شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تاثیر رتین - آ و لایه برداری بر پوست صورت

1. ELI

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    آیا کرمretin-a برای بستن منافذ روی پوست بینی وکلا پوست صورت مناسب است ؟به خاطر جوشهای صورتم چند بار با دارو پوست صورتم لایه برداری شده و الان با سرما و گرمای نه چندان شدید پوست صورتم سرخ میشود از کرم سفید کننده هم چون اکثرا چرب هستند ودوباره جوش می زنم نمی توانم استفاده کنم آیا راه حلی وجود دارد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. ELI نوشته است: سلام
    آیا کرمretin-a برای بستن منافذ روی پوست بینی وکلا پوست صورت مناسب است ؟به خاطر جوشهای صورتم چند بار با دارو پوست صورتم لایه برداری شده و الان با سرما و گرمای نه چندان شدید پوست صورتم سرخ میشود از کرم سفید کننده هم چون اکثرا چرب هستند ودوباره جوش می زنم نمی توانم استفاده کنم آیا راه حلی وجود دارد؟
    سلام ،
    داروی Retin-A یا ترتینوئین دارویی بسیار موثر در بهبود ضایعات آکنه ای ( کومدو ) می باشد . مصرف این دارو موجب قرمزی و ریزش پوستی ( Peeling ) می گردد ، که در اثر آن ضایعات کوچک آکنه ای کاهش می یابند . مصرف مداوم آن از ایجاد ضایعات جدید جلوگیری می کند . شایعترین عارضه سوء آن ، تحریک موضعی است که به صورت خشکی ، قرمزی و ریزش پوستی بروز می کند و غالبا پس از سه هفته بهبود می یابد . معمولا ضایعات آکنه ای در هفته نهم تا دوازدهم پس از مصرف برطرف می گردند . برخی بیماران هرگز با این دارو سازگار نیستند و برخی دیگر با آن بهبود نمی یابند ، جهت پیشگیری از ضایعات جدید می توان این دارو را ماهها ادامه داد . این دارو حساسیت به نور آفتاب را زیاد می کند ، بنابراین باید شبها مورد استفاده قرار گیرد و در صورت لزوم از ضد آفتاب استفاده شود . تشدید ضایعات التهابی ممکن است در طی 2 تا 4 هفته از آغاز درمان بروز نمایند . بهتر است در شروع درمان این دارو با غلظت کم مورد استفاده قرار گیرد و بتدریج غلظت آن افزایش یابد .

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام.آقای دکتر ایا اسکارهای ناشی از جوش به مرور زمان کم عمق تر میشود؟

4. xxxxx نوشته است: با سلام.آقای دکتر ایا اسکارهای ناشی از جوش به مرور زمان کم عمق تر میشود؟
    سلام ،
    آکنه خفیف معمولا اسکار به جای نمی گذارد ولی در صورت دستکاری امکان ایجاد اسکار هست .در آکنه شدید جوشها معمولا پاره شده و خودبخود باعث ایجاد اسکار خواهند شد .
    اسکار بافتی است که جایگزین بافت طبیعی پوست شده و تا آخر عمر باقی می ماند و در برخی افراد با ایجاد مشکلات زیبایی زمینه اختلالات روانی را فراهم می سازد .

*** برای مشاهده تصاویر مربوط به این بیماری ، اینجا مراجعه فرمایید.

5. آیا هورمون درمانی برای جوش ها منطقی است؟

آیا قرص های آکونتا واقعا ناجی جوش ها هستند؟

6. reza-m نوشته است: آیا هورمون درمانی برای جوش ها منطقی است؟

آیا قرص های آکونتا واقعا ناجی جوش ها هستند؟

سلام ،
    به دنبال بلوغ و تغییرات هورمونی، در برخی افراد این اختلالات باعث ایجاد جوش می شود . به عبارت دیگر آکنه با تداخل بین هورمونها ، پوست چرب و باکتریها به وجود آمده و باعث التهاب فولیکول مو می شود . درمان به شدت آکنه و شرایط فرد بستگی دارد . ساده ترین راه که برای آکنه های خفیف به کار می رود ، شستشو پوست یک تا دوبار در روز با صابون است . با بیشتر شدن شدت و علایم می توان از آنتی بیوتیک ها هم کمک گرفت . در مواردی هم که علت ایجاد آکنه اختلال هورمونی است ، مثلا در خانمی که دچار اشکال در سیکلهای قاعدگی و آکنه است می توان از قرصهای هورمونی بهره جست.

7. سلام .پوست من درنواحي بيني وپيشاني چرب ودربقيه جاها خشك است وضمنا جوش هاي مختلفي(زير پوستي وسر سياه و..)دارم من براي شستشوي روزانه از چه صابوني بهتر است استفاده كنم جون درحال حاضر از نيوآ استفاده ميكنم كه انگار جوشهامو بدتر كرده لطف كنيد نوع خاصي را به من معرفي كنيد

8. bahare نوشته است: سلام .پوست من درنواحی بینی وپیشانی چرب ودربقیه جاها خشك است وضمنا جوش های مختلفی(زیر پوستی وسر سیاه و..)دارم من برای شستشوی روزانه از چه صابونی بهتر است استفاده كنم جون درحال حاضر از نیوآ استفاده میكنم كه انگار جوشهامو بدتر كرده لطف كنید نوع خاصی را به من معرفی كنید
    سلام ،
    بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد جوش شستشوی مرتب صورت می باشد . نکته دیگر اینکه به هیچوجه جوشها را دستکاری نکنید.
    در مورد نوع صابون من اطلاعاتی ندارم ولی به شخصه از صابون "کاپوس" برای پوستهای چرب استفاده می کنم.

9. صابون كاپوس انواع مختلفي داردمن كدام رابگيرم

10. bahare نوشته است: صابون كاپوس انواع مختلفي داردمن كدام رابگيرم

سلام ،
    در بالا هم اشاره شد ، صابون کاپوس برای پوستهای چرب (رنگ نارنجی
    )

11. Icdragon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام آقای دکتر

من مدّت 6 سال هست که لکه های کوچک سياه رنگی که گاهی قرمز میشوند روی پوستم به وجود اومده....آقای دکتر

انواع و اقسام صابون ها و شامپو ها رو زدم نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد حالا تو رو خدا اگه دارويی هست بهم بگيد چون

از نظر روانی دچار مشکل شدم هر کاريش میکنم تغيير نمیکنه آيا این ربطی به اسکار داره خواهش میکنم کمکم کنيد
    Crying or Very sad  Crying or Very sad

12. Icdragon نوشته است: سلام آقای دکتر
    من مدّت 6 سال هست که لکه های کوچک سیاه رنگی که گاهی قرمز میشوند روی پوستم به وجود اومده....آقای دکتر انواع و اقسام صابون ها و شامپو ها رو زدم نه تنها بهتر نشد بلکه بدتر هم شد حالا تو رو خدا اگه دارویی هست بهم بگید چون از نظر روانی دچار مشکل شدم هر کاریش میکنم تغییر نمیکنه آیا این ربطی به اسکار داره خواهش میکنم کمکم کنید
    Crying or Very sad  Crying or Very sad

سلام ،
    بیماریهای پوستی اغلب علایمی شبیه به هم دارند و تشخیص از راه دور و در محیط مجازی کاری دشوار است و قطعا معاینه و مشاهده ضایعات توسط پزشک متخصص و مجرب است که منجر به تشخیص درست می شود .
    ضایعاتی که ذکر کردید نمی تواند اسکار باشد چون اسکارها معمولا سیاه رنگ نبوده و تغییر رنگ هم نمی دهند .

13. باينكه پوستم چرب است ولي پس ازشستشوخيلي خشك ميشودكرمهاهم كه موجب تشديدجوشهايم ميشودچه مرطوب كنده اي براي من مناسب است متشكرم

14. Icdragon

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام

من از کرم AHA15% مای استفاده میکنم و صورتم رو خيلی قرمز کرده بعد ميخواستم ببينم در مورده لک های پوستی من این دارو فايده ای دارد يا نه  اصلا این دارو چه خاصيتی دارد  Sad

15. bahare نوشته است: باينكه پوستم چرب است ولي پس ازشستشوخيلي خشك ميشودكرمهاهم كه موجب تشديدجوشهايم ميشودچه مرطوب كنده اي براي من مناسب است متشكرم

سلام ،
    به نظر من بهتر است به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا با معاینه و مشاهده نوع پوست شما ، برایتان کرم مناسبی را تجویز نماید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید