شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استمنا

1. aghamoj

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    من 1 پسر هستم و هفتهای 1 بار با دست استمنا میکنم ایا این کار اشکال دارد ؟و چه فرقی با امیزش جنسی دارد؟لطفا راهنمایی کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. aghamoj نوشته است: من 1 پسر هستم و هفتهای 1 بار با دست استمنا میکنم ایا این کار اشکال دارد ؟و چه فرقی با امیزش جنسی دارد؟لطفا راهنمایی کنید

سلام ،
    از نظر علمی صرف انجام این کار باعث ایجاد بیماری نخواهد شد . با این حال این کار یک عمل کاملا شخصی است و خود فرد می بایست در مورد آن تصمیم گیری کند . از نظر تفاوت با آمیزش جنسی هم، نظر افراد مختلف در اینباره متفاوت است و بستگی به احساسی دارد که فرد در هنگام این اعمال تجربه می کند و یک حکم کلی نمی توان داد .

3. خواهش می کنم دراین مورد بیشتر بگوئید یا مقاله علمی معرفی کنید.
    همین موضوع اختلاف رابطه جنسی وخود ارضایی
    واینکه ایا خود ارضایی درکیفیت منی فرد بهنگام تولید مثل موثر است یاخیر؟
    مرابی پاسخ نگذارید.
    سپاس
    hensidern@yahoo.com

4. hensidern نوشته است: خواهش می کنم دراین مورد بیشتر بگوئید یا مقاله علمی معرفی کنید.
    همین موضوع اختلاف رابطه جنسی وخود ارضایی

سلام،
    مطالبی که عموما توسط کشورهایی نظیر ما مورد استفاده قرار می گیرد برگرفته از تحقیقات غربیها می باشد و تمام کتابهای مرجع نیز از همان کشورها می آید. در آن کشورها مساله ای  به نام خودارضایی وجود ندارد (به شکلی که در کشور ما هست) و به همین دلیل مقاله علمی در این مورد من ندیدم.
    hensidern نوشته است:
    واینکه ایا خود ارضایی درکیفیت منی فرد بهنگام تولید مثل موثر است یاخیر؟

خیر تاثیر ندارد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. با سلام خدمت شما دوست عزیز

درجایی خواندم که فردی که در حال استمنا هست چون تحت فشار روحی است که کارش زودتر تمام شود از ترس اینکه کسی او را ببیند یا در جریان کار او قرار بگیرد لذا به خود فشار می آورد تا کارش را تمام کند واین در دراز مدت برایش نهادینه میشود و هنگام ازدواج این شرطی برایش ماندگار هست و مغز او کشش لازم را ندارد تا بتواند دور به انزال برسد ولذا میبینیم که اکثر مردان (بلا نسبت همه)من جمله خود من از زود انزالی رنج میبرند و چون ذهن آنها به این نقطه رسیده که باید کار زود تمام شود لذا نارضایتیهای را برای فرد و شریک جنسی اش فراهم میآورد

بنده به عنوان یک دوست وایرانی توصیه ای را بشما دارم :

حد الامکان از دیدن صحنه های محرک دوری کنید/سخت است ولی غیر ممکن نیست*

اگر امکان ازدواج هست  آنرا از دست ندهید

در غیر اینصورت اسلام ازدواج موقت یا صیغه را راه حل میداند آن هم نه در دارز مدت

خوشحال میشوم بتوانم کمکتان کنم این آیدی من هست در خدمت شما هستم www.matin_2011@yahoo.com

این را باید بگویم که فقط باید خودتان بخو اهید و تمام

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. m-f-a نوشته است:
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

درجایی خواندم که فردی که در حال استمنا هست چون تحت فشار روحی است که کارش زودتر تمام شود از ترس اینکه کسی او را ببیند یا در جریان کار او قرار بگیرد لذا به خود فشار می آورد تا کارش را تمام کند واین در دراز مدت برایش نهادینه میشود و هنگام ازدواج این شرطی برایش ماندگار هست و مغز او کشش لازم را ندارد تا بتواند دور به انزال برسد ولذا میبینیم که اکثر مردان (بلا نسبت همه)من جمله خود من از زود انزالی رنج میبرند و چون ذهن آنها به این نقطه رسیده که باید کار زود تمام شود لذا نارضایتیهای را برای فرد و شریک جنسی اش فراهم میآورد

بنده به عنوان یک دوست وایرانی توصیه ای را بشما دارم :

حد الامکان از دیدن صحنه های محرک دوری کنید/سخت است ولی غیر ممکن نیست*

اگر امکان ازدواج هست  آنرا از دست ندهید

در غیر اینصورت اسلام ازدواج موقت یا صیغه را راه حل میداند آن هم نه در دارز مدت

خوشحال میشوم بتوانم کمکتان کنم این آیدی من هست در خدمت شما هستم www.matin_2011@yahoo.com

این را باید بگویم که فقط باید خودتان بخو اهید و تمام

سلام
    دوست عزیز هنگام پاسخ دادن به سوالات به تاریخ ارسال سوال هم دقت کنید لطفا
    این سوال سال 84 و 85 مطرح شده و پرسشگر احتمالا الانه بچه اش همسن من و شماست !
    لزومی نداره تاپیک ها رو بایگانی خارج کنید
    ممنون از توجهتون

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  7. سلام من پسري 16 ساله ام و مدت چهار سال است كه خود ارضايي مي كنم البته اكنون در حال ترك هستم تقريبا روزي يك بار اين كار را انجام مي دادم اما الان ميخواستم بدونم 1- ايا عوارض جسمي ان از جمله لايه لايه شدن الت و ظاهر زشت الت تناسلي كه بر اثر خود ارضايي بيش از حد به وجود امده به حالت اوليه خود بر خواهد گشت و چه مدت طول ميكشد؟2- ايا در اينده و پس از ازدواج همسر من در اين رابطه چيزي خواهد فهميد با توجه به حالت الت تناسلي؟3- و ايا در زندگي زنا شويي دچار مشكل خواهم شد؟ لطفا جواب هر سوال را جداگانه بدهيد با سپاس فراوان

8. marlin نوشته است: سلام من پسري 16 ساله ام و مدت چهار سال است كه خود ارضايي مي كنم البته اكنون در حال ترك هستم تقريبا روزي يك بار اين كار را انجام مي دادم اما الان ميخواستم بدونم 1- ايا عوارض جسمي ان از جمله لايه لايه شدن الت و ظاهر زشت الت تناسلي كه بر اثر خود ارضايي بيش از حد به وجود امده به حالت اوليه خود بر خواهد گشت و چه مدت طول ميكشد؟2- ايا در اينده و پس از ازدواج همسر من در اين رابطه چيزي خواهد فهميد با توجه به حالت الت تناسلي؟3- و ايا در زندگي زنا شويي دچار مشكل خواهم شد؟ لطفا جواب هر سوال را جداگانه بدهيد با سپاس فراوان

سلام

خودارضایی اگر بصورت افراطی نباشد عارضه خاصی در بر ندراد

1- اگر مشکلی برای پوست آلتتون پیش آمده بهتره به متخصص پوست و یا اورولوژیست مراجعه کنید .  در نهایت بهتره یا استمنا نکنید و یا هنگام استمنا از یک ماده نرم کننده و لغزاننده استفاده نمایید و اگر مشکلی بابت خشکی پوست آلت داشته باشید بعد از یک مدتی برطرف خواهد شد . نگران نباشید

2- نه خیر همسرتون چیزی نخواهد فهمید مگر اینکه شما خودتون به ایشون بگید . البته اگر همسر آینده تون دختر باهوشی باشه می دونه که تقریبا همه پسرها لااقل یکبار رو خودارضایی کرده اند اما از روی ظاهر آلتتون به چیزی پی نخواهد برد

3- خیر مشکلی برای رابطه زناشویی نخواهید داشت . خودارضایی رو کم و کمتر کنید و نگران هم نباشید .

9. ببخشيد با توجه به اين كه من نمي خواهم اين موضوع را با خانواده ام در ميان بگذارم پس نمي توانم به دكتر مراجعه كنم و التم بر اثر خود ارضايي لايه لايه شده و سر الت نيز چروك شده مي خواستم بدونم ايا پس از ترك خودارضايي اين حالت بهبود خواهد يافت؟(به حالت قبل از شروع خودارضايي بر خواهد گشت) لطفا اگر راهي به جز مراجعه به پزشك است مرا راهنمايي كنيد با سپاس فراوان

10. marlin نوشته است: سلام من پسري 16 ساله ام و مدت چهار سال است كه خود ارضايي مي كنم البته اكنون در حال ترك هستم تقريبا روزي يك بار اين كار را انجام مي دادم اما الان ميخواستم بدونم 1- ايا عوارض جسمي ان از جمله لايه لايه شدن الت و ظاهر زشت الت تناسلي كه بر اثر خود ارضايي بيش از حد به وجود امده به حالت اوليه خود بر خواهد گشت و چه مدت طول ميكشد؟2- ايا در اينده و پس از ازدواج همسر من در اين رابطه چيزي خواهد فهميد با توجه به حالت الت تناسلي؟3- و ايا در زندگي زنا شويي دچار مشكل خواهم شد؟ لطفا جواب هر سوال را جداگانه بدهيد با سپاس فراوان

با سلام
    دوست عزیز این حالتی که در مورد پوست آلتتون گفتید خیلی نگران کننده نیست و مطمئنن به حالت اول برمیگرده اما مراجعه به دکتر هم خیلی کار سختی نیست
    شما میتونید خیلی راحت به دکتر مراحعه کنید و ازشون ویزیت بگیرید بدونید دکتر ها امین بیمار خود هستند و مشابه مشکل شما هم مراجعه زیاد داشتن به نوعی چشم و گوششون باز هست و نیازی به این نیست که بروی بیمارشون بیارند به دکترها اطمینان کنید و بهترین متخصص رو انتخاب کنید
    اما در مورد ازدواج هم به نظر من خودارضایی یک تجریه ایی هست که همگان داشتن نیازی به این نیست که بیان بشه یا اعتراف کنید اما نگران نباشید اگر خانم سطح سواد و شعورش سیر صعودی داشته باشه حتما درک میکنه البته نیازی به افشای شما هم نیست ولی اگر ترکش کنید به خودتون برسید  ورزش کنید و خوب تغذیه بشید مشکلی که طی 4 سال پیش امده طی صرف زمانی حتما رفع میشه و همسرتون بویی نمیبره
    خودارضایی اگر افراطی باشه و همیشگی میتونه مساله ساز بشه اما بیشتر روحی نه جسمی که البته خوبه بدونید توی رابطه جنسی هم روحیه شرط اساسی لذت هست
    پس بهترین کارو میکنید که در حال ترک هستید و نگران هیچ چیزی نباشید اگر هم مساله لایه لایه شدن الت خیلی مهم هست و از ترستون نشات نمیگیره دکتر برید و بهشون اعتماد کنید

11. سلام,
    خودارضايي 1 روز در ميان ضرر داره؟

12. با سلام.....درست است که بعضیا می گن با هر بار استمنا حدود 4000 کیلو کالری انررژی از بدن خارج می شود....آیا هفته ای 1 بار استمنا روی حافظه ی کوتاه مدت و سیستم دفاعی بدن تاثیر نا مطلوب می گذارد؟؟؟هفته ای 1 بار در کل مشکل داره؟؟ مرسی

13. اندازه خارج شدن کالری را نمیدونم

در مورد ضرر
    شما وقتی فوتبال کنی یا خون بدی نیاز هست تا با خوردن آب و مایعات و مواد غذایی مناسب انرژی و آبی که بدنت از دست داده جبران کنی و بدنت نیاز به جایگزین داره
    چه استمنا و چه نزدیکی با جنس مخالف باعث از دادن انرژی میشه
    و شما باید با خوردن مواد غذایی مناسب بدن خودتون را تامیین کنید
    در مورد 1 بار در هفته یا یک بار در روز هم باید گفت این بستگی به بدن شما داره در افراد مختلف متفاوت هست،
    چه غذاهایی باید بخورید تا بدتان خودش را ریکاوری کنه ، بهتره در سایت جستجو کنید
    اما بهتر اینه که، به جای اینکه به خودتون تلقین کنید بدن شما به هفته ای یک بار استمنا نیاز داره را بزارید کنار و این کار را بزارید کنار
    چون از نظر روحی روی شما تاثیر میزاره
    موفق باشی

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. سلام ...
    دوست عزیز عمل خود ارضایی در کل از نظر روحی و روانی خیلی ضرر داره ..موقع خود ارضایی فقط چند لحظه به شکل مجازی لذت جنسی رو تجربه میکنی ولیاصل لذت جنسی به حضور جنس مخالفه که در خود ارضایی وجود نداره و بعد ازارضا شدن خودتو تنها میبینی . این امر باعث میشه تا از لحاظ روانی واقعاآسیب ببینی . در نتیجهء همین فشار روانی شخص به مرور زمان عصبی میشه .همچنین تکرار بیش از حد خود ارضایی باعث ضعف حافظه میشه و همچنین انجامطولانی مدت این کار در آینده روی مقدار هوش بچه شخص تاثیر منفی میذاره .از عوارض جسمی دیگه تا جایی که میدونم  ايجاد مشكل زود انزالي به جهت وجود استرس در هنگام خود ارضايي . و...  (البته تمام اينها در اثر تكرار بيش از حد اين كار ايجاد ميشه)
    در ضمن لذت واقعي آميزش با خود ارضايي غير قابل مقايسه است .     خوش باشيد

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید