شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خونریزی

1. باسلام خدمت شما جناب دکتر صادقی
    اینجانب متاهل و 27 ساله می باشم. از دوهفته پیش دوره ماهانه را به پایان رسانده بودم که بعد از چهار روز دچار خونریزی شدم درحالی که دراین مدت از قرص ضدبارداری هم استفاده          می کردم .  پنچ روز بعد از خونریزی مصرف قرص را قطع کردم اما متاسفانه خونریزی بیشترشد. در صورت امکان علت و درمان این حالت را برای من شرح دهید. ضمناً اینجانب صاحب یک کودک پنج ساله بوده و این حالت برای اولین بار برای من پیش می آید.
    با تشکر

2. iran2006 نوشته است: باسلام خدمت شما جناب دکتر صادقی
    اینجانب متاهل و 27 ساله می باشم. از دوهفته پیش دوره ماهانه را به پایان رسانده بودم که بعد از چهار روز دچار خونریزی شدم درحالی که دراین مدت از قرص ضدبارداری هم استفاده          می کردم .  پنچ روز بعد از خونریزی مصرف قرص را قطع کردم اما متاسفانه خونریزی بیشترشد. در صورت امکان علت و درمان این حالت را برای من شرح دهید. ضمناً اینجانب صاحب یک کودک پنج ساله بوده و این حالت برای اولین بار برای من پیش می آید.
    با تشکر

سلام ،
    به طور کلی علل خونریزی غیر طبیعی رحم (AUB) عبارتند از :
    - حاملگی
    - هورمونها
    - داروها
    - عوامل مکانیکال (لیومیوم)
    - عفونت
    - سرطان

با توجه به سن شما و نیز مصرف قرصهای جلوگیری از بارداری به نظر می رسد تغییرات هورمونی باعث خونریزی غیر طبیعی در شما شده باشد . این مساله معمولا ناشی از مقادیر ناکافی استروژن در برخی قرصهاست که منجر به عدم تثبیت آندومتر رحم می شود .
    اگر این شرایط ادامه پیدا کرد و در دوره های بعدی نیز اتفاق افتاد، روش درمانی شامل جایگزین کردن نوع دیگری از قرصهای ضد بارداری با افزایش نسبت استروژن به پروژستین یا استفاده از استروژن مکمل می باشد .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید