شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگي عضله

1. سوالم در موردپسري18ساله است اوگهگاه ماهيجه پايش به شدت ميگيردطوريكه نميتواندزانوش راخم كندواين حالت20ثانيه اي طول ميكشدوخودبه خود عضله به حالت اول برميگرده ولي هنگام گرفتگي درد شديدي را تحمل ميكند علت اين فرايند چيست وزن او82 قد184وتحرك معمولي داردورزش هم نميكندضمنااين حالت گاهي درخواب هم رخ ميدهدواورابيدارميكند

2. bahare نوشته است: سوالم در موردپسری18ساله است اوگهگاه ماهیجه پایش به شدت میگیردطوریكه نمیتواندزانوش راخم كندواین حالت20ثانیه ای طول میكشدوخودبه خود عضله به حالت اول برمیگرده ولی هنگام گرفتگی درد شدیدی را تحمل میكند علت این فرایند چیست وزن او82 قد184وتحرك معمولی داردورزش هم نمیكندضمنااین حالت گاهی درخواب هم رخ میدهدواورابیدارمیكند

سلام ،
    گرفتگی عضلات علل بسیار متعددی دارد. این حالت می تواند به دلیل شروع ورزش سنگین در یک فرد عادی ، پس از عفونت ویروسی تا در موارد نادر اشکال در سیستم ایمنی فرد باشد .
    بهتر است در صورت ادامه علایم با پزشک متخصص مشورت نمایید .

3. taty

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم.

من 24 سال دارم تقریبا حدود سه سال است که گاها دچار گرفتگی عضله بسیار شدید می شم گاهی انگشتان پایم به صورت بالا و پائین خشک می شود و یا عضله ی پشت ساق پایم می گیرد که این حالت بسیار دردناک است به گونه ای که قادر به تکان دادن کل پایم نیستم تا خود به خود این حالت رفع شود. البته در مورد گرفتگی عضله ساق پا اگر نوک انگشتان پایم را به سمت خودم بکشم این حالت رفع می شود. گاهی پیش آمده به هنگام شنا این گرفتگی پیش آمده که توسط افراد دیگر نجات پیدا کردم. لازم به ذکر است که از قرص راکوتان نیز استفاده می کنم و از زمان شروع استفاده این قرص تعداد گرفتگی عضله زیادتر شده. حال لطفا توضیح دهید، آیا میان مصرف قرص راکوتان و تشدید گرفتگی عضله رابطه ای وجود دارد؟ گرفتگی عضله می تواند جزء علائم چه بیماری هایی باشد؟ برای بهبود این گرفتگی ها چه باید کرد؟ جهت مراجعه به دکتر به کدامیک از متخصصها باید مراجعه کرد؟

از شما بسیار متشکرم.

4. taty نوشته است:
    با سلام و خسته نباشید خدمت دکتر محترم
    .

من 24 سال دارم تقریبا حدود سه سال است که گاها دچار گرفتگی عضله بسیار شدید می شم گاهی انگشتان پایم به صورت بالا و پائین خشک می شود و یا عضله ی پشت ساق پایم می گیرد که این حالت بسیار دردناک است به گونه ای که قادر به تکان دادن کل پایم نیستم تا خود به خود این حالت رفع شود. البته در مورد گرفتگی عضله ساق پا اگر نوک انگشتان پایم را به سمت خودم بکشم این حالت رفع می شود. گاهی پیش آمده به هنگام شنا این گرفتگی پیش آمده که توسط افراد دیگر نجات پیدا کردم. لازم به ذکر است که از قرص راکوتان نیز استفاده می کنم و از زمان شروع استفاده این قرص تعداد گرفتگی عضله زیادتر شده. حال لطفا توضیح دهید، آیا میان مصرف قرص راکوتان و تشدید گرفتگی عضله رابطه ای وجود دارد؟ گرفتگی عضله می تواند جزء علائم چه بیماری هایی باشد؟ برای بهبود این گرفتگی ها چه باید کرد؟ جهت مراجعه به دکتر به کدامیک از متخصصها باید مراجعه کرد؟

از شما بسیار متشکرم
    .

احیانا اضافه وزن که ندارید ؟
    ببینید برای جلوگیری از گرفتگی عضلات پشت پا تمرینات و نرمشهای خاصی وجود داره
    مثل اینکه به پشت بخوابید بعد با استفاده از یک کمربند هرکدام از پاها را بصورت عمودی بالا بیاورید بطوریکه با بدن شما زاویه ی 90 درجه بسازد ( به پشت دراز بکشید .دو سر کمربند رو با دستاتون بگیرید وسط کمربند رو به کف پاتون بندازید بعد پا تون رو بصورتی که زانو خم نشود با کمک کمربند بالا بیاورید تا با بدنتان زاویه 90 درجه بسازد
    )

یا فرضا به پشت دراز بکشید و بعد پاهاتون رو بالا بیاورید ( عمو بر بدن ) سپس پاها را از قسمت زانو خم کنید بطوریکه از زانو تا مچ پا موازی بدن باشد و حرکتی مثل رکاب زدن دوچرخه انجام بدهید

خلاصه از این حرکتها زیاده

فقط اگر احساس می کنید مورد خیلی جدی و آزار دهنده و پیشرونده هست حتما به متخصص مراجعه کنید
    در مورد رواکوتان و ربطش به مشکلتون هم اطلاعاتی ندارم . ببخشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید