شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

التهاب سر معده

1. با سلام و خسته نباشید:لطفا در مورد چگونگی ناشی از به وجود امدن التهاب سر معده و درمان ان توضیح دهید.

2. azadeee نوشته است: با سلام و خسته نباشید:لطفا در مورد چگونگی ناشی از به وجود امدن التهاب سر معده و درمان ان توضیح دهید. " با تشکر "

سلام،
    بیماری بازگشت محتویات معده به مری یا GastroEsophageal Reflux Disease به دلیل برگشت محتویان معده و دوازدهه به داخل مری ایجاد می شود. مساله اصلی در این بیماری را می توان با به وجود آمدن پدیده حفره مشترک که نمایانگر مساوی شدن فشار درون معده و مری است توجیه کرد. اسفنکتر تحتانی مری سد اصلی در برابر بازگشت محتویات بوده و جزء فرعی عضله دیافراگم در هنگام عمل دم است.
    بیماران مبتلا به این بیماری معمولا به یکی از اختلالات زیر دچار هستند:
    کاهش یا فقدان تونوس اسفنکتر تحتانی مری
    شل شدن نامناسب اسفنکتر تحتانی مری
    کم شدن پاکسازی اسید در حرکات مری
    بزاق غیر طبیعی
    تولید بیش از اندازه اسید
    تاخیر در تخلیه معده
    بازگشت املاح صفراوی و آنزیمهای پانکراس
    در موارد متوسط تا شدید اغلب فتق هیاتال نیز مانع پاکسازی طبیعی مری می شود.

شایعترین علامت بالینی به شکل سوزش خفیف تا شدید سر دل (پشت جناغ) می باشد. بلع دردناک، درد هنگام تکلم، بازگشت محتویات معده به دهان و آروغ زدن نیز ممکن است وجود داشته باشد. همچنین شکایات تنفسی ( سرفه مزمن، درد سینه، ویزینگ) و مشکلات گوش و حلق و بینی (خشونت صدا، گلودرد، تنفس بد و احساس پری در گردن) نیز ممکن است دیده شود.
    تغییر شیوه زندگی lifestyle modifications اساس درمان بوده و در افرادی که علایم خفیف دارند علاج بخش است. بالابردن سر تختخواب ، عدم استفاده از غذاهای چرپ و ادویه دار، اجتناب از سیگار و الکل ، کاهش وزن و اجتناب از غذا یا مایعات 2 تا 3 ساعت قبل از خواب از اقداماتی می باشند که در تغییر شیوه زندگی به کار می روند.
    اگر با تغییر شیوه زندگی بهبودی حاصل نگردید می توان از درمان دارویی نیز بهره گرفت.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. با سلامی مجدد و تشکر از پاسختان:  : ایا ممکن است از طریق عمل جراحی که می گویند سر معده را جمع می کنند این مشکل بر طرف شود؟ چون هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر شده مصرف نمی کنم و حدود 3 سال با وقفه از امپرازول استفاده می کردم و دو بار هم اندوسکوپی شدم که تشخیص دادند التهاب سر معده از نوع b دارم.امکان دارد با عمل جراحی مشکلم حل شود یا مجددا باید از دارو مصرف کنم. ممنون از شما   Question

4. azadeee نوشته است: با سلامی مجدد و تشکر از پاسختان:  : ایا ممکن است از طریق عمل جراحی که می گویند سر معده را جمع می کنند این مشکل بر طرف شود؟ چون هیچ یک از مواردی که در بالا ذکر شده مصرف نمی کنم و حدود 3 سال با وقفه از امپرازول استفاده می کردم و دو بار هم اندوسکوپی شدم که تشخیص دادند التهاب سر معده از نوع b دارم.امکان دارد با عمل جراحی مشکلم حل شود یا مجددا باید از دارو مصرف کنم. ممنون از شما   Question

سلام،
    به نظر من بهترین شخصی که می تواند در این زمینه نظر دهد، پزشکی است که سیر بالینی شما را دنبال می کند و با توجه به تغییر علایم بالینی می تواند در مورد ادامه درمان تصمیم گیری نماید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید