شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ضعیف شدن چشم

1. با سلام
    من دوسالی هست که چشمم ضعیف شده در دوربینی. در سال اول نمره دو چشمم زیر 1 بود(چپ=0.75 - و راست=0.5 - ) ، عینک گرفتم ولی اونو فقط وقتی پای رایانه یا تلویزیون می نشستم می زدم. تا اینکه پارسال آخرای برج 8 دوباره به پزشک مراجعه کردم. چشمام ضعیف تر شده بودن(چپ= 1.25- و راست= 0.75 - ). دوباره عینک گرفتم و از اون موقع تا الان عینک به طور دائم هر کجا که می خوام برم می زنم.اما دوباره اواسط برج 12 چشمام ضعیف شدن (چپ= 2.00- و راست= 1.00 - ).این سری به اپتومتریست رفتم. عدسیها رو عوض کردم. برج 4 امسال(1388) تهران بودم و رفتم بیمارستان فارابی. چون دوباره چشمام ضعیف شده بودن. رفتم پیش اپتومتریست معاینم کرد و گفت چشم راستت آسیگمات داره ((چپ= 2.25- و راست= 1.00 - ). یک ماه بعد رفتم پیش دکتر شهر خودمون چشم چپم شده بود 2.25- و راستم شده بود 1.25- .و همچنین گفت اپتومتریست بیمارستان فارابی اشتباه کرده چون چشمت آسیگمات نداره. الانم که این پیغام رو نوشتم بازم نمره چشمم ضعیف تر شده چون حس می کنم ولی نه رفتم پیش دکتر و نه رفتم پیش اپتومتریست.

حالا من می خوام بدونم که چرا نمره چشمم ضعیف تر می شود؟
    آیا چشمم بیماری داره؟

خیلی این مشکل کلافم کرده.
    با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام :
    دوست گرامی مشکلی که چشمتان دارد بستگی دارد به:
    1- ارث : برخی خانواده ها هستند که والدینشان چشمهایشان ضعیف است که به فرزندانشان هم میرسد
    2- جهش ها ارثی : برخی خانواده ها هم بخاطر تغییرات جنسی که در فرزندانشان ایجاد می شود ممکن است بر روی دید چشم ( دور بینی) تاثیر گذارد
    3- فشار های عصبی : فشارهای عصبی که به چشم وارد شود مانند :دیدن طولانی تلویزیون *کامپیوتر *بیدار خوابی *خیره شدن به نور برای مدت طولانی و...
    البته دوست گرامی با نکته ای که اشاره کردید احتمال اشتباه از دکتر هم بوده که این خود یک عامل است زیرا زدن عینک بخصوص عینک های دور بین باعث کاهش دید میشود
    4- تلویزیون : اگر تلوزیون خانه از صفحه های بر آمده باشد چون نور زیادی تولید می کند و خواصیت بازکردن مردمک چشم را دارند باعث ضعف چشم می شوند . !

اگر علت ضعیفی چشمت به دو مورد اول برگردد احتمال بسیار زیاد  چشمهایت  ضعیفتر بشود و چند عوامل دیگر نیز به این موضوع کمک بسیاری می کنند سعی تا حدی از نشستن در تاریکی و کار کردن با وسایلت در نور کم بپرهیزی و عینک را از روی چشمهات بر نداری .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. WALKMAN_2010 نوشته است: با سلام
    من دوسالی هست که چشمم ضعیف شده در دوربینی. در سال اول نمره دو چشمم زیر 1 بود(چپ=0.75 - و راست=0.5 - ) ، عینک گرفتم ولی اونو فقط وقتی پای رایانه یا تلویزیون می نشستم می زدم. تا اینکه پارسال آخرای برج 8 دوباره به پزشک مراجعه کردم. چشمام ضعیف تر شده بودن(چپ= 1.25- و راست= 0.75 - ). دوباره عینک گرفتم و از اون موقع تا الان عینک به طور دائم هر کجا که می خوام برم می زنم.اما دوباره اواسط برج 12 چشمام ضعیف شدن (چپ= 2.00- و راست= 1.00 - ).این سری به اپتومتریست رفتم. عدسیها رو عوض کردم. برج 4 امسال(1388) تهران بودم و رفتم بیمارستان فارابی. چون دوباره چشمام ضعیف شده بودن. رفتم پیش اپتومتریست معاینم کرد و گفت چشم راستت آسیگمات داره ((چپ= 2.25- و راست= 1.00 - ). یک ماه بعد رفتم پیش دکتر شهر خودمون چشم چپم شده بود 2.25- و راستم شده بود 1.25- .و همچنین گفت اپتومتریست بیمارستان فارابی اشتباه کرده چون چشمت آسیگمات نداره. الانم که این پیغام رو نوشتم بازم نمره چشمم ضعیف تر شده چون حس می کنم ولی نه رفتم پیش دکتر و نه رفتم پیش اپتومتریست.

حالا من می خوام بدونم که چرا نمره چشمم ضعیف تر می شود؟
    آیا چشمم بیماری داره؟

خیلی این مشکل کلافم کرده.
    با تشکر

سلام،
    همانطور که در بالا گفته شده، ممکن است این حالت به طور ژنتیکی در شما وجود داشته باشد و با توجه به سن تان که در سنین رشد هستید این تغییرات ممکن است با این موضوع مرتبط باشد و تا وقتی که رشد تان ادامه دارد ممکن است این تغییرات به طول بیانجامد. اگر تغییرات شریع تر شد می توانید برای ارزیابی بیشتر به متخصص اعصاب نیز مراجعه نمایید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید