست مدیریت می خواهد.
    شما بدون این حالت طبیعی هست ولی اگر ذهنت آشفته وبد هست بدان دعا، نماز، مطالعه کتابهای زیبا وآموزنده، همنشینی با انسانهای بزرگ منش افکار شما را در مسیر زیبایی سوق می دهد.
    بعد برای افکارت برنامه بده سرکوب نکنشون بهشون بگو شما باید عادت کنید در ساعاتی که من میگم بیایید.
    امتحان کن از اول به آرامی اقدام کن یکدفعه در هیچ کاری موفق نخواهی شد پس آرام آرام به افکارت زمان بده معمولا چند دقیقه در صبح بهترین وقت است شبها بی خوابت میکند.
    نگو نمیشه شما تکرار تمرین ومداومت داشته باش می شود.
    من خودم آدم خیالپردازی هستم وساعاتی از روز با خودم خلوت میکنم موزیکی که دوست دارم می گذارم وروی صندلی لم میدم وفکر میکنم بعد که ساعت میگه وقت تمومه حتی اگه کامل فکر نکرده باشم خیلی سریع میپرم، نفس عمیق، نوشیدن آب خنک، یک یا علی وبعد کار وزندگی با سر زندگی وشادابی را انجام می دهم.
    این از مدیریت ذهن.هیچگاه فراموش نکن همه مثل تو هستند اما همه مثل هم مدریت نمی کنند برای همین یکی موفق ودیگری هنوز تو عالم هپروت هست.
    2-     دوستم از همین الان که در ابتدای راه هستی یاد بیگر که
    افسوس، افسوس ندارد ثمری.
    هیچ وقت افسوس نخور.
    سعی کن آنقدر در انتخابت دقت کنی که هیچ وقت پشیمان نشوی که بگی رشته دانشگاهیمو دوست ندارم، اما می دونی چطور باید درست انتخاب کنی.
    تو باید بتونی اول بفهمی از زندگیت در دراز مدت چی می خواهی بعد به خودت ایمان داشته باشی که هر راهی را انتخاب کردی تا آخرش بری وهرگز حرفهای دیگران و برخوردها تو را مایوس نکند.
    سعی کن راهی را انتخاب کنی که خودت به آن ایمان داری.
    نه راهی که دیگران میگویند.
    مشورت کن اما نسخه زندگیتو خودت بپیچ.
    با دیگران زندگی کن اما برای خودت زندگی کن. ول کن حرف مردم را.
    خودتو قبول داشته باش تا راهی را که انتخاب کردی دوست داشته باشی.
    3-     هیچ وقت دیر نیست.
    فکر نکن اگه مثلا رشته دانشگاهیتو دوست نداری دیگه تمومه یاد بگیر از شکست فقط تجربش بمونه وافکار ناراحت کنندشم خاک کن میشه اگه یاد بیگیری که همه اشتباه می کنند چون کار میکنند اما همه دوباره تکرارش نمی کنند وهمه غصشم نمی خورند چون می دونند هیچ وقت دیر نیست.
    گزافه گویی زیاد کردم در آخر با اجازه آقای دکتر سایت معتبری را به شما معرفی میکنم که برای آموزش ذهن خوب است.

www.Charismaco.com
    مطلبی را هم ضمیمه میکنم.
    پس بکوش
    کسی که کاری نمیکند اشتباه هم نمیکند.
    جوهر این گفته در واقع این است که،
    حتی اگر بسیار کوشش کنی
    باز از بروز لغزش ها چاره ای نیست.
    و اگر خطرهای بسیار کنی،
    باز هم امکان خطا اینجا وآنجا هست
    اما از یاد مبر
    اگر پیگیر باشی،
    در نهایت به مقصود دست خواهی یافت.
    واگر گاهی در راه فرو افتی،
    از فرو افتادنت بسی بیشتر از ایستادنت می آموزی.
    پس بکوش و بساز ودریاب
    آن چه که می توانی باشی.
    (مایکل ویله)

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید