شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سوال در مورد كيست تخمدان

1. با سلام
    دختري هستم 21 ساله .
    2 سال پيش به مدت يك سال بود كه پريود نميشدم و قبل از آن هم 4 ماه به 4 ماه يا بيشتر پريود ميشدم .
    به پزشك مراجعه كردم .
    ايشان برايم سونوگرافي نوشتند و جوابش اين بود :

ابعاد رحم 81*47*40 ميليمتر مي باشد .
    شكل و پوزيشن رحم طبيعي و پارانشيم طبيعي دارد .
    ضخامت آندومتر برابر 5 ميليمتر ميباشد .
    حجم تخمدانها در دو طرف افزايش يافته و تخمدانها حاوي فوليكولهاي كوچك و متعدد ميباشند .(p.c.o.l)

پزشك به من گفت كه كيست تخمدان داري و بايد تا زماني كه ازدواج نكرده اي دارو مصرف كني .
    به مدت 2 سال قرص سيپروترون كامپاند و روزي دو عدد قرص اسپيرينولاكتون 25 درصد يكي صبح و يكي شب مصرف ميكردم .
    قاعدگي ام مرتب شده .
    اما بعد از دو سال مصرف اين قرصها چون كه خواهرم هم مشكل من را داشت واين قرص ها را مصرف ميكرد و بعد از سه سال دچار سرگيجه شد و با ام آر آي معلوم شد كه يكي از رگهاي مغز مشكل پيدا كرده دكتر قرص او را عوض كرد و قرص من را هم عوض كرد .
    حالا من از روز اول قاعدگي تا 15 روز قرص مدروكسي پروژسترون را نميخورم و از روز پانزدهم به مدت 15 روز شبي دو عدد قرص مدروكسي  پروژسترون را ميخورم (در كل 30 عدد ) و قرص را قطع ميكنم تا وقتي پريود شدم . در كنار اين قرص ، متفورمين هم به من تجويز كرده اند روزي سه عدد . صبح ، ظهر ، شب .

آيا كيست تخمدان قابل درمان نيست ؟
    يعني من اگر  تا چند سال ديگر ازدواج نكنم بايد اين قرصها را مصرف كنم ؟
    ديگر خسته شده ام .
    عوارض اين قرصها بر من و خواهرم نمايان شده اند .

از پزشكم كه پرسيدم گفت اگر اين قرصها را نخوري احتمال اينكه نازا شوي بسيار است و يا اينكه مثل خواهرت روي خونريزي شديد بيفتي چون نوع رحمت مثل خواهرت است .
    خواهرم كه 4 سال از من بزرگتر است حدود 3 سال پيش به مدت 6 ماه قاعده نشد و بعد از 6 ماه روي خونريزي شديد افتاد به طوري كه پزشكان از هر روشي استفاده كردند خونريزي قطع نميشد . در نهايت تصميم به برداشتن پرده بكارت و كورتاژ كردند كه آن هم اگر نميشد مجبور به درآوردن رحم ميشدند ولي به دلايلي صرف نظر كرده و با يك ماه بستري شدن در بيمارستان خونريزي قطع شد ولي د رحال حاضر تا زماني كه ازدواج نكرده دكتر براي او مدركسي واستروژن و متفورمين تجويز كرده به اضافه اينكه او الان براي سرگيجه اش روزي يك آسپرين و 2 كلروديازپكسايد و 2 سيناريزين ميخورد .
    لطفاً من و خواهرم را راهنمايي كنيد .
    آيا كيست تخمدان تا قبل از ازدواج قابل درمان نيست ؟

2. monire6666 نوشته است: با سلام
    دختري هستم 21 ساله .
    2 سال پيش به مدت يك سال بود كه پريود نميشدم و قبل از آن هم 4 ماه به 4 ماه يا بيشتر پريود ميشدم .
    به پزشك مراجعه كردم .
    ايشان برايم سونوگرافي نوشتند و جوابش اين بود :

ابعاد رحم 81*47*40 ميليمتر مي باشد .
    شكل و پوزيشن رحم طبيعي و پارانشيم طبيعي دارد .
    ضخامت آندومتر برابر 5 ميليمتر ميباشد .
    حجم تخمدانها در دو طرف افزايش يافته و تخمدانها حاوي فوليكولهاي كوچك و متعدد ميباشند .(p.c.o.l)

پزشك به من گفت كه كيست تخمدان داري و بايد تا زماني كه ازدواج نكرده اي دارو مصرف كني .
    به مدت 2 سال قرص سيپروترون كامپاند و روزي دو عدد قرص اسپيرينولاكتون 25 درصد يكي صبح و يكي شب مصرف ميكردم .
    قاعدگي ام مرتب شده .
    اما بعد از دو سال مصرف اين قرصها چون كه خواهرم هم مشكل من را داشت واين قرص ها را مصرف ميكرد و بعد از سه سال دچار سرگيجه شد و با ام آر آي معلوم شد كه يكي از رگهاي مغز مشكل پيدا كرده دكتر قرص او را عوض كرد و قرص من را هم عوض كرد .
    حالا من از روز اول قاعدگي تا 15 روز قرص مدروكسي پروژسترون را نميخورم و از روز پانزدهم به مدت 15 روز شبي دو عدد قرص مدروكسي  پروژسترون را ميخورم (در كل 30 عدد ) و قرص را قطع ميكنم تا وقتي پريود شدم . در كنار اين قرص ، متفورمين هم به من تجويز كرده اند روزي سه عدد . صبح ، ظهر ، شب .

آيا كيست تخمدان قابل درمان نيست ؟
    يعني من اگر  تا چند سال ديگر ازدواج نكنم بايد اين قرصها را مصرف كنم ؟
    ديگر خسته شده ام .
    عوارض اين قرصها بر من و خواهرم نمايان شده اند .

از پزشكم كه پرسيدم گفت اگر اين قرصها را نخوري احتمال اينكه نازا شوي بسيار است و يا اينكه مثل خواهرت روي خونريزي شديد بيفتي چون نوع رحمت مثل خواهرت است .
    خواهرم كه 4 سال از من بزرگتر است حدود 3 سال پيش به مدت 6 ماه قاعده نشد و بعد از 6 ماه روي خونريزي شديد افتاد به طوري كه پزشكان از هر روشي استفاده كردند خونريزي قطع نميشد . در نهايت تصميم به برداشتن پرده بكارت و كورتاژ كردند كه آن هم اگر نميشد مجبور به درآوردن رحم ميشدند ولي به دلايلي صرف نظر كرده و با يك ماه بستري شدن در بيمارستان خونريزي قطع شد ولي د رحال حاضر تا زماني كه ازدواج نكرده دكتر براي او مدركسي واستروژن و متفورمين تجويز كرده به اضافه اينكه او الان براي سرگيجه اش روزي يك آسپرين و 2 كلروديازپكسايد و 2 سيناريزين ميخورد .
    لطفاً من و خواهرم را راهنمايي كنيد .
    آيا كيست تخمدان تا قبل از ازدواج قابل درمان نيست ؟

سلام،
    موکول کردن درمان به ازدواج به این دلیل است که تا زمان ازدواج و بعد از آن برای بارداری شرایط سیستم تناسلی شما در حد نرمال باشد تا بتوانید باردار شوید، شما تا زمانی که دارو مصرف می کنید علایم ندارید و بعد از مدتی ممکن است علایم برگردند. یعنی درمانها ادامه می یابند تا شما باردار شوید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید